Президентите на българските клубове

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Президентите на българските клубове

Мнениеот 8 » 09 окт 2007, 18:49

Какво става в българския футбол?

При Берое-Банев вече видяхме. В момента в Ботев стават някакви катаклизми по оста Христолов-привърженици. Пишете тук, а не да се ровим по различни теми. Аз нищо не мога да кажа, защото не съм добре запознат с нещата в тези клубове и не вземам страна, но ето някои мисли.

Че почти всички собственици са издънки като хора спор няма. Обаче поведенето на привържениците не и никак рационално. Издържането на един отбор от А група на година изисква поне милион (въобще не говорим за грандовете и допускайки някои изключения при някои отбори с по-малки цифри). За да даваш на година по милион ти не разполагаш с богатство от 5-10 милиона и да го затриеш за няколко сезона, а говорим за нещо от порядъка на поне 50, че и 100 милиона да имаш. Колко такива има в България и още по-важното колко от тях пък искат точно за футбол да ги дават? Много малко. И в случая на Берое и на Ботев забелязвам само едно "вън", но никой не казва кой да дойде. Ако не дойде нали знаете, че тези отбори ще изпаднат в катаклизъм като подобни на тях от бившите окръжни центрове (Етър, Ботев Враца, Дунав). От друга страна към президентите може да има претенции. Не само заради смешното първенство, което дирижират (абстрахирваме се от качеството), а и тяхната работа не е много чиста. Първо към данъкоплатците, защото са грабили някъде другаде пари и сега ги перат във футбола и второ конкретно към футболните запалянковци, щото дочуваме как се теглили кредити за издръжката на отбора, но после кой ще ги плаща?

Въобще мътна история при която (от позицията на фен) нямаш полезен ход. Този натиск за прогонване на собствениците не е много умен, отбора ще се затрие. Да ги поддържаш пък също не е много комфортно, тъй като нещата не са съвсем наред.

Не става дума само за Берое и Ботев. При Локото също не искаха сегашния собственик (ама млъкнаха като видяха, че играят добре :wink: -малко бързаха с изводите). При ЦСКА Лупи въобще не е пример за морал в обществото и там какво въртят покрай бази, Божков ли, Митал ли, Кремиковци ли, пак ли нещо се пере иди и разбери, но се разиграват някакви големи пари, защото тия нашите трансфери друг не може да ги прави. При Левски също има неодобрение към Батков, там преди не много години се въртяха също мръсни пари и въобще е мамата си трака навсякъде.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 18:52

какво да става - пазарна икономика. всяко нещо подлежи на покупко-продажба при определени условия. ама само да мрънкотиш не става.

Потребителски аватар
HRISTEV
Мнения: 297
Регистриран на: 13 авг 2007, 23:01
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Мнениеот HRISTEV » 09 окт 2007, 19:27

Изображение
и понеже много хора се чудат за какво го мразим това е малка част от всичко което прави за затриването на НАЙ-СТАРИЯТ футболен отбор в България ... приятно четене :)
ОРЕЛА: СЪДИЯТА Е ПРЕСТЪПНИК И БАНДИТ

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 20:09

купил съм си кола. карам си я. тя върви. бил съм одраскал калника - голямо важно. колата си върви. ожулил съм бронята - голяма работа. колата си върви. и изведнъж идва сюрия пъпчиви пубери да ми дава акъл как да си поддържам колата. но нито пари искат да ми дават, нито са по-добри шофьори от мен. акъл дават. голямо важно - да си го дават.

замени навсякъде "кола" с "отбор". обясни ми как си мислиш, че можеш да се бъркаш в чуждата собственост при положение, че по конституция частната собственост е неприкосновена? ако си искам - ще си джасна колата в най-близкото дърво. или ще я оставя на самотек една година, та да не става нищо от нея. тя си е моя. точка.

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 09 окт 2007, 20:19

Толкова ли не прочете статията и не вникна в смисъла й?

Иначе ако колата ти представлява проблем и затруднява движението по пътищата тогава какво правим,"умнико" :roll:
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 20:25

колата ми, както вече неколкократно писах, а ожулена тук-там, но върви. също както и фк ботев, между впрочем

а статията е основно някакви пубертетски претенции. чудно ми е къде селския се е оправдавал, при положение, че не е имало смисъл от това

Потребителски аватар
HRISTEV
Мнения: 297
Регистриран на: 13 авг 2007, 23:01
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Мнениеот HRISTEV » 09 окт 2007, 20:38

onzi написа:колата ми, както вече неколкократно писах, а ожулена тук-там, но върви. също както и фк ботев, между впрочем

а статията е основно някакви пубертетски претенции. чудно ми е къде селския се е оправдавал, при положение, че не е имало смисъл от това

ХАХ смешко . тая статия е от Дон Балон :) или там са само пубери . :)
ОРЕЛА: СЪДИЯТА Е ПРЕСТЪПНИК И БАНДИТ

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 09 окт 2007, 20:57

Добре де, аз не мога да разбера друго. Задавам следния въпрос на ботевистите. Христолов е собственик, който при определена сума Х (милион, два, колкото е) ако му се даде от друг ще предаде собствеността на клуба и вие ще сте доволни. В момента той това и прави (каза, че го продава), тоест не може да сте недоволни от сегашните му действия (само не почвайте сега като левскарите "ама там преди 3 години 2 месеца и 8 дни той...", СТОП! говорим за конкретната ситуация сега).

Ако дойде купувача всички доволни. Христолов си взема парите, вие получавате нов собственик (ако не ви харесва и новия ми е много интересно ако пак го атакувате, защото той е дал пари-все едно да си купите апартамент и някаква група хулигани да ви прогони от него, защото не им допадате).

Какво правим обаче АКО не се появи купувач? Не можете да обвините Христолов, че не напуска и да остави безвъзмездно и безплатно клуба на някой. В същото време вие не сте в състояние да извадите сумата Х и да му я платите (и да управлявате клуба). Хем ще искате да се маха, хем обаче и без да вземе един лев и да остави клуба ей така безплатно. Най-вероятно пак ще протестирате срещу него, но при такъв вариант той какво да направи?

Въпросът ми е: Ако не се намери купувач какво правим (правите вие)?

Не търся заяждания, а просто питам, защото има някои логически закономерности и именно затова задавам въпроса.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 09 окт 2007, 21:00

Осмак,стига глупости бре :!: ТОй не е казал,че продава отбора,а само,че спира финансите.Нека обяви публично каква цена иска за отбора,защото реалната цена на отбора е едно евро дефакто с всичките задължения към НОИ и другите дългове...

Как няма да се намери купувач за най-стария отбор в странта бе?С хиляди фенове и традиции във футбола?ЧУваш ли се какви ги приказваш изобщо :roll:
Изображение

Потребителски аватар
sorcererals
Мнения: 89
Регистриран на: 25 юли 2007, 21:42

Мнениеот sorcererals » 09 окт 2007, 21:01

Ами нека първо обяви, че продава клуба. Защото до момента , единственото , което обявява е, че спира финансирането. Измъква се леко йезуитски, както всеки път досега през последните 8 години. Опитва се да обърне всичко срещу нас и да се върне пак на бял кон. Много е плосък и прозрачен, обаче медиите му правят свирки. Откъде му е тоя медиен комфорт, хич не ми е ясно, но е факт , че го има.
Ше пуша, ше пуша, ше пуша, докат белия ми дроб стане черен,.....................




.......................а после що пиене ще падне.........


ВИВА КАНАРИ

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 09 окт 2007, 21:05

Сашко, аз не заставам на страната на Христолов, нито на вашата. Зададох въпрос.

Не знам цената каква е, едно евро или един цент, просто попитах какво правите. Нещата са мътни и при други отбори, включително двата гранда. Любопитствам и гледам какво правят другите, отстрани се виждат по-трезво нещата.

Ти вместо това ме нападна сякаш съм Христолов :?
--------------------------------------------------------------------------
sorcererals, мерси. Съдейки от това което пишеш исканията ви трябва да са "не искаме Христолов в този клуб, да го обяви за продажба". Кратко и ясно, защото иначе се губят в голямата декларация точните ви претенции.

Медиен комфорт лесно се осигурява, няма какво да се чудиш. В България на практика няма независими медии. Говоря ти и от опит, защото съм виждал някои неща, а не като многознайкото на форума да ти развивам сега теории "те медиите....".
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
sorcererals
Мнения: 89
Регистриран на: 25 юли 2007, 21:42

Мнениеот sorcererals » 09 окт 2007, 21:15

Тва за медиите го знам. Но предвид това , какъв прошляк е селянина, от гледна точка на финансови възможности, се чидя кой му седи зад гърба(ега го оноди :lol: ) . А колкото до исканията, те бяха обявени такива още преди сезона и бяха ясно аргументирани. Естествено медиите тактично пропуснаха пресконференцията, или поне по-големите такива. Сега това е контра на неговата малоумна и лъжлива декларация от вчера и удобен момент да си поставим исканията отново.
Ше пуша, ше пуша, ше пуша, докат белия ми дроб стане черен,.....................









.......................а после що пиене ще падне.........





ВИВА КАНАРИ

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 21:54

8,

няма да разбереш. тези тук не могат да обяснят своите си действия (причини и очаквания), а ти искаш да ги вкараш в модел. няма как да стане. мразят да мислят. или не знаят как. което и от двете да е, резултатът е един и същ - невъзможност да обяснят действията си и доколко въпросните действия са рационални (на тях им го обясних на по-нисък стил, така че това може вече да са го проумяли - мина повече от час оттогава). което си е чисто малоумие. а те се гордеят с въпросното малоумие :shock: :shock: :shock:

деклараторите,

селския може да го обяви клуба за продажба, а може и да не го обяви. както аз мога да си захвърля колата някъде и да не я погледна една година. не можете да му търсите сметка как да се разпорежда със собствеността си. ако иска - ще го фалира. ако иска - няма. ако иска - ще дава пари. ако иска - няма. ако иска - ще го продава. ако иска - няма. има си човекът играчка. харесва му - играе си с нея. не му харесва - захвърля я. но никъде не е казано, че като не му харесва (или като на вас не ви харесва), трябва да я даде на някой друг, щото другият я бил искал.

капиш?

Потребителски аватар
Morodin
Мнения: 840
Регистриран на: 17 фев 2006, 14:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Morodin » 09 окт 2007, 22:15

onzi написа:
деклараторите,

селския може да го обяви клуба за продажба, а може и да не го обяви. както аз мога да си захвърля колата някъде и да не я погледна една година. не можете да му търсите сметка как да се разпорежда със собствеността си. ако иска - ще го фалира. ако иска - няма. ако иска - ще дава пари. ако иска - няма. ако иска - ще го продава. ако иска - няма. има си човекът играчка. харесва му - играе си с нея. не му харесва - захвърля я. но никъде не е казано, че като не му харесва (или като на вас не ви харесва), трябва да я даде на някой друг, щото другият я бил искал.

капиш?


Онзи в случая не си прав, ФК Ботев не е нито кола, нито апартамент, все пак говорим за един от символите, ако не на България то поне на Пловдив. Не може да се расъждава по този начин, просто не е правилно, щом си се наел да го стопанисваш си длъжен да го стопанисваш добре, да го боядисваш, когато се одраска, да го изчукаш когато е необходимо :D , както казах това не ти е кола. Все пак говорим за "кола", която вълнува целия град, не можеш просто ей така да я оставиш в калта. Ботев е клуб с традиции и многобройни фенове, нали не мислиш сериозно че управлението на президента ги задоволява(негативите са изброени няма да го правя и аз)и са в правото си да протестират(дали формите на протест са удачни също).
Така че ако Христолов не може да си върши добре работата да дава път на следващия.
И като последно съмнявам се че ако подобно нещо се случи с Левски, ще си държиш на горното мнение.
Левски

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 09 окт 2007, 22:29

не си се наел да го стопанисваш. купил си си го. а след като си го купил никой няма право да ти определя наклона на онази работа с мрънкотии за щяло и нещяло. не си на трудов договор, че да те задължават да се грижиш за чуждата собственост с грижата на добър стопанин. твой си е. собственик си. символиката свърши преди 18 години. това е.

посочи ми някакво основание да му търсят сметка, щото аз не виждам такова. пак примера с колата - очукана, но в движение. и след като не застрашава останалите на пътя - никой не може да ме накара да оправя драскотината на бронята. от друга страна, ако ти ми одраскаш колата, за да ме накараш да я пребоядисам - мога да те осъдя пребоядисването да излезе от твоя джоб. че и да ми поемеш такситата докато колата е на сервиз.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта

cron