Национален Отбор - Част 14

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот bat_jori » 08 окт 2016, 17:24

за малко беше :(да се повтори 93...
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Blue » 07 окт 2017, 23:03

"Велик" мач днес #-o Литекс и Г-н Ганчев му е майката :qipbu:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 08 окт 2017, 00:17

Какво общо има Гриша Ганчев? #-o

На мен ми направи впечатление пък, че влязлата смяна в нападение нищо не направи. Все едно никой не влезе. Посредственикк в посредствен датски отбор след няколко сезона обработка на Герена. Определено нищо не е направено по отношения на уменията на този играч. Муха без глава. Не знае за какво е на терена. Нападател. Кое в него е нападател!? Вкарва голове, прави асистенции, някакви влизания в противниковата отбрана, поне играч на противника да ангажира? Нищо такова. Стои там и той не знае къде на терена и за какво е. Накрая разбрал, че е пълен боклук влезаше остро за картони с цел да го забележим, че и той е нещо.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Blue » 08 окт 2017, 00:47

Нищо общо няма микренското джудже, че имаме най-селяндурският отбор в историята.Съвсем нищо даже!
Трябваха 85 години на Франция, за да ни победи като домакин. Със звезди като Манолев, Занев, С. Попов, Бодуров, Славчев, Божиков и останалите криви физиономии го докарахме до там да имаме само едно положение за цял мач #-o Да не говорим, че Франция като нищо можеше да ни разгроми. А беше време, когато трепереха от нас. Сега националния отбор е едно селско тимче с дълбоко провинциален манталитет :!: Липсваше И. Попов и Миланов, за да е пародията пълна.
Дано поне срещу Люксембург не берем срам?!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 08 окт 2017, 08:26

На мен също не ми харесват нещата, но не виждам връзката на Гриша Ганчев с това че на някои футболисти във времето е плащал заплатите им. Кой да излезе? Нямам нищо против да са други, но при цялото разочарование и не като повод за радост отчитам факта, че сега беше по-добре от предни квалификации. Кога сме били Холандия и Швеция?

То нито един не е за националния ама няма решение. И мен не ми харесва по тази логика на гонение на врага Пламен Илиев ама нямам нищо против при положение, че е най-добрия или по-точно най-малко зле на този пост. Кой да застане под рамките на вратата?

Истината е, че при новите времена сринаха и футбола наред с много други неща и като го няма ЦСКА няма и нищо в националния. За този период не сме дали нещо на държавата и няма как да има успехи. Малък проблясък с тримата (Петрови и Бербатов), което доведе и до малък проблясък с едно класиране на европейско и това е. Друго не сме дали съответно няма и друго успешно за България. Колкото и да ти е гадно аз на вас не чакам. Единствено наистина да не правите нищо и да оставите на нас, а не да се чудите какви административни и политически глупости да правите, за да ни вредите и изкарвате от шампионски позиции и ЕКТ. Ако спрете малко хайдутлъка все файда ще има и съм съгласен да припозная някои добавки на националния отбор от типа на Мариян Христов, Цанко Цветанов, Николай Илиев, Боби Михайлов като много големи играчи и равни на Стоичков, Костадинов или Лечков.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Blue » 10 окт 2017, 05:10

Само се замисли колко от сегашния нац. отбор е от бивши и настоящи играчи на Литекс. Така ще си отговориш и на въпроса, дали няма нищо общо микренският гном с всичко това.Срещу Франция нямахме нито десен, нито ляв фланг.Вратарят ни е най-слабият от всички възможни към момента, които са във форма и не са контузени. Аз в този мач видях някакво желание и борба само в двама - Делев и Неделев.
П. Илиев просто не става на вратата. Занев и Манолев категорично бяха най-слабите, като втория почти няма мач в който да не е за гонене.Ст. Попов също беше пълен потрес.Тези четирима защо изобщо ги викат? Ами Божиков? Ами Славчев?
Гелосаният колко чужденци натурализира? Колко от тях са викнати?

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 10 окт 2017, 07:34

Ама аз дори и изключение не виждам. 11-те не стават. ОК, но кой?

Това е като с държавата. "Това не ми харесва". Супер. И на мен не ми харесва, но ако продължението е "ама нямам решение" няма много полза. Има ако е от типа "това не ми харесв, НОООООООО еди кое си като алтернатива е по-добро и предлагам него да предложим". Ти като не харесваш сегашния национален отбор не го отричам, но кой да вземем? Да извадим тези леваци и да сложим нови 11 от Верея, Дунав и Пирин ли?

А от тази загуба и мен много ме боли. Такива мачове не се изтърват. Цял век си ги бил ите си знаят, че тук падат независимо какъв национал имаме и сега се разваля. Четвъртите като заявиха силата си го направиха в също протоколен мач. Равен с Румъния при който онези ни натикаха в половината и играеха за класиране на европейското, а на всичкото отгоре ние играехме за палачите ни от предното европейско, шотландците. Роксбърг не вярваше на трибуните на Васил Левски на това което вижда. Как един отбор се скъсва да играе за нищо и да се класира неговия отбор на който имаме зъб, а играем срещу комшиите си. Ама ето така се заявава "абе ние сме качество и не ни интересуват сметките на другите". И така дойде после логично лятото на 94-та. Ето това изтърваха нашите сега. Ти заяви, че си силен (бий Франция) пък това че не се класираш на световното няма значение. Нека да си знаят съперниците в следващия цикъл, че те българите бият наред и не ги интересуват другите. Това беше голям пропуск в уж нямащия значение мач. Французите трябваше да се научат като тогава румънците, че уж неиграещите за нищо българи не пускат току-така и да пореват малко, че не се класират директно на световното и да хленчат пак "преди Костадинов, а сега и тия не пускат". Жалко, много жалко. Изтърва се голям момент.

ПП. Отделно в един приятелски мач пак тогава, малко преди силата ни, през 91-ва пък бихме Италия. Ей тъй да се знае, че ще ставаме силни :qipay:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Христолов » 14 окт 2017, 11:57

Blue написа:Само се замисли колко от сегашния нац. отбор е от бивши и настоящи играчи на Литекс. Така ще си отговориш и на въпроса, дали няма нищо общо микренският гном с всичко това.Срещу Франция нямахме нито десен, нито ляв фланг.Вратарят ни е най-слабият от всички възможни към момента, които са във форма и не са контузени. Аз в този мач видях някакво желание и борба само в двама - Делев и Неделев.
П. Илиев просто не става на вратата. Занев и Манолев категорично бяха най-слабите, като втория почти няма мач в който да не е за гонене.Ст. Попов също беше пълен потрес.Тези четирима защо изобщо ги викат? Ами Божиков? Ами Славчев?
Гелосаният колко чужденци натурализира? Колко от тях са викнати?

Ти си пълен дебил, да плюеш национала защото нямало сини инвалиди там, ами като нямате никакви играчи в последно време, как да стане? Или да държат цял живот титуляри Живко Миланов и компания, видяхме ги за толкова години че за нищо не стават.

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Blue » 14 окт 2017, 14:48

Уви, дебилът си ти щом не можеш да видиш по-далеч от носа си, че този нац. отбор е по свирката на микренският гном. За капак с тези некадърници и Люксембург не можахме да победим за първи път в историята. С този селяндурски манталитет до тези висини я докарахме =D>
Традициите не са това, което бяха!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 14 окт 2017, 15:45

Blue написа:този нац. отбор е по свирката на микренският гном.


-Петър Хубчев играе ли по свирката?
-Откога Домуса загуби влиянието си в Изпълкома?

Blue написа:С този селяндурски манталитет до тези висини я докарахме =D>
Традициите не са това, което бяха!


Тук съм съгласен с теб. При този селяндурски манталитет отбора на ченгетата , политиците и мутрите срина всичко около себе си. Вече не ЦСКА е водещия ни в Европа отбор, вече няма и втори по-добър в Европа, вече няма и половината А група с постижения в Европа равни на ченгетата, вече няма водещи червени и тук-таме други (като Балъков) асове в европейските големи отбори, вече я няма радостта от националния отбор. Абсолютно всичко е надолу срещу само едно нагоре. Отбора на политическия елит да може да е по-добре спрямо другите. Типично по български беше постигнато с масово размазване на другите и да слязат по-надолу, защото така е по-лесно. Некадърниците не могат да отидат нагоре и свалиха другите.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Blue » 14 окт 2017, 17:59

8 написа:
Blue написа:този нац. отбор е по свирката на микренският гном.


-Петър Хубчев играе ли по свирката?
-Откога Домуса загуби влиянието си в Изпълкома?

Сигурно Хубчев, или по-известен като Г-н Все съдията е виновен, не играе по свирката? Божиков да викнеш бе, Божиков!? От този поне половината защитници дето има из България са по-добри!
Защо в националния няма нито един играч на Лудогорец в последните мачове? Поне за трима техни натуразирани чужденци се сещам, които биха свършили работа. Например Марселиньо. Има ли по-добър играч от Марселиньо в България на неговата позиция? Административна пречка ли има някаква, та не го викат в нац. отбор? България има крещяща нужда от такъв играч в предни позиции!

8 написа:
Blue написа:С този селяндурски манталитет до тези висини я докарахме =D>
Традициите не са това, което бяха!


Тук съм съгласен с теб. При този селяндурски манталитет отбора на ченгетата , политиците и мутрите срина всичко около себе си. Вече не ЦСКА е водещия ни в Европа отбор, вече няма и втори по-добър в Европа, вече няма и половината А група с постижения в Европа равни на ченгетата, вече няма водещи червени и тук-таме други (като Балъков) асове в европейските големи отбори, вече я няма радостта от националния отбор. Абсолютно всичко е надолу срещу само едно нагоре. Отбора на политическия елит да може да е по-добре спрямо другите. Типично по български беше постигнато с масово размазване на другите и да слязат по-надолу, защото така е по-лесно. Некадърниците не могат да отидат нагоре и свалиха другите.
:?:
Люксембург взеха точка в гостуването си на Беларус, а ние се изложихме.
Навън играем на принципа "каквото стане" :shock: Дотам я докарахме. И разбира се добре, че го има съдията, който все е виновен.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 14 окт 2017, 18:42

Странно. Аз пък нямам претенции към Хубчев. И то не заради стартовия състав ако това ти е гениалната мисъл. В края на краищата победи Холандия и Швеция с тези некачествени футболисти. Не мисля, че друг би направил това или повече.

Иначе нямам нищо против да сменим и треньора и играчите и ако може да са от нивото на Моуриньо и Зидан, на Гризман и Погба. Дори и да са бивши или настоящи играчи на Левски. Само предложи как да стане и заставам с две ръце зад проекта ти и срещу "омразния гном", който си решил, че има нещо общо с имената и представянето на националния отбор.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот Blue » 15 окт 2017, 06:02

8 написа:Странно. Аз пък нямам претенции към Хубчев. И то не заради стартовия състав ако това ти е гениалната мисъл. В края на краищата победи Холандия и Швеция с тези некачествени футболисти. Не мисля, че друг би направил това или повече.

Иначе нямам нищо против да сменим и треньора и играчите и ако може да са от нивото на Моуриньо и Зидан, на Гризман и Погба. Дори и да са бивши или настоящи играчи на Левски. Само предложи как да стане и заставам с две ръце зад проекта ти и срещу "омразния гном", който си решил, че има нещо общо с имената и представянето на националния отбор.
Ами щом нямаш нищо против треньора Хубчев, то му се наслаждавай на защитните тактики срещу европейските и световни колоси Беларус и Люксембург. Наслаждавай се на "решенията му" да не взима играчи от отбора на Лудогорец, който колкото и да не ми е приятно, все още е най-добрия отбор у нас. Наслаждавай се и на разни Заневци, Божиковци, Поповци, Манолевци, Славчевци и тем подобни.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 15 окт 2017, 06:46

Я за по-ясно напиши 11-ката как я виждаш. Очевидно 4-5 играчи ще са от Лудогорец ако съдя от писанията ти. Дай ми обаче пълната картина. Също и името на старши треньора, който трябва да смени "защитния" Хубчев. Дано да не е пак от Лудогорец, че ще падна от смях. Много ми е любопитно какво виждаш в България, което аз не виждам.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Национален Отбор - Част 14

Мнениеот 8 » 15 окт 2017, 11:08

Въпроса от предния пост за 11-те да назовеш поименно остава. Искам обаче на друго да ти обърна внимание, защото мисля, че си с някакви напразни илюзии и не отчиташ фактите. И във футбола е същото като в живота, въпреки че повечето хора около нас са дебили и зоват за някаква демокрация.

Ето. Виж фактите, а ако искаш ги оспорвай, ако искаш имай някакви нереални очаквания, каквото искаш. Все ми е тая, но е излишно да таиш напразни надежди.

В миналото знаеш какви имена сме имали. Жеков, Якимов, Аспарухов, Бонев, Начко и т.н. Нека да ги приравним към днешно време. Те не са били най-силните в света, но с тогавашните си качества спрямо другите, в днешно време биха били трансферирани най-малкото в отбори непосредствено слез зона ШЛ в топ първенствата. Не казвам, че ще ги вземат Реал, Барса, Ман, Байерн, но щяха да ги вземат отбори като Севиля, Тотнъм, Дортмунд. Затова и имаме спорадични успехи. По-малко от западните, но някакви имаме. Защо? Защото Реал, Ман и Байерн са по-силни от Севиля, Тотнъм и Дортмунд, но това не пречи последните понякога и те да бият. Има някаква съпоставимост, въпреки че разликата е голяма. Не е обаче нереална. Да очакваш обаче отбори от Сегунда или Втора Бундеслига да бият мега отборите е нереално, а ние сега сме в това състояние и пак ще ти го пакажа с имена. Какви играчи играят в грандовете ни, както и какви трансфери редим? Тук чужденците по една или друга причина са по-добри от българите. Дали последните са сгазени заради липсата на спортни училища, некачествени ДЮШ и т.н. няма да коментираме сега, но това е факта. По-добре си вземи Каранга или Яблонски, защото в България няма и такова. Какви са обаче тези, които идват от отвън? Ами или от втори дивизии или от посредствени отбори от първите лиги. Дори не на топ първенствата, а в най-добрия случай португалско или френско първенство. Тези играчи дори да се изяват тук (тоест най-доброто от тях) после не ги търсят Реал или Ман, но дори и Тотнъм и Севиля не се интересуват от тях. Най-доброто го пращаме просто в някой борещ се да не изпадне от Бундеслигата или ако е по-силен отбор ще да е от Турция, но пак не най-силния, а някой от зона УЕФА на такъв тип първенство. Брага например е по-голямо стъпало от българските отбори. Ако някой е пред дилема Брага или Левски/ЦСКА категорично ще избере първото като по-голямо предизвикателство. А преди години не беше така. В края на краищата тогава съвсем реално си биехме такива съперници. Сега звучат космически изявите на (дори няма да спомена софийските отбори) Берое, Ботев, Дунав, Академик, Марек. А как ти звучи 67 година? ЦСКА шести в България, но в карето аса на Европа. Все едно сега Беро, Ботев да е в полуфиналното каре на ШЛ.
Предвид имената на играчите, като даденост и гледайки откъде идват или отиват като трансфери, в момента сме на ниво долната половина на средни първи лиги, но това е най-доброто. Понякога отговаряме и на втори лиги. Срива е голям. Предишните отбори с Аспарухов и Жеков бяха на ниво 3-4-5-6 място на силните първенства или на ниво шампиона и вицешампиона на средните по сила първенства.

Сега да направим националния..........от тези играчи за втори европейски лиги :? Тук дори е по-зле. Тези не толкова силни играчи са предимно чужденци в клубните ни отбори. Българите са и още по-зле. Само виж в скобки имената на отборите на повиканите в националния. Някакви невзрачни отбори, те пък там не са дори и водещите играчи, предимно източна Европа, ако има нещо хубаво като Чочев в Италия, то е пък Серия Б....е как да стане. Франция с кадрови проблеми излезе в защита с резервен вариант двойка играчи на Реал и Барса. Ти ще ги биеш с Палермо или нещо подобно от Сегунда :qipag: Или с Амкар и всякакви веселяшки отборчета от Анадола и дивата руска шир.

И така ако преди си очаквал равностойни сблъсъци с подножието на върха от големите първенства, то сега реално ти нямаш шанс срещу почти цялата Примера и Висша лига (ако ще и срещу 15-ия борещ се да не изпадне отбор играеш) . Излизаш като Палермо, Килмърнък, Амкар срещу Реал, Барса, Ман. Никакъв шанс нямаш. Тогава си се надявал някак си някой път да стане чудо и то е ставало. Най-много, но не само с ЦСКА, но и другите ни отбори са имали своя момент. Сега е абсурд. Да го направим обратно. Все едно тогава да си се надявал с отбор от средата на Б групата ни да си равностоен на западните отбори. Несериозно е. През 60-те да видиш твоя Левски срещу Бенфика на Еузебио или моя ЦСКА с Цанев срещу Интер да се озъбят ОК, натрупали са се няколко фактора, има обаче и аргументи (качество) и се е получило еднократно, веднъж на определен брой години. Да очакваш обаче фена от 60-те години да се надява на Чардафон Габрово да измъчи Еузебио е несериозно.

Последен пример. Невзрачни играчи от миналото сега биха били звезди в националния. Въпреки взривния старт на Стоичков най-бърз беше Костадинов в ЦСКА. Суперкрило. Бърз и неудържим. Дори обаче и той не беше най-бързия тогава в А група на втората половина на 80-те. Най-бърз беше Александър Бончев. Не, не го търси в нета кой е. Никой не е. Нищо особено (ако не се лъжа май направи един гол за Локо СФ срещу Ксамакс в турнирите за 1:1). Обаче този играч сега би бил не просто национал, а един от лидерите на отбора. При всички положения много повече отколкото ни втълпяват, че е Ивелин Попов. Ами други подобни? В началото на 90-те имаше Кайзера в Левски или Метков в ЦСКА. Мега играчи със статута на Бербатов щяха да бъдат ако сега бяха на терена. Ама тогава не стигаха до националния (Кайзера за малко поигрпа в звездния си момент при онзи гол срещу Глазгоу последван от двата му гола срещу Румъния). А какво да кажем за Илиян Илиев! Не стигна до четвъртите, а сега би бил не просто в националния, а със сериозни шансове за по-силничък отбор от топ първенствата. Споменатите имена обаче са много силни, нищо че не бяха национали. И още по-надолу да слезеш пак имаше играчи, които не бяха нищо особено тогава, а сега биха били национали. Локо Сф имаха там Васев, Велков, Величков и още добри играчи. А пловдивчани? Да не ги изброявам. Варненското дърво Живко Господинов, незнайно защо Вуцов решил, че е добър играч, сега наистина би бил генерал пълководец в националния отбор.

Така че не очаквай от играчи за отбор от втора западна лига да бият първите им. Преди отборите ни бяха от зона УЕФА на западните първенства и можеха да се опъват на шампионите им. Разликата е по-малка. Сега е невъзможна.

Още по-лошото е, че и конюнктурата е такава. Ясно, че при нас са най-сбъркани нещата, но дори и да не бяха като цяло в света вървят насрещни на вятъра течения. Белгия и Швеция са големи икономики и там няма липса на пари, както е при нас, но въпреки това вече няма шанс за изявите на Андерлехт или Гьотеборг вземащи около 80-та година околните купи (КНК, УЕФА) и играещи мега сблъсъци с Байерн или Реал. Може да има пари там, но има и култура, която не позволява разхищението на народни пари за ритнитопковци по южняшкия стил. Аякс за последно се изяви през 90-те. Макар и тогава Реал да имаше по-големи възможности и големи имена прри сблъсъка им през 95-та есента (Лаудруп, Саморано) холандците можеха да сглобят нещо с Литманен, Клуиверт и т.н. Сега и за най-големите създатели на футболни неща (Аякс, Холандия) е невъзможно. Айндховен беше бит на негов терен преди няколко години от Лудогорец............но това не са онези филипси от 88-ма с Куман, а някакво невзрачно отборче. При положение, че нещата са основно заплюти от Англия и Испания, частично от Италия и Германия и по изключение от мега пари като ПСЖ или с много шанс и инцидентно от Порто или Дортмунд и никой друг настрани дори и от добри западни първенства или от големи имена (Холандия, Белгия, Швеция, Австрия-Аустрия и Рапид бяха нещо преди, сега са нищо) и тук да чакаме нещо от наш което отговаря на втородивизионен испански или английски отбор да бие топ отборите им е просто абсурдно. В националния ни пък е и още по-зле.

С две думи. Аз не се наемам да сглобявам с играчи за втора лига ЦСКА за полуфиналите в Европа или национален отбор биещ без проблеми Люксембург и Беларус, не падащ никога у дома от Франция и с добри шансове да се класира на всяко голямо първенство. Такова чудо няма как да стане.
Ако твоя Марселиньо те кефи, същия играч не е търсен от борещите се да не изпаднат в Сегунда опашкари от Примера. Дори чупещия рекорди по изминато време без вкаран гол (от началото на сезона до вчера) Кристъл Палас в Англия едва ли би го купил. Голяма е разликата от Нерео Роко, Милан и "нападателя на моите мечти" или Кройф, Барса и "този играч трябва да го имам". Хайде да не са великите Милан и Барса, но поне нещо като Виляреал и Наполи да поддържаме, но ние сме вече към Сегунда и Серия Б като качество.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта

cron