НЕ на полицейския произвол!

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

НЕ на полицейския произвол!

Мнениеот mefkata » 27 ное 2006, 11:11

ЦИТАТ:
сега се връщам от Ловеч...в районното беше ужас. Тия дето ги докараха след мача ги УБИХА. Всичките минаха през болницата, правеха им рентгенови снимки, има един на който са му засегнали черния дроб, на друг - далака, а има един който е със спукан череп... Във всички стаи на районното имаше по един от нашите който го биха по 3-4 ушеви, а останалите седяха с лице към стената и чакаха да им дойде реда...какви неща се чуваха, просто не е истина. Направо ни смляха. Ченгутата бяха полудели защото някакъв от някакъв микробус от Велико Търново скочили 4ма наши и премазали един катаджия, и затова пребиваха наред. А бяха хванали и шофьора на микробуса, просто не ми се мисли какво са му направили...но за да напиша всичко което стана тая вечер ще трябва да издам роман.

Абе, хора, тоя пич, исторически роман ли преразказва или пише за 21 век в БГ, на 36 дни от Евросъюза. Трябва да се направи нещо. От ръководството на Фенклуба, на Левски, от Медиите - та прокуратурата да се самосезира. Тия трябва да се съдят до дупка бе. РП да не се е взел за Хитлер, Сталин и Пиночет едновременно!
Даже и да има провокации или бой над катаджии си има ред за арест, съд и присъда, а не да се разреши на комплексираните ченгета да излеят злобата си върху свободни БГ-граждани

Знам, че мнозина ще кажат умряла работа, но не може да седим безучастно. Който има връзки да натисне журналисти(тези от ГОНГ например) да се заинтересуват от темата, ако трябва Сашо Диков да е, но да има повод за самосезиране на прокуратурата.
Някой да помогне на битите, чрез граждански организации да съдят полицията, незнам, докога всички в тази държава ще се чувстват безнаказани: диви мутри, крадлви политици, лъжливи бизнесмени, освирепели полицаи, самозабравили се нац. селекционери, ДО КОГА?
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
mandja
Мнения: 1437
Регистриран на: 02 май 2006, 14:22
Местоположение: Срещу сектор Г на ст.Георги Аспарухов

Мнениеот mandja » 27 ное 2006, 11:22

Не бе, привържениците на Левски са хулигани и ако искаме да се развиваме като държава трябва да ги анатемосаме.


Честно казано, страх ме е да си помисля какви гнусни лъжи са бълвали тъпите куки пред медиите. Като след 11.09 "Нито един фен не е удрян с палки"" ...
Ушев- на кафево! Да ходиш на погребението на децата ти, когато ваште праат 40дни!
Вдигни гард за своя град!

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 27 ное 2006, 11:56

Мен тва ме е най яд бе дееба, че само гнусните лъжи на куките се говорят по медиите - за сините хулигани, не че няма такива напротив, но те са десетични, стотични бройки..останалите ги бият кой когото хване и накрая никой не е удрян..а в Пирогов или която и да е друга болница пълно със сини фенове с различни по вид телесни повреди..баща бит пред сина си след мача на 11.09.05..това не е нормално, това не е държава, това не е полиция..ще изкарат футболните фенове по-големи престъпници от тези, които крадата милиони..за милиони няма закони, за кокошка няма прошка..тук изключваме бомбаджии, но факли, димки има навсякъде в Европа, друг е проблема, че полицията ако позволи чичо Скрудж не позволява..И после клубното ни ръководство ще дава фланелка на РП..от къв зор..всичко това ще продължи до смъртен случай сигурен съм..и тогава пак ще измислят оправдание тези смешни копеленца..като има хулигани няма ли за тях фотоапарати, камери..снимаш отиваш хващат го..никакъв проблем..другия вариант влизат цивилни в сектора отиват, щракват му белезниците айде баста..докато някой в идиотската ни държава не разбере, че не трябва да се действа като слон в стъкларски магазин нищо няма да се оправи...къв е смисъла от полицията като тя не действа, а когато действа го прави с бой..някой много по-умен от Ушевите е казал, че силата не е средство..но както и Томето десетки пъти е споменавал в коментарите си е много по-лесно всички да слушат по новините как хулиганите вандалствали по улиците на София, Пловдив, Варна, Ловеч или където и да е..а през това време най-големите престъпници си правят каквото искат стрелят си, купуват разни имоти на безценица и т.н. и т.н. всеки го знае, но не иска да го признае..Затова много по-лесно е най-големият престъпник в държавата да е дядо Петко на 61 години или някакво лапе, отишло да гледа любимия си отбор, защото няма как да ходи до София..по-лесно е да се бие наред, отколкото да се затворят само виновните..
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 27 ное 2006, 12:03

от официалния форум

Bubbles написа:Вчера (26.11.2006г.) няма да бъде запомнена с радост от привържениците на Левски, въпреки, че отбора ни завърши първи в класирането на „А” група. Ще бъде запомнена с кръв, разплакани малки деца и уплашени момичета. Още веднъж държавата даде сцена за публично избиване на комплекси, в резултат на което пострадаха много невинни фенове на синият отбор. Мачкани от „скапаното” ни комунистическо правителство „органите на реда” решиха месеци след побоя в НФК да помелят всичко живо като пред коледен подарък и вчера. Естествено за всички те отново са невинни, задават се въпроси от рода „вероятно са били провокирани”.. Провокации имаше, но този път бяха от отсрещната страна. Не виждам какво толкова можеше да се случи, ако не бяха цивилните полицаи между нас.
Вчера се прибрах и много хора ми задодаха въпроса какво се стана?! През моите очи – голям полицейски произвол. Биеха се хора като бездомни кучета, без да се подбират. Имаше деца, жени и възрастни хора – как да се защитиме ние? Тук искам да благодаря на всички, които ни помогнаха и с гърбовете и главите си предпазиха нас. Всичко почна от никъде, не мисля, че блъскане по врата е причина да млатиш наред и да раздаваш своето правосъдие, да изкарваш злобата си върху невинни хора. Какво съотношение само – „полицай със счупен нос” на 26 арестувани привърженика, пребити жестоко в районното, няколко счупени глави и 100 наранени фенове. Равностойно е, нали? Или ето още едно съотношение – 1 фен пребит от 7 полицая. Гледката беше ужасяваща. Виждах само как от ударите с палките главата му фърчеше във въздуха. И това е равностойно нали? По телефона момчето успя да промълви само „имам нужда от лекар”. А следващият път като пребият някого зверски отново и го убият, лекаря ще му помогне ли?
Вчера се почудих и какво им казват на оперативките преди мачовете. Лесно стигнах до отговора – „смажете ги говедата”. Чудите се откъде стигнах до този извод ли? С думите „ей сега ще видите как се бие, говеда” зад гърба ми тръгнаха 50 полицая към група фенове на оградата. Оттам вече не искам да си спомням. Влизаха по автобусите, биеха дори и в тях. Майка с дете ги спря на вратата да влезнат в автобуса на фен клуба. Имаше банални сцени и много кръв. Полицай счупи прозореца на бусчето на Варна и когато шофьорът го попита защо го счупи, той се обърна и каза „вие си го счупихте”. Знаете ли коя е точната дума за случилото се вчера „Подигравка с човешките животи”. Не го пожелавам на децата ви, но пожелавам на вас един ден да страдате за грешките си и за това, което причинявате на стотици майки. Как да пожелая на дъщерите ви, да ходят до тоалетната на поляна пред очите на 4 автобуса фенове и 2 автобуса полицаи, както вчера вие се изгаврихте с нас?
Вчера стигнах до извод, че ние сме престъпници. Така се почувствах охранявана от 5-6 патрулки и автобусите с полицаи. Сините лампи светката пред нас и зад нас. Каква атмосфера само? И миг след като влезнахме в центъра на София, ги нямаше... Страхливци, защо не дойдохте да ви снимат лицата а? Нали сте невинни? Невинни до доказване на противното, но един ден и това ще се случи и няма да минавате между капките кръв.
Аз се страхувах признавам си, но ние сме ЛЕВСКИ и не трябва да се страхуваме. Един ден всичко ще излезне наяве – Господ никога не забравя!
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 27 ное 2006, 13:07

И официалната версия от агенция ФОКУС
13 души са задържани в Ловеч след мелето между привърженици на "Левски" и полицията

27 ноември 2006 | 09:28 | Агенция "Фокус"

Ловеч. 13 души са задържани за 24 часа в ОДП - Ловеч след снощните сблъсъци между привърженици на "Левски" и полицията. Съставени са им актове по Закона за охраната на обществения ред и провеждането на спортни мероприятия. Това съобщиха за Агенция “Фокус” от ОДП-Ловеч.
27-годишен привърженик на ФК “Левски”, с инициали С.Д., е счупил носа на полицай след мача “Литекс” - “Левски”, завършил с нулево равенство. От движещ се микробус с великотърновска регистрация С.Д. е хвърлил пластмасова бутилка с минерална вода по патрулиращ полицай, която е наранила служителя на реда. Срещу фена е образувано дознание.
Марта МЛАДЕНОВА

БЕЗ КОМЕНТАР
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Мнениеот kaliMunder » 27 ное 2006, 14:53

и после .... " ама те ни бият " ..... еми ще ви бият... много ясно

имам приятелче които е от тези където ходи на мач и гледа да се сбие с куките и това го кефи... ииии така...

аз нещо го дразним за мачовете... той ми вика ама виде ли как пребихме куките :lol: :lol: :lol:

така че поне да не пищат...... ама те ама незнам си какво...

сега ще кажете да ама те са били кой им падне, а един го е направил, еее да но тук говорим за нараняване на полицай :!: Съвсем нормално си е като пострада некой от колегите да има шамари на лягане и ставане....


Последното което чух че министъра на вътрешните работи бил против левски и затова така се отнасяли куките и затова нарочно пропускали феновете с бомби и факли по стадионите..... ееее както си хапвах и го чух това... щях да се задавя и да умра от :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
martto
Мнения: 97
Регистриран на: 15 апр 2006, 10:53

Мнениеот martto » 27 ное 2006, 14:58

полицията в ловеч не за първи върши безобразия.
имат си камери, оперативни, които само гледат, не виждам какъв е проблема да се арестуват провинилите се фенове и да се накажат според закона.
да се третират всички фенове като престъпници си е геноцит срещу собствения народ. ловешката полиция работи още с методите от осемдесетте

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 27 ное 2006, 15:01

Дане, въпросите тук са няколко?
Дали всички трябва да се бият наред или само виновните?
С Мичо присъствахме на мач в чужбина и видяхме как действа полицията срещу същите тия хулигани или както-и-да-ги-наричат...
бате около нас се лееше кръв и зъби, но мен никой не ме е докоснал, защото ме видяха, че си гледам кротко мача. Влзенаха дарт Вейдъровците и помляха све що се опита да прави поразии. Евалата на Словаците!!!!!
Втори въпрос:
Къде и в кой нормативен акт пише, че задържаните трябва да бъдат бити???
Никъде - това го има само в едно ТОТАЛИТАРНО ОБЩЕСТВО - В ИРАК, ЛИБИЯ И КУБА... И В БЪЛГАРИЯ ЯВНО...
И който си мълчи и не осъди държавата за нанесения побой, значи явно си е заслужил боя!!!!

Аз лично ти казвам, че ако на някой мач, някой полицай ме удари, ще го разберат и на Антрактида, че ме е ударил.
Зклевам се!!!!
Ще разтъбя всички медии, комисии, Европейски организации - даже и на организациите за Делфините ще кажа, че са ме ударили. Всички ще разберат, че тука полицията бие както в ТОТАЛИТАРНА ДЪРЖАВА... ПОСЛЕ ДЕЛО щЕ ЗАВЕДА И ПАК ЩЕ УВЕДОМЯ ВСИЧКИ!!!
НЯМА МЪЛЧАНЕ БАТЕ, ДА ИМА И ВСИЧКО ДА СИ ЗАМИНЕ ЗА 3 ДНИ...


Злевам се така ще осъдя държавата и хич няма да ми мигне окото...
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 27 ное 2006, 15:12

Асенски тебе да се те били на мач? Или Мичо? Или някой от другите, които ходят и си гледат кротко мача или подвикват или просто пеят?
Гостуващата агитка на Левски я видяхме във Варна...абе там верно си има екземпляри, коиро просто реват за бой, ама як бой!
Полицаите в Ловеч обаче са минали всички под общ знаменател, на промоция...заради 3-4-ма идиоти, заради които Левски плаща космическите глоби на УЕФА, заради такива като тях стана и голямото меле във Варна...футболът не е война, но когато такива малоумни педали като тия се опитват да го направят...нека да ядат бой!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Мнениеот kaliMunder » 27 ное 2006, 15:15

ловешката полиция...... ние като гостувахме в ловеч проблеми нямаше :D :D :D


Така за боя нанесен ти от полицай... първо незнам как ще го докажеш, аз колко съм се интересувал за това иии кой ли не съм питал... ИЗКЛЮЧИТЕЛНО рядко можеш да го докажеш.... даже незнам дали би успял....... ПРОСТО СМЕ СИ ПОЛИЦЕЙСКА ДЪРЖАВА ... :!: :!: :!:

Бият те в районното.... вадиш си медицинско иии полицаите казват на делото : опит за бягство и по време на опита му да избяга падна по стълбите.... няколко колеги го настигнаха и оказваше съпротива при повторното му залавяне след опит за бягство от районното..

И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ТИ ПОМОГНЕ...... СЕГА ЩЕ ТРЪГНЕШ ДА СПОРИШ, НО КАКВОТО И ДА МИ ГОВОРИШ НЯМА ДА МЕ УБЕДИШ .... :!:

полицайте единствено най-много можеш дда ги осъдиш за това, ако те държат повече от издадената заповед... примерно казват ти че 24 часа, а те задържат 29.... и тогава чак... но разбира се само в Страсбург :D
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
martto
Мнения: 97
Регистриран на: 15 апр 2006, 10:53

Мнениеот martto » 27 ное 2006, 15:27

първо - въобще не може да се каже че полицията в цяла България действа еднакво - нищо лошо не мога да кажа за полицията в софия,бургас и стара загора например.., полицията действа професионално срещу хулиганите, без много шум, който си набележат го арстуват или въобще не допускат на стадиона
второ - не мисля, че е правилно да се бият фенове, дори когато са се провинили. най малкото по този начин не може да се постигне нищо и насилието по стадионите няма а престане. Имат си методи да издирят провинилите се - нека да опандизят педесетина човека, пък да видим дали няма да има ефект. А те кво - пердах наред.Ами не става така, пак ще има хулигани. хулиганите с пердах не могат да ги изплашат, плашат само обикновените фенове

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 27 ное 2006, 15:30

Дане, може би се изказах неподготвен и си прав за доста неща...
Но никога няма да си мълча и да не направя опит да ги осъдя...
Демек няма да ги оставя да им се размине...

Става дума, ако съм невинен и ме напердашат...
Ако съм си заслужил - да ме бият колкото си искат... :lol: :lol: :lol:

Иначе Ванка - защо същите тези полицаи пускат до стадиона така изевстните им лица-хулигани...
Ставал съм свидетел през 1997 или 1998 м. на мач от Първенството - две три хлапета как метнаха димка на стадиона - полицаите ги вдяха, хванаха ги, дадоха им "мъдър съвет" в един от входовете на стадиона, след което ги пуснаха отново да гледат мача... :shock: :shock: :shock:
Сега пак ли феновете са виновни???
Не!!!
Това е Полицейски произвол - имат си някаква си своя шапкаркса логика и си действат според нея...
Поне занм, че тази година няма да пратя смс за децата на служителите от МВР. Тъжно ми е, но така повече няма да я карам!!!!
Мъчно ми е за тези деца, но пари да дадат колегите-побийници!!!!
:evil: :evil:
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 27 ное 2006, 15:38

Тая шапкарска логика гласи следното:
Няма смисъл да ги давам на следователите и дознателите, защото те ги пускат, ами я да им хвърля един бой поне, че ако ги закарам в районното може и толкова да няма.
Това съм го чувал от полицай, който за 1 година си е водил статистика на хората, които е задържал по подобни прчини - дребно хуллиганство и едро също, нарушаване на обществения ред, противообществени прояви от общ характер, футболно хулиганство...Той лично е арестувал триста и няколко си човека, от които знаеш ли колко хора са наказани? 3-ма със заведено дознание, което ги е закарало до условна присъда и то само защото са нямали връзчици и пари, 10-на с актове и другите само са минали през районното да видят как е ситуацията и да изядат по някоя палка, или просто да се повозят за малко на "трамвая". И нищо, нищо Асенски!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
Usta6a
Мнения: 65
Регистриран на: 17 апр 2006, 15:03
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Usta6a » 27 ное 2006, 19:18

Бай Иван написа:Тая шапкарска логика гласи следното:
Няма смисъл да ги давам на следователите и дознателите, защото те ги пускат, ами я да им хвърля един бой поне, че ако ги закарам в районното може и толкова да няма.
Това съм го чувал от полицай, който за 1 година си е водил статистика на хората, които е задържал по подобни прчини - дребно хуллиганство и едро също, нарушаване на обществения ред, противообществени прояви от общ характер, футболно хулиганство...Той лично е арестувал триста и няколко си човека, от които знаеш ли колко хора са наказани? 3-ма със заведено дознание, което ги е закарало до условна присъда и то само защото са нямали връзчици и пари, 10-на с актове и другите само са минали през районното да видят как е ситуацията и да изядат по някоя палка, или просто да се повозят за малко на "трамвая". И нищо, нищо Асенски!


И включва ли се в тази шапкарска логика да се бият жени и деца? Защото това, което е писала bubbles във форума на Левски, е страшно. (А аз нея я знам индиректно и съм склонен да й вярвам!)
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 27 ное 2006, 20:07

сложен е въпросът... от една страна има фенове, които развяват свастики, мятат миниумки, ходят само за да се сбият с някого (още "по-гордо" е, ако е кука) и т.н., а от друга страна и мен са ме ритали куките, поради... "бездействие"... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта

cron