КОЙ Е ПО-ПО НАЙ- В СПОРА ЗА БАЗИТЕ

КАКЪВ Е ИЗХОДА ОТ КРИЗАТА СЪС СПОРТНИТЕ БАЗИ

КОНЦЕСИЯ НА БАЗИТЕ
42
41%
БАЗИТЕ СОБСТВЕНОСТ НА ФУТБОЛНИТЕ КЛУБОВЕ
47
46%
БАЗИТЕ СОБСТВЕНОСТ НА ОБЩИНИТЕ
3
3%
ЗАПАЗВАНЕ НА СТАТУКВОТО
3
3%
ПРЕЗЕН ГЛАС / ИСКАМ ДА ВИДЯ ОТГОВОРИТЕ
7
7%
 
Общо гласове: 102

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 27 мар 2007, 16:17

Дане, разочароваш ме... :?
Не четеш, ама никак...


Най-после през 1934 г. стадионът е напълно готов. През 1936 г. е завършена и банята с топла вода, нещо невиждано по това време у нас. Съгласно балансовия отчет на клуба през 1934 г. стадионът вече е имал стойност 1 044 903 тогавашни лева.
Игрище "Левски" дълги години е едно от най-използваните в столицата. С твърд сгуриен терен, лекоатлетическа писта и трибуни за около 10 000 зрители, на него се провеждат не само повечето от мачовете за столичното и държавното първенство, но и почти всички държавни шампионати по лека атлетика.
Зад източната трибуна на стадиона, откъм езерото "Ариана", през 1938 г. е поставен бюст-паметник на патрона на клуба. На него пише: "На родоначалника на българския спорт Васил Левски".
През 1949 г. "народанта власт" решава да построи в центъра на столицата нов национален стадион точно на мястото на граденото с толкова труд и всеотдайност игрище "Левски". На клуба временно е разрешено да тренира на стадион "Юнак", а през 1952 г. му е отредено ново място за игрище в кв. "Иван Вазов", където теренът по ирония на съдбата е отново сметище, пълно предимно с отпадъци от Тухларната фабрика. На този терен на игрище "Динамо" - от сгурия, без трибуни и с дъсчена ограда - сините се приютяват до 1961 г.


Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Pepi Petrov
Мнения: 2648
Регистриран на: 08 яну 2007, 17:14
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pepi Petrov » 27 мар 2007, 16:19

ЦСКА инвестира 40 милиона евро, ако получи базите
27 март 2007 | 14:14


Ръководството на ЦСКА е готово да инвестира 40 милиона евро в базите на клуба. Тези пари ще бъдат отпуснати, ако ДАМС отпусне базите на "армейците" на концесия за период от 7 години. Това се разбра след днешната среща между шефовете на ЦСКА и председателя на Държавната агенция за младежта и спорта Весела Лечева, на която присъства и министър Асен Гагаузов. Процедурата за отдаване на спортните бази на концесия е шест месеца, а ръководството на ПФК ЦСКА гарантира, че от есента на тази година е готово да стартира с проекта и да започне инвестиции в базите на клуба - стадион "Българска армия", спортния комплекс на 4-ти километър и базата в Панчарево.

Президентът на ПФК ЦСКА АД Александър Томов връчи официално молба за получаване на концесия и инвестиционна програма на спортните бази на клуба на министъра на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов. На срещата присъстваха още заместник-председателят на ДАМС и член на изпълкома на БФС Иван Леков, финансистът на ЦСКА Димитър Стефанов, членът на УС на клуба Емил Костадинов и старши-треньорът на 30-кратните шампиони Стойчо Младенов.

Проектите включват израждане на чисто нова мултифункционална спортна зала на 4-ти километър, която да се ползва и от БК ЦСКА. На базата в Панчарево пък предстои изграждане на хотел с фитнес зали и СПА-център, както и три или четири тренировъчни игрища и балон.

Томов разкри, че ръководството планира построяванате на съвсем нов изключително модерен стадион на мястото на "Българска армия". Ако това се случи обаче, за период от две години "червените" няма да има къде да играят домакинските си срещи.
Изображение
ЦСКА

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Мнениеот kaliMunder » 27 мар 2007, 16:29

Асенка не ми се говори за вашите стадиони, казвам ти какво съм чул и прочел. Стадион Раковски са го строили КУКИТЕ :!: Оттам дали са го давали на вас, дали на Пенчо и Гошко не ме интересува. Какво да направя аз по въпроса :) Както Томето каза най-много само да се снимате на този стадион.. Това е. НЕ е нужно повече да се показват документи, снимки или каквото и да било, защото този стадион ясно, точно и при това на български език се каза: ФК Левски няма да получи този стадион.


Може би като дойде Бойко Борисов на власт, който е ГОЛЯМ ЛЕВСКАРИН ще ви даде стадион Раковски, но пак не се знае..
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
Хиподил
Мнения: 720
Регистриран на: 30 апр 2005, 14:03
Местоположение: ЧЕРНО-БЯЛ ПЛОВДИВ

Мнениеот Хиподил » 27 мар 2007, 16:52

shock, т'ва на Баждеков дето си го цитирал е прах в очите. Слага се една клауза, че терена не трябва да губи предназначението си - футбол и спорт, и при нарушаване, договора се разваля на секундата едностранно. Също така обикновено се слага и определен минимален праг на инвестициите(там е и търга), т.е ако не налееш определени средства за определен срок, пак те гонят. Стадион "Тодор Диев" в Пловдив, на два пъти така му зарвалиха концесията и веднъж заради терена, който бяха дали за отдаване. И да не се страхува толкова Баждеков от тоя търг. Едва ли някой друг освен ръководството на Левски ще се яви на него.

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 28 мар 2007, 11:55

kaliMunder написа:КОНЦЕСИЯ БЕ ЛЕБЕДИ КОНЦЕСИЯ


ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО Е КОНЦЕСИЯ :?

За срок от 30 години, както дадоха на Локо Плд, на Славия, на Литекс... КОНЦЕСИЯ, за определен период от време, докато преди искаха да ги дадат да са изцяло на ПФК ЦСКА и ФК Левски..

Ние сега пускаме за КОНЦЕСИЯ, пускайте и вие :wink:


Нещо си се объркал за Славия. При нас "АД"-то е абсолютен 100%-ов собственик на земята, благодарение на "Софийски имоти". И това е най-лошото, което можешд да се случи, защото сега тези собственици няма да се разкарат лесно и ще си седим вечно едно място след европейските турнири, без медали и амбиции. Пожелавам го от сърце и на другите водещи от отбори :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 28 мар 2007, 12:29

Какво правиме, ако ФК "Левски" е собственик на земята на бившия стадион "Юнак".
Време е вече да заведем дело срещу Държавата. Да го спечелим и после да видя как ще се разправят...
Щом с добро не става... :?
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 28 мар 2007, 12:54

Нещо много интересно в изказването на Баждеков ми направи впечатление, а именно, че по сегашния закон за концесия е необходим конкурс.
Та за това предлагам следното:
1. Кандидатсваме за Армията и печелим концесията.
2. Съдим държавата и си взимаме земята по Юнак, барабар с националния.
3. Събаряме Армията и праим паркинг към вече нашия стадион"В. Левски"
4. Организираме домакинство на финала на ШЛ за 2009/2010 г. примерно...

Това в духа на шегата...сега сериозно. Баждеков звучи логично:
1.Защо до сега не се е стигало до концесия, скоро законът не е променян
2.Може ли Левски, например, да кандидатства за концесия на Армията
3. Защо Черепа не успя, а Митала - успя. Дали наистина концесията е непреложима и Лупи се праят отново на активисти
4. 40 млн за седем години, не са толкова много, вервайте ми. Ако, както предлагат архитектите се срине Армията и се острои нов стадион са необходими 25-30 млн и остават по 1.5 млн годишно за други цели, което са си само режийните на обектите(грубо, разбира се)


А иначе и аз се обърках от игри, игрички, закони и наредбички...
Едно е ясно - продължава да го духа БГ футболът, ДЮШ, т.е. децата ни и ние като фенове :roll: :roll: :roll:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 28 мар 2007, 13:01

Вие не сте взели базите, за да си говориме, че ние сме втори. И ако тука се мериме..... :shock:
Изображение

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 28 мар 2007, 13:03

И в кое по-точно сме втори?!По престъпност?!По-мазнене на властта?!Ако е така верно сме втори,щото вие сте си абонирани за първо място по тези показатели...А и да не говориме,че официално още нищо не е станало... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 28 мар 2007, 13:05

:lol: :lol: :lol:
Батка, Батка - колко си наивен! Ще приемеш лино от мен поздравления, когато концесията стане факт и започнат инвистициите...
До тогава, живей във блянове, породени от добрия вълк ЛУПИ... :lol: :lol:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 28 мар 2007, 13:08

Раковски,че няма да го вземем е ясно!Но я ми обясни удоволствието ти от това,че тия от Борисовата може да вземат стадиона,а ние няма да вземем Раковски?!По тва ли се познава по-добрия и по "организиран" както казва Тройчо отбор?!Ако е така ви пожелавам да направите най-якия стадион на света и вечно да се борите за оставане в групата... :lol:
Изображение

Потребителски аватар
pe3ucTop
Мнения: 593
Регистриран на: 28 юли 2005, 15:14
Контакти:

Мнениеот pe3ucTop » 28 мар 2007, 13:32

ама и вие един въпрос сте задали в заглавието - разбира се че БКП е по-по-най по въпросите на базите.
Batkoto написа:еми шест месеца казаха хората,освен това изгледите са добри...във всеки случай не ни скърцат със зъбки като на вас :P
щото и не се правим на много умни де,ами търсим приемливи варианти и за двете страни,а не само за дебелите си задници ...
shock написа:И в кое по-точно сме втори?!..

:arrow:
ЦСКА с над 1000 победи в родната "А" група
Сря, 2007-03-28 13:10
Отборът на ЦСКА премина границата от 1000 победи в родната ни "А" група, отбелязва официалният сайт на "червените".

"Армейците" вече имат 1001 успеха в елита след последните две победи над Литекс (2:0) и Спартак Варна (3:1).

30-кратните шампиони на България оглавяват вечната ранглиста, а след тях е "вечният съперник" Левски с 972 победи.

Ето ТУК http://clubs.bul-foot.org/html/home/rang_a/points.htm можете да видите класирането за всички времена. В него липсват резултатите на всички отбори от настоящия сезон.
8)


дам, футбола в България започва от 48 година... това го бяхме забравили... смех...
The messenger there arous’d—the fire, the sweet hell within,
The unknown want, the destiny of me.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Мнениеот Мичо » 28 мар 2007, 13:37

:lol: :lol: :lol: Мале,колко сте комични,Баце...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 28 мар 2007, 13:39

Батко,до преди малко ми говореше за базите,сега изведнъж ми вадиш некви статистики за некви победи?!Ми играйте си на победите,за кво ви е нов стадион?! :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Хиподил
Мнения: 720
Регистриран на: 30 апр 2005, 14:03
Местоположение: ЧЕРНО-БЯЛ ПЛОВДИВ

Мнениеот Хиподил » 28 мар 2007, 13:41

Real_Madrid_Slavia написа:
Нещо си се объркал за Славия. При нас "АД"-то е абсолютен 100%-ов собственик на земята, благодарение на "Софийски имоти". И това е най-лошото, което можешд да се случи, защото сега тези собственици няма да се разкарат лесно и ще си седим вечно едно място след европейските турнири, без медали и амбиции. Пожелавам го от сърце и на другите водещи от отбори :lol: :lol: :lol:



100%-ва истина. Тук вече държавата посмъртно не може да се намеси, ако собствениците решат да правят нещо друго на тая земя :? При концесиите нещата стоят по друг начин и за мен това е по-добрия вариянт. И не знам на кой го пожелаваш, ама стадиона във Варна е също на тоя принцип. А за вашия така и не разбрах кога се е случило това :shock: Посред мен обаче стадионите ше си останат стадиони и няма да се стига до мизерии. Специално при Славия съм убеден в т'ва, след като са инвестирали вече в изкуствеи терени(не мокети), а и до колкото знам ше се обновяват седалките на официалния стадион.



mefkata написа:1.Защо до сега не се е стигало до концесия, скоро законът не е променян


Напротив, промениха го. Вече е 100 пъти по-тромав и бюрократичен. Допреди 6-7 месеца много по-лесно можеше да се вземе един стаион(а и не само) на концесия, ама ноже не беше опрял до кокала. Сега е опрял.

mefkata написа:2.Може ли Левски, например, да кандидатства за концесия на Армията


Да.

mefkata написа:3. Защо Черепа не успя, а Митала - успя. Дали наистина концесията е непреложима и Лупи се праят отново на активисти


Черепа искаше апртна вноска. Т.е. без пари да му се подари земята. В центъра на София и без никакъв контрол. Митал иска концесия. Т.е. не е подарък, а ползване за период от порядъка на 30-40 години. Като е задължен да направи определн брой инвестиции.


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron