Президентите на българските клубове

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 22:40

айде една друга аналогия - васил божков има частна колекция. да речем, че там има печатът на борис първи, с който е подпечатал необходимите документи за покръстването на българския народ. печатът е в колекцията му и същевременно е символ не с пловдивско, а с национално значение. може да се каже, че поради уникалността си е безценен. мислиш ли, че по тази причина божков ще е навит някой друг да му казва къде да го изложи въпросния печат, на кого да разреши да го види и снима, как да го пази от крадци и т.н?

собственост

Потребителски аватар
Morodin
Мнения: 840
Регистриран на: 17 фев 2006, 14:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Morodin » 09 окт 2007, 22:46

onzi написа:не си се наел да го стопанисваш. купил си си го. а след като си го купил никой няма право да ти определя наклона на онази работа с мрънкотии за щяло и нещяло. не си на трудов договор, че да те задължават да се грижиш за чуждата собственост с грижата на добър стопанин. твой си е. собственик си. символиката свърши преди 18 години. това е.

посочи ми някакво основание да му търсят сметка, щото аз не виждам такова. пак примера с колата - очукана, но в движение. и след като не застрашава останалите на пътя - никой не може да ме накара да оправя драскотината на бронята. от друга страна, ако ти ми одраскаш колата, за да ме накараш да я пребоядисам - мога да те осъдя пребоядисването да излезе от твоя джоб. че и да ми поемеш такситата докато колата е на сервиз.

Заинатилси се, като магаре на мост :D , не можеш да сравняваш ФК с кола и много добре го знаеш :wink: Капиталите на колата и даден ФК, не са едни и същи и само заради това те са невъзможни за сравнение.
Най-важния капитал на който и да било ФК са неговите привърженици, няма президент, който да не се съобразява с тяхното мнение, все пак футбола е най-вече за привържениците, проистичащите ползи от него не биха били възможни без тях.
Левски

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 09 окт 2007, 22:49

Мородин,радвам се,че си запознат със ситуацията около нашия клуб и се изказваш компетентно.Все пак си пловдивчанин =D>
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 22:52

недей и ти да почваш с рецитациите сега. фк са акционерни дружества, регистрирани по търговския закон. имат капитал, обезпечен с активи, но там няма да видиш актив с име "неговите привърженици". няма. по "няма президент, който да не се съобразява с тяхното мнение" - ами въпросния селския от колко години като се е закахърил за мнението на феновете - направо е отслабнал :lol: :lol: така че и тук не си прав.

в сегашния им вид клубовете съществуват както всички други фирми - за да носят печалба на собствениците си. ако въпросните собственици се интересуват от въпросната печалба. ако не ги е грижа за нея - спокойно могат да зарежат съответното предприятие, пък даже и да е - какво беше - символ на пловдив. тя и плама беше символ на плевен, ама...

едит: сашко, ти май се зарадва на подкрепата :lol: :lol: :lol: току-виж успял да обясни това, което ти очевидно не можеш :lol: :lol: :lol: или пък щото е левскар да го ям по-малко :lol: :lol:

Потребителски аватар
Morodin
Мнения: 840
Регистриран на: 17 фев 2006, 14:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Morodin » 09 окт 2007, 22:55

onzi написа:айде една друга аналогия - васил божков има частна колекция. да речем, че там има печатът на борис първи, с който е подпечатал необходимите документи за покръстването на българския народ. печатът е в колекцията му и същевременно е символ не с пловдивско, а с национално значение. може да се каже, че поради уникалността си е безценен. мислиш ли, че по тази причина божков ще е навит някой друг да му казва къде да го изложи въпросния печат, на кого да разреши да го види и снима, как да го пази от крадци и т.н?

собственост

:) ФК Ботев Пловдив или ФК Левски не са предмет, който можеш да си сложиш в джоба и не е печат, пък бил и той със голямо символно значение. Футбола е едно от най - големите зрелища в съвремието и като такова не може да се приравнява със каквито и да било предмети, футболя има милиони привърженици по целия свят и ако не бяха те няше да е машината за пари в която се превъра, нямаше да се случват всичките простотии по стадионите и т. н. Така че всеки влязал в тоя бизнес няма как да пренебрегва тези хора, когато се здобиваш с подобна собственост си длъжен да се съобразяваш с тях.
Левски

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 23:03

футболът в световен мащаб с всичките терени, клубове, играчи и асоциации драпа да достигне (и не може) като оборот зрелище, което се провежда 17 пъти годишно, всеки път на различно място. ама барни екълстън си е гений.

не, не си длъжен да си съобразяваш с когото и да е за каквото и да е, касаещо собствеността ти. можеш да се съобразиш, но никой с нищо не те задължава. все по-очевидно става, че това няма да го проумеете, така че ще взема да се откажа.

дай пак да видим плама-плевен - определено с повече активи от ботев, един куп народ си вадеха хляба оттам и бяха пряко заинтересовани заводите да работят... и кво? защо си мислиш, че един клуб е по-важен от една рафинерия, при положение, че в страната има всички на всичко две!? плама е частна - защо не работи? мммм?

и накрая - какъв все пак беше смисъла от декларацията?

Потребителски аватар
Morodin
Мнения: 840
Регистриран на: 17 фев 2006, 14:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Morodin » 09 окт 2007, 23:09

onzi написа:недей и ти да почваш с рецитациите сега. фк са акционерни дружества, регистрирани по търговския закон. имат капитал, обезпечен с активи, но там няма да видиш актив с име "неговите привърженици". няма. по "няма президент, който да не се съобразява с тяхното мнение" - ами въпросния селския от колко години като се е закахърил за мнението на феновете - направо е отслабнал :lol: :lol: така че и тук не си прав.

в сегашния им вид клубовете съществуват както всички други фирми - за да носят печалба на собствениците си. ако въпросните собственици се интересуват от въпросната печалба. ако не ги е грижа за нея - спокойно могат да зарежат съответното предприятие, пък даже и да е - какво беше - символ на пловдив. тя и плама беше символ на плевен, ама...

едит: сашко, ти май се зарадва на подкрепата :lol: :lol: :lol: току-виж успял да обясни това, което ти очевидно не можеш :lol: :lol: :lol: или пък щото е левскар да го ям по-малко :lol: :lol:

Магаре на мост :D и аз не те ям просто си обсъждаме. Под капитали имах друго предвид (термин на Бурдийо), както и да е отклонихме се, отбор без привърженици е грозна гледка, нещо като Литекс (жалко за Гриша Ганчев можеше да си вложи другаде парите). Вярно е че клубовете са търговски дружества и също така е вярно че цялата игра се превърна една голяма далавера, оабче нещото, което направи възможно цялата тази огромна далавера възможна са именно феновете, футбола нямаше да се превърне в този скъп маркетингов продукт, ако не бяха те. Всичко което изках да кажа е че те имат право да протестират, ако клуба на който симпатизират се стопанисва лошо :!: Да ти го кажа и по друг начин, без феновете на играта нямаше да съществуват клубовете, терените, залите базите и т. н., който Христолов да си купи, нямаше да го има АД ФК Ботев Пловдив :!: (не нзма дали изписах правилно името)
Последна промяна от Morodin на 09 окт 2007, 23:13, променено общо 1 път.
Левски

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 23:13

в момента литекс, както и без фенове, пак е значително по-добре от берое с всичките му фенченца, но без финанси, нали?

отбор без фенове е грозна гледка, но е гледка. фенове без отбор е още по-грозна гледка, но е гледка. отбор без финанси не е гледка, а дупка.

лека

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 09 окт 2007, 23:14

Morodin написа:Всичко което изках да кажа е че те имат право да протестират, ако клуба на който симпатизират се стопанисва лошо :!:


Те не само му симпатизират. Купувайки си билети, фен артикули и т.н., те се явяват един вид и нещо повече от някакви симпатизанти на въпросния футболен клуб(търговско дружество).

Потребителски аватар
Morodin
Мнения: 840
Регистриран на: 17 фев 2006, 14:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Morodin » 09 окт 2007, 23:14

onzi написа:в момента литекс, както и без фенове, пак е значително по-добре от берое с всичките му фенченца, но без финанси, нали?

отбор без фенове е грозна гледка, но е гледка. фенове без отбор е още по-грозна гледка, но е гледка. отбор без финанси не е гледка, а дупка.

лека

ОК всеки си има мнение лека и от мен
Левски

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 09 окт 2007, 23:19

Онзи,както сам казваш живеем в пазарна икономика-две страни(продавач и купувач) са достатъчни за сключване на сделка.Това,което искаме е,Селския да обяви реална цена за отбора публично,за дае наясно обществеността и имащите интерес към клуба,и за да не се спекулира постоянно :wink:

А ти какви рационални действия предлагаш на хилядите ботевисти?Да стоят със скръстени ръце,наблюдавайки жестоката агония на любимия им клуб ли :roll:

Аз все си мисля,че който и да дойде,по-зле не можем да бъдем.Организация изобщо не съществува,анархията е на власт...

Мисля,че вече е време да спреш с безсмислени въпроси от сорта на""Като Берое ли искате да станете?","какво целите" и т.н. :!:
Последна промяна от sasho_1989 на 09 окт 2007, 23:22, променено общо 2 пъти.
Изображение

Потребителски аватар
Morodin
Мнения: 840
Регистриран на: 17 фев 2006, 14:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: цитат

Мнениеот Morodin » 09 окт 2007, 23:21

Delija написа:
Morodin написа:Всичко което изках да кажа е че те имат право да протестират, ако клуба на който симпатизират се стопанисва лошо :!:


Те не само му симпатизират. Купувайки си билети, фен артикули и т.н., те се явяват един вид и нещо повече от някакви симпатизанти на въпросния футболен клуб(търговско дружество).

Спора тръгна, защото Онзи твърдеше че даден клуб е частна собствености собственика може да прави с него, каквото си поиска, все едно е някаква лопата :D Не може да съсипваш нещо което обичат милиони, ако говорим за Ливърпул или хиляди, ако говорим за Ботев и да няма насрещна реакция.
Левски

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: цитат

Мнениеот Delija » 09 окт 2007, 23:27

Morodin написа:Спора тръгна, защото Онзи твърдеше че даден клуб е частна собствености собственика може да прави с него, каквото си поиска, все едно е някаква лопата :D


От законова гледна точка, наистина може да прави каквото си поиска. Това е така. От морална вече е друг въпрос(т.е. позицията, която защитаваш ти). :wink:

Потребителски аватар
sorcererals
Мнения: 89
Регистриран на: 25 юли 2007, 21:42

Мнениеот sorcererals » 09 окт 2007, 23:31

Онзи, понеже задаваш много въпроси, на които към момента може да се отговори само хипотетично, да те попитами аз нещо. Каква ще ти е реакцията, ако на мястото на Ботев е Левски? И Мородин ти го каза, а аз си питам, конкретно.
Ше пуша, ше пуша, ше пуша, докат белия ми дроб стане черен,.....................




.......................а после що пиене ще падне.........


ВИВА КАНАРИ

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 10 окт 2007, 08:24

sasho_1989 написа:Онзи,както сам казваш живеем в пазарна икономика-две страни(продавач и купувач) са достатъчни за сключване на сделка...

...Аз все си мисля,че който и да дойде,по-зле не можем да бъдем.Организация изобщо не съществува,анархията е на власт...

Мисля,че вече е време да спреш с безсмислени въпроси от сорта на""Като Берое ли искате да станете?","какво целите" и т.н. :!:

подред

да, продавач и купувач са достатъчни. в случая обаче имаме хипотетичен купувач и нямаме продавач. за каква сделка говориш?!

мисли, който може (култов девиз на даскала ми по математика). естествено, че може ботев да е по-зле. много при това.

въпросите ми не са безсмислени, а такива, на които ти и останалите кресльовци и декларатори се затруднявате да отговорите. в момента вие не можете да накарате селския да продаде клуба против волята си; не можете да го изгоните, защото той е собственик. следователно вие нямате полезен ход. а преди няколко хиляди години китайците са казали какво се прави в подобен случай. ако не знаеш, цитирам по памет: "като се наведеш и видиш, че вместо две имаш четири, не мърдай, защото колкото повече мърдаш, толкова по-дълбоко влиза"

дели,

като купуват билети, фен артикули и т.н, феновете стават клиенти на търговското дружество. наличието на клиенти обаче не е задължително за една фирма, особено за такава, която няма за цел печалба. отделно, че съотношението на приходите от билетчета, отнесени към средствата за издръжка на един клуб, въобще не може да се сравни със някой западен клуб. така че ако на запад дават мило и драго за феновете, защото имат причина (% от бюджета на клуба), то тук на селския му дреме на шишарката дали ще дойдат 50, 500, 5000 или 50 000 фена.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта

cron