ДУБЛИРАЩИ ОТБОРИ

НУЖНИ ЛИ СА НА БЪЛГАРСКИЯ ФУТБОЛ ДУБЛИРАЩИ ОТБОРИ

ДА, НА ПРИНЦИПА НА ИСПАНИЯ И ГЕРМАНИЯ - БЕЗ ПРАВО ДА ВЛИЗАТ ВЪВ ВИСШИЯ ЕШАЛОН
62
61%
ДА, ОТДЕЛНО ПЪРВЕНСТВО САМО ЗА ДУБЛИРАЩИ ОТБОРИ
25
25%
НЕ, НЯМА НУЖДА
11
11%
ВСЕ МИ Е ТАЯ/ИСКАМ ДА ВИДЯ ОТГОВОРИТЕ
4
4%
 
Общо гласове: 102

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 17 май 2007, 12:20

анкетата е с предизвестен край: чудесно звучи "Младите да се обиграват" - на практика е невъзможно обаче... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 17 май 2007, 12:23

Аз смятам, че ще е добре за отбор като Левски, да има отбор Б отбор, състезаващ се в Б група - без право на място в елитния ешалон.
Като в Германия и Франция. Това би позволило на момчетата по-бързо да привикнат към играта на мъжете, лекувалите контузия да влезнат в игрови ритъм. някой на проби да изиграе 2-3 мача... Плюс това няма да е нужно постоянно да се търсят съперници за контроли. А момчетата играещи в Б група, ще имат шанс да се докажат, че стават за А отбора...
До тук с хубавите страни.
Емо е прав, че по тзои начин един измежду Етър, Спартак Плевен, Пирин Благоевград Видима раковски и който и да е... може и да загуби мястото си. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 17 май 2007, 12:34

Емо е прав, че по-малките клубове няма да могат да поддържат дублиращи, а дублиращите на по-големите могат да изместят футболни градове от Б-група.
Според мен е важно да се чуят мненията на клубовете.
Дет се вика да се види има ли желаещи и колко са те?
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 17 май 2007, 13:05

emevev написа: (само Левски и ЦСКА могат да напълнят стойностни дублиращи отбори!)


Ами общо взето те искат дублиращи отбори + може би още два-три отбора. При тия две Б групи в момента си мисля, че няма да е проблем тези дублиращи да играят в Б група :wink: . Няма да вземат мястото на никого. Ако беше само една Б група, тогава става по-различно положението :wink:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 17 май 2007, 14:10

Трябва да има определени критерии за момчетата които ще играят в дублиращите отбори аз понеже съм 91 набор и не понмя дублиращи отбори
в дублиращите отбори участват само играчи които рядко попадат в групата за мач или в тях могат да участват и резерви
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 17 май 2007, 14:14

В дублиращите отбори не трябва да играят повече от 3-ма чужденци.
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 17 май 2007, 14:15

VILIO написа:Трябва да има определени критерии за момчетата които ще играят в дублиращите отбори аз понеже съм 91 набор и не понмя дублиращи отбори
в дублиращите отбори участват само играчи които рядко попадат в групата за мач или в тях могат да участват и резерви


На времето беше така.
Учатват играчи до определена възраст и 2-3 от първия отбор, които даже може да са играли в първия отбор и да участват при младежите, но с условието, че общото игрово време е 90 мин. Т.е. ако е играл 15 мин. при мъжете, има право на 75 при младежите! :wink:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
roger sanchez
Мнения: 233
Регистриран на: 26 фев 2007, 17:40
Местоположение: russe

Мнениеот roger sanchez » 17 май 2007, 14:49

Нека да има дублиращи отбори аэ до колкото энам ,эа сега само цска,левски,литекс и черно море са иэявили желание да имат дублиращи отбори .

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 17 май 2007, 14:52

mefkata написа:
VILIO написа:Трябва да има определени критерии за момчетата които ще играят в дублиращите отбори аз понеже съм 91 набор и не понмя дублиращи отбори
в дублиращите отбори участват само играчи които рядко попадат в групата за мач или в тях могат да участват и резерви


На времето беше така.
Учатват играчи до определена възраст и 2-3 от първия отбор, които даже може да са играли в първия отбор и да участват при младежите, но с условието, че общото игрово време е 90 мин. Т.е. ако е играл 15 мин. при мъжете, има право на 75 при младежите! :wink:


начи премерно Пешо влиза в групата за някакав мач но не го пусткат да играе той значи има право да играе за Дублиращия
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 17 май 2007, 15:25

Абсолютно! Даже повече, не само е в групата ами и участва в мача и го изкарват 50-та мин. примерно. Има право да играе 40 мин. при младежите. Или влиза резерва 70-та - има право на 70 мин. при младежите :wink:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 17 май 2007, 15:37

разбрах

то нали за това са дублиращите отбори да играят контузени или твърди резерви или млади таланти има голяма нужда от такива отбори и така няма да има сателити
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 17 май 2007, 15:49

Така е и всички са пред погледа на Ст, Треньора. Проблемът е,че само 4-5 отбора могат да поддържат подобни отбори. След завършване на у-ще, на децата трябва да им предложат професионални договори и заплати. А разходите по организация на мачовете и пътуванията са 1:1 с първия отбор. На практика един дублиращ би излезъл, може би колкото половин първи отбор или 30% от него. Дубъла на Левски би имал по-голям бюджет от отборите от втората половина на таблицата и Б група.
Така, че много е добре, ама пак всичко опира до кинти :wink:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 17 май 2007, 15:54

Момчи, аз виждам каква ви е основната теза, относно включването на футболисти от основния отбор в дублиращия и обратното. Но все пак, споделете кой за вас е по-правилния принцип и защо:
:idea: Да има отделно първенство на дублиращите отбори? (преди няколко години пробваха, ама нищо не се получи)
или
:idea: Дублиращите отбори започват да играят във В група, после, ако заслужат и в Б група... :roll:
Изображение

Потребителски аватар
roger sanchez
Мнения: 233
Регистриран на: 26 фев 2007, 17:40
Местоположение: russe

Мнениеот roger sanchez » 17 май 2007, 16:05

напълно съм съгласен с Wallace че трябва , Дублиращите отбори да започват да играят във В група, после, ако заслужат и в Б група...

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 17 май 2007, 16:11

Да има отделно първенство на дублиращите отбори
защото ако играят в Б групите те могат да дават точки на другите отбори
Изображение


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта