Българска футболна "журналистика" -6-та част

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот blazev1992 » 01 сеп 2012, 09:45

Жалка работа!

Снимка

Колкото повече, толкова повече - основен закон за Мечо Пух, Димитър Бербатов и Емил Данчев
Снимка: Свилен Станоев
Цената на Бербо - салатка домати и краставици и два гроша повече

Данаил Кънев

Толкова жалък театър във футбола не се е разигравал от предишния път, когато Димитър Бербатов беше на сергията. И тогава един клуб уж беше фаворит - Ман Сити, и тогава всичко уж беше уредено, а накрая се оказа, че градският съперник Юнайтед се оказа печеливш и го купи за рекордни пари от Тотнъм. Печеливш ли? Той Съра най-добре си знае каква е печалбата.
И сега пак същото. Пак излезе лошо име на цял народ заради един, дето на всичкото отгоре не ще да играе за народа и сам напусна националния отбор.
- Ама аз искам да съм в отбор, който е равен на Юнайтед - казва високомерно Бербатов. И пропуска, че той отдавна няма място в Юнайтед. Понякога няма място дори на пейката.
Хубаво - ако Англия е равна на Италия във футбола, Ювентус равен ли е на Юнайтед? По-скоро да. А когато Англия си е Англия, Фулъм равен ли е на Юнайтед? Смешно.
- Ама аз искам да играя в отбор, който е в Шампионската лига - е другата лакардия на Бербатов.
Хубаво - Ювентус в Шампионската лига ли е? Да. Фулъм в Шампионската лига ли е? Не. Фулъм се бори да не изпадне.
Ало, художникът, ти за какви ги смяташ хората, които наистина обичат тази игра, че им говориш всякакви глупости?
Лигав сребролюбец - това е Димитър Бербатов. Лигав? Да - едно време Пажин му я слагаше на голлинията, за да вкара на Левски, а той се спъваше в топката и после ревеше като първолак, та майка му трябваше да се моли на публиката да не го ругае. Сребролюбец? Нужно ли е да се обяснява? Два гроша повече да бяха дали някъде от Анадола - и там щеше да отиде.
Яд да го хване човек от тази жалка работа!
Абе, нали рисуваш? Иди във Флоренция, там е люлката на Ренесанса, там са световни галерии, там е "Уфици". Дори и да продължиш да правиш това, което правиш в момента - да не играеш футбол и да вземаш пари за това, че не играеш, пак ще има с какво да си уплътняваш времето.
Дано поне си платят с Емил Данчев билетите от Англия до Италия. Защото се оказа, че всъщност Фиорентина им ги е платила. Явно това са сметнали от италианския клуб за професионално поведение. Да се бяха сетили във Флоренция да преведат на хубостниците по някой друг милион евро предварително, за да има повече салатка да си нарежат и да се покажат във Фейсбук. Ама не се сетиха във Флоренция.
При предишния трансфер поне имаше тръпка. Все пак наш човек отиваше не къде да е, а в Юнайтед. А сега къде отива? При някакъв отбор, дето се прочу с това, че сложи пред стадиона си статуя на Майкъл Джексън.
Един наш вестник пък се похвали: "Бербо не се разделя с нас!" Понеже, докато брояха по колко на кой ще се падне от новия тлъст договор, Данчев режеше салатка на Бербо върху някакви вестници. Които самият Бербатов призоваваше да не бъдат четени. Ехо, абе, вие видяхте ли защо не се разделя Бербатов с вашия вестник? Агентът върху него кълцаше доматки и краставички. Затуй са ви използвали - да си изхвърлят обелките от краставиците и доматените ципи. А вие се гордеете с това и с този, дето ви вика в сурата: "Не ставате, не ви чета!"
Ама наистина жалка работа.
Хората от Фиорентина най-добре го казаха:
- Не го искаме този! Не е достоен нито за града ни, нито за отбора!
Пък в България се молим да се върне в националния отбор. Че защо ни е такъв! То няма и как да стане, де - в националния при Любо се играе за чест, а не за грошове и салати.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот 8 » 01 сеп 2012, 13:38

ludyakon написа:
nacho написа:само дето това са велики глупости на търкалета :qipbl:

ЦИТИРАЙ АКО ОБИЧАШ. НЕ САМО ДА ПРИКАЗВАШ КАТО ЖЕНИТЕ В БАНЯТА. :qipbl: :qipbl:


Ето ти цитат за глупост (само дето ще перифразирам, а не цитирам-всъщност няма значение, ти едва ли ги разбираш тези понятия)

Чуя някой път левскар. Готово. Със сигурност си чул глупост. Няма начин в изреченото да няма поне едно от "насилие, репресия, насила, принудително, комунистите, отроче, Милко Балев, нищо общо с, въпреки еди какво си". Такива идиоти няма да намериш никъде. Много им е лесен заучения репертоар.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот 8 » 01 сеп 2012, 13:48

Много точна статия на автора за Бербатов. Сякаш аз съм я писал. За два гроша повече стана за смях този лигльо.

Дано поне си платят с Емил Данчев билетите от Англия до Италия. Защото се оказа, че всъщност Фиорентина им ги е платила. Явно това са сметнали от италианския клуб за професионално поведение.

Майтапът настрана, но дано тези двамата хубавци си платят билетите, че има да ни споменават като цигани (крадци на дребно).
Щото преди 10 години в Белгия като казах на едно място, че съм българин не ми повярваха и ми казаха, че те (българите) били по-мургави от мен и крадяли по улиците. Забавен съм бил ама шегата си е шега и айде малко по-сериозно да казвам вече какъв съм на което се чудех как да им обясня "а сега де, като съм българин наистина".
Бедността не е порок и никой няма да те бие, че си беден и от бедна държава, нито пък трябва да се срамуваш от това. Ама с тези евтините номера сме жалки. Абе като циганите бе. Те хората наистина са се учудили. Платили билетите за удобство на гостите си и в един момент разбират, че Бай Ганьо ги подлъгал, за да се разхожда безплатно. То самия акт, да си тръгнал към друг да подписваш за повече пари и използвайки билети от клуб с когото нямаш намерение да подписваш е жалка работа.
Ако си цесекар бъди докрай!


Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Delija » 04 сеп 2012, 15:06

Тоя същият тъпунгер е авторът на книгата за Бербо, където му излиза задника. Сега го плюе. Иди ги разбери, братче ....

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот ludyakon » 04 сеп 2012, 15:43

НО КАЗВА ИСТИНИ. :qipbl: :qipbl: :qipbl:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Delija » 04 сеп 2012, 15:50

Те тия истини отдавна са видни, чудно ми е защо чак сега "прогледна" Руменчо Илиев. Що все ми се струва, че историята е подобна на отношенията между Стоичков и Кур Савов. Ицо като стана национален селекционер, една от първите му работи беше да свали безбройните "куфари", които пътуваха с чартърите на националния, все едно са част от отбора. (Пламен Марков ги беше поразглезил така журналистчетата) Така се получи, че хората му от Нова телевизия се оказаха извън борда и, естествено, Курмчо наточи перото и плюеше по Стоичков за щяло и нещяло. :qipag: :qipag:

Та сигурно и тук става нещо подобно, любовната нишка между Бербо и Руменчо Илиев се е скъсала някъде, и изведнъж журналистчето "прогледна" най-сетне за някои неща ....

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот ludyakon » 04 сеп 2012, 16:32

НАЛИ ЗНАЕШ ПРИКАЗКАТА ЗА НОВИТЕ ДРЕХИ НА ЦАРЯ.ВСИЧКИ ГО ВИЖДАТ ЧЕ Е ГОЛ НО НИКОЙ НЕ СМЕЕЛ ДА ГО ИЗРЕЧЕ НА ГЛАС. :qipad: ТА И В ТОЯ СЛУЧАЙ МОЖЕ ДА Е ТАКА. :qipbl:
С УГОВОРКАТА ЧЕ НЕ СМЯТАМ АВТОРА ЗА НЕВИННО ДЕТЕ. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот blazev1992 » 06 сеп 2012, 09:53

Елин Рахнев
Изненада ли ви решението на Димитър Бербатов и какво всъщност го отказа отново от националния отбор по футбол?

Аз лично не съм изненадан, макар че тиражираните в медиите неща в общо линии бяха, че почти 100 процента той се връща в националния отбор. Нямам представа наистина. Това са може би много личностни моменти във всеки един човек, но си мисля, че щом човек като Любо Пенев - който има своята харизма в много неща, не е могъл да убеди Бербатов значи, че там наистина, неговата позиция е ужасно силна, ужасно афективна спрямо националния отбор. И явно това решение наистина е било много категорично още когато го взе. Предполагам, че всички неща, които излизат - конфликта с футболния съюз, въобще неговия конфликт с българската действителност, пътуването му по света вече толкова много години, може би по някакъв начин много го е отдалечило оттук. И другото нещо е, че ние не си ценим, не си ценим така уканикатите в тази страна. Още едно време помним на стадиона как се отнасяха към него - всяка пропусната топка, освирквания, иронии...Мисля, че човек, който е с неговото мислене и психика, съвсем нормално е да не иска повече да играе повече за националния отбор.

Преди време бяхте казал, че чалга пейзажът в България - може би това стои в основата на цялото неразбиране към Бербатов?

Ами да, защото в България и въобще в света няма много футболни поети. Бербатов е един от тях, както и да звучи това. Това че хора като Фъргюсън (бел. ред. сър Алекс Фъргюсън - мениджърът на "Манчестър Юнайтед") според мен са корпоративни мениджъри, а не треньори - това е една много друга тема, и че такива хора убиха романтизмът във футбола и всички онези неща, които правят футбола „осмо изкуство". От друга страна средата, в която живеем - наистина чалгарницата е много, много обзела голяма част от нас и такъв тип хора все по-трудно ще намират място да живеят тук. Виждате последните проучвания и изследвания как голяма част от всички тях - мислещите, хората с друг тип мечтания продължават да отиват на Терминал 2. Така че като погледнем целия пейзаж тук, съвсем нормално е всъщност Бербатов да не иска да играе за националния отбор. Много по-широко, много по-еластично може да се погледне на този проблем, отколкото един отказ на националния отбор.

Само преди дни изтече новината за възможността той да се върне в националния отбор и това предизвика бурни реакции в двете посоки сред зрители, слушатели, по форумите?

Ами, по-бурната реакция беше според мен за това защо той не отиде в „Ювентус", а отиде както го наричат в „маргиналния" лондонски клуб „Фулъм". Мисля, че има един друг момент за националния отбор, че Любо Пенев може наистина да започне да гради нещата от нула, може да започне да гради нещата съвсем от чисто. Всъщност без да интерпретирам Бербатов и без да знам какво мисли, това е едно от нещата, които според мен са го спрели - всъщност той вече се смята за човек от едно друго поколение. Наистина е по-добре, както в целия ни футбол да започнат ужасното, тотално проучване, така може би националният ни отбор има нужда от това. Да започнат с едни съвсем нови хора, без претенции, без огромни амбиции. Ето сега идва мач отново - коментира се имаме ли сме шансове, нямаме ли сме шансове. Ами да, нямаме шансове - това е положението. Въобще в тази страна имаме много малко шансове за много малко неща.

„Времето ми отминава", каза обаче той, казвайки че е време да търсят някой друг за националния отбор, но и че не е в същата форма като през 2010 г. Отминава ли му времето? Той избра „Фулъм".

Това, което се случи през последните две години - неговото стоене на пейката, може да амортизира всеки талант, може да го и натъжи, и обиди. И може би точно тези две години унижения, които абсолютно незаслужено и неразбираемо за целия футболен свят, не само за това че сме българи - ние по някакъв начин протестирахме срещу този човек Фъргюсън, си оказа това влияние. Това е ужасно за един футболист - в една възраст 29-30 години, това е точно възрастта, в която можеш хем да бъдеш мъдрец, хем да носиш все още детството в себе си както се казва. Т.е. точно тогава те го заковаха на това място. Това е големият проблем. Всъщност никой не разбра - имам претенции, че съм говорил с доста и специалисти и хора, които са много напред с тази материя, и няма реално обяснение той какво правеше там на тази пейка. Всъщност и тази пейка се оказа един от големите фактори според мен и за националния отбор и за всичко останали.

Очакванията ви - в края на седмицата е важна световна квалификация?

Очакванията са ми повече към това да започне всичко от българското първенство, да започне всичко от българските отбори, защото световните квалификации ... все пак са свързани с нашето първенство. И мисля че това, което направи един „Ботев"-Пловдив заслужава абсолютни адмирации. Пожелавам си повечето отбори да минат през тези три години и в един момент наистина да застанат по един друг начин на картата. А не с малките си далаверки, не с всички онези неща - с ДДС-тата си, не знам с какви глупости, които разбиха едно нещо като футбола, което аз продължавам да твърдя, че е „осмото изкуство".

И още една.
Щеше да е смешно, ако не беше тъжно





Според Бербатов целият свят трябва да се върти около него
Бербатов се изплю в очите и на тези, които му лижеха задника

Емил Николаев

В България много често се случва така, че някой си придава по-голяма важност, отколкото де факто има. Виждаме го навсякъде. Един си мисли, че без него една работа няма да стане, друг твърди, че по-велик от него няма. А хората слушат, слушат и се хващат за главата. Горе-долу същото се получи и с Димитър Бербатов. Вчера самообявилият се за най-добър български футболист реши да говори. И като се почна една... Първо обясни, че се е съгласил да играе за националния, ама след това решил, че е по-добре да не играе. И излъгал Любо Пенев, но за Бербатов това да излъжеш не е проблем. След това обясни, че никой не го бил търсил да го върне в националния отбор, защото той бил най-добрият играч. И тук човек започва да се чуди какво става? Хем се отказва, хем се цупи защо никой не се опитва да го върне. Един вид трябва да му се молят, защото той бил най-добрият играч. Но пък бе пропусната малката подробност, че националният отбор не е клубен, тук не става въпрос нито за пари, нито за интереси. Всеки трябва да играе за националния отбор. Всеки нормален човек. Друг е въпросът, че мислиш и се държиш като примадона. В такъв случай всеки ти е длъжен. Медиите са ти длъжни, сър Алекс ти е длъжен, защото си много добър, шефовете на БФС са ти длъжни... Въобще всички. Целият свят трябва да се върти около теб.
Цялата тази работа щеше да е много смешна, ако не беше тъжна. Абсурдно е някой да си мисли, че трябва да му се молят да играе. Който не иска, просто си заминава и това е. Без драми, без тежки пресконференции. Довиждане!
Седенето на пейката в продължение на повече от година явно не се отразява добре на Бербатов. Поне това личи от думите му. Сър Алекс го бил разочаровал като човек, защото му казвал едно, пък правел друго. А в същото време е много гот да лъжеш два отбора, и то не кои да са, а Ювентус и Фиорентина и да обясняваш, че държанието ти е просто "за да направиш смут".
Бербатов просто показа какъв е наистина. На него не му пука кой какво говори, кой как реагира. Важното е той да е добре. В това по принцип няма нищо лошо. Но по този начин той се изплю в очите и на тези, които го подкрепяха и дори му лижеха задника. На същите хора, които го защитаваха, когато обяви, че се маха от националния отбор. На същите, които две години се опитваха да обяснят, че не той, а сър Алекс е виновен за провала му в Юнайтед. Сега те видяха що за човек е "най-добрият футболист" в България. Същият, който обяснява, че "няма втори като него в момента", който плюе по хора, постигнали много повече от него. Всички са криви, само той е прав. Като всяка провинциална примадона.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Delija » 06 сеп 2012, 11:40

И другото нещо е, че ние не си ценим, не си ценим така уканикатите в тази страна. Още едно време помним на стадиона как се отнасяха към него - всяка пропусната топка, освирквания, иронии...Мисля, че човек, който е с неговото мислене и психика, съвсем нормално е да не иска повече да играе повече за националния отбор.


Това е смешно, в Англия медии и фенове го счупиха от критики заради провала му в Юнайтед, феновете на Тотнъм също го мразят и плюят (заради курволящината, която и там сътвори при заминаването си), защо не бойкотира и Англия и не заиграе другаде ??! Или там взима тлъсти парички и не е толкова чувствителен към критиките, докато тук се големее, в България е лесно да се дървиш .....

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Христолов » 06 сеп 2012, 12:20

долна македонска курва

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Delija » 10 сеп 2012, 11:38

Спортал написа:И Мартин Петров взе отношение по казуса "ЦСКА" - какво каза легендата на българския футбол


#-o #-o

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Delija » 21 сеп 2012, 15:23

http://gong.bg/view_article.php?article_id=298583

#-o #-o #-o #-o

Пацо Иванов и Свинеглав Тъпаков се скъсват да пишат някакви чутовни откъм тъпотия и безсмисленост "анализи", само два дена не бях влизал в сайта им, днес влизам и Тъпаков вече е изсрал два коментара, естествено, свръхбезсмислени.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот Stinkata » 26 сеп 2012, 14:36

Изображение

Някой май пак ги е хакнал...

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Българска футболна "журналистика" -6-та част

Мнениеот itsoVIII » 27 сеп 2012, 18:43

http://gong.bg/view_article.php?article_id=300303 - това вече е абсолютния връх на тъпотията в каквато и да е журналистика.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта

cron