Преглед на печата

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: Преглед на печата

Мнениеот Toru » 25 яну 2008, 14:46

ХОСЕ ЛУИС ГАРСЕС СЕ ЗАВЪРНА В ЦСКА

Панамският нападател Хосе Луис Гарсес се присъедини към отбора на ЦСКA. На аеропорта на летището във Валенсия, където „армейците” пристигнаха в полунощ към тима се присъедини и дълго чаканият футболист, който беше придружаван от мениджъра Байдек.
В момента се провежда първата тренировка на "червените" на испанска земя, в която участие ще вземат играчите, изостанали в подготовката си. Втората занимание следобед пък ще бъде за всички в тима.
Армейците” ще останат 18 дни на Иберийския полуостров и ще участват в два турнира.
В първия турнир в Испания участие ще вземат отборите на Унирея Урджени (Румъния), Локомотив (Москва)и Аустрия (Кертен).
:qipbp: :qipbp:
:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
bili.80
Мнения: 894
Регистриран на: 16 юли 2007, 21:28
Местоположение: U NAS

Re: Преглед на печата

Мнениеот bili.80 » 27 яну 2008, 22:26

Николай Михайлов: Щяхме да станем за смях на европейското

19-1-2008 11:39

След ексклузивния трансфер в Ливърпул през лятото Николай Михайлов бе преотстъпен на Твенте заради проблеми с работната виза, които възпрепятстват изявите му за мърсисайдци. Младежкият национал на България сподели преживяванията си в Холандия, коментира събитията около представителната ни формация и обстановката в бившия му отбор Левски.

Ники, все по-често играеш за втория отбор на Твенте. Ще успееш ли да пребориш конкуренцията за вратарския пост и в първия състав?

- Съперниците ми са със сериозен опит и това е основната причина да ми е трудно да ги изместя. Сандер Бошкер е клубна легенда. Той е футболистът с най-много мачове в историята на тима, над 450 двубоя. Сеес Пауве също има сериозен стаж. Напоследък обаче играя все повече и смятам, че имам своите шансове. Треньорът ме харесва и ще ми се доверява. Още повече Бошкер няма да играе вечно, вече е на възраст, така че ще дойде и моят ред.

Това означава ли, че амбициите ти са да останеш в Твенте?

- Доволен съм от статута си и се надявам, че ще продължа тук поне още една година. Организацията е на високо ниво, клубът е осигурен финансово, така че всичко е чудесно. В края на месеца мениджърът ми Лъчезар Танев ще дойде да преговаря с ръководството и ще се реши моето бъдеще. Имам и други възможности. Фиорентина отново проявява интерес към мен, тимове от Испания също ме искат. Твенте напира да ме откупи, но едва ли ще стане. Така или иначе заради работната виза ще мога да играя в Ливърпул чак през 2009 година, така че предпочитам да остана тук.

Голяма ли е разликата между Твенте и Ливърпул в организационен план?

- Ливърпул е гранд. Всичко е обмислено до последния детайл. Беше невероятно да попадна там. На всеки му се иска да играе редом с Джерард и останалите звезди. Затова в началото имах предразсъдъци относно Твенте, тъй като на първо четене не става въпрос за толкова голям и известен отбор. Впоследствие установих, че и тук нещата също са отлично организирани. Стадионът се пълни на всеки мач, 20 хиляди човека винаги ни подкрепят у дома. Наставниците са страхотни професионалисти, тренировките понякога даже са прекалено тежки.

Феновете вече разпознават ли те?

- Да, но в Ливърпул за отрицателно време станах известен. Два дни след като бях пристигнал вече не можех да вечерям спокойно. Идваха тълпи малки деца да ми искат автографи. В Твенте също ме познават, спират ме на улицата, но няма чак такава еуфория около мен.

Интересуваш ли се от събитията в бившия ти отбор Левски?

- Разбира се, Левски винаги ще си остане номер едно за мен. Точно затова са ми много странни нещата, които се случват. Не би трябвало да ги коментирам точно аз, но не е нормално да изгонят така футболисти, които са дали толкова за отбора. Бабангида (б.а. – Емил Ангелов) и Коприваров са вкарвали решаващи попадения. Топузаков, Йовов и Телкийски са били звездите дълги години, а сега ги продават на някакви си тимове. Не съм шеф на Левски, но не мога да си обясня тези решения.

Може би Валери Домовчийски и Николай Димитров ще имат повече шанс?

- Дано, но в Англия ще им е много трудно. Арсен Венгер е страхотен специалист, но трудно ще се довери на Хичо. Разбира се, надявам се, че един ден ще успее да пробие на Острова. Същото се отнася и за Домовчийски. Той трябваше да заиграе в чужбина много по-рано, но от Левски го забавиха. Сега работната виза няма да му позволи да се състезава за Блекбърн, но със сигурност му трябва европейски тим, за да се развива. Точно както се получи с Атанас Курдов и Мишо Александров.

Надяваш ли се, че с идването на Пламен Марков може да станеш вариант за мъжкия национален отбор?

- Не, все още съм прекалено малък. Стоичков ме викна за един мач, но не бях готов. И все още не съм. Нека първо заиграя редовно за Твенте.

Смяташ ли, че Марков беше по-добрият вариант за наследник на Димитър Пенев вместо чужденец?

- Марков беше единственият вариант. Баща ми (б.а. – Борислав Михайлов) обикаляше Европа три месеца и говореше със сериозни имена. Никой от тях обаче не стана, защото или искаха много пари, или България не им се струваше достатъчно голямо предизвикателство. А трети пък искаха да идват само за лагерите. Така не става.


Все пак новият селекционер ще промени ли ситуацията според теб?

- Трябва да се промени нещо, защото сега сме много зле. И Франк Рийкард, и Жозе Мауриньо да ни водеха, пак нямаше да се класираме на европейското. А и така е по-добре, защото само щяхме да станем за смях. В България като цяло не се обръща достатъчно внимание на младите футболисти. Хубаво е, че все повече момчета отиват на проби в големи отбори. Това ласкае и вдига самочувствието им. Само така ще дойдат успехите, към които се стремим.


Милена Караниколова, в. "Тема Спорт"

Football24
но комент
ДАЙТЕ ДУЗПИ-СПАСЕТЕ ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
bili.80
Мнения: 894
Регистриран на: 16 юли 2007, 21:28
Местоположение: U NAS

Re: Преглед на печата

Мнениеот bili.80 » 27 яну 2008, 23:41

Митал продава ЦСКА във Виена

* 02.11.2007, 06:00

* Източник: БГНЕС
*

Прамод Митал иска да се отърве от футболния клуб точно година след като го
ЦСКА

ЦСКА ще бъде изтъргуван във Виена като коледна пуйка. Прамод Митал иска да се отърве от футболния клуб точно година след като го купи от Васил Божков.

Индиецът уговаря на пожар сделка за 14 млн. евро, съобщава в днешния си брой вестник "Стандарт". Купувачът е международен концерн със седалище в столицата на Австрия и представителство у нас. Негови емисари вече проверяват финансовото състояние на ЦСКА. Митал е готов дори да загуби 1 млн. евро, но да се махне от българския футбол.

Миналият декември средният брат от прочутата индийска фамилия договори акциите на Божков за 15 млн. евро. Ден по-рано ЦСКА заяви намерението си да излезе на борсата. Новината моментално вдигна акциите на "Кремиковци" с 20,45 на сто, тъй като комбинатът е собственост на Митал. Според изданието началниците в ЦСКА са се изпокарали и служители мрънкат за заплати.

Митал е изгубил търпение да чака решение на въпроса със спортните бази. Още в нощта на изборите новият стар кмет Бойко Борисов обеща, че първата му работа ще е да затвори "Кремиковци" и да строи по южните склонове на Стара планина тузарски квартал. Индийският милиардер няма нищо против да обере солидна печалба от дейността си в България и да отпраши. Затова трескаво търси купувач на най-титулувания ни футболен клуб.

вижте датата-още от мин год.,а чак сега се огласява
ДАЙТЕ ДУЗПИ-СПАСЕТЕ ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
bili.80
Мнения: 894
Регистриран на: 16 юли 2007, 21:28
Местоположение: U NAS

Re: Преглед на печата

Мнениеот bili.80 » 28 яну 2008, 00:24

Понеделник, 28 Януари 2008

МНЕНИЕ
Светът на опашка за една куха стока
Ситуацията с ЦСКА е абсурдно хипотетична - отвсякъде летят купувачи и милиони

Теодор Цеков
Фрогнюз
Кризата в "Кремиковци", лъсналите финансови проблеми в ЦСКА и съвпадналата визита на Александър Томов в Англия отприщиха лавина от предположения за продажба на футболния клуб отделно или в комплект с комбината. В търсене на развръзка и стремеж за поднасяне на сензация редица медии се надцакват с имена на купувачи, че дори и с цени. Според едни новият собственик на ЦСКА е американският застрахователен и финансов гигант AIG, според други - различни руски и украински олигарси.
Факти липсват, но при добро желание логично-следствени връзки могат да се намерят. American International Group демонстрира интерес към футбола чрез спонсорския си договор от 2006 г. с "Манчестър Юнайтед", а от 2007 г. е собственик на Българската телекомуникационна компания и рекламиращия върху екипите на ЦСКА мобилен оператор "Вивател". В кюпа на мераклиите е поставен 41-годишният Ринат Ахметов, вероятно защото изпълнява всички условия - богат е (№1 в Украйна), доказва любовта си към футбола вече 12-а година като бос на "Шахтьор" от родния си град Донецк, освен това има допирна точка с Прамод Митал на база бизнеса със стомана. На опашката за ЦСКА са 40-годишният руснак Олег Дерипаска или неговият приближен украински олигарх Константин Жеваго. Дерипаска се ползва с протекциите на Владимир Путин. 34-годишният Жеваго, роден на руска земя в Магаданска област, е депутат от партията на украинския премиер Юлия Тимошенко. Влиза в бизнеса и политиката още преди 12 години и вече е считан за милиардер.
Дали Прамод Митал и Сашо Томов са извадили клуба на сергията, е по-малкият въпрос. Основният е какво представлява ЦСКА. Една марка с трудно прогнозируем потенциал, акционерно дружество с известни кредитни задължения и 50-ина души на щат, от които 25 играчи с твърде дискусионна стойност. Спортната база е собственост на държавата в лицето на ДАМС и засега няма законови преференции, които да гарантират, че собственикът на ЦСКА ще спечели предстоящ конкурс за концесия. Футболният клуб има нищожни приходи от продажба на билети и фен артикули.
По правило бизнесмени и компании от ранга на спряганите за ЦСКА не купуват отбори в чужбина от сантименти - за тях това е инвестиция като всяка друга и подлежи единствено на финансовите закони. Доказаха го американците в "Манчестър Юнайтед", "Ливърпул", "Астън Вила". След щедро начало Абрамович също показа, че не е бездънна касичка за "Челси". Притежанието на футболен клуб в Западна Европа носи имидж и влияние, адекватно на разходите. Ако това важеше за Източна Европа, супермилиардерът Лакшми Митал щеше да навести поне няколко пъти Румъния като собственик на "Оцелул" (Галац). Подобна незаинтересованост демонстрира и брат му Прамод с ЦСКА. Българските клубове не са апетитна хапка и при сегашните условия не могат да предложат нищо на едри бизнесмени, за които емоционалният елемент няма значение.
Извън хипотезите за нов собственик в ЦСКА си имат реални проблеми за решаване. Отборът замина за 18-дневен лагер в Испания след уверения от Емил Костадинов и финансовия директор Димитър Стефанов, че забавените суми ще бъдат изплатени до края на този месец. Управляващият от името на индиеца Александър Томов трябва да осигури около 1 млн. лева за целта. Малка част от сумата ще постъпи от трансфера на Георги Чиликов в китайския Далиен. Защитникът Кирил Котев също ще бъде продаден в чужбина, има вероятност това да се случи с Георги Илиев и участващия с Мароко в турнира за Купата на Африка Абдер Кабус. Осъществяване на тези сделки ще гарантира финансова сигурност поне в краткосрочен план.

Вашият коментар
ДАЙТЕ ДУЗПИ-СПАСЕТЕ ЛЕВСКИ!

Потребителски аватар
чорбарче
Мнения: 837
Регистриран на: 13 юни 2007, 16:41

Re: Преглед на печата

Мнениеот чорбарче » 29 яну 2008, 11:50

ГОНГ 29 януари 2008 10:35 :
ХЕРТА: ДОМО Е КЛАСА
Генералният директор на Херта Дитер Хьонес определи новото попълнение на Херта Берлин Валери Домовчийски като класен нападател, който ще помогне за бъдещето на тима

Дитер Хьонес: Домовчийски е добър играч
29 януари 2008 | 08:32 | Агенция "Фокус"
Ето какво заяви генералният директор на Херта Дитер Хьонес: „Играчът, който взимаме, е добър.”
„Билд” отбелязва, че в последния момент трансферът на Домовчийски в Блекбърн е пропаднал.

:qipap:открийте разликите :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
JERRY
Мнения: 2208
Регистриран на: 06 апр 2007, 11:47

Re: Преглед на печата

Мнениеот JERRY » 29 яну 2008, 16:27

Hertha leiht Domovchiyski aus


Herthas Neuer - Valeri Domovchiyski
Berlin - HERTHA BSC hat Valeri Domovchiyski von Levski Sofia bis zum Saisonende mit anschließender Kaufoption ausgeliehen.


Der 21 Jahre alte Stürmer, der in 70 Ligaspielen 42 Tore erzielt hat, erhält die Rückennummer 23. "Wir freuen uns, dass wir mit Valeri Domovchiyski ein sehr viel versprechendes Talent unter Vertrag nehmen konnten, das seine Qualitäten bereits in der ersten bulgarischen Liga unter Beweis gestellt hat", so Dieter Hoeneß, Vorsitzender der Geschäftsführung von HERTHA BSC.



"Der Wechsel zu HERTHA BSC ist für mich eine große Herausforderung und ein wichtiger Schritt in meiner Karriere. Ich freue mich auf die Bundesliga und möchte mich in Berlin durchsetzen", so Domovchiyski. Der in Sofia geborene Linksfuß ist 1,80 Meter groß und wiegt 73 Kilogramm.

Das ist Valeri Domovchiyski



Geburtsdatum: 5. Oktober 1986

Geburtsort: Plovdiv

Nationalität: Bulgarien

Gewicht: 73 kg

Größe: 1,80 m

Bisherige Vereine: FC Levski Sofia, FC Maritsa Plovdiv

Einsätze für Levski Sofia: 70
Tore: 42


Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: Преглед на печата

Мнениеот Vute » 30 яну 2008, 13:37

JERRY написа:
Der in Sofia geborene Linksfuß ist 1,80 Meter groß und wiegt 73 Kilogramm.

Das ist Valeri Domovchiyski



Geburtsdatum: 5. Oktober 1986

Geburtsort: Plovdiv


:?: :?: :?:
Изображение


Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Преглед на печата

Мнениеот onzi » 30 яну 2008, 14:15

Stinkata написа:
JERRY написа:
Der in Sofia geborene Linksfuß ist 1,80 Meter groß und wiegt 73 Kilogramm.

Das ist Valeri Domovchiyski



Geburtsdatum: 5. Oktober 1986

Geburtsort: Plovdiv


:?: :?: :?:


translate.google.com написа:
The Sofia-born links foot is 1.80 meters tall and weighs 73 kilograms.

That is Valeri Domovchiyski



Date of Birth: 5 October 1986

Birthplace: Plovdiv
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Преглед на печата

Мнениеот Samp » 30 яну 2008, 14:22

Явно се е раждал два пъти :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
JERRY
Мнения: 2208
Регистриран на: 06 апр 2007, 11:47

Re: Преглед на печата

Мнениеот JERRY » 30 яну 2008, 15:49

Според wikipedia излиза, че има и две рожданни дати
http://en.wikipedia.org/wiki/Valeri_Domovchiyski :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: Преглед на печата

Мнениеот Vute » 30 яну 2008, 16:16

JERRY написа:Според wikipedia излиза, че има и две рожданни дати
http://en.wikipedia.org/wiki/Valeri_Domovchiyski :qipag: :qipag:

Две, ама друг път.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%BA%D0%B8

:lol: :lol: :lol:
Валери Ангелов Домовчийски е български футболист. Роден е в град Пловдив на 5 октомври 1986 година.

Bulgarian: Валери Домовчийски) (born 10 May 1986)

Full name Valeri Domovchiyski
Date of birth 23 April 1986 (1986-04-23) (age 21)
Изображение

Потребителски аватар
чорбарче
Мнения: 837
Регистриран на: 13 юни 2007, 16:41

Re: Преглед на печата

Мнениеот чорбарче » 31 яну 2008, 15:51

Омониго Темиле трябва да плати близо 250 хиляди долара на Криля Советов

31 януари 2008 | 15:47 | Агенция "Фокус"

Лозана. Бившият бранител на Левски Омониго Темиле ще трябва да плати 241 холяди долара на руския клуб Криля Советов, това реши Спортният арбитражен съд (САС) в Лозана, информира "Чемпионат.Ру". В края на миналата година нигериецът и агентът му Георги Градев са внесли жалба в САС, с претенции трибуналът да отмени решението на ФИФА-играчът да плати на самарския клуб 1,05 милиона долара. От САС са постановили Темиле да плати 241 хиляди долара на Криля Советов, както в същото време правата на играча ще бъдат спрени за 4 месеца. Причина за наказанието е неправомерно разтрогване на договора на Темиле с клуба.

това не беше ли оня......"юношата на Левски" :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: Преглед на печата

Мнениеот Toru » 31 яну 2008, 17:44



Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта