СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 25 юни 2010, 22:57

Аз май също съм за 24, но и 16 приемам. Срещу 32 обаче съм категорично против.

При европейското съм против ново разширяване от тук нататък. С мъка се получава вече силно европейско първенство с 16 отбора. Всяко разплуване нагоре ще е пагубно.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот marto » 25 юни 2010, 23:00

Moже да ги увеличат на 48, за да има интрига около третите места :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 25 юни 2010, 23:13

Испания-Чили пък, макар и не лош мач, беше върха на гротеската. Петелът както винаги беше скаран със сметките (то един в БНТ няма който да не е) и въобще не успя да сметне, че при 2:1 нищо не ги застрашаваше, защото при 0:0 в другия мач ако Хондурас тръгне да прави нещо, ако ще и 100 гола, нямаше никакво значение, ако някакво реми се заформя, от 0:0 до плюс безкрайност на плюс безкрайност, също нвямаше значение. Значение имаше само ако Швейцария бие, но с поне 2:0, което е крайно далечно при оставащите малко минути. За разлика от петела 22-мата на терена плюс 50 или колкото са били там хиляди можеха да си направят тази сметка, която показваше, че при 0:0 в другия мач и 1:0 да стане и то точно за определен отбор (Швейцария) нищо не значеше. Като резултат двата отбора на терена си разиграваха топката в своята половина, противника им не отиваше да пречи, Силва отказа да влезе като резерва при тази скука (резервния съдия го гони да се извърши смяната), на трибуните двама дебелаци с чилийско и испанско знаме се прегръщаха и рамо до рамо развяваха байраците, цялата публика имаше бонуса да е и като от една народност (и едните и другите говорят на испански), за капак дадоха и две убийствени мацки, чилийка и испанка, засмени как заедно махат с ръце от трибуните. Въобще пълна идилия или другояче казано....катастрофа за интереса към футбола.
То иначе Петела си бърбореше там "какво би станало" и за някакви "зони на вероятностите в които единия или другия щял да попадне ако само един гол имало на другия мач" ама дори и простотиите му не успяха да ме развеселят.

Дотук не вярвам някой да е доволен от световното, а при положение, че са минали 48 от общо 64 мача, никой не може да ме убеди, че световното е силно дори и от тук нататък да са някакви изключителни драми. Просто пълнежа е ОГРОМЕН.

Сега ще ви призная, че повечето мачове не съм гледал. На първо четене се сещам за всички мачове на Бразилия и Германия и въобще от групата на Бразилия не съм нито един мач. Головете и най-интересните положения от мачовете съм ги гледал всичките, но в 2-минутните репортажи за всеки мач на сайта на ФИФА.

Англичаните го показаха най-ясно колко е безмислено всичко и нищо не ти коства да се лигавиш. Два мача са пълна трагедия и накрая бият с 1:0. И кво? Нищо не е станало, всичко си е нормално и продължават от групата. За да не си помислят тия от форума за големите умници покрай отбора си да уточня, че това го направи треньора им, а той идва точно от там, където правят точно такива неща. Всички мачове нищо и в един някакво мижаво 1:0 колкото да се постигне целта. Е не става братко. Няма как с ЮАР, Северна Корея и т.н. да принудиш някой отбор да се напряга. Просто е безмислено. Правиш се на шматка през повечето време и накрая малко си мръдваш пръстта колкото да си вземеш твоето ако въобще се налага.
Ако си цесекар бъди докрай!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Mike Bibby » 25 юни 2010, 23:17

ludyakon написа:МЕКСИКАНЧЕТО ДОБРЕ ПОРЯЗА ЧИЛИЙЦИТЕ. НЕОТСЪДЕНА ДУЗПА+ЧЕРВЕН КАРТОН.
:qipbl: :qipbl: :qipbl: :qipbl:


Да не би да говориш за положението, при което фаулираха Торес в наказателното поле (при 1:0, или дали не беше още 0:0)? :qipad: Червен картон, казваш, може би имаш предвид спестения такъв за Естрада преди да бъде изгонен? :-k Макар че нарушението не беше чак толкова грубо и ситуацията беше 50:50 и съдията реши да не утежнява положението на чилйците. Но спокойно можеше да бъде показан (втори) жълт картон. Иначе, разбира се, че беше безумно да бъде показан ЧК точно в ситуацията, когато двамата с Торес си оплетоха краката. Въобще, реферът беше много слаб, но не е той причината за загубата на Чили от Испания. :qipad: Просто испанците са по-класният отбор, въпреки някои неточности в отбрана. Между другото, сещам се за едно много грубо влизане на чилйски играч в краката на Бускетс още първото полувреме, при което някои съдии биха показали директен червен картон. Сещам се и за ситуацията, при която Понсе ритна (вярно, несилно, но умишлено) Торес на тъчлинията, първото полувреме. Чилиецът обаче получи само жълт картон. :qipad:

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот blazev1992 » 25 юни 2010, 23:22

Аржентина срещу Мексико-това според мен ще е най-трудният мач на Аржентина до 1/2финала.Мексико са доста сериозен отбор, а имат да си връщат за загубата отпреди 4 години.Хубавото е, че Меси няма гол до момента, което значи, че ще играе на макс.
Англия-Германия.Също троен мач, но с оглед на играта до момента Германия изглеждат фаворити.Все пак англичаните ме плашат, че се криха досега.
Испания-Португалия.Испанците ще покажат дали са наистина фаворит, или не.С тия играчи се очакваше много, ама до момента са много зле и не бих се учудил Португалия да ги отстрани.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот 8 » 25 юни 2010, 23:30

Аржентина има много по-голяма вероятност да падне от Мексико отколкото от някое голямо име (примерно Германия или Англия). Испанците потвърдиха мнението ми и излязоха от групата. Каквито и грешки да правят в детайлите направо потръпвам като слушам имената им. Най-доброто от Барса, Реал, Валенсия, Атлетико и т.н. Казах и оставам на мнението си, че след излизането от групите ще са по-ефикасни. Тоест финал или полуфинал. Полуфиналът вероятно ще е Аржентина-Испания като испанците ще стигнат до там, а при аржентинците ако не стане изненадата на мондиала с Мексико. Иначе 1/4 финала ще си го вземат срещу който и да е от двата отбора, но предполагам, че съперник ще им е Англия. Та тия просто не са изиграли нито един мач и въобще не са изморени! Моето мнение е, че ще бият Германия.
При полуфинал Аржентина-Испания са възможни и двата варианта, но по-скоро Аржентина на финал (ако обаче Мексико ги бие преди това веднага за мен Испания става фаворит да е на финала-още на 1/8 финалите при положение, че Аржентина е отпаднала). Който и да е финалиста от Аржентина или Испания за него ще държа. Малко повече имам афинитет към аржентинците.

От другия поток има само два истински отбора. Бразилия и Холандия. При това последните не са показали нещо кой знае какво, а просто практично си свършват работата дотук. Предполагам обаче, че Холандия ще е на финала. Нещо повече. Мисля, че и финала ще вземат срещу който и да е отбор идващ от другия поток, дори и срещу Аржентина.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот emevev » 26 юни 2010, 07:36

финалът е Германия - Уругвай, не го мислете... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Blue Religion » 26 юни 2010, 08:33

emevev написа:финалът е Германия - Уругвай, не го мислете... ;)


чул те Господ :qipaz:


швейцарците много се насраха :shock: можеха да са приятната изненада на тоя турнир,вместо това си отпаднаха още в групите по най-балъшкия начин :wink:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Казуса » 26 юни 2010, 08:37

emevev написа:финалът е Германия - Уругвай, не го мислете... ;)

Дано, дано... макар че би било голяма изненада.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот skorpinoks » 26 юни 2010, 09:11

защо имам усещането че Бразилия са до тук :qipad: ако им спрат авантите от чернодрешковците Чили има голям шанс да ги острани,поне според мен де... :qipaz:
ЦСКА

MartiG

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот MartiG » 26 юни 2010, 09:12

emevev написа:финалът е Германия - Уругвай, не го мислете... ;)


По-скоро бих заложил на Гана - Япония :qipap:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот VILIO » 26 юни 2010, 09:37

Изображение
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот drvasko98 » 26 юни 2010, 11:06

И така

Уругвай-Корея - Два много организирани и мотивирани отбора с висок дух. Много сериозен сблъсък. Очаквам равностоен двубой. Прогноза - класиране на Уругвай, но нищо чудно чак в продължения или дузпи

Гана- САЩ - Двата отбора вкарват и пускат малко досега. Прогноза - продължения и дузпи. Победител Гана

Англия- Германия - Супердрбито на 1/8 финалите. Опитът е на страната на Англия, бързината и импровизацията на Германия. Защитата на Англия трябва да се справи с Йозил и Мюлер. Напред Рууни и Дефоу имат всички шансове да изненадат централната двойка защитници. Прогноза победа за Англия още в редовното време.

Аржентина - Мексико. Като погледна всички 1/8, може би тук трябва да се търси евентуалната голяма изненада. Но не съм много уверен . Сигурно е само, че на Аржентина ще им трудно

Хорандия-Словакия - победа за Холандия, но минимална и не много лесна.

Паргавай-Япония - Тук съм сигурен, че Япония ще продължи. Много впечатляващ отбор са направили според мен.

Бразилия-Чили - Много трудно 1-мъка за Бразилия

Испания-Португалия - Още един много равностоен мач. Много вероятно е да се реши след редовното време. Все пак може би е време за Испания

Потребителски аватар
T.Kanev
Мнения: 606
Регистриран на: 04 ное 2007, 18:27

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот T.Kanev » 26 юни 2010, 12:46

Според мен Англия-Германия ще е супер отвратителен мач, в който ще има сигурно 1 или 2 положения,и по-слабият ще победи.
Изображение

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Re: СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО - ЮАР 2010 - част 2

Мнениеот Blue Religion » 26 юни 2010, 12:47

skorpinoks написа:защо имам усещането че Бразилия са до тук :qipad: ако им спрат авантите от чернодрешковците Чили има голям шанс да ги острани,поне според мен де... :qipaz:


чилийците в Копа Америка и в квалификациите за СП редовно ги маризят циганьорите от Копакабана :lol:


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 126 госта