"Б" Футболни групи

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Delija » 01 авг 2013, 23:06

http://www.sportline.bg/news/122484/minior-otiva-vuv-v-grupa-vzima-litsenza-na-dolna-dikanya

Айде, и тия, за да не си платят борчовете, ще заграбят някакви селяни и ще ги кръстят Миньор. #-o #-o

Да ти ебем и смотаната държава, в която живеем ....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот 8 » 02 авг 2013, 05:37

Само, че "тия" излязоха по-умни. Ти си ги брой като Витоша Долна Диканя, но това е Миньор, който евентуално след 2 години ще е в А група без дългове. Хората прецениха, че във В на чисто е по-добре отколкото фалирали в Б, а разликата между двете е 1 сезон повече до А група, но и изцяло изчистено досие (финанси).

Само че там си нямат като червените фенове някой да ги обяви в безпринципност и да предпочетат да мрат, но да не използват все още вървящия номер с взимането на лиценза (очаквам все повече отбори да го използват и от тук като следствие скоро да бъде забранен, а който намазал намазал-така е в живота, предимство имат първите).

Фалиралият ПФК Миньор започна да напуска базата. Общината ще назначи хора, които да поддържат стадиона и да го охраняват.

За капак не се съобразяват с Дели и да не се припознават. Хората правят следното. (1) Кръщават се Витоша, (2) изчистват дълговете, (3) после се кръщават Миньор. Преди първото действие Миньор фалира. Затова и напускат базата. При второто действие базата им се охранява, защото ще се върне Миньор на нея при третото действие. Аз очаквах да дойдат някакви нови Витоша ама не било така. Връщат си старото име и хоп айде на същия стадион със същото име, но без никакъв дълг......само Дели дето отстрани ще обяснява, че "те" не били "те". Финтът е налице. При това е елементарен. Колкото и смешно да звучи за околните е сложен.

Зад този им ход стои кметицата (лице представител на държавата), а ти си обяснявай какъв бандит бил Гришата ако направи същото. хората си го правят с официалните власти без да има нищо бандитско.

Любимият на перничани футболен клуб Миньор започва на чисто - с нова регистрация и без дългове, съобщи на пресконференция кметът на Перник Росица Янакиева.

"Надявам се след две години да се поздравим с успех и Миньор отново да бъде сред най-силните, където му е мястото", каза кметът.


Най-тъпото е, че ЦСКА не само не се оправи като доста други, а дори ще се влоши. Никой не е вкарал и не вкарва реално 1 лев. Правят се нови схеми за поредно източване. Просто по-нататък в бъдещето ще дойде кризисния момент, който настъпи в началото на лятото. В бъдещия момент естествено дълговете ще са нараснали и още.

Имам чувството, че левскари стоят зад този ход Лупи и Стойчо да ни измъкнат от блатото. Това си е направо завист да не се възползваме от пререгистрациите и някой всячески се старае да остане така и уви то остава, а червените незнайно защо се радват на тази ситуация.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Delija » 02 авг 2013, 12:21

8 написа:Само, че "тия" излязоха по-умни. Ти си ги брой като Витоша Долна Диканя, но това е Миньор,



Какви по-умни бе, 8, да не мислиш, че ще стигнат далеч с хитростите си ??! Българският футбол затъва от години насам именно защото сме с тоя селски манталитет, все на умни се правим - тук далаверка, там хитринка, та виж докъде се докарахме - радваме се на победи над Зрински и Слован, все едно сме победили Борусия Дортмунд, толкова ни е жалко нивото вече. #-o #-o #-o

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Delija » 02 авг 2013, 12:28

8 написа:
Зад този им ход стои кметицата (лице представител на държавата), а ти си обяснявай какъв бандит бил Гришата ако направи същото. хората си го правят с официалните власти без да има нищо бандитско.



Тя държавата ни затова е на този хал, кметицата е олицетворение - съдейства на Миньор да изпържи кредиторите си, сред които сто на сто е и самата държава. #-o #-o

Дай да не си платим дълговете, а да вземем чист клуб ..... аз се чудя защо от Реал не са се сетили още за тази велика врътка ..... да фалират, да заграбят примерно Хихон и да го прекръстят на Реал, след което да кажат - ето, ние вече сме на чисто. :qipbj: :qipbj: :qipbj: Пак сме си Реал, но без дълговете. :qipbj:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот drvasko98 » 02 авг 2013, 12:44

А след три месеца се създава и ... новият Хихон :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот 8 » 02 авг 2013, 12:58

На Запад не става, защото дай да си говорим честно това е цирк. Цирк какъвто е целия живот в България. И на мен доста неща тук ми изглеждат като някакви филми пародии. Нали забавни, но си казваш "това е да ни развесели за час-два" обаче уви, съвсем истински си тече така живота. Примери колкото искаш. Някакъв гастербайтер обира държавата и вместо да е в затвора най-нагло не влиза в парламента (като депутат) и взема за това не лоша заплата от целия народ. Представяш ли си някакъв германски Меди Доган да има замъци из Шварцвалд, за разнообразие е член на Бундестага, не го посещава, но получава заплата от немците за това, смеее им се и така 20 години.....не, не, не е филм, истинско бе!
Или пък турската диаспора си открива централна информационна турска емисия по АРД/ЗДФ. Ми мързи я да учи местния език. Кво толкова? Немците ще понаучат в родината си турски.
Или пък след нюрнбергския съд сина на Хитлер, Гьоринг или някой подобен да оглави ФРГ. Щото при нас след тоталното отричане на комунизма дойде сина на Станишев да ни управлява. Или пък някой прегладняла издънка от кралско потекло да се завърне в Германия и да им обере най-хубавите земи. Или пък немец да отиде от Хамбург в Мюнхен, за да работи за заплатата Х, а наема да му е Х-100 евро и да остава със 100 евро разполагаеми. Щуро, налудничаво, като от филм, но съвсем истинско. Или пък умираш пред лекарския кабинет, а онзи те гледа усмихнато и ти казва "дай пари". Ако някой режисьор на Запад направи такъв филм ще го приемат като много странен, ексцентричен, по-различен, хващащ някакви абстрактни мотиви.

Обаче когато цирка е налице, всеки, да и аз, но също и ти, играй по тези изумителни правила. Твоите думи са книжни (за учебник), нищо общо с действителността. Сега да те светна в една "тайна". Компютърт на който пиша го купих при предния ми престой в София..........но не платих ДДС-то :oops: (засрамих се) и ограбих държавата със 150-200 лева. Като те слушам хубаво звучиш. само дето нямам чувството, че ако бях извадил още 200 лева щяха да излекуват или образоват някого. Затова и не го правя. И повярвай ми прав съм. Последната работа ми е от 2 години, редовно ми се удържат здравни осигуровки, но ако отида на лекар плащам по най-скъпите тарифи, а повярвай ми имам истинска нужда пак от 2 години за едни прегледи. Ако пък нямаш никакъв морал (да ме лекуваш), поне бъди икономически честен, не ми вземай осигуровките. Защо потока от мен към тях е перманентен (всеки месец ми се вземат пари и отиват в тяхната система), а потока от тях към не само не е същия, но дори не е еднократен (веднъж да усетя нещо от това че си ПЛАЩАМ)? Та затова и не ги дадох онези пари и не съжалявам. Или да мрат като помияри българите или да излизат и да чупят главите на депутати, лекари, банкери, мобилни оператори, лекари, софиянци и всякаква паплач, която стои невинно в някакви монополни позиции (много удобни) и казва "аз какво съм виновен".

Обратно към футбола. Звучи всичко наистина абсурдно, но...........това е най-нормалното и рационално поведение (на Миньор) в тази ситуация и в тази държава. Наистина принципа е смешен и невъзприемчив за чужденците, но е налице. Имаш си отбор, правиш си каквото искаш на принципа на детските игри "опит-не опит", ако не стане казваш "чао", вземаш лиценза на друг отбор, после му слагаш твоето име и пак. И така и така можеш и втори и трети и пети път да фалираш. Като не става не става. Кво толкова. Това е като кредитните милионери. Вземаш и ако не можеш да върнеш нищо не е станало, да му мислят потърпевшите, ти винаги си в играта.

Накрая десетки ще са го направили и когато бъде забранено бъркането в кацата с мед ще се надигне вой (от левскарите) защо само за нас било. То не е само за нас, но другите мълчат и тихо действат. Ние вдигнахме голям шум, нищо не направихме и ако някога в бъдещето се сетим пак, че е можело може и вече да не може. Левскарите нормално вдигат патардия, защото са положили огромни усилия да се насочат парите към тях (милиони) и ние изведнъж с един удар ги изравняваме. Правим също милиони дългове, а после по познатата схема с някои смени на имена нищо не връщаме, тоест все едно имаме техния финансов гръб без въобще политици да са си направили труда да ни осигурят руски монополи или банки. Ще бъдем обявени за престъпници, нищо че Миньор или други са си правили спокойно съвсем същото, а и те самите (Левски) щяха да го направят ако не получаваха тези пари и мазно да се усмихват "ми щом закона позволява ние какво сме виновни" (нали ги знаеш какви са мазници).

Между другото защо приемаш нещата буквално? Ако си честен знаеш, че това с наемите не е честно и там си за компенсация (било то като дадат на нас или вземат на противниците). Ние плащаме по около 40 хиляди на месец, което е около половин милион на година, което за над 20 години преход е поне 10 милиона и то като не ги капитализирам (олихвявам), а предполагам ще се удвоят ако го направя, но дори и така с 10 милиона е достатъчно. Е? Ти си за тази компенсация с която сме ощетени, но си против играта с имената, която изчиства пак 10 или 20 милиона както и наема. 10 милиона са наемите без олихвяване, предполагам около 20 милиона ако се начислят и всички лихви за периода. Дълговете ни са 20 милиона, но ако махнеш фиктивните от титан към ЦСКА (тоест от титан към титан) са малко над 10 милиона. Е дали ще настъпи честността или ще останем измамени с 10-20 милиона от наемите и облагодетелствани с 10-20 милиона от смяната на имената е същия резултат. Каква разлика има дали няма да ти пипам в джоба или да бръкна и да те окрада с 10-20 лева и да сложа 10-20 лева, все е същото?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот 8 » 02 авг 2013, 13:01

Ако Реал направи този номер (хипотетично можеше да се случи в Европа), спомням си че по едно време имаше аларми при дълг около половин милиард, ще се намеси Европейската комисия, защото отписванията на такива задължения не прилича на няколкото милиона при ЦСКА, а по-скоро на траншовете към закъсалите държави като Гърция. Как си представяш някакъв испански гриша, венци или батков да си експериментира с такива колосални суми върху населението.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Stinkata » 02 авг 2013, 13:15

Всичко зависи от това, с какви суми експериментира върху еврокомисарите....
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Delija » 02 авг 2013, 13:33

8 написа:На Запад не става, защото дай да си говорим честно това е цирк. Цирк какъвто е целия живот в България.



Ами затова животът в България е цирк, защото мисленето ни е циркаджийско - все далавери и циркове гледаме да направим. И няма да се оправим, докато не престанем с тия селяндурщини. Ама ти продължавай да ги защитаваш ....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот 8 » 02 авг 2013, 18:29

Кого защитавам? Ако става дума за актуалния случай Миньор казвам, че правят най-нормалното и рационалното. Не защитавам тезата, че са длъжни да го правят. Просто казвам, че всеки нормален ще направи така.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Delija » 02 авг 2013, 19:05

Защитаваш далаверите и цирковете.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Мичо » 02 сеп 2013, 23:20

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот ludyakon » 03 сеп 2013, 08:23

:qipag: :qipag: :qipag: ТОЗИ Е ГОТОВ ЗА ММА
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: "Б" Футболни групи

Мнениеот Христолов » 03 сеп 2013, 19:20

чак пък ЗВЕРСКИ.... но все пак тук имаше повече бой, отколкото си раздадоха всичките български "хулигани" от големите градове за последните 10 години.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта

cron