ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ В СПОРТНИТЕ НОРМ. АКТОВЕ

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ В СПОРТНИТЕ НОРМ. АКТОВЕ

Мнениеот itsoVIII » 02 дек 2007, 11:10

Поради НЕЯСНИТЕ ФОРМУЛИРОВКИ в някои от текстовете на самите наредби и скандалите около броя на билетите за гостуващия отбор днес се събудих с тази идея - всеки, който има мнение по този въпрос, което може реално да се въведе в действие и би подобрило КАЧЕСТВОТО НА БЪЛГАРСКИЯ ФУТБОЛ, да заповяда тук. Нека направим НЕЩО ГРАДИВНО и без излишни коментари и лични нападки.
аз предлагам 3 нововъведения:
1) поради продължаващото западане на българския футбол, който донякъде може да се обясни с финансовите ограничения и ресурси, да БЪДЕ ВЪВЕДЕН ЛИМИТ ЗА ЧУЖДЕНЦИ. Натурализиран или не - САМО 3 НА ТЕРЕНА.
2) юношите НЯМА КАК ДА СЕ РАЗВИВАТ В ИГРОВА ОБСТАНОВКА - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 3 НА ТЕРЕНА. Така се дава реален шанс за изява на младите от една страна. От друга - далеч по-малко финансови разходи. Цяла разработка мога да напиша на тема юноши и защо трябва да се налагат и да им се даде шанс.
3) нормативно определен с наредба % дял за феновете на гостуващия отбор ОТ КАПАЦИТЕТА НА СТАДИОНА НА ОТБОРА-ДОМАКИН. Що мастило и хартия отидоха зян на тая тема, а все още няма решение на БФС.
4) трябва да се мисли в насока по-добро финансиране и регулиране на финансите на отборите във всички групи. Необходимо е истински финансисти да направят преценки и да се реши веднъж завинаги колко отбора да останат, центрове и т.н.

Ако имате ИДЕИ ЗА НОРМАТИВНИ РЕШЕНИЯ НА ПРОБЛЕМИТЕ НА БГ-ФУТБОЛА, казвайте спокойно. :wink:
Последна промяна от itsoVIII на 28 авг 2008, 13:09, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 02 дек 2007, 11:18

хехе

да си почешем, викаш, пръстите малко.

  1. българският гражданин си е български гражданин - без значение дали е натурализиран или не. така че няма как да тропнеш лимит от трима.
  2. за юношите далеч по-добре е да имат редовно къде да ритат - нали затова бяха предложени (и приети първоначално) дублиращите тимове
  3. ако ръководствата на някои тимове не се правят на не знам си какво си, не виждам какъв е проблема с феновете. още повече, че идеята за квотите дойде от едно точно определено място.
  4. ако най-накрая бфс почне да раздава лицензи по изискванията на уефа, бройката на отборите някак естествено ще се регулира.

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Мнениеот itsoVIII » 02 дек 2007, 11:22

Форумът се чете от доста хора. Ясно е, че трябва РЕФОРМИ В ПРАВИЛНИЦИТЕ. Боби Мохайлов БЕШЕ ИЗБРАН И ЗАРАДИ ТОВА - ДА ИМА ПРОМЯНА. Аз такава не видях. Понеже ние не можем да направим тези промени, можем да дадем ИДЕИ за тях - отговорните фактори четат форума, журналистите също. ГЛАС НАРОДЕН, ГЛАС БОЖИ! Пък може и да се получи, ако не се мисли само за ФИНИКИЙСКИ ЗНАЦИ. 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 02 дек 2007, 11:27

Аз ще му пиша на Боби да хвърля по едно око на темата :wink: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 02 дек 2007, 11:33

то хубаво, но не може правилниците да противоречат на законодателството. а според конституцията всички български граждани имат еднакви права. следователно няма как да ги разделиш по елемент "натурализация"

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Мнениеот itsoVIII » 02 дек 2007, 11:38

така е - иначе ще се получи "дискриминация". Тогава не разбирам защо толкова много натурализирани чужденци имаме, след като се окаже в последствие, че са по-посредствени и от българските играчи и нивото на футбола като цяло запада и след 6 месеца, най-много 1 година те сменят клубната си принадлежност. От друга страна заплащането на труда им е в пъти по-висока отколкото на български футболист. Зам-президентът подписва за натурализирани български граждани, доколкото съм запознат с нашето законодателство, т.е. трябва да се пипнат текстовете поне в два закона - Законът за спорта и за Българското Гражданство и по-точно - реда за натурализиране в частност футбола и спорта. Тук не съм много компетентен.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 02 дек 2007, 11:47

Като стана дума за Юноши
Всеки отбор който играе в ЕКТ трябва да има 3 играчи които са Юноши на отборът,а от следващият сезон ще станат 4 :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Noctis
Мнения: 8335
Регистриран на: 24 яну 2006, 00:43
Местоположение: София

Мнениеот Noctis » 02 дек 2007, 23:06

VILIO написа:Като стана дума за Юноши
Всеки отбор който играе в ЕКТ трябва да има 3 играчи които са Юноши на отборът,а от следващият сезон ще станат 4 :wink:


А бе сериозно ти казвам потърси специализирана помощ :?


По темата .. Трябва да се направи футболна система като в Шотландия :wink:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Мнениеот itsoVIII » 03 дек 2007, 17:32

Мисля, че е време СЪДИИТЕ ДА СТАНАТ ПРОФЕСИОНАЛНИ СЪДИИ СЪС СЕРИОЗНО ЗАПЛАЩАНЕ. Ако сгафят - ГЛОБИ И НАКАЗАНИЯ - ПАРИЧНИ, Т.Е. ДА ИМ СЕ ПЛАЩА СПОРЕД КАК СА СИ СВЪРШИЛИ РАБОТАТА НА ТЕРЕНА. И без това има достатъчно комисии, които им гледат работата, т.е. надзорната фунция и сега я има.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
чорбарче
Мнения: 837
Регистриран на: 13 юни 2007, 16:41

Мнениеот чорбарче » 03 дек 2007, 17:37

Не знам за други промени,но задължително е водещите отбори да имат дублиращи в Б група и във вътрешното първенство да използват определен брой собствени юноши :!:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Мнениеот itsoVIII » 11 дек 2007, 12:32

Днес ме осени тази идея за администриране на "А" и двете "Б" групи и броя на отборите. "А" група - 10 отбора, по схемата на Шотландското първенство. Който от грандовете Левски, ЦСКА, Литекс и други имат финансова възможност, да направят дублиращи отбори, или пък от тези отбори, които в момента са в сериозна криза ( като Берое, Марек, Вихрен, Беласица и други ) да станат дублиращи отбори. Нека си останат двете "Б" групи. Според мен само това е пътят за повишаване на качеството на футбола в "А" и "Б" групите и да върне феновете на стадионите. По-голям интерес->повече фенове->по-голям интерес->повече пари->развитие на базите и футболистите. И цикълът се затваря. Малка държава сме, ясно е като бял ден. Белким и "тиквите" на тези от БФС го разберат. Стига сме говорили за "географията" и бившите футболни центрове, над 2 млн българи вече не са в страната, следователно реформата във футбола е неизбежна.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ ВЪВ ФУТБОЛНИЯ ПРАВИЛНИК И НАРЕДБИ

Мнениеот onzi » 21 дек 2007, 14:10

много по-читава ми се вижда идеята да копираве шотландската ракия вместо футбола им :qipbo:
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ ВЪВ ФУТБОЛНИЯ ПРАВИЛНИК И НАРЕДБИ

Мнениеот itsoVIII » 21 дек 2007, 14:15

onzi написа:много по-читава ми се вижда идеята да копираве шотландската ракия вместо футбола им :qipbo:

Onzi - не футбола им, а схемата на първенството - 10 отбора по 4 мача всеки с/у всеки :qipay: Пък и не е зле да копират шотландското себераздаване на терена, че ние хич го нямаме това качество :qipac:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ ВЪВ ФУТБОЛНИЯ ПРАВИЛНИК И НАРЕДБИ

Мнениеот onzi » 21 дек 2007, 14:17

те щото с тази схема са цъфнали и вързали. виж ракията им... ммммм :qipaz: :qipaz:
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПРОМЕНИ ВЪВ ФУТБОЛНИЯ ПРАВИЛНИК И НАРЕДБИ

Мнениеот onzi » 21 дек 2007, 14:23

бате,

вече ти обясних, че няма пряка връзка между състоянието на собственика и резултатите на клуба.

а като искаш да мешаш генотипите - иди си хвани една циганка (пардон, ромка) и си спретнете едно катунче с разнообразни гени :qipbo: :qipae: :qipaw:



тъпак :qipap:
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта

cron