Бивши футболисти

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Бивши футболисти

Мнениеот 8 » 08 окт 2011, 20:32

Настоящи? :qipbj:
Аз не познавам български настоящи футболисти. Познавам добри танцьори от заведенията, добри събеседници за по чашка на маса, но футболисти....мисля пак ама не се сещам, няма такива [-X
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Бивши футболисти

Мнениеот VILIO » 10 окт 2011, 15:24

Днес една от най-големите легенди на 31-кратния шампион на България ЦСКА навършва 67 години. Петър Жеков, безпощадният голаджия от 60-те и 70-те години на миналия век, има повод да почерпи. Стрелецът играе за ЦСКА в периода 1968-1975 година, като през това време той е записал 184 мача, в 4 от които е капитан и вкарва 144 гола в "А" група - абсолютен рекорд за ЦСКА. Жеков е шампион е с ЦСКА през 1969, 1971, 1972, 1973 и 1975 година, носител на Купата на България през 1969, 1972,1973 и 1974 година, като той остава завинаги в спомените на всички зрители, които са го гледали на живо с уникалния голов нюх пред вратата на съперника. Голмайсторът печели "Златната обувка" през 1969 година, "Сребърната обувка" през 1970 година и "Бронзовата обувка" през 1973 година. В турнира за КЕШ с ЦСКА футболистът играе 14 мача и има цели 7 гола. За националния отбор на България Жеков има 25 гола в 44 мача, изиграни в периода 1964-1973 година. Той е сребърен медалист от олимпийските игри в Мексико през 1968 година.
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Христолов » 10 окт 2011, 15:39

Петър Жеков: Вече не съм от ЦСКА :qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Бивши футболисти

Мнениеот 8 » 10 окт 2011, 17:23

и вкарва 144 гола в "А" група - абсолютен рекорд за ЦСКА.

Тук май бъркат. Останало ми е в главата като куриоз, че най-големия голмайстор не е в нито един клуб номер 1. Причината е, че прави многото си голове на две места. И в Берое и в ЦСКА е втори. Разбира се сбора от двете го прави най-голям в България. В Берое е след Петко Петков ако не бъркам, а за ЦСКА имам спомен от едно време, когато знаех статистиките наизуст, че първи е Якимов със 151 гола, втори Жеков със 141 (а не както пише в статията 144, но дори и така пак след Якимов трябва да е).
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Казуса » 10 окт 2011, 21:47

Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Бивши футболисти

Мнениеот drvasko98 » 11 окт 2011, 15:02

8 написа:
и вкарва 144 гола в "А" група - абсолютен рекорд за ЦСКА.

Тук май бъркат. Останало ми е в главата като куриоз, че най-големия голмайстор не е в нито един клуб номер 1. Причината е, че прави многото си голове на две места. И в Берое и в ЦСКА е втори. Разбира се сбора от двете го прави най-голям в България. В Берое е след Петко Петков ако не бъркам, а за ЦСКА имам спомен от едно време, когато знаех статистиките наизуст, че първи е Якимов със 151 гола, втори Жеков със 141 (а не както пише в статията 144, но дори и така пак след Якимов трябва да е).


Точно така

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Бивши футболисти

Мнениеот Христолов » 11 окт 2011, 15:28

понякога кръвни братя се оказват напълно различни като ценности, ето един пример:

Цанко Стоичков е брат на най-успелия български футболист Христо Стоичков. Рано закача калеврите, тъй като постоянно в отборите му го сравняват с великия му батко и очакват да покаже талант, поне наполовина с колкото е надарен Камата. След дълго отсъствие от медийното пространство Цанко се изповяда пред вестник “ШОУ”. С 32-годишния пловдивчанин разговаряме в спортен комплекс "Селект", недалеч от дома му в кв. "Христо Смирненски".

- Цанко, с какво се занимаваш, върви ли бизнесът?
- Виж сега. Значи, преди да почнем интервюто, искам да не изопачите нито една моя дума. Съгласих се да говоря пред вас, защото знам, че няма да го направите и ще бъдете точни, нали?

- Окей, дадено!
- Ами отказах се временно от грандиозни проекти, в които се хвърлих. Имах заведение в Харманли в съдружие с един... Уф, как да го нарека?! Малко е, ако кажа, че е измамник. Чакам го две години да ми върне парите.

Дължи ми към
200 000 лева...

Може да погледнете в Търговския регистър за дяловете ми, да разберете кво ми е платено и кво не. Защото много се говори, че едва ли не аз дължа пари за Харманли. Пълни измишльотини. Започвам нов живот, на чисто. Без мама, без тате, никой не ми трябва!

- Не може да не те питам и без Христо ли?
- И без него. Не искам да съм зависим от никого. Какво толкова ми помогнал Ицо, а? Даде ми веднъж 100 бона, когато почвах бизнеса, и това е. И една кола ми купи...Аз си имам семейство и си го гледам, Ицо си гледа неговото семейство. Онзи ден ми звънна, но не му вдигнах. Ето мога да покажа на телефона неприетото му повикване. Всеки по своя път, това е. Напълно се разграничавам от Стоичкови.

- Защо си толкова ядосан? Нещо явно се е случило между теб и брат ти?
- Не съм ядосан, просто станах по-мъдър. Животът ми даде хубав урок. Прекрасен урок!...Дъщеря ми Адриана вече порасна, догодина тръгва на училище. Трябва да се грижа за нея, за жена ми, за семейството. Стоичкови да бъдат спокойни, няма да опра до тях. Имам ново предизвикателство в живота и ще се справя. Няма да ходяв Ясно поле при родителите. Който иска да ме види, да дойде в "Смирненски". Аз съм постоянно тук. Всяка сутрин идвам да играя футбол в "Селект", както и в понеделник и сряда вечер. През другото време може да мевидите пеша от "Селекта" до къщи или обратно. Такъв ми е животът - скромен.

- В какъв бизнес смяташ да се пуснеш?
- Защо непременно трябва да въртя бизнес? Мога да се хвана и на заплата, никакъв не е проблемът. Даже тука миизникнаха две възможности - да видим...Няма срамна работа,

ако трябва
и метач
ще работя

- Христо не би ли ти подал ръка...
- Нищо не искам от него. Голям българин, много е направил, на много хора е помогнал, защото изглежда такава му е мисията. В това отношение е уникален мъж, уникален пич. Ама не е истина, че живея и съм живял на негов гръб. Хайде стига с тези приказки! Когато отиде в Барселона, ни купи една къща, кооперация до Четвърто районно, която писаха на иметона баща ми. После я продадоха. Аз нямам нищо на мое име, само една кола. Апартаментът, в който живея с жена ми и дъщерята, се води на името на тъстовете. Хубаво ми е така, не съм зависим от Ицо. От никого не съм зависим.

- Ядосан си, но брат ти все пак е Христо Стоичков? Не си ли склонен да простиш и да изгладите противоречията?
- В живота от никой не съм искал прошка и никой не е искал от мен. Прошката е за църквата. Като ти надянатдървения костюм - Господ да прощава. Как може онзи ден Ицо, брат ми, да знае, че съм на "Лаута" с общи приятели, и да не дойде? Гледал друг мач на стадион "Христо Ботев". Това е несериозно...И кой да прости на мен, че животът не ми даде, защото съм брат на Христо Стоичков. Като футболист

психически ме убиха
само защото батко ми
е Христо Стоичков

И той ще потъне един ден, тогава ще го видим на кого ще се опре. Да видим тогава кой ще му помага. Ицо не е безгрешен и това ще го разбере, ама дано не стане късно. Нали помните какво говореше - България нищо не му била дала, Пловдив - също...А сега върви и развява някакви проекти за стадиони, молове...Нека успее, но не е там работата.

- Помня, че дълго време бе гост на Христо в Барселона?
- Още през 1990-а година, когато го взеха, аз хванах самолета и право при него. Зарязах училище, бил съм на11 години, и стоях при Ицо по 2-3 месеца. Батко ми в Барселона – а аз да ходя на училище... нямаше как да стане тая работа Първият път като пътувах при него, в самолета се засякохме с онзи журналист с мустачките. Розов ли беше, какъв – не му помня името, ама много готин пич, много!

- Защо не се записа тогава в школата на Барселона?
- Не знам защо, но съм тренирал с мъжете. Имам вкъщи даже вестник "Марка" как тренирам под ръководството наКройф. Тогава в щаба бяха още Боби Робсън и Моуриньо. Имам снимки с всички светила на отбора. Много ми бешехубаво там. Брат ми всеки петък ми превеждаше на картата 1000 - 2000 долара. Наскоро някъде се опитал дакаже, че едва ли не ми е дал общо 2 милиона, което не е вярно. И ме обижда по този начин.

-Къде го е казал?
-Пред приятели някакви...

- Имаш репутацията на комарджия, на алкохолик, наркоман?
- Известно ми е това. Нека си пишат каквото си искат! Глупости. Аз обаче през живота си един фиш за тото несъм пускал дори. Хайде, идете из казината в Пловдив и питайте дали Цанко някога е влизал там. За алкохола едругата глупост. Всички, които ме познават, ще потвърдят, че дори и газирано не пия. Една бира не съм пил през живота си.

Аз хляб не ям,
алкохол ще пия...

Вие нормални ли сте, бре, хора?! Вкъщи имам едно 30-годишно уиски, което не можем да изпием от година и половина. Фен съм на кафето, пуша леки цигари. За наркотиците ми доведи хората, които го твърдят. Хайде, доведи ги! Да идем да направим една ДНК-експертиза за 15 години назад, та тогава да ги питам аз тия, дето си ги измислят.

- Какви бяха жените и приятелите в твоя живот?
- За жени не искам да говоря, защото съм женен и на съпругата ми няма да и е приятно да чете такива неща.Нищо интересно в това, че водих активен ергенски живот. Но тогава съм бил сляп и съм допуснал край мен хора с много користни цели. Малко са били тези с чиста душа. Затова казвам, че почвам нов живот, коренно различен от досегашния. Вече никога няма да допусна някой да ме издокара. Приятелите ми са колкото пръстите на еднатаръка. Истински приятел е Ясен Петров (б.а. - футболният треньор), Петьо Чакъров и синът му Любо, които са бивши кадри и вечни фенове на “Локо” (Пд). Тези момчета никога не могат да ме финтират, освен докато играем футбол на малки вратички. За Ясен мога да кажа само добри думи. Страхотен човек и прекрасен специалист. Но в “Левски” не го оцениха. Побързаха да го изгонят, а благодарение на него влязоха миналата година в групите на Лига Европа. Бързо обаче забравиха за това и през пролетта му показаха вратата. Ясен не го заслужава!

- Какво прави сестра ти Петя?
- Не ме интересува... Не ме питай за нея. Няма смисъл Върна се от Испания и сега работи някъде в село Маноле. Нали ви казвам, новото ми начало е без Стоичкови. Това е истината! Няма мама, няма тате, няма бате и кака! Аз вече нямам брат, сестра и родители.

Имам си мое семейство и
те да си гледат техните

семейства, нивите в Ясно поле. Каквото си искат, това да правят. Моят кръвен брат е Енгибар Енгибаров. Заплюх си го за кум още когато дойде в “Ботев” (Пд) при “брокерите”. Играхме с него в Беласица, в Локо (Русе). Никога не ме е подвеждал. Той е от малкото, които ме защитаваха, докато играех. В Петрич с него спретнахме бойкот на Митко Алексиев и Петър Курдов, защото тренировките им бяха нечовешки. Изгониха ги, но общо взето на мен ми издухаха кариерата.

- Не си ли мислел да ставаш треньор или футболен мениджър?
- На мен все още ми се играе. През лятото бях на косъм да почна в Брестник, но Георги Недевски, каза че съмбил стар. Аз на 32 години и стар?...Ало?! За треньорството изпортих много възможности, но вече са ми готови документите за курсовете на БФС категория "Б". Само че, да видим кога ще ги подам...Фен съм на Локомотив (Пд) и не пропусках техни мачове, но заради спортния директор Бранко Милованович не ходя. Няма да стъпя на "Лаута",докато не се изнесе с треньора Канатларовски и измислените футболисти чужденци. Срам и позор! Вижте как ще представят в първенството, а уж имаха големи амбиции. Ама то само с амбиции не стават тия работи. Трябва и знания и умения да имаш.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта

cron