8 is back

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 10 май 2019, 03:58

Моу си е един и същ. Само дето тогава го оувър рейтвахте (рейтинг), а сега ъндър рейтвате. Просто тогава се качваше на потеглящите влакове и бяхте във възторг, а сега хваща загубени каузи (Реал, но срещу Барса на Шави, Юнайтед след САФ) и го хейтват при положение, че в така или иначе загубени каузи той прави много повече отколкото друг би направил. В края на крайщата при Реал последва велик период. Разбира се основния герой е Роналдо, както и Зизу е научил наизуст футбола като треньор и в крайна сметка при Моу едва ли щеше да е величие, но все пак имаше роля в разклащането на великата Барса.
Чак го съжалявам, че сега пък не го дооценяват. За сметка на това Пеп не мръдна на йота. Цял живот в летящите проекти. Толкова летящи, че няма как да не се получат. То не е и ясно който и да е друг ако е дали може да направи по-малко. Извинявайте ама Шави и Иниеста и без Пеп в националния си творяха три поредни европейски и световни титли. Байерн беше разработен от Хайнкес до машина биеща испанските грандове, зада последват при Пеп три сезона с три отпадания на полуфиналите срещу именно Барса, Реал и Атлетико, а то пред Байерн в него момент (слаби англичани тогава) така или иначе нямаше други пречки. В Сити пък "дай не милионите, а вече милиардите". Мчи те Сити нищо не правят в ШЛ и стават шампиони. Да речем и Манчини правеше съвсем същото. Абсолютен тарикат.

Милоуки Бъкс си харесвам за ЦСКА.Хайде сега се успокой.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 10 май 2019, 04:12

Няма измислици, има само факти - ФК Литекс си смени името на ЦСКА-София и се премести от Ловеч в София.


Между другото имаш много строга визия. За някои ситуации може да е ок, не колебаеща се, но за други ситуации може да е "стеснена" (погрешна).
Обяснявам какво имам предвид, но не ми се спори. Така както ти го виждаш "Литекс си сменил името на ЦСКА и дошъл в София" е въпрос на гледна точка. Някой може пък да го вижда "ЦСКА си смени пререгистрациите и най-логично новите собственици, бидейки и такива на Литекс, използваха правните норми минаващи през Литекс и оправиха бакиите в ЦСКА". Мммм? Нямам ли право и така да виждам нещата и също да ги броя за "факти"? Въпрос на гледна точка.

Между другото утре ако Домуса дойде в Левски и реши да изчисти от ряз над 30 милиона дълг като на документи заебава Левски (иначе си стои на Герена), прекръства Лудогорец на Левски, на Герена всичко си стои същото, движението е само правно, и изведнъж хоп, една сутрин сините без дългове, съвсем същите са си, играят, а в Разград отбора е заебан, втори елитен няма да се подържа и тук въпроса ми е ако левскарите си поддържат Левски ще се опитваш ли да им обясняваш, че това не е Левски, а Лудогорец? Такива били твоите факти.
И по-смешното. Домуса трябва ли да се раздели с 30 милиона, за да му е чиста съвестта пред теб и други странници решили, че само това е начина Левски да остане Левски. Не може ли същото само че без да се дават пари. Това е нонсенс. Ти изискваш някакви небизнес модели (губещи пари) от бизнесмени (хора търсещи да правят пари).

И в крайна сметка и по-далеч стигаме. На мен това не ми е интересно вече и както виждаш и Милоуки Бъкс приемам, че сме в разговорите с теб. Тоест спор нямаме. Какво има да разискваме тази тема? Нали си прав и фактите дрънчат отвсякъде. Какво ти пука за заблудените?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 10 май 2019, 12:33

По-интересното е в БГ първенството. Нещо стана и се пречупи. Традиционните административни подреждания май напоследък не са съвсем налице. ЦСКА трябваше да е с купата, Левски директно, а не с бараж в Европа......нещо стана. Явно парите напоследък са се поизчерпали за плащания на всички звена в БФС и по клубовете. Това води до абсурдната ситуация Левски да е спечелил в началото на пролетта по-скоро смешно, а не уредено някои мачове. Не знам как да го коментирам. Малко ми се губи голямата картина. Имам предположения, но да видим и в шампионата какво ще стане.

Като цяло нищо не се е променило, но явно е доскучало и някак си не се изпипват като едно време детайлите. В смисъл там оня да бие, тоя да пада, ама ако нещо не се получи няма санкции и предприемане на контра мерки. Вероятно заради пълния апокалипсис и черна картина, че никакви пари няма да дойдат от Европа (вече и при Лудогорец няма очаквания за нещо повече), националния, а покай него и комисионните от трансфери е трагедия, да нагласяш за Левски мачове ама не като едно време за титли, а за баражи е малко унизително за изпълнителите (ще си дава толкова труд, но не за милионите от европейските коефициенти, а за да не би Славия или Верея да е пречка) и т.н. и т.н.
С две думи организаторите (с перуки, плешиви, гелосани и останалите) са си тук ама някак си вяло издават разпоредбите. Заради липсата на перспективи отникъде нещо да се глътне. Повече труд вероятно влагат в телевизии, пристанища и други проекти откъдето реално могат да се източат пари. То вече не е и модерно "фен съм на Левски/ЦСКА и хайде да правим моя отбор шампион, а другите да се нареждат както им кажем". Дори и простотиите доскучават. Пълен погром за БГ футбола. Няма сили вече и за уговорки. Толкова е жалък, че дори на администраторите им е гнусно да уреждат мачове в толкова нелеп футбол.
Последна промяна от 8 на 10 май 2019, 12:34, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: 8 is back

Мнениеот drvasko98 » 10 май 2019, 12:34

Промениха се и самите играчи, то и светът стана "джендърски", докато Моуриньо не мръдна въобще. Едно си знае, едно си играе. Философията на футбола, дори на правилата му дават категоричен акцент на атаката в последните години. Само допреди 10 години резултат 2-0 в първи мач на най-високо ниво беше почти непреодолима преграда. А само в последните сезони се нагледахме на камара обрати. Средняшки отбор като Тотнъм игра суперинтензивен нападателен футбол, атакува с по 6-7 играчи и това го могат повечето отбори.
От години няма големи звезди защитници. Къде са Бекенбауер, Барези, Малдини? Сега основната роля на защитниците е... конструктивната, иначе служат просто за конусчета, около които да кръжат Меси, Роналдо и сие останали нападатели, които са под светлината на прожекторите. Защитата в линия също е причина. В цялата тая реалност Жозето си играе неговия дефанзивен футбол.
Съра беше уникат, не заради трофеите, адски приспособим, поне до около 2010. Можеше и да атакува и да се брани, когато трябва. В спектъра от тотална атака до глуха защита

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 10 май 2019, 12:45

Въпреки това аз не мисля, че работата му в Ман беше слаба. Взе ЛЕ, направи един боеспособен отбор и точно той елиминира ПСЖ. Какво повече можеше да се направи от друг? Сити и Ливърпул забрави. Това можеше преди години и само при Фърги. Тотнъм вярно са средняшки отбор ама напоследък са някак си все около спорещите за титлата. Просто са отбор тип Славия и затова не можеха да се преборят с Лестър, а тази година борбата да е между три, а не два отбора, но като цяло са висока летва. Остават Челси и Арсенал. Челси също като Юнайтед се сриват от златните си години, но с по-малък спад. Арсенал? Би трябвало да са трагедия. Не влизат в топ 4 като Юнайтед....а всъщност Емери свърши хубава работа. Просто при другите е повече.
На този фон Юнайтед няма как с някои от отборите да се мери, а спрямо други (Челси и особено Арсенал) не се различава много. Между другото и той взе ЛЕ както някой от двата лондонски ще стори сега, а ако е и Арсенал просто няма друго спасение за квота в ШЛ и в единия (на Моу) и в другия (на Емери) случай.

Лично мнение. Не съм фен, нито адвокат на Моу. Ама понякога някои влакове, преди летели с бясна скорост, са вече дерейлирали. Например изградения от световни шампиони биещ Барса и Реал отбор на Байерн беше изпочупен и изоставен от Пеп.И Байерн сега ще маха стари звезди и тепърва ще гради нов отбор. Разбира се немците пак ще успеят, но не сега е момента да си им треньор. Питай Пеп. Той ги разбира тези работи. Чудя се как не е използвал още златната мина в Париж. Между другото и в Торино започна едно голямо наливане на пари.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: 8 is back

Мнениеот drvasko98 » 10 май 2019, 12:51

Играта, играта, НАГЛАСАТА. Като играеш с Бърнли и Хъдърсфийлд някак си се очаква да си доминиращият отбор на терена и да се мъчишна всяка цена да спечелиш, да може и да не успееш по някога. Иначе на всеки е ясно, че Юнайтед каквото и да правят още 5-6 сезона поне няма да в голямата игра след оттеглянето на такова величие

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 10 май 2019, 18:19

8 написа:Моу си е един и същ.


Не,че нещо ама това си е дефиницията за застой и липса на промяна.

8 написа: Тотнъм няма как да го допусна да стигне до тук. Нищо против извън Ливърпул и Сити други странични английски отбори с блясък по-назад в миналото като Ман, Челси или Арсенал ама точно Тотнъм...........още повече и срещу този приказен Аякс.


Тотнъм от към игра,развитие и стил са пред Челси,Арсенал и Юнайтед.За Челси някой би поспорил, защото имат титла преди три сезона, но Тотнъм са си пред Юнайтед и Арсенал със сигурност. Поне това е моето скромно мнение.

drvasko98 написа:Иначе на всеки е ясно, че Юнайтед каквото и да правят още 5-6 сезона поне няма да в голямата игра след оттеглянето на такова величие


Така е. Според мен трябваше да се изчака някой друг сезон старите играчи да напуснат отбора и след това да се купуват скъпи играчи и между временно да бъдат налагани младежи. Дъртаци като Йънг и Валенсия по никакъв начин не може да ги махнеш след като си цоцат добра заплатка в отбора и никой средняк не би им плащал тези пари.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 11 май 2019, 13:26

drvasko98 написа:Иначе на всеки е ясно, че Юнайтед каквото и да правят още 5-6 сезона поне няма да в голямата игра след оттеглянето на такова величие


Това е оптимистична прогноза. По-скоро ще се случи Ливърпул афтър найнти. Това не е просто някаква супер добра ера на Съра. Това е най-добрата в историята на клуба. Така както и 4-те европейски титли и шампионатите през 80-те на Ливърпул.

И още по-тъжна новина. Въпреки, че левскарите не вярвате на такива неща има някои клубове които просто са си име, марка или каквото искаш там ги назови. По дифолт са си с благородническа кръв и съзнанието, че са над другите. Мисълта ми е, че Ливърпул е такъв и докато не ставаше шампион на Англия игра 4 пъти финали в ШЛ, а и за поне два се сещам в другия турнир. Това в постния период. Ман не е е европейското лице на английския футбол и едва ли ще има такива неща в сиромашките години.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 11 май 2019, 13:33

Вильо, аз не твърдя нещо по-различно от написаното от теб. Моу не е някакъв великан и преди години винаги се чудех на ентусиазма по него. Не е обаче и слаб. Да речем леко добър треняор. В началото хващаше потеглящи влакове и имах чувството, че е като Пеп. С остро обоняние за перспективите. Напоследък обаче се хваща с потъващи кораби и не мога да отрека, че малцина биха се справили така добре като него. То не личи защото така или иначе отбора върви надолу, но това е неминуемо. Истината е, че при други потъването би било и по-страшно.

И за Тотнъм също. Те са над посочените три от теб отбора и са по-скоро към Ливърпул и Сити. Обаче там нещо поскръцва и не могат да направят едно постоянно нещо. За това ги наричам като Славия. Сити и Ливърпул са ударни отбори, докато Тотнъм макар и със същата сила не е. Лесно влизат в руслото на среден отбор-тук губят, там печелят. Така в крайна сметка не можеш да участваш в маратона който си спретнаха Сити и Ливърпул.

Между другото нещо ми нашепва, че ще вземат ШЛ. Просто такова чувство имам. Че ще победят Ливърпул.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 11 май 2019, 13:41

А ЦСКА е с двамата възможно най-добри треньори. Повече от това не могат и да сънуват. Ако не вземат днес мача си никой не им е виновен. За мен има само двама световни треньори за България. Други големи имена просто няма как да сътворят идеите си на местна почва (да речем Клоп), а тези които творят тук колкото и добри да има да са някои (например шубата) не мога да очаквам да са в ссътояние да вземат европейски купи, европейски холуфинали, четвърти в света и да имат замеската за голямото, великото. Има само два варианта. По-странно стечение на обстоятелствата в момента и двата са накуп в ЦСКА и реално водят отбора. С приоритет на Люпко. Гледам, че повече се е запънал да се докаже, а Пената май вече повече си пада по, както казва Дели, синекурните ритуали. В смисъл Пената минавал през тренировките, кавал нещо тук и там, ама като гледам не си дава много зор, докато Люпко нищо че е на същата достоепна възраст още го тресе младежкия ентусиазъм пак да успее и бая се е впрегнал.

Ако с тези двамата не стане значи просто няма как да стане и класата е много ниска за претенциите ни.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 11 май 2019, 16:57

В Манчестър Юнайтед се отказали от Де Лихт заради свръхтеглото на баща му

https://www.sportal.bg/news.php?news=784980

Ето как се работи в Юнайтед. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 май 2019, 10:47

Много интересна е подредбата на Сити и Ливърпул, защото почти равните точки много се различават като характеристика. Опитвам се да отсея кой би бил по-заслужения победител, но е трудно.

1. Сити води с 1 точка, но ако точкуването беше старото, по 2 точки за победа, е точно обратното. Ливърпул щеше да води 1 точка. Прекалето голяма разлика има в загубените точки. На Сити са загуби, а на Ливърпул малко повече равни.
Сити-31,2,4
Ливърпул-29,7,1
При 2 точки за победа от победите Сити щеше да има 4 точки повече, но от равните Ливърпул 5 повече и генерално с една отпред в класирането.

2. Опитвам се да изчистя сходните елементи, за да останат различните и по тях да оценявам. Често дават добра представа, но за съжаление не и тук. Ето все пак. Махате минимума, които имат и двата отбора. Той е и двата имат 29 победи, 2 равни и 1 загуба. Остава разликата.
Сити -2,0,3
Ливърпул-0,5,0

Кой ви изглежда на по-добър? Отбор който в 5 мача бие два съперника и пада от три или отбор който нито бие, нито пада, пет ремита прави? Приемате, че от 1 кръг до преди пет кръга двата отбора правят абсолютно еднакви знаци във всеки кръг. Ако единия бие и другия бие, ако падне и другия пада, ако прави реми и другия прави реми. Никаква разлика. И в последните 5 кръга тръгват разликите. Сити бие два пъти и пада три пъти, Ливърпул прави пет ремита. Кой по мяза на шампион? Иначе точката разлика я виждам. Две победи са 6 точки, а пет ремита 5 точки (по старото точкуване щяха да са 4 срещу 5). На мен така Ливърпул ми изглежда по-добър. Доста хлабав ми изглежда отбор който от 5 мача пада в 3. Три пъти надигран макар и два пъти взел своето. Ливърпул остава пет пъти ненадигран макар и нито един път не взел своето. Като цяло остава впечатението, че Ливърпул е най-добрия, не може да бъде надиграван, докато на Сити не малко отбори му намират чалъма.

Щеше да е така, но не е много честно, защото се губи голямата картина. В крайна сметка и Сити като цяло почти само бие.

3. Мачовете помежду им. Победа за Сити и реми. От тук Сити изглежда по-заслужаващ. По-прилича на най-силния щом бие съперника си, а той него не може.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Иначе като симпатии съм за Ливърпул или по-точно срещу Сити. Нито долюбвам милиардерите във футбола, да не говорим за тариката Пеп.
От друга страна без да съм фен на английското Ливърпул заслужават. Толкова много изстрадаха, а през годините няколко пъи бяха много близо до успеха и са положили усилия за това което търсят. Клоп от друга страна положи много труд и така мимоходом докато гони титлата направи никка не малките два финала в ШЛ.

Обаче за разлика от симпатиите мнението ми е, че Ливърпул най-вероятно ще загуби и на двете места. ВЛ и ШЛ.
Първо Клоп има нещастието да докарва нещо голямо в най-неподходящия момент, което за съжаление го смъква до голям треньор, но никога няма да стане велик. Значи той изгради два големи отбора в два различни големи шампионата, което е страхотно. При това не топ отборите. Байерн винаги е бил отпред, а в Англия завари властелини Ман и Челси и надигащи се милиардери от Сити. Вярно, Боруся и Ливърпул са в самото чело, но не изначално номер 1 при неговите отивания. Това супер. Но Боруся достигна най-големия си връх в най-неподходящия момент. Когато Хайнкес направи непробиваем Байерн. Ако Боруся беше топ отбора който сбуха Реал сезон-два по-рано или по-късно съвсем нормално щеше да е най-силния в Европа (година-две по-рано бият и Байерн за първенство, на финал за купа), но те станаа в момент в който Байерн беше още по-нагоре. Четири и три на нула срещу Барса барабар с месита, шави, иниеста. Че май реванша го разцъкаха и с доста резерви. Това нещастно съвпадение попречи в него сезон Боруся да бъде победител в ШЛ. В почти всеки друг имаха нужния отбор за успеха. Рядко има непобедими отбори, но в него момент имаше. Те същите на национално ниво щяха да стават и световни шампиони година по-късно. Няма как да спечелиш ШЛ през 2013.

Та и сега така. Да речем Тотнъм един път ще избухне. Все хамава работа. Веднъж на столетие ще победят и то някаква невъобразимо добра формация на Аякс. И то с обрат не от реванш, а от полувремето на реванша. Кога друг път ще се случи? И от тук синдрома на силния. "Силни сме, силни см" (бием Аякс който подмина Реал и Юве) и докато се усетят, че всъщност Тотнъм не е име по погрешка ще вземат ШЛ. Бедния Клоп. Пак стигна върха точно когато насреща лети експресен влак.
В Англия пък милиардите и лакомията на Пеп едва ли вече срещу Брайтън ще изтърват нужното. Дано да се случи ама надали.

На практика Ливърпул е най-силния отбор тази година в Европа. Както и да завърши шампионата винаги ще остане впечатлението, че двата отбора са били равностойни. Нещо като дузпи на световно. Просто единия трябва да отпадне (да не бъде шампион). Само че Клоп гони същото и в Европа, а Пеп не. Равностойни у дома, категорично по-добър Ливърпул в Европа. Срещу европейските отбори пък сравнението е за разлика от тях (Барса, Юве, ПСЖ.....) Ливърпул ги надмина в Европа и при това изгарящ у дома в някакъв невероятен маратон на какъвто никой от другите европейски първенства не е подложен.
Това е реалността. Но на практика най-добрия отбор може нито да е европейски шампион, нито шампион у дома. Съвсем без отличие и никой няма и да знае след време колко добри са били Ливърпул и Клоп.
Последна промяна от 8 на 12 май 2019, 10:53, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 май 2019, 10:49

Стойчо Стоилов ме кефи 8)

След недадената дузпа срещу Марселиньо: "Имаше двоен аршин, но срещу нас" =D> (той разбира се визира първата минута и иска дузпа и там)

Само така :qipbp: . Докато не ни дават поне по 3 дузпи на мач и най-малко две редовни на противника не подминават не можем да говорим за честност [-X
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 12 май 2019, 11:09

Мичо имам една молба. Така и така се превърнах в запазена марка натози форум. Де що има се отказа и измря, потребителя 8 не [-X
Превъзмогнах времето, комунистите, всички власти не успяха да ме смачкат, сам срещу всички, бях и репресиран (банван) какво ли не, НО ЛЮБОВТА НА НАРОДА (осмака) ....оцеля :qipay:

Та викам си това трябва да бъде отбелязано и който влиза тук да го знае и да подхожда с необходимия респект :qipbj:
Сетих се за две неща. Първото аватара. Влязох в галерията и избрах най-подходящия от тези на футболните отбори. Ямбол! Вече се вижда. Респект към котетата, респект към Ямбол :qipbt:
Второто което ми хрумна обаче не мога да го направя. Можеш ти. Сложи там под 8 надписа "администратор". Има такива за администраторите и модераторите. Само надписа ми сложи. Без да ми даваш такива права. Нито ме интересуват, нито ми се занимава с админски панели. Обаче напоследък така и така основно аз си администрирам форума 8) заслужавам някаква титла. Нека да е най-голямата, администратор =D>

Като вземем предвид, че и ти си админ помисли си само какъв купон настава. Който влиза ще трябва да ни се отчита. Потребителите с бира, потребителките с ямболски приоми. Страхотен екип ще сме. Няма мое, няма твое, всичко е бира и секс :qipbp:
Мотото ще ни е вечно пияни и наебани :qipbo:
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: 8 is back

Мнениеот drvasko98 » 12 май 2019, 12:33

Сити имаха лош период от около месец около Коледа, в който направиха и 4-те загуби и само една срещу топ отбор Челси. На Ливърпул кризата закъснея с месец и се изрази в 4-5 равни, последвали загубата в директния мач. Усещането ми в част от тези мачове, е че Ливърпул не игра за победа на всяка цена, особено срещу Юнайтед и Евертън, разчиташе на преднината в класирането. Аз също не мога да кажа, че някой заслужава повече, по-скоро бих казал, че никой не заслужава да не е шампион, но за жалост ще се наложи. Не вярвам обаче Тотнъм да спечели финала и очаквам драматичен последен кръг след часове вкл. до последния удар в един от двата мача


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта

cron