СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:07

Германия няма да е световен шампион.
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:08

Триона написа:
kalio написа: Мачкаме испанците -_-

Точно така.
Но, ако Германия получат първи гол ще им е много трудно. Аз съм песимист за мача. Рано е да се превъзнасят германците. Контрите, ювелирни извеждащи пасове и не-паникьосана защита (Мертезакер спечелил 100% от единоборствата срещу Аржентина!) им носи успехи.Но срещу организиран ,дефанзивно настроен отбор, който владее изнервящо много топката, тази тактика дали ще сработи? Хм, едва ли, а и октоподът предсказал: Испания...
Немците да дадат всичко от себе си, пък квото стане.
Боби Борисов написа:Според мен, ако на този тим на Германия бъде вкаран първия гол в мача обратът става много труден. Играят страхотен контраатакуващ футбол, но ако те трябва да гонят в резултата не съм убеден, че ще се справят. Да не забравяме, че загубиха от Сърбия, който бе мисля единственият състав, който игра срещу тях с 5 човека в полузащитата. Англия имаше четири човека там, а Аржентина дори трима. Гана също ги затрудни максимално, играейки във вариант 4-4-1-1. Испанците ще владеят топката достатъчно дълго и ще ми е много любопитен мача.


Първият адекватен почитател на Германия. На същото мнение съм плюс добавката му е много точна. Германия да дава всичко от себе си (което е най-ценното качество доказано при тях) пък каквото става. Щом е немско често пъти става. Останалото са глупости. Фундаментите (базата, даденото) е в полза на Испания.

А тоя Боби Борисов като го чета явно е влизал във форума и ме преписва 8)
Пропуснал е последващата забележка от Казуса, че това не е точно дефанзивен футбол.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:11

8 написа:[Най-силно изиграли мачовете си да, но най-силни в момента [-X

Ще прощаваш за тъпия въпрос, ама нали най-силните най-силно си изиграват мачовете? И по най-силни изиграните мачове съдим, кой е най-силен? А най-силният по принцип е най, защото няма по-силен... :roll: :roll: :roll:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:13

Казусе,казва че вкарали по 4 гола на умрял кон,но иначе на са толкова добри.То се видя и срещу Югославия.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот blazev1992 » 05 юли 2010, 22:15

ROO8 написа:
blazev1992 написа:Спокойно за октопода.Снимката е отпреди мача със Сърбия, утре в 12 часа българско време ще казва истинския победител. :lol: :lol:

...ти му знaeш явно и paботното вpeмe! :qipag: :qipag:

Той е важна клечка, работи си по разписание. 8) :lol: :lol:
http://www.facebook.com/germanconsulateatlanta
http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_the_Octopus
Хубавото е, че познава 80% от мачовете, така че има смисъл да се гледат мачовете. :qipag: :qipag:
http://toppayingideas.com/blog/2010/07/ ... edictions/

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:16

vill_1 написа:Казусе,казва че вкарали по 4 гола на умрял кон,но иначе на са толкова добри.

За Англия или за Аржентина говориш? :roll:
vill_1 написа:То се видя и срещу Югославия.

За кое световно говориш? :roll:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Mike Bibby » 05 юли 2010, 22:18

Мисля, че Испания има шанс срещу Германия, но досега германците много повече ме впечатляват. Испанците се представят много под очакванията, поне моите, и са на полуфинал с голяма доза късмет. Добре, че в отбора са Давид Вия и... Пепе Рейна. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 22:20

И съдията от мача с Португалия. :qipae:

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:21

Казуса написа:
vill_1 написа:Казусе,казва че вкарали по 4 гола на умрял кон,но иначе на са толкова добри.

За Англия или за Аржентина говориш? :roll:
vill_1 написа:То се видя и срещу Югославия.

За кое световно говориш? :roll:

Да,за тях говоря.Еднотипни и невзрачни поведи.След втория гол и двата отбора спряха да играят,а ония се натягат.Тази голова разлика не им служи за нищо обаче.Един по-кадърен отбор ги гепна и ги победи.
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:23

vill_1 написа:
Казуса написа:
vill_1 написа:Казусе,казва че вкарали по 4 гола на умрял кон,но иначе на са толкова добри.

За Англия или за Аржентина говориш? :roll:
vill_1 написа:То се видя и срещу Югославия.

За кое световно говориш? :roll:

Да,за тях говоря.Еднотипни и невзрачни поведи.След втория гол и двата отбора спряха да играят,а ония се натягат.Тази голова разлика не им служи за нищо обаче.Един по-кадърен отбор ги гепна и ги победи.

Първо, Югославия отдавна я няма. Има малка Сърбия.
А срещу Швейцария видя ли се нещо? :roll: ... или се вижда само срещу "Югославия"... някой нещо да е гепвал?..
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:26

vill_1 написа:Еднотипни и невзрачни поведи.

За мен мачът срещу Аржентина е един от най-големите, които съм гледал. А един от най-емоцианалите - този срещу Англия. Пък ти както кажеш :qipag: :qipag: :qipag:
П. п. Силно се надявам Германия да спечели световната титла, защото (ако продължи същата силна и разнообразна игра на Маншафта) ще бъде един от най-знаменитите походи към върха на световния футбол :qipbo:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:27

Швейцария не е играла с Германия,а Югославия винаги ще има,както фашистка Германия :!:
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 22:29

vill_1 написа:Швейцария не е играла с Германия,а Югославия винаги ще има,както фашистка Германия :!:

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=166616&srcpos=5
А твоят коментар за нееднотипната и неневзрачна победа над мегаколоса Парагвай (унижавал десетки пъти мижавия си съсед, победен еднотипно и невзрачно от германците)? :roll:
Вилка, "1984" е книга. Събуди се, Нео! Часовникът показва 2010.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот vill_1 » 05 юли 2010, 22:31

Като говорим за слабата игра на Германия,не виждам защо трябва да намесваш Испания.Не ми харесват мачовете им.Не ми се гледа как бягат като лекоатлети,а не като футболисти,а отсреща противника им почти не играе.Не е интерестно,не е повод да се нарече класа.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:33

А тъй и тъй си дискутираме ето моето мнение с което НИКОЙ НЕ АНГАЖИРАМ.

По принцип всеки от четирите отбора има шансове.

Холандия има само един голям мач да направи, за да е шампион. Финала. Бразилия не, че им подценявам победата, но бяха слаби на този турнир, а останалите съперници се случиха лесни. В добавка са квази-домакин. За мен доста силен аргумент.

Уругвай. Никой не ги посочва, но и те имат шансове. Най-малкото трудно ще загубят поне полуфинала и може да го докарат до финал пък там вече като има Южна Америка представител по-приемливо ще звучи европейски отбор да е шампион. Гледам и традициите. Няма два поредни европейски финала с едно изключение. И старо (преди Втората световна война) и не отчитащо фактите (голяма част от южноамериканските отбори тогава отказват да дойдат). Сега да залагам срещу това е все едно да залагам на Англия срещу Германия дори и последните да са в ужасна форма. Някак си не звучи убедително. Освен това Уругвай е наясно, че конкретно на този турнир те останаха да бранят честа на континента си. На трето място в природата има баланс. По принцип е странно на едно първенство и Бразилия и Аржентина да са слаби (все единия е силен). Рядко ама станало. Е, може пък другото да се обърне. Рядко някой друг освен тях от Америка е кандидат за титлата, но пък защо не сега. На четвърто място Уругвай показаха вече, че много скъпо ще продадат кожата си и имат страхотен хъс. Независимо от наказанието на един от най-добрите им играчи ще играят до смърт, а когато някой прави това става какво ли не.

Испания. Най-силния на книга отбор от четирите с най-силните играчи. Не блести, но бие редовно, а отбора изглежда стабилен. Може да не бие впечатляващо, но и не изглежда драматичен на терена (да губи или да не знае какво да прави). Общо взето мачовете им са равностойни (дори и с безобидни съперници), но все те ги вземат. Позната черта на големите отбори. Често казваме за някой клубен отбор "нищо не игра и само с името си го взе този мач". И те са така.

Германия. Най-голямото име от всички, както и показаха впечатляващи мачове срещу големи имена. Не това обаче, а прословутия им немски дух и дисциплина е най-силния коз. Винаги фаворит и сега не е по-различно.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Според мен (навлизаме вече в субективизма и личните усещания) Германия няма да е шампион. На Уругвай са много малки шансовете. Холандия и Испания са имената като малко повече клоня към Холандия. Това е изцяло на усещания, не говоря въобще за пристрастия.

Как точно ще стане не знам и нещо не много в посоката ми на разсъждения не ме разколебава. Ако примерно Германия победи Испания преди да писне някой какво стана бе осмак или сега пък се извъртя, че Холандия ще ги бие това не променя казаното "Германия няма да е шампион". Ако пък Холандия падне от Уругвай "нали те бяха с най-много шансове" също не е болка. Явно испанците ще са. Това, че посочвам Холандия и Испания не значи, че това ще е и финала. Някой от двата може безславно да отпадне на полуфинала. Дтрува ми се обаче, че някой от тях ще е и ще имаме нов световен шампион. По-скоро клоня към околната среда, която е в полза на холандците и по-малко към дублиране на европейската със световна титла при испанците, но все пак там е най-голямата сила.

И все пак, едно на ум и с Уругвай (за поне финалист). Ще играят все едно за живота си. Дали ще е достатъчно не знам.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта

cron