СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 05 юли 2010, 17:46

Al написа:
Samp написа:дам, октоподът е казал Испания :qipag:


Ако познае - с майонеза. :qipaq:

:qipaq: :qipaq: :qipaq:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот ROO8 » 05 юли 2010, 17:47

blazev1992 написа:Май ще се окаже, че осмакът ще познае. :qipbl: :qipbl:
http://lifeisreallybeautiful.com/jokes- ... cks-spain/
:qipag: :qipag:

:qipag: :qipag: :qipag: ...aко пpодължaвa дa сe докaзвa,чувствaм,чe щe бъдe отвлeчeн от пpофeсионaлни водолaзи зa някоя гpупиpовкa! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Триона
Мнения: 261
Регистриран на: 04 май 2005, 16:19
Местоположение: тук и сега
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Триона » 05 юли 2010, 19:44

kalio написа: Мачкаме испанците -_-

Точно така.
Но, ако Германия получат първи гол ще им е много трудно. Аз съм песимист за мача. Рано е да се превъзнасят германците. Контрите, ювелирни извеждащи пасове и не-паникьосана защита (Мертезакер спечелил 100% от единоборствата срещу Аржентина!) им носи успехи.Но срещу организиран ,дефанзивно настроен отбор, който владее изнервящо много топката, тази тактика дали ще сработи? Хм, едва ли, а и октоподът предсказал: Испания...
Немците да дадат всичко от себе си, пък квото стане.
Боби Борисов написа:Според мен, ако на този тим на Германия бъде вкаран първия гол в мача обратът става много труден. Играят страхотен контраатакуващ футбол, но ако те трябва да гонят в резултата не съм убеден, че ще се справят. Да не забравяме, че загубиха от Сърбия, който бе мисля единственият състав, който игра срещу тях с 5 човека в полузащитата. Англия имаше четири човека там, а Аржентина дори трима. Гана също ги затрудни максимално, играейки във вариант 4-4-1-1. Испанците ще владеят топката достатъчно дълго и ще ми е много любопитен мача.
Хибс- едно,
Хибс- две,
Хибс са царе!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот blazev1992 » 05 юли 2010, 20:51

Спокойно за октопода.Снимката е отпреди мача със Сърбия, утре в 12 часа българско време ще казва истинския победител. :lol: :lol:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот emevev » 05 юли 2010, 20:58

8 написа:Не знам как ги въртите и сучите, но Югославия, колкото и разпасана команда да бяха на това световно първенство си победиха, а не е че немците ги били изтървали. От тяхна гледна точка правят гол, спасяват дузпа, вадят ви червен картон. Три неща все с тяхно активно участие. Представете си, че свършите тази работа и съперника ви каже, че ви "изпуснал". Ми по тая логика и ние през 94 не бихме Мексико. Изпуснаха ни (не Михайлов е спасил дузпите, а те ги изпуснаха, немарливи били)



:shock: :shock: :shock:

eстествено, че е така!! всеки, който е играл повече от два мача в махалата е наясно, че не вратарите спасяват дузпи, а изпълнителите ги бият лошо!! ;)

от трите неща с "тяхно активно участие" (б.а. за сърбите говорим), само голът си е тяхна заслуга - пропускът на дузпата и картона са си тяхно "пасивно участие" :D

сърбите си биха заслужено с човек повече (над 60 мин) и затова го сравнявам с победата на Швейцария - трудно, мъчно, но не и незаслужено... (нито сърбите, нито швейцарците надиграха противниците си, но си биха в тези мачове...)

П.П. и понеже все за контрите на Германия ти е думата: припомни ми, моля, в кой мач точно Испания обърна противника си?!? (респ. в кой мач те впечатлиха с надмощието си и в кой мач биха убедително?!?)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Христолов » 05 юли 2010, 21:13

blazev1992 написа:Спокойно за октопода.Снимката е отпреди мача със Сърбия, утре в 12 часа българско време ще казва истинския победител. :lol: :lol:

октопода да му мисли, да не стане на деликатеси :lol:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 21:35

drvasko98 написа:Аз съм съгласен с Осмака но отношение на Герлмания. Отбор, който не сме видяли дали може да обърне голям мач на може да бъде абсолтен фаворит, независимо, че този немски отбор играе най-красивия и резултатен футбол, който съм виждал от немци. Говоря за настоящия немски отбор, а не по принцип. Същото важи и за Испания. С цялостното си представяне досега Холандия е фаворит за титлата според мен. Бразилия не всеки може да ги обърне, дори този славнително куц отбор на Бразилия


Германия и `90-а година доколкото си спомням не обърна нито един мач, ама си стана напълно заслужено шампион. Тъй, че тия глупости :arrow:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2010, 21:43

Да, има изключения, но те затова са изключения. Аз казвам, че Германия няма да стане световен шампион през 2010 и си стоя твърдо зад думите. Тоест ще имаме нова държава световен шампион
Последна промяна от drvasko98 на 05 юли 2010, 21:44, променено общо 1 път.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 21:43

Между другото, на 1/2-финала с Турция на миналото европейско немците не обърнаха ли от 0-1???!

А четвъртфиналът с Аржентина преди 4 години, макар и взет с дузпи, също беше 0:1 по едно време.

А това са същите тези играчи - Лам, Подолски, Клозе, Фридрих, Швайнщайгер и т.н. Значи, могат и да обръщат мачове....

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 21:52

Pepi Petrov написа:
8 написа:Като малък бях като всички останали по пристрастия. Около мен всичко английско ама ми се видя просташки тъпо да бъда за скучното. :qipbj: :qipbj: Следствие, станах немец :qipay: :qipbj: :qipbj: Това е до евро 96 включително . Изключение евро 88. Сега ще кажеш "мяташ се според успеха" ама не е така. На евро 88 от втория мач и хетрика на Бастен бях за холандците. Ама 90-та на световното си бях за немците. Тръгнаха страшно мощно с 4:1 срещу сърбите и ме грабнаха. Абе за немците си бях като цяло, но и холандците харесвах (по-определено 88).

Брои си ме обаче немец (другото е малко).

След това харесвам този който играе така че да го харесвам. Откъде накъде ще държа за нещо скучно, което може да е било красиво преди време, а сега не е? Това не е ЦСКА или България, че да съм му верен. Гледам вече футбол и искам красота. От тук 2004 чехите бяха симпатяги, 2008 турци и испанци, сега 2010 уругвайци. Тоест въртя се. Който ми грабне окото

На клубно ниво Барса ми хваща в момента окот, но и като цяло от времето на СТоичков испанския клубен футбол най ми харесва. Преди това Милан, Аякс, Байерн, Айндховен кой ли не съм харесвал.


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Не е истина 8. Аз се обърках малко, съвсем малко.


Да, това е един от най-големите "бисери" на Осмака. :qipbo: Пълен миш-маш му е в главата. :qipap: :qipap:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 21:55

blazev1992 написа:Спокойно за октопода.Снимката е отпреди мача със Сърбия, утре в 12 часа българско време ще казва истинския победител. :lol: :lol:


Изкара ми ангелите бе момче. :qipam: Що ли ти се вързах, а не проверих...

Сега ще спя по-спокойно, тръпнейки в очакване. :qipay:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 21:55

Pepi Petrov написа:
8 написа:И кое е сложното? :qipan:
Ето ти го смляно като за дете. Няма го ФРГ, отиваш на Спортна София да пиеш една бира в неделния ден с приятели и междувременно гледате мачовете на игрището. За кой ще държиш или какво ще гледаш?


Ще те прекъсна :qipag: , има го ФРГ.


Ще те прекъсна, в Англия го няма ЦСКА.

Като се правиш на такъв умник, че го имало ФРГ (нали уточних, че е пример само) нека да го има. Това означава ли, че на кое да е игрище в страната като отидеш трябва да имаш любим отбор или по-скоро там където го няма ФРГ ще гледаш дали е интересно?

Що се отнася до последователността не си ти този който ще ми дава оценки. Софията ви я напуснах аз, а не те да са ме махнали, но понеже съм именно последователен човек в последните месеци пак от там ме търсят, а едва ли са много случаите, когато ще търсиш някой който те е напуснал. Естествено, че преди да замина си обясних позицията и оставих всичко в порядък, а и нещо повече, 5 месеца по-късно излизаха например в Труд мои статии (защото знам, че им трябваше известно време докато обучат хора), а най-лесно беше да кажа "ма аз вече не съм там и кво ме занимавате". Ей тук от Варна и от същия този компютър от който сега пиша писах и ги пращах по имейла. Затова и ме търсят сега за някакъв по-отговорен пост в една от най-големите медии. При това мислят да не спазват процедурите и да не правят интервюта с кандидати, а директно да ме изберат, защото "съм бил точния човек и с него нещата са ясни". Забавянето се дължи на независещи от мен и медията обстоятелства, а и не знам дали ще дойда, когато ме потърсят неясно кога в бъдещето.

А пък и в края на крайщата оценката на нежния пол масово беше отличен 6. Говорим за журналистките (и говорим не за професионалните неща :qipad: ). По-добра оценка за мен като мъж не ми трябва. При това имай на предвид, че вече съм дебелак като Дучето.

Много плямпате, а повечето сте въздух под налягане. Разбира се има и последователни хора между вас, въпреки че от заяжданията по форума да не личи, че ги ценя ама има такива. Като става дума за сериозни неща знам, че могат да бъдат сериозни и няма място за глупости, а иначе тук "секта" мекта лаф да става ама за съжаление има и истински сектанти.
Последна промяна от 8 на 05 юли 2010, 21:58, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Delija » 05 юли 2010, 21:57

drvasko98 написа:Тоест ще имаме нова държава световен шампион


Уругвай едва ли ще им е за първи път. :qipae:

Иначе никой не може да каже със сигурност, че Германия ще вземе титлата. Но това, че досега не били обръщали мач, не може е сериозен довод. Мога да ти изброя доста световни шампион, не обърнали нито един мач по време на турнира.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 22:04

drvasko98 написа:Аз казвам, че Германия няма да стане световен шампион през 2010 и си стоя твърдо зад думите.


И аз, въпреки че форума го разбира буквално. За тях ако те не познаят е "футбол е, всичко става", а ти ако не познаеш е равно на смъртна присъда. Имайки предвид това, че говорим за едно забавление и не мога да бъда подвеждан под наказателна отговорност за "лъжа и измама" :qipaq: аз твърдя същото и то не от вчера и днес. Германия няма да е световен шампион. Още от началото на турнира не "лъха" на такъв, а под това понятие въобще не включвам кой колко бил силен, но дори и в това отношение (имайки предвид последните им два мача) пак не мисля, че са най-силни. Най-силно изиграли мачовете си да, но най-силни в момента [-X
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот ROO8 » 05 юли 2010, 22:06

blazev1992 написа:Спокойно за октопода.Снимката е отпреди мача със Сърбия, утре в 12 часа българско време ще казва истинския победител. :lol: :lol:

...ти му знaeш явно и paботното вpeмe! :qipag: :qipag:
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта

cron