Национален отбор - част 10

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот itsoVIII » 02 сеп 2009, 09:35

Samp написа:Ице, що ти не направиш един експеримент - покрий тревата пред блока 9 дена да не вижда слънце, не я поливай и се разхождай всеки ден върху нея.
После ни разкажи какви са последиците от това :qipad:

И кой е виновен, че са я покрили 9 дена преди концерта? Аз и ти ли или тия от стадиона?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот svo » 02 сеп 2009, 09:38

itsoVIII написа:Майка ми е агроном, имаме достатъчно земя, 3 лозета....направи си експеримент бе - смачкай тревата с крака, полей я и ще видиш :qipad: Или направо я подрежи с нож, пак я стъпкай и я полей....пък после спори за колко дена ще се възстанови.
Вина има, виновни има, а дали ще има наказани и уволнени?

Обаче какво общо има лозето, достатъчното земя с поддръжката на футболен стадион :shock: :shock: :shock: Вие на тази много земя да не би да отглеждате специални треви за стадиони :qipag: :qipag: :qipag: И отново - какво общо има стъпкването, подрязването и поливането??? На стъпкване, рязане и поливане е подложена тревата на всеки стадион. Това обаче няма нищо общо с конкретния случай :idea:
Стинка, тая трева не става за пушене, бе :qipag: :qipag: :qipag: Добре, че концерта на беше на Кени Роджърс, защото тревата щеше да изядена :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот svo » 02 сеп 2009, 09:39

itsoVIII написа:
Samp написа:Ице, що ти не направиш един експеримент - покрий тревата пред блока 9 дена да не вижда слънце, не я поливай и се разхождай всеки ден върху нея.
После ни разкажи какви са последиците от това :qipad:

И кой е виновен, че са я покрили 9 дена преди концерта? Аз и ти ли или тия от стадиона?

какво са виновни тия от стадиона??? Ти не си на себе си #-o #-o #-o
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот Samp » 02 сеп 2009, 09:40

itsoVIII написа:
Samp написа:Ице, що ти не направиш един експеримент - покрий тревата пред блока 9 дена да не вижда слънце, не я поливай и се разхождай всеки ден върху нея.
После ни разкажи какви са последиците от това :qipad:

И кой е виновен, че са я покрили 9 дена преди концерта? Аз и ти ли или тия от стадиона?

Сигурно толкова време им е трябвало, за да издигнат сцената :roll:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот itsoVIII » 02 сеп 2009, 09:57

svo написа:какво са виновни тия от стадиона??? Ти не си на себе си #-o #-o #-o

въпросче, Светльо - бил ли си на строеж? Строил ли си временни рампи? Айде спри се. Виновни са. Едва ли би било проблем да се слагат плоскостите, когато се работи и после да се махнат, за да се запази тревата. Виж, друго би било, ако сцената е издигана за 9 дена....в тоя случай пак са виновни тези, които са подписали договора за концерта, т.е. пак стигаме до шефа на стадиона. Приходите от наема би трябвало да покрие щетите. Пак забравяте, говорим за държавна фирма, явно сте забравили какво означаваше това преди 1990-а.
...........
Когато полагаха тази трева при генералният ремонт на стадиона, мой колега работеше там. Каза, че над 3 млн лв е лапнала фирмата за полагането на тревата....Изводите ги оставям на вас :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот svo » 02 сеп 2009, 10:10

бил съм на много повече строежи от теб, Ице :idea: Какво общо има временната рампа не ми стана ясно, обаче :?: За кое да се спра? Май друг трябва да се спре, че взе да се излага :qipap: :qipap: :qipap: Щети не се покриват от приходи, а от застраховка :idea: И стига с тоя комунизъм, че вече даже не е смешно :roll:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот itsoVIII » 02 сеп 2009, 10:23

И, според тебе, баба ти Мадона ли е виновна, че изнесе концерт на "Васил Левски" 1 седмица преди мача, или хората от стадиона?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот Stinkata » 02 сеп 2009, 10:23

Значи, това което казаха е, че предпазните пана, които са собственост на националния стадион, издържат 10 т./кв.м. (поправете ме, ако бъркам). Те са достатъчно сериозни, за да няма проблем откъм смачкване на тревата. В случая, обаче, били ползвани тези на екипа на Мадона, които държали на 5т. Защо, не ми стана ясно... Застраховката в Алианц била 5 000 000 долара и щяла да покрие щетата. Дали застрахователите няма да претендират за безстопанственост и умишлено нанасяне на вреда, не знам. Аз лично бих го направил.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот svo » 02 сеп 2009, 10:25

itsoVIII написа:И, според тебе, баба ти Мадона ли е виновна, че изнесе концерт на "Васил Левски" 1 седмица преди мача, или хората от стадиона?

според мен съм го казал какво е. Ти като не четеш си е твой проблем :idea:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот itsoVIII » 02 сеп 2009, 10:26

Четох - виновна ти е Мадона :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот Samp » 02 сеп 2009, 10:27

Шефът на „Национална спортна база” ЕАД Данаил Димов призна, че е допусната грешка при организирането на концерта Мадона в София. Димов все пак изрази увереност, че теренът на националния стадион „Васил Левски” ще бъде готов за ключовата световна квалификация на България с Черна гора в събота. В момента текат усилени ремонтни дейности за възстановяване на тревното покритие.

„Там където в момента има поражения на тревата бяха поставени алуминиеви плоскости. Това беше направено, за да се запазят съоръженията под тревната настилка като отоплителна и поливна система. Едва след като пристигна сцената се взе решение да бъде процедирано по този начин”, коментира Димов.

„Това бе направено, за да не стане по-голяма щета, която щеше да направи терена неизползваем за много повече време. По този начин се застраховахме от по-големи щети. Тревата е нещо, което се оправя по-бързо и по-лесно. Тя е по евтина. Технологичният срок за възстановяването й е от 10 до 14 дни. Ние имаме на разположение пет. Има надежда, защото днес видяхме, че на места, където е увреден терена имаме здрави корени. Всички съоръжения бяха застраховани за 5 млн. долара и всички разходи по ремонта ще бъдат покрити от тази застраховка. Взети са всички възможни мерки”, каза още Димов.

„Тревата вече показва признаци на съживяване и мисля, че до петък ще имаме добро тревно покритие и гостуващият отбор ще може да проведе тренировката си.”

Има грешка и тя е, че тревното покритие беше поляно непосредствено преди поставянето на алуминиевите плоскости. Този човек разбира се ще си понесе последствията. По мнението на всички специалисти пораженията щяха да бъдат значително по-малко, ако тревата не беше полята.”

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот Samp » 02 сеп 2009, 10:29

itsoVIII написа:И, според тебе, баба ти Мадона ли е виновна, че изнесе концерт на "Васил Левски" 1 седмица преди мача, или хората от стадиона?

Ице, ти как мислиш - дали Мадона щеше да се съобрази с организаторите, ако те и бяха казали: Много се извиняваме, ама за тая дата сме заети. Що не дойдеш две седмици по-рано :qipad:

П.П. представям си и какъв рев щеше да настане по медиите при другия вариант - Организаторите на концерта излизат и казват: Искаме да доведем Мадона, ама не ни дават стадион "Васил Левски" и затова концертът пропада.

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот itsoVIII » 02 сеп 2009, 10:30

Питах майка ми - точно този срок каза - при здрави корени и напълно унищожена листна маса - и поливане - 10-14 дни. Иначе ако има листна маса - срокът се съкращава наполовина. Сега не може да го наторят, за да се възстанови по-бързо...
А, Самп е посочил виновника. Ами ще го уволнят. Не, Мадона просто щеше да отмени концерта.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот Samp » 02 сеп 2009, 10:33

И пак стигаме до въпросът с базите - не може в цяла България да няма два стадиона, които да предлагат достатъчно добри условия за концерт на Мадона и мач на националния отбор #-o

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Национален отбор - част 10

Мнениеот itsoVIII » 02 сеп 2009, 10:34

На тоя въпрос е ясен отговора - държавата е абдикирала от задълженията си.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 60 госта

cron