Бивши футболисти

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Mike Bibby » 26 ное 2011, 21:29

На мен интервютата му по ТВ, които съм му гледал, ми правят добро впечатление, а все пак това ти дава някаква информация. Защото, ако му сравняваме манталитета с този на Стоичков, да речем, разликата е очевидна (в полза на Гунди).

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Delija » 26 ное 2011, 21:55

Не можем да говорим за характера му, понеже не сме му съвременници. 99% от информацията за него от личен характер, която достига до нас, е минала през цедката на митологията, така че достоверността й е доста спорна.

Това, което обаче със сигурност се знае, е, че е бил разглезен любимец на властта. И е имал доста пороци.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Mike Bibby » 26 ное 2011, 22:13

Мда, не си му съвременник обаче си категоричен - " имал е доста пороци". :qipab:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Delija » 26 ное 2011, 22:27

Ами аз и на Гаринча не съм съвременник, ама знам, че е имал някои пороци. Досети се сам как.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Mike Bibby » 26 ное 2011, 23:24

Не знам, не съм му бил съвременник на Гаринча. :qipap: А и не бих го сравнявал с Гунди. Съдбата ми е доста различна. По-скоро бих го сравнил с Божидар Искренов, още повече, че и на него са му казвали "Радостта на народа".

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Delija » 26 ное 2011, 23:33

Всъщност, има нещо общо между Гаринча и Гунди. И това е, че именно пороците им ги убиват.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Христолов » 26 ное 2011, 23:55

и още нещо общо

Докато съпругата му Наир Маркес е у дома с дъщерите им, Гаринча "вършее" наред из Швеция по време на Мондиал`58 и местно момиче забременява от него. Официално Наир има осем деца от него, а не е ясно колко други има още по света (със сигурност са поне 14). Гаринча има куп любовни афери, една от които е с известната самба певица Елза Соарес. Пословично слаб шофьор, той катастрофира често, веднъж дори блъска баща си. Ходи по купони почти всеки ден, напива се безпаметно. Веднъж дори избива предните зъби на Елза. Най-лошото обаче се случва през 1966-а, когато трябва да откара тъща си до Пау Гранде, за да види внуците си, но се блъска в камион и тя загива. След инцидента Гаринча изпада в депресия, "лекувана" с много алкохол, няколко пъти прави опити за самоубийство. За да спаси брака си с Елза, Гаринча се мести с нея в Рим. Ражда им се дете, но заради неспирните запои певицата го изоставя. Макар да се жени за трети път след това, Гаринча вече е съсипан психически.

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: Бивши футболисти

Мнениеот skorpinoks » 27 ное 2011, 00:02

Mike Bibby". А че не е бил светец и че образът му е доста митологизиран, това е факт.[/quote]

:qipaz:
e za tova i az napisanh ...
Prosto nqma kak da stane da pregovarqt tuk v Bg i DS da ne sa nachtrek ...PROSTO POREDNIQ MIT ...
ЦСКА

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: Бивши футболисти

Мнениеот skorpinoks » 27 ное 2011, 00:06

Mike Bibby написа:На мен интервютата му по ТВ, които съм му гледал, ми правят добро впечатление, а все пак това ти дава някаква информация. Защото, ако му сравняваме манталитета с този на Стоичков, да речем, разликата е очевидна (в полза на Гунди).


za futbol li govorim ili za harakter ,obshtoto mejdu dvamata e cshe sa bili futbolisti -DRUGO NQMA ,NQMA BAZA ZA SRAVNENIE :qipbl:
ЦСКА

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Mike Bibby » 27 ное 2011, 00:47

За характер ставаше въпрос, за възпитание. :qipab:

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Toru » 27 ное 2011, 11:26

Delija написа:Абсолютно, след смъртта на Гунди започва един процес на митологизиране и канонизиране, започва се една масова демагогия и хиперболизация. Гунди сред левскарите отдавна е със статута на полу-светец. А е бил най-обикновено футболистче - пиел е, пушел е, изневерявал е на жена си, карал е безотговорно и безразсъдно, което в крайна сметка отнема и живота му.

В сектата сигурно минават подобни приказки....Гунди е бил голям футболист,признат от много големи такива(примери много).Историята за Милан е истина.Може би за Реал (М) е митология.Много добре ги знаеш тези неща,но злобата и комплексите са ти е безгранични.Щом Еузебио и целият отбор на Бенфика са дошли да се поклонят на гроба на Гунди...означава нещо....и то не е,че бил обикновено футболистче!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Мичо » 27 ное 2011, 11:31

Мани ги турците дето лапат на каталунския циганин дето се изсра върху Родината.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Delija » 27 ное 2011, 11:36

Toru написа:В сектата сигурно минават подобни приказки....Гунди е бил голям футболист,признат от много големи такива(примери много).Историята за Милан е истина.


Нека уточним - преувеличена и поукрасена истина.

Toru написа:и то не е,че бил обикновено футболистче!


Това за обикновеното футболистче го написах в съвсем друг смисъл - като манталитет. Разглезена звездичка.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Бивши футболисти

Мнениеот 8 » 27 ное 2011, 18:07

Toru написа:Гунди е бил голям футболист

:qipbj: :qipbj: :qipbj:
Гунди е много далеч и на клубно и на национално ниво от това което прави един Емил Костадинов например.


Toru написа:Историята за Милан е истина.Може би за Реал (М) е митология.

Бъркаш. И за Реал е истина. Целият свят го е искал. Носят се дори слухове за предварителни контакти с други галактики, но БКП е преустановило всякакви разговори :cry:
Ако си цесекар бъди докрай!

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Бивши футболисти

Мнениеот ludyakon » 27 ное 2011, 23:31

8 написа:Гунди е много далеч и на клубно и на национално ниво от това което прави един Емил Костадинов например.




ЧУДЯ СЕ КАК СИ НАМЕРИЛ ТОЯ ФОРУМ. :?: :?: :?: :?:
АМА ТО ХОРА БЕЗ РАБОТА МНОГОО. :qipbo: :qipbo: :qipbo: :qipbo:
СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ КАТО ПИЕТЕ БИРА С МИЧО МИ СЕ ОБАДЕТЕ ДА ДОЙДА ДА ТИ РАЗКАЖА КАКВО Е НАПРАВИЛ ГУНДИ. :qipaz: :qipaz: :qipaz:
Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта