Първи път

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Първи път

Мнениеот marto » 30 мар 2010, 21:29

Много ми е интересно всеки да сподели, от кои мач са неговите първи спомени (български и чужд), както и кои е първият мач, който са изгледали на стадиона.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
stankovich
Мнения: 2035
Регистриран на: 21 дек 2007, 14:45

Re: Първи път

Мнениеот stankovich » 30 мар 2010, 21:35

Първия мач на който съм ходил е Левски - Ференцварош 2:3 ....92-ра година май беше! Помня че ме удари як дъжд на Герена!
Delija написа:Боби в момента е в прединфарктно състояние, сърцето му не може да смогне да изпомпва кръв по посока на гениталиите му, дай Боже да не издържи. :qipbo: :qipbo:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Първи път

Мнениеот Delija » 30 мар 2010, 21:42

Темата не е лоша, само, че е за българския раздел, Марти.

Иначе първият ми мач е ЦСКА - Барселона, `89-а, бил съм на 7 лета и не помня кой знае колко от него.

п.п. естествено, не съм отишъл сам. Заведоха ме. :qipae:

п.п. 2 Деяне, `91-а.
Последна промяна от Delija на 30 мар 2010, 21:43, променено общо 1 път.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Първи път

Мнениеот drvasko98 » 30 мар 2010, 21:43

Хм, интересно. Първият ми мач /който помня/ със сигурност е от първенството 1979/1980 - есенният полусезон, Етър-Славия 0-1, ако не се лъжа и пак ако не греша гола го вкара Чавдар Цветков. Малко след това гледах и Етър-Левски 1-2, там мисля пък че двата гола вкара Воин Воинов. Знам, че баща ми е водил и преди това, но не помня на кои мачове. А що се отнася до ТВ-то, първото, което си спомням е похода на Локо София в турнира за УЕФА и четирите гола на Начко Михайлов срещу Монако

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Първи път

Мнениеот marto » 30 мар 2010, 22:05

Първият мач от който имам спомен е България - Русия 1:0 с гола на Туньо :qipbo: . Добре си спомням финала на ШЛ Реал - Ювентус, помня и някои моменти от СП във Франция, загубата от Нигерия, както и мача с Парагвай.

Първият мач на който чичо ме заведе беше Левски - ЦСКА 3:1 на стадион Славия през 2001 май беше, имаше и един мач срещу Велбъжд 6:1, ама не си спомням кога беше.

Иначе баща ми е казвал, че сме били на Левски - Хайдук през 1999, но от него нямам никакви спомени, първият европейски мач от който имам спомени е Левски - Галатасарай 1:1 (бяхме в Г сектор) :oops:
Последна промяна от marto на 30 мар 2010, 22:14, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Първи път

Мнениеот Delija » 30 мар 2010, 22:10

Левски - ЦСКА 3:1, на "Славия", беше 2002-а. :qipad:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Първи път

Мнениеот marto » 30 мар 2010, 22:17

Възможно е :qipay:

Тогава Далибор си вкара автогол, но после вкарахме 3 гола :qipbo:
Иначе първият мач на националите на които бях беше срещу Дания 0:2 на "Армията" :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: Първи път

Мнениеот bogdan34 » 30 мар 2010, 22:32

За първи път отидох на мач през 1976 есента.Играеха Янтра и Етър.Мисля че звършиха наравно.Националния отбор гледах на живо за сефте през декември 1980 срещу ФРГ.Беше квалификация за СП и паднахме с 1-3.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първи път

Мнениеот 8 » 31 мар 2010, 03:15

Бях на 17 години, тя на 21.....А! Сега прочетох и постовете в темата. То за друго ставало дума, а не за това което си помислих от заглавието.

Ами не твърдя, че това са най-първите мачове, защото като гледам има и разминаване в годините и са в един период от две години (83 и 84), тоест не са по едно и също време, но това са първите мачове от които имам спомени, тоест ако преди това съм гледал нещо не го помня.

България А група: май 84, последен кръг, Левски-ЦСКА 3:1
България ЕКТ: ЦСКА загуба навън от Байерн 0:4, ЦСКА-Рома две загуби с по 0:1, Левски двата пъти с Щутгард, Ботев уникалния реванш с Байерн и 2:0.
Национален отбор: 83 кампанията за Евро 84. С Уелс разменени победи с по 1:0 и драмата в Сплит със сърбите 2:3.
От изброените неща визуално и днес си спомням ситуации от Левски-ЦСКА 3:1, Левски-Щутгард 1:0 (реванша на първия сблъсък), Щутгард-Левски 2:2 (реванша на втория сблъсък), Югославия-България 3:2 с гола на Гибона, положението на Здравков и последвалата атака.

Чужбина:
На ниво национални отбори Евро 84. Изключително красиво първенство. Футболът е достигнал златното си ниво развил се доста след тоталния и не стигнал още до комерсиализацията. Изключително атрактивни мачове с участието на Дания, Белгия, Португалия (споменавам не най-силните, а отбори, които и без да са стигнали финала изнесоха страхотни мачове).
На ниво клубни отбори финала за КЕШ през 84, където Ливърпул победи с дузпи Рома в Рим. Това много смътно. Следващият финал от 85 вече си го спомням с "картина" в съзнанието ми. И включването от стадиона с развиващата се трагедия и измислената дузпа за Юве.

На живо:
Нотингам (наскоро двукратен шампион на Европа)-сборен отбор на Варна. Това в първата половина на 80-те, но кога точно не помня.
Националният отбор през 89 в квалификация с Гърция 4:0.
На Спартак и Морето не съм фен и въпреки че съм ходил на техни мачове нямам спомен кой ми е точно първи. ЦСКА пък са далеч в София. Иначе във Варна си спомням, че през 89 се изсипахме на Гагарин, когато гостуваха на Морето, а мача беше само 3 дни след мача в Барселона с двата гола на Стоичков и всички се бяха надъхали за полуфинала-реванш. Преди мача и нищо че беше соц тогава всички масово нахлухме на терена, а полицията не ни е била, а ни поостави 5-10 минути да ги атакуваме (червените) масово за автографи. Бяха все големи звезди. Ицо, Емо, Трифон, Вълов, Георгиев, Любо май беше контузен и го нямаше и други.
На живо в София за първи път реванша с Тулуза и 1:1.

Целият разказ разбива на пух и прах теорията за избор на отбор заради успехите. Въобще не съм знаел като дете визитната картичка на който и да е още по-малко пък, че само 2-3 години преди тия мои първи мачове ЦСКА е имал два уникални сезона в КЕШ с елиминации на Ливърпул и Нотингам взели почти всички европейски титли в него период. В България пък Левски беше много силен. Всъщност това е и най-силния Левски, който съм виждал. Оня от първите ми съзнателни мачове, които помня. Който взе трите купи 84 и потроши Щутгард на два пъти. При първия път на реванша Мишо Вълчев направи гол като на Костадинов срещу Франция. В смисъл течеше циферблата на отминаващото време, Левски правеха атака и като цъкна последната секунда на редовното време стана и гола.
Ето в такива времена станах цесекар, а иначе признавам, че оная формация на сините беше страхотна.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Noctis
Мнения: 8335
Регистриран на: 24 яну 2006, 00:43
Местоположение: София

Re: Първи път

Мнениеот Noctis » 31 мар 2010, 03:24

8 написа:Бях на 17 години, тя на 21.....

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

8 MILF Hunter-a :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Първи път

Мнениеот 8 » 31 мар 2010, 03:40

Първо, що не спиш бе?
Второ, много ги чуваш бе (MILF) :qipag:

Тя си беше младо момиче, кака. На мен ми изглеждаше много голяма ама и аз бях ученик. Милф-овете дойдоха на по-късен етап, а и сега ми харесват, защото знаят как да се чукат. Идейно са на нашия (мъжки) акъл, като е чукане п****та й трябва да бъде изчукана и точно това си търси :qipay:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Първи път

Мнениеот emevev » 31 мар 2010, 07:38

04.04.1982г. ст."В.Левски"

Левски - Славия 4:0 (Петър Курдов, Тодор Барзов, Михаил Вълчев, Пламен Цветков)

единствените ми спомени са, че времето бе облачно, стадионът бе почти пълен (тогава имаше 65 000 места, ако не се лъжа) и не ходех по земята от щастие, заради факта, че съм отишъл на мач със съученици (без да ме води някой възрастен) :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Първи път

Мнениеот nacho » 01 апр 2010, 22:52

първите ми мачове на живо бяха от Бгрупа в Чирпан през 80та,по тв от Агрупа същата година,в евротурнирите първия мач който гледах на живо се оказа най-големия успех наЦСКА и бг клубен футбол изобщо-елиминирането на Ливърпул и класирането на полуфинала :!: никога няма да забравя пълния стадион,люшкащото се море от хора,викахме,пяхме,запалихме факлите на победата накрая,от този мач съм осъзнат цесекар,дотогава имах само симпатий покрай баща ми който ме заведе тогава и винаги ще съм му благодарен затова :qipad: на вечното дерби съм ходил два пъти,паднахме и двата пъти и сега не ходя от фатализъм :qipad: иначе от евротурнирите имам още хубави спомени от мачове гледани на живо но от няколко години попрекъснах,дано скоро да дойдат пак по-добри времена и да си заслужава примерно човек да избяга от работа,да измине 200км зада подкрепи любимия отбор да речем във важен мач от евротурнирите :qipad:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Първи път

Мнениеот Христолов » 14 май 2010, 17:36

Първият ми изобщо мач беше на лаута - някакъв демонстрационен - ветерани на локото срещу не се сещам кой, нямам кой знае какви спомени от него ,но следващия беше срещу славия за първенство (0-0) есента на 1998, самия мач беше голяма трагедия но бях седнал при феновете и оттогава някакъв магнит започна да ме дърпа, без да ми пука че отбора изпадаше. ходих и на мачове на жълтите но все ги чувствах някакви низши, жалки, отблъскващи.

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: Първи път

Мнениеот Blue Religion » 14 май 2010, 21:10

реално първите ми спомени от мачове,на които съм бил на стадиона са от сезон 94/95,когато Левски играеше на националния. не помня точно срещу кой ми е бил първия двубой,но поне на 3-4 мача през сезона бях. и си спомням,че тогава на награждаването ни като шампиони в последния кръг дойдоха и играчите на Локо Сф и Ботев,които получиха сребърните и бронзовите медали :)

иначе най-първия мач,на който съм бил е Левски-Славия пак на националния в самото начало на 90-те,но съм бил твърде малък за да помня квото и да е. некви откъслечни спомени имам само...

първото ми Дерби (на което съм присъствал) е пролетта на 97-ма с "армейците" като ни биха 2-0 за първенство пред 45-50хил. на стария Васил Левски :D

на националите първия ми допир с тях макар и не в официален мач е когато се върнаха от Щатите и показаха бронзовите медали на националния стадион и имаше чествания по случая,пак пред пълни трибуни (над 70 000),че имаше хора и отвън... иначе първия ми мач е България-Уелс в един кучешки студ в квалификации за Евро 96.

първите мачове,които съм гледал по телевизията са от САЩ 94,когато всъщност се запалих по футбола. първото дерби по телевизията ми беше като ги разбихме "армейците" със 7:1 есента на 94-та :D


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron