Локомотив Пловдив 1936

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Локомотив Пловдив 1936

Мнениеот Мичо » 08 окт 2007, 10:20

Тема за Локомотив Пловдив.
Всякакви провокации на фенове на други отбори спрямо този клуб в тази тема ще бъдат наказвани. :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Бай Лаут
Предупреден
Мнения: 103
Регистриран на: 23 мар 2007, 17:30

Re: Локомотив Пловдив 1936

Мнениеот Бай Лаут » 09 окт 2007, 18:20

Мичо написа:Тема за Локомотив Пловдив.
Всякакви провокации на фенове на други отбори спрямо този клуб в тази тема ще бъдат наказвани. :wink:

Кво става , бе Мичо, това нов клуб ли е, тук ли ще пишем!!!? :cry: :lol:

petarkata
Мнения: 4
Регистриран на: 08 окт 2007, 15:55

Мнениеот petarkata » 09 окт 2007, 21:29

Не няма да пиша тук.Защото не съм за Локомотив Пловдив.А съм за Ботев Пловдив аз съм малко Канарче...... :twisted:

Потребителски аватар
gerasim
Мнения: 314
Регистриран на: 25 мар 2007, 17:03

Мнениеот gerasim » 09 окт 2007, 21:35

petarkata написа:Не няма да пиша тук.Защото не съм за Локомотив Пловдив.А съм за Ботев Пловдив аз съм малко Канарче...... :twisted:

Точно така, включването на пернати в тази тема е категорично нежелано.. :evil:
Борислав Димитров, спортно-технически директор на Ботев: "Г-н Христолов даваше по 500 лева на мач на Божидар Божилов, член на УС на фенклуба и другите тартори сред запалянковците - а сега се правят на бунтари"

Потребителски аватар
HRISTEV
Мнения: 297
Регистриран на: 13 авг 2007, 23:01
Местоположение: ПЛОВДИВ
Контакти:

Мнениеот HRISTEV » 09 окт 2007, 21:36

gerasim написа:
petarkata написа:Не няма да пиша тук.Защото не съм за Локомотив Пловдив.А съм за Ботев Пловдив аз съм малко Канарче...... :twisted:

Точно така, включването на пернати в тази тема е категорично нежелано.. :evil:

да бе герасиме - буферче малко . та ти висиш о 24 часа в наща тема бе :) :lol: :lol: :lol: :lol:
ОРЕЛА: СЪДИЯТА Е ПРЕСТЪПНИК И БАНДИТ

Потребителски аватар
loko_pd
Мнения: 136
Регистриран на: 22 фев 2006, 15:05

Мнениеот loko_pd » 10 окт 2007, 07:02

ГОДИШНИНА ОТ ПЪРВИЯ МАЧ НА ЛОКО В ЕЛИТА



За първи път елитна футболна дивизия в България се учредила през 1937г. – Националната футболна дивизия, която просъществувала едва три сезона. През 1948 г. форматът на единна елитна дивизия бил възобновен, но под името Републиканска футболна дивизия.
Днешната „А” ПФГ се приема за наследник именно на възобновената през 1948г. елитна дивизия. Ако историческите обстоятелства около същинското начало на българската елитна дивизия все още подлежат на уточняване, то безспорен факт е, че като първи мачове в „А” група на днешните футболни клубове официално се приемат онези, които те изиграли в есента на 1948г. (или следващите години в зависимост от това кой клуб кога е дебютирал в елитната група).
Също както Националната футболна дивизия, и Републиканската включвала 10 отбора, както съставът на Националната, така и съставът на Републиканската бил определен на базата на предходния шампионат. Самата Републиканска дивизия била учредена през август 1948г. и като единствен представител от Пловдив в нея встъпил клубът „Славия-Ченгелов” – той бил първенец на областната дивизия за предходния шампионат. Заедно с учредяването на Републиканска футболна дивизия били създадени и пет регионални зонови дивизии (пет втори дивизии) – всички останали клубове от Пловдив се включили в една от тях, Южната зонова дивизия. Това били клубовете: Ботев, Спартак, Марица и Локомотив, а заедно с тях в Южната зона щели да се състезават и клубовете Чавдар (Пазарджик), Яворов (Чирпан), Ботев (Асеновград) и Борислав (Първомай).

По официални данни, съвременният клуб Локомотив Пловдив е изиграл своя първи мач в „А” група на 10 октомври 1948г. в Пловдив – тоест, днес се навършват 59 години от това събитие. В официалните визитни картички на съвременния Локомотив Пловдив, името „Славия-Ченгелов” фигурира като едно от историческите имена на този клуб, което обстоятелство, заедно с факта, че именно „Славия-Ченгелов” участва в мача на 10 октомври 1948г., навеждат на заключението за това кой е основният исторически „стълб” в днешния Локомотив.
А сега за годишнината: на 10 октомври 1948г. в Пловдив си дали среща „Славия-Ченгелов” и варненския „ТВП” (Тича-Владислав-Приморец), който клуб днес носи името Черно море Варна. Футболен Пловдив бил особено оживен преди този мач, поради големия интерес към него дни по-рано била започнала предварителна продажба на билети, а местният в-к „Отечествен глас” му посветил няколко поредни анонса в спортната си колона. Самата неделя на 10 октомври се случила с навъсено време, превалявал дъжд – ала тези обстоятелства нямали значение за публиката на „Славия-Ченгелов”: повече от 10,000 души изпълнили трибуните на стадиона „БДЖ-Спартак”. За да се оцени тази цифра, нужно е да кажем, че към онзи момент Пловдив наброявал около 140,000 души – тоест, това били 14% от населението на града… Съотнесено с днешните мащаби, това прави най-малко 40,000 души!
Колкото до мача, той завършил с равенство: още във втората минута Христо Бъчваров открил резултата, а гостите изравнили в края на полувремето чрез Джуров. На снимката се вижда съставът на „Славия-Ченгелов” точно от този мач – имената на играчите са изписани отляво надясно, като капитан на тима бил Стефан Паунов.



текст: Владимир Владимиров, Ангел Ангелов

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Мнениеот ludyakon » 10 окт 2007, 08:58

За първи път елитна футболна дивизия в България се учредила през 1937г. – Националната футболна дивизия, която просъществувала едва три сезона. През 1948 г. форматът на единна елитна дивизия бил възобновен, но под името Републиканска футболна дивизия.
Днешната „А” ПФГ се приема за наследник именно на възобновената през 1948г. елитна дивизия. Ако историческите обстоятелства около същинското начало на българската елитна дивизия все още подлежат на уточняване, то безспорен факт е, че като първи мачове в „А” група на днешните футболни клубове официално се приемат онези, които те изиграли в есента на 1948г.


ЕТО ТОВА Е ПРИМЕР ЗА ТИПИЧНО КОМУНИСТИЧЕСКО ТЪЛКУВАНЕ
А бе аалаанкооолуу/пия вода/ а мачовете през трите години от 37ма до 40та са играни от някакви мистични отбори ли, които са дошли от Марс?:lol: :lol:
Според тази логика Световните шампионати преди войната не са се състояли ли? :roll: :roll:

Потребителски аватар
loko_pd
Мнения: 136
Регистриран на: 22 фев 2006, 15:05

Мнениеот loko_pd » 10 окт 2007, 10:19

ludyakon написа:
ЕТО ТОВА Е ПРИМЕР ЗА ТИПИЧНО КОМУНИСТИЧЕСКО ТЪЛКУВАНЕ
А бе аалаанкооолуу/пия вода/ а мачовете през трите години от 37ма до 40та са играни от някакви мистични отбори ли, които са дошли от Марс?:lol: :lol:
Според тази логика Световните шампионати преди войната не са се състояли ли? :roll: :roll:


:shock: :shock: :shock:

И кое му е комунистическо, в постнато то от мен и удебелено от теб :?:

Факти те са такива бе пич, като ти е трудно мисленето недей прави коментари

Потребителски аватар
sorcererals
Мнения: 89
Регистриран на: 25 юли 2007, 21:42

Мнениеот sorcererals » 10 окт 2007, 12:35

А как така, хем сте приемник на Славия-Ченгелов и играете в елитната дивизия, хем в същото време Локомотив играе в една от зоналните дивизии :shock: . Няма такава наглост като вашата. 8)
Ше пуша, ше пуша, ше пуша, докат белия ми дроб стане черен,.....................




.......................а после що пиене ще падне.........


ВИВА КАНАРИ

Потребителски аватар
loko_pd
Мнения: 136
Регистриран на: 22 фев 2006, 15:05

Мнениеот loko_pd » 10 окт 2007, 14:01

sorcererals написа:А как така, хем сте приемник на Славия-Ченгелов и играете в елитната дивизия, хем в същото време Локомотив играе в една от зоналните дивизии :shock: . Няма такава наглост като вашата. 8)


Наглост викаш, а БФС какво мисли по въпроса


Локомотив ПД


Славия - Ченгелов (1948), Торпедо, приемник на Парчевич и Спортклуб (от 1949 до 1950), Локомотив (от 1951)


Това горното е от сайта на БФС

Потребителски аватар
sorcererals
Мнения: 89
Регистриран на: 25 юли 2007, 21:42

Мнениеот sorcererals » 10 окт 2007, 14:13

Викаш играли сте едновременно и в двете дивизии. Добре, щом казваш. Тва е същото малоумие, като една статистика дето ни бяха писали 1-ви и 2-ри през 62-ра май. Щото сме се били сляли със Спартак и сме ставали приемник на всички успехи на двата отбора. Смях. Рома е създадена 27-ма. Като обединение на два клуба. Дори мисля, че едните от създателите имат и няква титла по-рано(за това не съм сигурен) Обаче Рома си казват създадени 27-ма и не приемат предишни успехи на другите отбори. Ама да, вас така ви изнася, нали така хем ще сте създадени по-рано, хем ще имате и някакви успехи през годините преди мъртвеца, все пак. 8)
Ше пуша, ше пуша, ше пуша, докат белия ми дроб стане черен,.....................









.......................а после що пиене ще падне.........





ВИВА КАНАРИ

Потребителски аватар
loko_pd
Мнения: 136
Регистриран на: 22 фев 2006, 15:05

Мнениеот loko_pd » 10 окт 2007, 14:25

sorcererals написа:Викаш играли сте едновременно и в двете дивизии. Добре, щом казваш. Тва е същото малоумие, като една статистика дето ни бяха писали 1-ви и 2-ри през 62-ра май. Щото сме се били сляли със Спартак и сме ставали приемник на всички успехи на двата отбора. Смях. Рома е създадена 27-ма. Като обединение на два клуба. Дори мисля, че едните от създателите имат и няква титла по-рано(за това не съм сигурен) Обаче Рома си казват създадени 27-ма и не приемат предишни успехи на другите отбори. Ама да, вас така ви изнася, нали така хем ще сте създадени по-рано, хем ще имате и някакви успехи през годините преди мъртвеца, все пак. 8)


Тъпанар(сори ама няма как другояче да те нареча),

Локомотив Пловдив и Славия-Ченгелов са един и същ отбор и това ти го казват от БФС предполагам, че там са по наясно от теб и знаят кой отбор са картотекирали кой отбор какви имена е сменял и какви обединения е преживял

:wink:

Потребителски аватар
loko_pd
Мнения: 136
Регистриран на: 22 фев 2006, 15:05

Мнениеот loko_pd » 10 окт 2007, 14:31

sorcererals написа:Викаш играли сте едновременно и в двете дивизии. Добре, щом казваш. Тва е същото малоумие, като една статистика дето ни бяха писали 1-ви и 2-ри през 62-ра май. Щото сме се били сляли със Спартак и сме ставали приемник на всички успехи на двата отбора. Смях. Рома е създадена 27-ма. Като обединение на два клуба. Дори мисля, че едните от създателите имат и няква титла по-рано(за това не съм сигурен) Обаче Рома си казват създадени 27-ма и не приемат предишни успехи на другите отбори. Ама да, вас така ви изнася, нали така хем ще сте създадени по-рано, хем ще имате и някакви успехи през годините преди мъртвеца, все пак. 8)


Първо това да се кичите с успехите на друг клуб е ваш приоритет, като например една купа на Тримонциум от 37г. спечелена от Шипка след обединението с тях вече си я пишете на вас. Второ хич не се и замисляте да се хвалите с успехите на Тракия, без да ви пука че това е Спартак + Ботев.

Колкото до успехите ни преди Жоро скромнички са, но не е съвсем без тях Купа на Съветска армия, второ място 4-5 трети колкото толкова

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Мнениеот ludyakon » 10 окт 2007, 15:44

ДРАГИ ЛОКОМОТИВЕЦО ОТ ПД.
Всички ли в този форум четете, кой какво е написал -както дявола чете евангелието?Да фактите са такива и хубавото е че не могат да се скрият.НО
Ти помисли малко-ако можеш де-значи преди 48ма год. не се признават мачовете.А защо?И от кого.
А знаеш ли кой е шампион на България през1937;1942;1946;1947години?
Ако не знаеш обърни се към някой който знае.
А през 1948ма знаеш ли кой е шампион-един отбор създаден същата година от компартията ,на която и се иска всичко да започва от 48ма-ДА ама НЕ.

Потребителски аватар
loko_pd
Мнения: 136
Регистриран на: 22 фев 2006, 15:05

Мнениеот loko_pd » 10 окт 2007, 15:54

ludyakon написа:ДРАГИ ЛОКОМОТИВЕЦО ОТ ПД.
Всички ли в този форум четете, кой какво е написал -както дявола чете евангелието?Да фактите са такива и хубавото е че не могат да се скрият.НО
Ти помисли малко-ако можеш де-значи преди 48ма год. не се признават мачовете.А защо?И от кого.
А знаеш ли кой е шампион на България през1937;1942;1946;1947години?
Ако не знаеш обърни се към някой който знае.
А през 1948ма знаеш ли кой е шампион-един отбор създаден същата година от компартията ,на която и се иска всичко да започва от 48ма-ДА ама НЕ.


Шматко ти изобщо четеш ли какво е написано?

Някой изобщо казал ли, че нещо не се признава преди 48 г.

Изобщо ква ти мисълта или май няма такава


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта