Футбол - Юноши

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 12:30

Аз не рева конкретно за юношите. Погрешно ме тълкуваш. Аз рева срещу играчи с характеристики: над 30 годишни, свободни агенти от чужбина, резерви, подвизавали се по втородивизионни отбори, португало езични (португалци, бразилци), защото лъха на комисионни. Особено против съм при концентрация на повечко от тези характеристики в определен футболист.

Нямам нищо против да не са юноши, а примерно 25 годишни български национали. Дори и над 30 годишни, но утвърдени българи, на които им е минал най-силния период, но все още могат и са полезни за нашите нужди. Конкретно в ЦСКА ситуацията така се разви, че най-оптималния вариант беше юношите, а не че съм се влюбил в това. Не виждам как можем да привлечем Георги Миланов или Тодор Неделев. Хубав вариант ама невъзможен, още повече сега при проблема с парите. В такъв случай нашите юноши беше един вид решение.

Долапа също не ми е любимец. Просто го използвам като "лицето на протестите". Най-видно е при него пагубната политика, която се води в ЦСКА, но мисълта ми не е единствено за него. Той просто е най-виден с тези голове за изключително малко минути и статута на резерва.

Погрешно си ме разбрал.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Delija » 30 авг 2013, 13:09

drvasko98 написа:Че ти какво искаш, бре. Едва една бутилка на цели 7 човека


Васко, каква 1 бутилка бе ??! ...... освен ирландското, това със зеления етикет и бандерола , на което му е снимана само капачката, какво мислиш, че е ??! :qipag: :qipag: Ами я "дръпни" снимката още надясно, там също има някакви бутилки. :qipag: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Delija » 30 авг 2013, 13:16

8 написа:Аз не рева конкретно за юношите. Погрешно ме тълкуваш. Аз рева срещу играчи с характеристики: над 30 годишни, свободни агенти от чужбина, резерви, подвизавали се по втородивизионни отбори, португало езични (португалци, бразилци), защото лъха на комисионни.


В момента освен свободни агенти, нищо друго не можем да привличаме. Пари за трансферни суми няма.

И както виждаш, бяха взети и немалко български свободни агенти - Гъргоров, Валентин Илиев, Тодор Янчев и т.н. ..... въобще не са само чужденци.
И стига с тия португало-езични - в Левски колко минаха само за последната година, и там ли Стойчо им реди селекцията и цица комисионни ??!

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот bat_jori » 30 авг 2013, 14:43

минаха и си заминаха .дойде треньор не комисиончо и им показа вратата.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 15:03

Ами в Левски ги разкарват. Защо и ние не правим така, а обратното?
И на второ място при Стойчо винаги е някакво стълпотворение от тази сган. Не само сега, когато уж сме нямали футболисти, а винаги е било така. Това просто си е патент на Стойчо. Ако на тази уродлива тъпотия му викаш умнота и очакваш нещо да стане аз ти казвам, че и сега няма да стане. Дори ще е по-зле, защото в предните периоди се правеше с повече пари.

И не мога да разбера връзката със свободните агенти и липсата на пари при нас. В някаква заблуда си ако се опитваш да ми обясниш, че са по-евтини. Ако си мислиш, че Левски може да дръпне обратно Кристовао Рамос без трансферна сума и ще излизе евтино на клуба не се надявай. Всъщност тук няма нескопосано губене на пари по случайност, а нещата са съвсем преднамерени, но ти си си изградил някакъв ореол около образа на един пладнешки разбойник и отказваш да приемеш истината. Че то и аз мога така. Знаеш ли каква пачка мога да направя от привличането на свободни агенти? Свят ще ти се завие. Единственото условие е, че искам да не ми искате обяснение защо привличам нескопосани втородивизионни играчи, защото логично обяснение няма. Приемете като убедителен аргумент в добрите ми намерения факта, че са свободни агенти.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот drvasko98 » 30 авг 2013, 17:28

Какво разкрават, бе? Не виждате ли, че само подобни се спрягат за селекция и някой остарял българин. Едно към едно като в ЦСКА. Този испанец, резервата в изпаднал от Б група отбор какъв е, звезда ли? И пак ще е по-добър от Везалов, де :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 18:58

Поне нещо и поразкарахте. При нас потокът е еднопосочен. Само в посока на идващи.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 19:13

Delija написа:И както виждаш, бяха взети и немалко български свободни агенти - Гъргоров, Валентин Илиев, Тодор Янчев и т.н. ..... въобще не са само чужденци.


Чудесно, но към тези тримата трябваше да сложи 8 юноши и готово. Стратегията на Пената. Само млади и някои стар, но не защото има качества, а просто силата на младите е една ако са 11 на терена и много по-голяма ако са 7-8.
Когато Стоичков, Любо, Емо бяха млади в отбора бяха в различни моменти самия Стойчо, който коментираме, Джеки (закопал ни срещу Барса на реванша 1/2 финал), Безински, далеч не в най-водещите им години ама Чичо Митко не е глупак. Нали си спомням преди 7-8 години ЦСКА като бойкотира един мач в А група и изкара само юноши. Беше срещу Черно Море във Варна и паднаха с 0:3 или 1:3. Бяха чудесен отбор, грамотни и с качества, но просто паднаха с никаквия си опит. За да не става така слагаш и старо за подправка, но основата си остава младежи.
При втория му престой, когато Бербо, Марто и Стилиян станаха играчи бяха още по-големи некадърници старите. Валентин Станчев, Бончо Генчев, Ламята, всички на около и над 35 години, но пак така стана номера.
Сега е същата работа. Тошко Янчев и за форумния отбор не става ама нека да играят там няколко опитни играчи и младите да почват. Ако не тази следващата година ще успеят. При Пената на втората година вече са готови. Дори и на първата обаче вече привличат погледите правейки нещо.

Стойчо какво прави? Годината е мъртва и ако някой се е надявал на нещо вече е видно. За 6 мача 1 победа не звучи сериозно като за шампион. Годината е загубена. Сигурно и ти ще кажеш, че само спасяваме положението, просто да ни има, но тук падаш в капан. Ами като е така, загубена година, няма смисъл от чужденците свободни агенти. Така или иначе нищо няма да става, да играят по-добре младите. Едва ли ще изпаднат. И те ще направят същото, тоест нищо, някакво класиране в таблицата. Дали ще сме 5, 7 или 10-ти няма никакво значение, но има значение с кого го правим. Ако ще е с агентите догодина пак същото, а и сега ни излиза по-скъпо. С младите може и да се промени към хубаво, а и става с много по-малко пари.

И тук идва въпроса. При загубена (нулева) година, когато просто нищо няма да се прави, кой идиот ще взема чужденци с такива заплати за нищо освен ако отстрани няма комисионни.

И при предишните престой си беше некадърник, но там поне действаше на принципа на Моу. Да грабне на момента каквото може и с много пари и нищо не ставаше след това в Европа или оставаше нещо полезно след него при наследниците му. Там обаче поне вървеше оправданието "е да ама сега на момента бием и ставаме шампиони нали" и само заради това си мълчах. Сега обаче го няма настоящия полезен момент. Бъдещият пък винаги го е нямал при Стойчо. Не виждам смисъла. Дали ще са 10 или 110 свободните агенти няма никакво значение. В бъдеще със сигурност нищо няма да видим от това, а при сегашните условия и в настоящето, защото за разлика от периодите с Черепа и Кремиковци сега се правят нещата със съвсем некачествени чужденци, ресурса е по-малък, не като в предните периоди. И какъв е смисъла от всичко това освен влизащите комисионни при Стойчо?

В най-лошия вариант ако няма да има и млади съм склонен на варианта Локо Пд. Известни имена, но стари. Ама поне знам, че са били добри играчи и някои и сега са си добри за родната А група. Говоря за българите при тях.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 19:22

Стоичков миналата година направи нещо подобно с Литекс, но не изпипа момента със старите. Само младо при него. Бяха много симпатични, развиващи бързо качества, но рухнаха пролетта. Дори и и така обаче, не успявайки, предпочитам този вариант от варианта на не ставане с 30 и кусур годишни неуспели чужденци.
Стоичков просто пропуска момента, че стана голяма звезда покрай Джеки, Лъчо Танев и други. Ако около него бяха само подобни на Любо, независимо от качествата им и той щеше да яде много бой. Така обаче бяха спокойни, защото не бяха водещите играчи, а за около година си стъпиха на краката и се усетиха, че имат не по-малки качества и на база натрупания опит смело настъпиха за лидерските позиции и почнаха да мачкат де що видят. След първата нулева година (1986) бързо дойдоха техните успехи. 87 направиха ЦСКА шампион (и после и 89 и 90), за Европа успяха след още 2 години и още една важна опитна добавка в лицето на Гетов. На индивидуално ниво от 88 окупираха първото място за футболист на годината (първо Любо, после Стоичков-да не говорим, че още 87 не трябваше да е Ники Илиев първи). Голмайстор на А група 89, а 90 вече и с национален рекорд и Златна обувка. Всичко бързо стана. Само 86 нямаше нищо.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:02

И аз пиша горните постове на база последния месец, а преди малко при вечерните новини научавам съвсем същото отново. Комисиончо просто няма спирачки #-o

Левски разкара французина

Французинът Вилфрид Далма, който беше на проби в Левски, няма да носи екипа на тима. Това обяви пред "Дарик" спортният директор на тима Наско Сираков.


Нов английски анонимник идва в ЦСКА

Пореден англичанин с повече от скромна визитка идва в ЦСКА. Това е десният бек Бенджамин Хърд.

Той ще дойде в началото на следващата седмица и ще мине проби. След участие в няколко контроли наставникът Стойчо Младенов ще реши дали да му предложи договор.

Англичанинът е на 28 години и за последно е играл в четвъртодивизионния местен Олдършот Таун. Преди това се е подвизавал в друг тим от тази лига - Шросбъри.


Това вече ми звучи като черна комедия. С четвъртодивизионен играч ще те спукат от бой средносилните източно европейски отбори. Не можеш да стигнеш нивото и на Ботев в ЕКТ. За Лудогорец да не говорим.
Обаче поне е млад на фона на другите. 28 годишен. Направо бебок :qipbp:
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот drvasko98 » 30 авг 2013, 20:05

Бончо Генчев и Ламята некадърници #-o Ми те и сега да се облекат сигурно ще носят поне 45 минути на гръб отборите си.
Да не ме разбереш грешно. Не казвам, че са от асовете на българският футбл в исторчески план, ама си бяха стойности футболисти. Такива дори няма в момента в първенството ни.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Мичо » 30 авг 2013, 20:06

четвърто ниво ама от острова, бе, осмак. :qipam:
Това се равнява поне на Хетафе. 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:09

drvasko98 написа:Бончо Генчев и Ламята некадърници #-o Ми те и сега да се облекат сигурно ще носят поне 45 минути на гръб отборите си.
Да не ме разбереш грешно. Не казвам, че са от асовете на българският футбл в исторчески план, ама си бяха стойности футболисти. Такива дори няма в момента в първенството ни.


Да, "страхотни" бяха през 98-ма ли беше или някоя там.
Ламята беше нещо в средата на 80-те, а Бончо в края на 80-те. Да, не от асовете на БГ футбола както казваш, но бяха доста добри. Ама в тези години.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот VILIO » 30 авг 2013, 20:12

Долните дивизии на големите първенства са горе долу на нивото на А група. Така,че не се учудвам,че се привличат такива играчи у нас.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:13

Мичо написа:четвърто ниво ама от острова, бе, осмак. :qipam:
Това се равнява поне на Хетафе. 8)


Ми да взема от 6-та дивизия на Англия. Мисля, че тя беше последната не аматьорска. Направо ще ви спукаме с това английско качество.

С такива играчи не можеш да биеш Риека, Черноморец Одеса и подобни и по-слаби. Не просто не можеш да ги биеш ами и двубой не може да стане. Направо е ясно всичко.Че ЦСКА не може да гони полуфинали слепи няма, но чак такова падение няма. Ние с тази сган начело с Андрюса не можем да бием и кой да е от албанските представители в ЕКТ.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта

cron