Футбол - Юноши

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:16

VILIO написа:Долните дивизии на големите първенства са горе долу на нивото на А група. Така,че не се учудвам,че се привличат такива играчи у нас.


Абе ти нормален ли си? :qipan:
Егати сектанта. Пак се върза за английското.

Да си видял Оцелул или всякакви такива отбори от съседните държави (дори не грандовете им) да играят с такива? Съвсем изтрещяхте. Нали той, свободния агент от Запада, като се върне там (да играе срещу сънародници или подобни на него) съвсем наясно ще е какво да очаква. Като види някой от втора дивизия и за него ще е колос. Ти и при най-щастлив жребий и някой невзрачен отбор да срещнеш пак нямаш шанс.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот drvasko98 » 30 авг 2013, 20:18

8 написа:
drvasko98 написа:Бончо Генчев и Ламята некадърници #-o Ми те и сега да се облекат сигурно ще носят поне 45 минути на гръб отборите си.
Да не ме разбереш грешно. Не казвам, че са от асовете на българският футбл в исторчески план, ама си бяха стойности футболисти. Такива дори няма в момента в първенството ни.


Да, "страхотни" бяха през 98-ма ли беше или някоя там.
Ламята беше нещо в средата на 80-те, а Бончо в края на 80-те. Да, не от асовете на БГ футбола както казваш, но бяха доста добри. Ама в тези години.


8, Бончо стана голмайстор на първенството през 1997 или 1998. А в Арнгли ядобрите му сезони бяха 93 и 94. Какви 80-те години? Той е 65-ти набор или 64.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот VILIO » 30 авг 2013, 20:19

Никъде не съм споменал Англия. :qipan: Става дума за всички вторите дивизии на повечето големи първенства.
Не знам за Оцеул, но Селтик които редовно играят в ШЛ, основните им трансфери са от Чемпиъншип и дори бюджета им е по-малък от на отбор от чемпиъншип.
Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Мичо » 30 авг 2013, 20:22

drvasko98 написа:
8 написа:
drvasko98 написа:Бончо Генчев и Ламята некадърници #-o Ми те и сега да се облекат сигурно ще носят поне 45 минути на гръб отборите си.
Да не ме разбереш грешно. Не казвам, че са от асовете на българският футбл в исторчески план, ама си бяха стойности футболисти. Такива дори няма в момента в първенството ни.


Да, "страхотни" бяха през 98-ма ли беше или някоя там.
Ламята беше нещо в средата на 80-те, а Бончо в края на 80-те. Да, не от асовете на БГ футбола както казваш, но бяха доста добри. Ама в тези години.


8, Бончо стана голмайстор на първенството през 1997 или 1998. А в Арнгли ядобрите му сезони бяха 93 и 94. Какви 80-те години? Той е 65-ти набор или 64.

:qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:23

drvasko98 написа:
8 написа:
drvasko98 написа:Бончо Генчев и Ламята некадърници #-o Ми те и сега да се облекат сигурно ще носят поне 45 минути на гръб отборите си.
Да не ме разбереш грешно. Не казвам, че са от асовете на българският футбл в исторчески план, ама си бяха стойности футболисти. Такива дори няма в момента в първенството ни.


Да, "страхотни" бяха през 98-ма ли беше или някоя там.
Ламята беше нещо в средата на 80-те, а Бончо в края на 80-те. Да, не от асовете на БГ футбола както казваш, но бяха доста добри. Ама в тези години.


8, Бончо стана голмайстор на първенството през 1997 или 1998. А в Арнгли ядобрите му сезони бяха 93 и 94. Какви 80-те години? Той е 65-ти набор или 64.


Беше войник при вуйчо ми. Твой съгражданин. Направи много силен сезон в Локо Горна и после се върна при вас (Етър, не Левски). Това става в последните години на 80-те. Беше много добър. Както навсякъде тогава големите окръжни градове си имаха в своите отбори по 1-2 звезди с добро качество.

Да беше много млад за този период за който говоря, но го помня добре.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:28

Големият му мач в Локо мисля беше 5:1 срещу Берое с 5 негови гола. Този мач накара Етър да си го върне. Там поне си запознат с враждата на двата града. По-големият си взе своето. Преди това са го били отписали като не ставащ и той отива в Локо, но след ставащото в Горна си го върнахте обратно. Изключително скромно момче.

Това мога да ти кажа за него.

ПП. Дори мисля е и по-малък от посочените от теб години, но въпреки това не бъркам за събитията. Щом е бил войник при вуйчо ми в този период значи логично е да е някъде около 67-68 набор. Това ако няма някакви странни условия (да е забавил казарма заради висше или нещо друго).
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот drvasko98 » 30 авг 2013, 20:48

1987 Бончо дойде в Етър и то на паузата, през зимата. Горна се бореха да влизат в А група за първи път от над 20 години и направо умряха. Въпреки това и двата клуба спечелиха. Горна все пак влязоха и направиха няколко изключително силни сезона. А Бончо постепенно, много бавно (трябваха му около 2 сезона през които отбеляза само 5-6 гола) се адаптира и стана голмайстор точно в сезона, когато Етър взе титлата. Дори може да се каже, че неовите голове донесоха титлата, макар че се залагаше главно на защитата и колектива.
Първото дерби в А група между Локо и Етър в А група беше през есента на 1987 в Горна преди първия учебен ден. Всяко място, което ставаше за сядане и което не ставаше беше заето, пътеки, стълбове на осветлението, околни дървета. Казваха че имало над 20 000, не вярвам, но 1 час не можехме да се изнесем с колата.
Освен традиционната интрига, Горна бяха взели пък Кольо Велков от Етър като отмъщение за Бончо и двете агитки се скъваха да скандират съответните имена. Иначе Горна биха 1-0, а голът вкара дошлият от Локо София Нако Дойчев, станал най-напред известен с гола си в Киев, който класира Локото напред в УЕФА :qipbo:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 20:52

Точно така.

Вярвам, че е било така, защото знам настроенията на Горна. Двата кървави двубоя за тях бяха с Етър и Левски. С Левски съм присъствал и беше както го описа. Пълен стадион, не само по седалките. С Етър положително е било това което описваш.

Нако Дойчев дойде в края на кариерата си, но класата му за този град беше голяма.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 21:01

drvasko98 написа:1987 Бончо дойде в Етър и то на паузата, през зимата. Горна се бореха да влизат в А група за първи път от над 20 години и направо умряха. Въпреки това и двата клуба спечелиха. Горна все пак влязоха .....


Аз знам и как става :)
Преди последния кръг не влизаха. Прекият съперник май им беше Дунав. Изоставаха с 1 точка. Обаче в последния кръг Локо домакинстваше, а Дунав гостуваше на Спартак Пловдив. Дунав и Локо се бяха оплели във 2-3 място (влизащ-невлизащ в А група), но Спартак беше 4-ти (тоест силен колкото тях), но без шансове да влезе в А група. Отборът на който гостува в последния кръг Дунав. Победа за домакините в Горна, свиреп мач в Пловдив и домакинско 1:0. Зарядът е бил еднакво голям и за двата отбора (ще разбереш защо). Дунав играе на кръв за А група, Спартак за куфарчето което ги чака пред стадиона в края на мача. Грижливо събрани партийни пари в Горна Оряховица за промоцията :qipag:

Тези подробности ги знам от друг човек, един адвокат в Горна, приятел на вуйчо ми. Голям симпатяга. Минавахме да го вземем преди мачовете и отивахме заедно на тях. Някой път ни посрещаше неподготвен и казваше "ама днес ще ходим ли, той мача е 1:1, кво да го гледаме" и мачовете завършваха така. Разбирай беше много близо до функционерите в клуба.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот drvasko98 » 30 авг 2013, 21:08

Да, точно така беше. За куфара с пари се говореше и в Търново, на тотото.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 21:12

Сега обаче като гледам той е играл в Б група. Значи това което ми е като спомен за Берое и многото голове е станало вероятно за купата. Може пък с годините да бъркам и отбора, но така ми се върти, че Локо биха Берое с голяма разлика и Бончо беше голаджията.

В Локо има и други куриозни двубои. Вече в началото на 90-те и защо ми се струва, че пак беше с Берое, имаха един мач 2:2, 2:3 или 3:3. Блестящо изигран мач, но не спечелиха. Нападението (Ивайло Йорданов е там) скъса гостите и ги разсипа. Обаче защитата продала мача, но това не се знае от атакуващите играчи. Накрая разбира се им светва, щото изиграват по-силен мач отколкото за нормална победа и пак не успяват. Веселото е развръзката. След 90-тата минута масов бой в съблекалнята на Локо между защитници и нападатели :qipag: И май не беше парите основния проблем, а това че 90 минути са се скъсали и са направили фантастичен мач, а накрая са изглеждали като идиоти. Един поглед към защитниците и "майка ви ше еба" :qipam:

Друг куриоз, който си спомням, но при него съдията е героя. Играч на Локо излиза сам срещу вратаря на гостите в 45 минута и някоя секунда.........съдията свири край на полувремето. Аргументът е, че времето е изтекло. Не остави да си довърши атаката. Така хубаво беше хукнал на 30-40 метра сам срещу вратаря. Това при Сашо Диков го гледах.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот 8 » 30 авг 2013, 21:17

И все пак за мен най-култови си остават двете случки.
1. Където единия отбор ядосан от съдийството си вкарваше голове в собствената врата, а противника му я пазеше, за да не се развали морала. Не помня обаче отборите. Дали единия не беше Добруджа.
2. Където при 0:0 не се даваха точки и Спартак Пл и Локо Пд по познатия сценарий тръгнаха да правят 0:1 и 1:1 в последните няколко минути и след първия гол изравнителния не идваше. Двата отбора и съдията блъскаха и ритаха топката да влезе във вратата на гостите, но уви не влизаше. Стана в 94-тата минута, но тогава това бяха прецеденти. Не се дигаха като сега табелки с минути придължения, а 1-2 минути се даваше и се свиреше края. Ама като не става съдията не свиреше края и почнаха 23-ма да я ритат докато влезе. Беше много смешно. Около 5 минути им отне. Публиката нали тръгва малко преди края да се изнизва и стоеше основно пред изходите и изчакваше последната свирка и се смееше на неумението им да я вкарат.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Delija » 30 авг 2013, 22:59

bat_jori написа:минаха и си заминаха .дойде треньор не комисиончо и им показа вратата.


Значи да разбирам, че и в Левски върволицата португало-езични са били вземани заради комисионни. :qipag: :qipag: :qipag: Изобщо тия дървари - бразилци и португалци, само заради комисионните ги взимат, и в Рязанкурец е така - Марселиньо, Шоко, Моко и сие, пълно е с такива навлеци, Стойчо, ах, мамка ти, навсякъде си пуснал корени. :qipam: :qipam:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Delija » 30 авг 2013, 23:03

8 написа:Поне нещо и поразкарахте. При нас потокът е еднопосочен. Само в посока на идващи.


Е, че ЦСКА дни преди първенството нямаше футболисти, в каква посока да е потокът ??!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Футбол - Юноши

Мнениеот Delija » 30 авг 2013, 23:07

8 написа:
Delija написа:И както виждаш, бяха взети и немалко български свободни агенти - Гъргоров, Валентин Илиев, Тодор Янчев и т.н. ..... въобще не са само чужденци.


Чудесно, но към тези тримата трябваше да сложи 8 юноши и готово. Стратегията на Пената. Само млади и някои стар, но не защото има качества, а просто силата на младите е една ако са 11 на терена и много по-голяма ако са 7-8


8 юноши. :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Нали ги видя на снимката "юношите" ??! ..... нали ги виждаме и в контролите с дърварите от В група, как стават за смях всеки път ?!

И Пената не ми го намесвай - днес вече няма Стоичков, Пенев, Костадинов, Бербатов, М. Петров, Ст. Петров ...... те такива лесно се налагат, ама днес вече има само лекета, мислещи от малки за пиячка и курви.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron