8 is back

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 15 сеп 2018, 00:10

Доста неща има в статията над които човек да се замисли предвид изключителната дълбочина на мисълта, но искам да обърна внимание на едно нещо на любимите ми демократи, атлантисти, западняци, американофили.

хората не са равни, а страните по света не са ни „братя“; политиката никога не е солидарна, а се бори само за власт и преследва собствените си интереси.


Боже господи кога простата българска маса ще прозре това? Унгария е явно много напред. Естествено, че няма в света никаква солидарност, братство и прочие напомпани изрази на организации. Няма никакви "братя", а политиката не е солидарна, когато уж се защитавали някакви атлантически ценности (всъщност интересите на Белия дом). И да, всеки преследва собствените си интереси.

Да не пускам сега друга статия за Турция, където е направо фрапиращо. Турция слага санкции на САЩ в отговор на такива към нея и в допълнение обвърза икономиката си с руската (петролопроводи, АЕЦ за 20 милиарда) и още повече военната си отбрана (на прага на закупуване на невероятния руски въздушен отбранителен комплекс С-400)...............ъъъъъъъъъъъ, говорим за близък партньор на САЩ и страна член на НАТО. Повтарям. На НАТО. Не взема някакви остарели втора употреба изтребители, а се въоражава с модерна отбранителна руска система. Баах маама му и солидарност със западните партньори и братята от НАТО. Хората на Босфора явно си гледат собствените интереси. Не на други държави и да обедняват населението си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: 8 is back

Мнениеот Delija » 02 окт 2018, 22:30

Кои хора си гледали интересите ??! :lol: :lol: :lol:

Турция се управлява от диктатор, който все повече мачка светските свободи на народа си, мечтаейки си за времената на Отоманската империя и изживяващ се като съвременен султан. Та въпросният защитава само собствените си егоистични и алчни интереси, нещо си се объркал. :lol: Иначе е нормално да се обърне към Съветския съюз и евтините му и некачествени оръжия и други проекти, след като все повече САЩ и ЕС го отлюспват.

Същият, само нека ти напомня, понеже долавям че си закоравял русофил :qipag: :qipag: , без да му мигне окото думна съветската консерва и едно съветско пилотче отиде в преразход, а Пичин само скимтеше жално. :mrgreen: :qipae:

Пък "страшните" С-400 бяха разположени и в Сирия, уж да пазят съветските консерви от нова беля, но наскоро очистиха още една :lol: :lol: :lol: , и то "братята" сирийци :qipag: .... докато стрелкаха по израелците, очистиха малко "братушки". :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 20 окт 2018, 22:35

Ти сега остави диктаторска Турция (кандидатствала за домаки на европейското) и демократична България (пукаща се по шевовете от бедност) ами кажи след емблемата каква е новата измислица, че ЦСКА не е ЦСКА? Сигурен съм, че имаш отговор :qipay:
И така и така съм те хванал, преди да те изтърва, кажи и когато след време и УЕФА възстанови трофеите на страницата си каква ще е причината, че пак да не сме ЦСКА? Ясно е, че и там ще имаш отговор. Просто още не си го поготвил, защото не се е случило, но предвид моята молба нищо не ти коства да го измислиш малко по-рано....така и така си тук :roll:
Ако си цесекар бъди докрай!

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: 8 is back

Мнениеот tridant » 26 окт 2018, 22:19

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Ааааааа не , тоя олигофрен е още тук и пак продължава глупости да пише -това просто не е човешко .



невероятния руски въздушен отбранителен комплекс С-400
:mrgreen:

За невероятните Спящи 400 ,само ще ти кажа, че когато беше ракетната атака срещу химическия център 12/13 април мисля беше ,
та точно тогава е имало и 4 бр. Ф 22 над базата Хмеймим . И невероятния руски въздушен отбранителен комплекс С-400 не ги свали,даже не беше разбрал за присъствието им. По слепи са от къртица С 400 . Спри да четеш лайна, защото в главата ти е пълна пача.


Още чакам китайските канонерки да патрулират около бреговете на САЩ - това ти си го казал. :lol: :lol: :lol: :lol:

За битката при Дейр ез Зор ще кажеш ли нещо ? Или нямаш информация
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 13 ное 2018, 01:23

Лудия челсак е тук с една кошница глупости.

Я посочикъде съм казал:
Още чакам китайските канонерки да патрулират около бреговете на САЩ - това ти си го казал.

Стана ми интересно. Най-малкото "чакам го" сякаш вече закъснява. Мога само да гадая в какъв контекст е било, но ще се опитам. Когато БВП на една страна спрямо друга се размине с повече от 2 пъти спира съревнованието. Например американския продукт е около 2 пъти повече от съветския през 1989 и знаем какво разпадане стана тогава. Та при сегашните темпове на растеж в обозримо бъдеще може да стане подобно разминаване между китайския и американския. Не в полза на последния. Докато той беше доминант лесно патрулира във всички точки на света и установява своя ред. Когато стане обратното спира съревнованието и не е далеч момента когато новия по-силен може да патрулира около твоите брегове по същия начин както от десетилетия има силно американско присъствие около Китай (Япония, Корея, Тайван).

България и източна Европа не изпитваше стремеж към масова емиграция докато продукта се разминаваше приблизително два пъти със западния. Имам предвид реалния с включената покупателна способност. Сега това е в пъти ( не само два пъти) и вече са налице човешки потоци.

Това е мое наблюдение и не го набивам на никого. Емперично. Защо е така не знам, но е така. При около два пъти разлика изчезва елемента на съревнование. За мен е лесно обяснимо. Ако например тук всички получаваме 1500 заплати, а на Запад всички 3000 е момента на равносметка дали си заслужава отиването. До там не е така. Повечето пари носят със себе си и негативи. Квартира вместо собствено жилище (разход наем), трудности с прехвърлянето на семейството, адаптирането на децата и т.н. Общо взето при примерно 2200 на Запад разликата от 700 не покрива допълнителните затруднения. При около 2 пъти разлика, тоест 3000, се покриват негативите и везната започва да се накланя в другата посока.
За съжаление ние сме и под 1500, а те са и над 3000 и всичко е сринато и няма никаква надпревара. Посоката е една.

Да те науча на нещо, въпреки че ти си пълен глупак и най-вероятно ще последва поредната психо реакция придружена от викове, тъпи коментари и нескопосани не на място емотикони. Забелязал съм, че си и глупав и разсеян. Например и сега не отчете, че изказвам мнение от позицията на отбил военна служба в ПВО комплекс, а не като теб чел от списания къде кой какви самолети засичал или проспал да ги види. Но нищо не е станало. Ти си си глупак по принцип.

Не съм гледал във футбола, но и там може да има същата зависимост. Разминаване от над 2 пъти е пагубно. Вероятно преди десетилетия западните отбори са били по-добре финансирани, но до два пъти. От там и полуфинали (без милиционерите-глупаци като теб и с подкрепа нищо не могат). Сега вече няма ЦСКА да бие шампиони, камо ли трикратни или да се среща с тях на последните прави от най-силния турнир. Ама и сега ЦСКА няма и 10 милиона бюджет, а двата испански гранда вече са между половин и 1 милиард. За да влезем в съревнованието и да очакваме "понякога и ние да ги бием" тряба да отидем на бюджет над 300 милиона.

Сега се сещам за още един пример. Мтел започна да налива огромни пари в Левски. Година след година Левски драпаше за ШЛ. Когато нещата започнаха почти да стават и дойдоха онези сблъсъци с турците Левски успя да достигне и минимално да мине над 15 милиона бюджета.........а отсреща Галатасарай и Динамо К имаха около 30 милиона. Явно има логика. Но това беше върха при Левски при многото години на финансово наливане. При самия връх и отбора беше близо до целта.
Говоря за периода от смяната на Лафчис с Мтел, Батков, Сираков, мисля около 1998 година и до 2005.
След това е друга история.

Ходи си гледай Челсито. Английски малоумник. Симпатизиращ на отбор само защото е син на цвят, но иначе от Албиона, колонизиращата империя от рижи наглеци. Тъп колониален роб. Гледай си диемата и мачовете от Стамфорд бридж.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 13 ное 2018, 01:35

В Испания разликата между лидера и петнайстия е 10 точки. Почти цялата Ла лига на практика в борбата за титлата. Липсват само последните два неизпадащи и трите изпадащи. Въпросният петнайсти между другото играе в ШЛ.
В Англия на тази площ са разположени само първите 5. Шестия е с повече от 10 точки изоставане. Независимо от по-голямата концентрация на сила в по-малко отбори, последния в 10 точковия диапазон, петия, не е от ШЛ. За разлика от случая с петнайстия в Испания.


Моля без нескоосани реакции. Например "е да ама осмия в Англия е в ШЛ". Да ама Юнайтед е и в криза. Ако ще вадим така произволно винаги може да последа отговор от типа на "трикратния актуално действащ шампион на Европа са му отредили едва шесто място в Испания". Може да си първи в Европа и в света, но в контекста на силното 8) испанско първенство трябва да се радваш и на шестото място....ако по същия начин не отчитаме и че и Реал е в криза.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 13 ное 2018, 09:28

Паричният мениджър в действие.

Гуардиола: Успехът на Сити не се дължи само на парите
:arrow:
Английският футболен клуб Манчестър Сити е похарчил 1,1 милиарда евро за футболисти в последните четири години и в същото време е разработил и план, за да заобиколи изискванията за "Финансов феърплей"
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 08 май 2019, 00:12

8 написа:В Испания разликата между лидера и петнайстия е 10 точки. Почти цялата Ла лига на практика в борбата за титлата. Липсват само последните два неизпадащи и трите изпадащи. Въпросният петнайсти между другото играе в ШЛ.
В Англия на тази площ са разположени само първите 5. Шестия е с повече от 10 точки изоставане. Независимо от по-голямата концентрация на сила в по-малко отбори, последния в 10 точковия диапазон, петия, не е от ШЛ. За разлика от случая с петнайстия в Испания.


Моля без нескоосани реакции. Например "е да ама осмия в Англия е в ШЛ". Да ама Юнайтед е и в криза. Ако ще вадим така произволно винаги може да последа отговор от типа на "трикратния актуално действащ шампион на Европа са му отредили едва шесто място в Испания". Може да си първи в Европа и в света, но в контекста на силното 8) испанско първенство трябва да се радваш и на шестото място....ако по същия начин не отчитаме и че и Реал е в криза.


Тази неделя е края на английското първенство и все още не се знае кой ще е шампиона и кой ще е играе в ШЛ. Цял сезон има жестока битка за титлата, докато в Испания се знае кой ще е първи още от Януари...
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: 8 is back

Мнениеот drvasko98 » 09 май 2019, 07:48

Представяш ли си да има 4 английски отбора на финали в Евротурнирите и пети, който печели титлата. 8 ще се гътне

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: 8 is back

Мнениеот VILIO » 09 май 2019, 14:20

Между другото Сити и Ливърпул преди сезона се надяваха да са с разменени роли т.е. едните да са на финал в ШЛ,а другите да вземат ВЛ ама съдбъ.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 09 май 2019, 20:25

Испанският футбол от 3-4 години приключи. Продължението след това дойде заради величието на Реал (Зидан, Роналдо), но като цяло националния приключи, истинската Барса с вече заминаващите първо Шави и после Шниеста също и така. Малко странно повечко продължшиха нещата. Най-вече покрай Реал, но и Атлетико на Симеоне, че и другите покрай ЛЕ.

Дойде обаче и логичния край. В момента там има една маса хаотично качество. Най-доброто е там, но крайно неорганизирано.

От друга страна Англия е в доста голямо дъно от 5-6 години, но.........в момента изплува отчетливо отгоре. Според мен основната причина е в треньорите. Изключително качество в първите поне 6 отбора. Та един Моуриньо въобще не прокопса. Някакъв средняк не удържащ и шеста позиция. Щом Моу е средно незабелижимо качество какво да говорим. В първите шест отбора са все добри треньори, повечето успели и в други големи първенства. Слагам и вече заминалия Конте.

Не оспорваността, която сочите, е в основата на силата. Просто Сити и Ливърпул направиха невероятен маратон. Такъв, че с лекота (сега вече) биха се надбягвали цяла година и с Барса и Реал. Предо това нямаше как да стане.

В Испания ще продължи кризата и още. Очаквам и от Италия пробуждане.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 09 май 2019, 23:23

Тази годишното издание на ШЛ остана паметно. Случиха се накуп много битки, които обикновено стават веднъж на 3-4 години.

Юве преодоля два гола пасив на Атлетико на Симеоне.
Аякс обърна настоящ трикратен носител Реал и текущия голям фаворит Юве след ремита у дома последвани от победи навън.
Ман спечели с невръстен състав изгубен сблъсък с ПСЖ.
Двата полуфинала бяха сигурни след първите срещи и победи на Барса категорична и на Аякс като гост, за да завършат с победители точно другите два отбора. За по-интересно единия финалист Тотнъм губеше категорично и реванша на полувремето.

Не знам дали това е всичко или ще има и още на финала, но дотук станаха няколко фамозни обрата и всичките в едно издание на ШЛ. Аз честно казано не слагах тези два отбора на финала. Ливърпул и Клоп не ги подценявам, но предполагах, че основната тяга ще е във ВЛ, а Тотнъм няма как да го допусна да стигне до тук. Нищо против извън Ливърпул и Сити други странични английски отбори с блясък по-назад в миналото като Ман, Челси или Арсенал ама точно Тотнъм...........още повече и срещу този приказен Аякс.
Иначе знаех още миналата година по това време, че Реал ще се сгромоляса. Без Зизу и Роналдо беше ясно, че финала миналата година беше последния акорд. Барса на Меси също е ясна без Шави и Иниеста. Поне за мен. Масовата публика ми е ясна в заблудата си. Очаквах обаче повече от Атлетико и може би щяха да го направят ако не беше Роналдо. Само един играч можеше да обърне такава преднина на така добре окомплектован отбор. Милионерите от Сити и ПСЖ са ми неприятни и не им отреждах слава на такива напудрени отбори, но все таки и без трофея очаквах повече от тях. Освен Атлетико и Юве беше другия който си мислех, че може да вземе купата. Всъщност при техния сблъсък си мислех, че победителя ще спечели ШЛ. В него момент не знаех какво е изградил Аякс.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: 8 is back

Мнениеот 8 » 09 май 2019, 23:40

drvasko98 написа:Представяш ли си да има 4 английски отбора на финали в Евротурнирите и пети, който печели титлата. 8 ще се гътне


Защо да се гътна?

1. Първо аз не съм организиран фен на испанското първенство. Кефи ме когато кефят. Да не съм ти Вильо до гроб да съм поданик на някакво чуждо образование!? Като не ме кефят не ме кефят. Чужд футбол, не е моя. Когато е най-готиния го гледам, като не е не ме интересува.
2. Строго погледнато какво толкова е станало? Някакъв инцидент е една година. А последните над две десетилетия ако толкова ще адвокатствам на испанския футбол?
3. Ако търсим сериозност на първенството пак не виждам толкова описваната от Вильо средна претегленост. В англия шест отбора видимо се отличават от останалите и е абсурдно да бъдат изместени. Най-силни надежди имаше в Евертън, но дори и те не могат да се сравняват и с най-клоунската версия на Юнайтед. И при такава са недостижими за останалите от 7 място на тях. Остава само да се разреши от 6 отбора кои ще са четирите участника в ШЛ. Гледам някои са дооформили идеята, че още един може да дойде покрай трофея в ЛЕ и на практика могат и 5 да са печелившите. Почти всички. От друга страна в Испания са по-изравнени отборите. Барса ясно, на кило са взели най-скъпите футболисти и дори и без да са голям тим в много на брой срещи се избягва ефекта от краткотрайни неудачи. Те просто ще са шампиони от така зададената позиция. А че не са голям отбор се вижда в Европа вече втори сезон.
4. И в момента в Испания са по-класните футболисти, но има някои разлики. Първо, няма велики които узаконяват нещата, а просто са най-добрите и второ това не значи че са най-добре организирани като събрани в отборите. В Англия треньорското предимство е огромно над испанското. В Примера само Симеоне е топ. Валверде, Солари и подобни няма как да помиришат треньорския пост в първите шест английски отбора.
Зидан не го броя, защото вазата вече се счупи. Той си е велик треньор и направи велики неща, но сега започваотначало. Нямам спомен някой да е правил две поредни велики дела. Примерно Микелс като е видял, че Аякс не спечелва КЕШ 74 да се е върнал и да е направил нов велик отбор с нови три поредни КЕШ. Най-много да успее да изгради и то след няколко сезона нормален топ отбор сред европейските. Нещо като Байерн последните години. Винаги способен да бъде най-силния, но я стане, я не. Просто голям отбор, но не велик.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: 8 is back

Мнениеот Delija » 10 май 2019, 00:20

8 написа:Ти сега остави диктаторска Турция (кандидатствала за домаки на европейското) и демократична България (пукаща се по шевовете от бедност) ами кажи след емблемата каква е новата измислица, че ЦСКА не е ЦСКА? Сигурен съм, че имаш отговор :qipay:
И така и така съм те хванал, преди да те изтърва, кажи и когато след време и УЕФА възстанови трофеите на страницата си каква ще е причината, че пак да не сме ЦСКА? Ясно е, че и там ще имаш отговор. Просто още не си го поготвил, защото не се е случило, но предвид моята молба нищо не ти коства да го измислиш малко по-рано....така и така си тук :roll:


Няма измислици, има само факти - ФК Литекс си смени името на ЦСКА-София и се премести от Ловеч в София. Сега, ти може да си го броиш за каквото искаш - за ЦСКА, за Милуоки Бъкс, за Адмирал Владивосток, това си е твое право. Аз се придържам към фактите.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: 8 is back

Мнениеот Delija » 10 май 2019, 00:29

8 написа: Та един Моуриньо въобще не прокопса. Някакъв средняк не удържащ и шеста позиция. Щом Моу е средно незабелижимо качество какво да говорим.


Моуриньо отдавна умря като треньор, не знам какво стана, но напълно зацикли в развитието си и приключи. Човек, в когото играчите вярваха и изстискваше най-доброто от тях, падна дотам да го бойкотират и да изгуби целия респект, който вдъхваше. Бях му голям фен, но, за съжаление, нищо не остана от онзи Жозе в първите му десетина години треньорска кариера.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта

cron