СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Христолов » 05 юли 2010, 12:02

drvasko98 написа:
Al написа:И тъй като от полуфиналистите само Холандия е обръщала мач (след автогол и червен картон), тя е фаворит... :roll:


Да, така си мисля. Много е важно да можеш да го правиш, щото не можеш винаги да водиш от рано в мача /и това се случва, но в едно дълго състезание е по-скоро изключение/. Тоест важно е да можеш да контролираш мача, когато резултатът е равен дълго време или губиш и да не му изпуснеш края. При 2-0 всеки може да играе. Тоест за мен дали един отбор ще бие с 5-0 или 1-0 е все едно. 5-0 не е белег за по-висока класа от 1-0. Красиво е, но няма нищо общо със силата. Това значи, че си имал слаб съперник в съответния ден.
Не казвам, че този немски отбор не може да обърне мач, да не си помислиш нещо такова /той немеца по правило си обръща мачовеге/, но преди да го видим, не мога да ги сложа за най-голям фаворит.

а не е ли един отбор още по-силен, ако изобщо не позволи да му поведат? малко смешно ми звучи това, че германците печелели само защото винаги успявали първи да вкарат гол :qipag:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 12:23

Hristolov написа:малко смешно ми звучи това, че германците печелели само защото винаги успявали първи да вкарат гол :qipag:


Не е само това. Мачовете се развиват и по един и същи начин. Разбирам само първите 20 минути да са еднакви.

И кое е неясно!?
Имаш отбор А и отбор Б. А бие в настоящето Б, А бие и в миналото Б. При А играят играчи от много по-силни отбори. При А играчите са много по-силни като имена. Отборът на А (като цяло) има същите показатели на световното първенство като Б. Отборът на А е настоящ европейски шампион.............и тук следва "много ми е странно как Б не е по-силен" :shock:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 12:28

Pepi Petrov написа:
8 написа:Като малък бях като всички останали по пристрастия. Около мен всичко английско ама ми се видя просташки тъпо да бъда за скучното. :qipbj: :qipbj: Следствие, станах немец :qipay: :qipbj: :qipbj: Това е до евро 96 включително . Изключение евро 88. Сега ще кажеш "мяташ се според успеха" ама не е така. На евро 88 от втория мач и хетрика на Бастен бях за холандците. Ама 90-та на световното си бях за немците. Тръгнаха страшно мощно с 4:1 срещу сърбите и ме грабнаха. Абе за немците си бях като цяло, но и холандците харесвах (по-определено 88).

Брои си ме обаче немец (другото е малко).

След това харесвам този който играе така че да го харесвам. Откъде накъде ще държа за нещо скучно, което може да е било красиво преди време, а сега не е? Това не е ЦСКА или България, че да съм му верен. Гледам вече футбол и искам красота. От тук 2004 чехите бяха симпатяги, 2008 турци и испанци, сега 2010 уругвайци. Тоест въртя се. Който ми грабне окото

На клубно ниво Барса ми хваща в момента окот, но и като цяло от времето на СТоичков испанския клубен футбол най ми харесва. Преди това Милан, Аякс, Байерн, Айндховен кой ли не съм харесвал.


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Не е истина 8. Аз се обърках малко, съвсем малко.


И кое е сложното? :qipan:

Ето ти го смляно като за дете. Няма го ФРГ, отиваш на Спортна София да пиеш една бира в неделния ден с приятели и междувременно гледате мачовете на игрището. За кой ще държиш или какво ще гледаш?

Не вярвам да си някой охлюв и в къщи баща ти да ти е обяснил, че "Симитли" са най-велики (защо неясно, но е така!). Като гледаш може и скука да е, но важно е Симитли да бие с 1:0. Това ти носи по-голям кеф отколкото да погледаш малко хубав футбол от кой да е отбор. За капак живо се интересуваш (като бесен сектант) от всички промени в Симитли. Кой картотекирали, кой бил контузен, кой не си е мил зъбите, кой ебал, кой го ебали и т.н.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Христолов » 05 юли 2010, 12:58

8 написа:
Hristolov написа:малко смешно ми звучи това, че германците печелели само защото винаги успявали първи да вкарат гол :qipag:


Не е само това. Мачовете се развиват и по един и същи начин. Разбирам само първите 20 минути да са еднакви.


значи доминират тотално над другите и си играят своята игра по своя начин без да се съобразяват и без да им попречат

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 05 юли 2010, 13:03

Става дума само за един елемент. Тактически са доминирали. Другото е следствие.

В случая на Англия евалата! Излязоха с нещо ново, умно (спрямо предишните си игри), което изненада противника. При това не какъв да е, а спец като Капело.

В случая на Аржентина си е риск да залагаш на същото и само промяната от Капело на невежата Марадона те спаси.

В случая на испанците това да ти е основен аргумент, че си фаворит е нелепо.

Колко пъти според теб мога да ти кажа "погледни назад" и ти да го правиш и аз да ти фрасвам един зад врата. Един път вече успях, пробвах втори път и странно, но пак се върза. Сега пак ти казвам "обърни се назад" :qipag: (мислиш ли, че съм фаворит да те халосам и още един път)
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 13:27

Според букмейкърите Испания е фаворит. Защо постоянно повтаряш, че Германия е фаворит и това било аргумент и то основен. :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Chelsea_69
Мнения: 4441
Регистриран на: 09 сеп 2007, 21:41
Местоположение: Злокурене
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Chelsea_69 » 05 юли 2010, 13:44

Изображение

:lol: :lol: :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот sasho_1989 » 05 юли 2010, 14:28

Засега европейски отбор не е печелил Световното извън Европа - май и на път да се промени :qipab: :qipaz:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот blazev1992 » 05 юли 2010, 14:35

Май ще се окаже, че осмакът ще познае. :qipbl: :qipbl:
http://lifeisreallybeautiful.com/jokes- ... cks-spain/
:qipag: :qipag:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2010, 14:42

Hristolov написа:а не е ли един отбор още по-силен, ако изобщо не позволи да му поведат? малко смешно ми звучи това, че германците печелели само защото винаги успявали първи да вкарат гол :qipag:


Не е смешно, такава им е играта. Има такива отбори, играят отлично като водят и не много добре, когато са под напрежение. А ето и част от пътя на шампионите в последните 6 първенства

2006 - 1/8 финал Италия-Австралия 1-0 с дузпа в последната минута
1/4 Италия Украйна 3-0
1/2 финал с Италия-Германия 2-0 с продължения, като головете паднаха в последните 2 минути

2002 - Бразилия-Турция 2-1 от 0-1
1/8 Бразилия Белгия 2-0
1/4 финал Бразилия-Англия 2-1 пак от 0-1
1/2 Бразилия Турция 1-0

1998 - 1/8 финал Франция-Парагвай 1-0 със златен гол в продължението
1/4 финал Франця Италия 0-0 и победа с дузпи
1/2 финал Франция Хърватия 2-1 от 0-1

1994 1/8 Бразилия-САЩ 1-0 мисля че гола на Бебето падна след 70-тата мин
1/4 Бразилия-Холандия 3-2 Бразлия поведоха 2-0, Холандия изравниха, победният гол падна към 75-та мин
1/2 Бразилия Швеция 1-0 И тук мисля че голът бе отбелязан след 70-та мин.

1990 1/8 финал Германия Холандия 2-1
1/4 Германия Чехословакия 1-0
1/2 финал Германия-Англия 1-1 и дузпи
Германия

1986
1/8 Аржентина Уругвай 1-0
1/4 Аржентина Англия 2-1
1/2 Аржентина Белгия 2-0

Да виждаш някъде, някакви гръмки победи на бъдещите Световни шампиони в хода на турнирите. Не, промъкват се мазно и си печелят титлите.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 14:45

blazev1992 написа:Май ще се окаже, че осмакът ще познае. :qipbl: :qipbl:
http://lifeisreallybeautiful.com/jokes- ... cks-spain/
:qipag: :qipag:


#-o #-o #-o #-o

Това не е добре.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 05 юли 2010, 14:46

sasho_1989 написа:Засега европейски отбор не е печелил Световното извън Европа - май и на път да се промени :qipab: :qipaz:


А в това бях сигурен месец преди Световното и даже някъде спорих с 8 и Дели. После се разколебах по време на самите мачове, но все пак се радвам, че е така. Никога не съм бил за двата южноамерикански гранда.

П.С. Това горното октопода ли е, че не мога да го отворя :qipap:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Samp » 05 юли 2010, 14:54

дам, октоподът е казал Испания :qipag:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Al » 05 юли 2010, 14:56

Samp написа:дам, октоподът е казал Испания :qipag:


Ако познае - с майонеза. :qipaq:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Pepi Petrov
Мнения: 2648
Регистриран на: 08 яну 2007, 17:14
Местоположение: София
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Pepi Petrov » 05 юли 2010, 16:09

8 написа:И кое е сложното? :qipan:
Ето ти го смляно като за дете. Няма го ФРГ, отиваш на Спортна София да пиеш една бира в неделния ден с приятели и междувременно гледате мачовете на игрището. За кой ще държиш или какво ще гледаш?


Ще те прекъсна :qipag: , има го ФРГ. Аз съм от този отбор, бил съм, ще бъда и през следващите, независимо от резултата, постиженията или играта. Основната разлика между мен, теб а и повечето пишещи тук е определеността. Това е повече важно не толкова във форума, футбола, а като цяло. А сменяйки си позицията постоянно заприличваш на палачинка, или най-малкото на първолак, макар щерка ми да е убедена ЦСКА-рка, т.е застъпва последователна линия в поведението. :qipag: :wink:
Изображение
ЦСКА


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта

cron