Съдийство

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 20:33

Real_Madrid_Slavia написа:Но тук темата не е за Славия и другите, тук темата е за благосклонното съдийство към някои и неблагосклонното към всички останали.

Като те чете човек, ще остане с впечатлението, че за един кръг в "А" група има два мача, в които съдиите подпират определени отбори, а в останалите шест - всичко е цветя и рози...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 20:46

Казуса написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Но тук темата не е за Славия и другите, тук темата е за благосклонното съдийство към някои и неблагосклонното към всички останали.

Като те чете човек, ще остане с впечатлението, че за един кръг в "А" група има два мача, в които съдиите подпират определени отбори, а в останалите шест - всичко е цветя и рози...


Явно си далече от футбола, щом ми задаваш подобен въпрос. Ще ти обясня. Най-често проблемите са в 8те мача. Но в 99 (пресилвам, за да стане по-ясно, може би са 89) от 100 кръга (днес имаме мач от стотния) два отбора са подпирани срещу останалите, докато останалите са сравнително балансирано подпирани по между си, една година единият, следващата другият. За да стане още по ясно, ще досадя отново на останалите читатели с моя отбор, но цифрите помагат. От 25 години гледам мачовете на Славия с въпросните два отбора. Това са 100 мача за първенство и двайсетина за купите. В тези 120 мача за Славия им отсъдени 3 (три) дузпи, едната при резултат 4:1 в последната минута. В тези 120 мача срещу Славия са отсъдени между 53-55 дузпи.
Това как ти се струва? На мен ми прилича на 1:18 (приблизително). Звучи ли много справедливо, ти ми кажи...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 20:50

За справедливост ли говорим? Е, ти сам предварително ми посочваш изходната поза, от която трябва да си комуникирам с персоната ти, която е взела съдийското чукче в ръце:
Като фен на един от хилядократно подпираните отбори трябва да си по-скромен в изискванията си към привържаниците на хилядократно ощетяваните,

Ти явно сам си и определил ролята на съдник и явно си непоклатим като камък в справедливостта на убежденията си. Бъди здрав! Такива убедени като тебе са водели народите към пропасти :qipay:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:01

Казуса написа:За справедливост ли говорим? Е, ти сам предварително ми посочваш изходната поза, от която трябва да си комуникирам с персоната ти, която е взела съдийското чукче в ръце:
Като фен на един от хилядократно подпираните отбори трябва да си по-скромен в изискванията си към привържаниците на хилядократно ощетяваните,

Ти явно сам си и определил ролята на съдник и явно си непоклатим като камък в справедливостта на убежденията си. Бъди здрав! Такива убедени като тебе са водели народите към пропасти :qipay:


Не продължавай да бъдеш циничен! Не аз говоря за справедливост цяла вечер, а ти. Просто ти подсказвам с някои факти, че желанието ти за справедливост е комично, защото ти си на облагодетелстваната страна. Нали знаеш за фактите и боговете...
Ако съдиите свирят като днес, т.е, не подпират едни и същи, тогава първенството ще е много по-интересно и по-качествено, от което ще спечелят всички, защото ще се полага повече усилие да се играе на терена, а не под масата. Ползите от това, предполагам няма нужда да ги обяснявам.
ИзображениеИзображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот G8 » 15 авг 2008, 21:07

:qipan: Като съдиите свирят - да свирят обективно :idea:
Не ми говори разни глупости, че подпират едни и същи...
Аз нямам нищо против да ни надиграят, ама без помоща на съдята...е днес това се случи(надиграването), обаче не и без помоща на хората в черно :qipaq:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 21:08

Не схващам.
Как "ако съдиите не подпират едни и същи" = "ще се полагат повече усилия да се играе на терена".
Тоест ако се подпират различни отбори (примерно на принципа на драфта в НБА), ще се решават повече неща на терена. Аз мисля, че подпирането на различни отбори, напротив - ще доведе до полагане на повече усилия да се играе под масата :roll:
Не продължавай да бъдеш циничен! Не аз говоря за справедливост цяла вечер, а ти.

Справедливостта, първо, е едно от най-важните човешки блага и достижения.
И второ, репликата ми за спреведливостта беше по повод на думите ти, с които завършваш предното си писание:
Това как ти се струва? На мен ми прилича на 1:18 (приблизително). Звучи ли много справедливо, ти ми кажи...

Пишеш за справедливо звучене, задаваш ми конкретне въпрос, как ми се струвало това в контекста на диалога ни за справедливостта. А после ми отговаряш, че не ти си пишел за справедливост... не мислиш ли, че е цинично?
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:12

G8 написа:Като съдиите свирят - да свирят обективно


Това е идеален вариант, но и да не се греши само за едни и същи също не е лошо. Нещо, което няма изгледи да стане факт скоро.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Съдийство

Мнениеот svo » 15 авг 2008, 21:17

Real_Madrid_Slavia, ясно е, че 99% (и аз като теб попресилвам) от привържениците на Славия са връстници на отбора :qipad: Славия явно и за теб не е, след като ти погледна ника, с който си регистриран :D
Сега ако искаш да ти поразкажа и аз какво съм разбрал за 30 и кусур години гледане на футбол. Славия от съдии да е съставен все ще си е същият средняшки отбор със склонност към надупване. Ако ще и нито един съдия да няма. Ако ще и Венци да ви я съдия във всеки мач :idea: За последните 25 години с какво сте превъзхождали ЦСКА и Левски, че да претендираш как сте били ощетени? И не те ли е срам да споменаваш кога била свирена дузпа, след като резултата е 4:1 :qipad:
А и още нещо - не те знам от колко време и какво гледаш, но по-мъдри от теб и мен са споменали нещо за кучето, гледането и професията касапин :qipab: Аз, например, се постарах и продължавам старанието да не изпадам в ролята на кучето :qipad:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:21

Казуса написа:Не схващам.
Как "ако съдиите не подпират едни и същи" = "ще се полагат повече усилия да се играе на терена".
Тоест ако се подпират различни отбори (примерно на принципа на драфта в НБА), ще се решават повече неща на терена. Аз мисля, че подпирането на различни отбори, напротив - ще доведе до полагане на повече усилия да се играе под масата
Пишеш за справедливо звучене, задаваш ми конкретне въпрос, как ми се струвало това в контекста на диалога ни за справедливостта. А после ми отговаряш, че не ти си пишел за справедливост... не мислиш ли, че е цинично?


Привеждам ти факти, за да не си говорим глупости от "1001 нощ" цяла вечер, понеже нямаме, какво да си кажем. Не е било тема на разговора, а само помощно средство за осмисляне на генералната ситуация по темата "Съдийство", върху която на заинтересовните, естествено не им се иска да се замислят. Предполагам, че колегите от другите отбори могат да извадят сходни цифри с нашите.

Маркираното в оранжево изобщо не изисква коментар, то е смехотворно.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 21:24

Остави го, Svo. Неговото съзнание е изкривено. Точно днес конкретно него го интересува ни повече, ни по-малко само това, че съдията не бил подпрял ЦСКА. А това, че ЦСКА е порязан, е нещо, което не може и не трябва да проникне в съзнанието му.
Стана ми адски интерсен, що за мозък имам срещу себе си. Но нали знаеш - за фанатиците няма обяснение. Те си вярват в измислената си истина и с ненакърнимо чувство за превъзходство въздават правосъдие на заблудените.
Имале сме си един скрит месия във форума...
Последна промяна от Казуса на 15 авг 2008, 21:37, променено общо 1 път.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Съдийство

Мнениеот 8 » 15 авг 2008, 21:27

Real_Madrid_Slavia написа:Поздравления за съдията, че не подпря за хиляден път един от двата вечно подпирани отбори, нека послужи за пример и на другите съдии :qipaz:


Как? Като до 15-тата минута колегите му решават мачовете?
Ако не съм те разбрал правилно би ли изяснил как точно въпросния субект трябва да бъде вземан за примерн.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:28

svo написа:Real_Madrid_Slavia, ясно е, че 99% (и аз като теб попресилвам) от привържениците на Славия са връстници на отбора :qipad: Славия явно и за теб не е, след като ти погледна ника, с който си регистриран :D
Сега ако искаш да ти поразкажа и аз какво съм разбрал за 30 и кусур години гледане на футбол. Славия от съдии да е съставен все ще си е същият средняшки отбор със склонност към надупване. Ако ще и нито един съдия да няма. Ако ще и Венци да ви я съдия във всеки мач :idea: За последните 25 години с какво сте превъзхождали ЦСКА и Левски, че да претендираш как сте били ощетени? И не те ли е срам да споменаваш кога била свирена дузпа, след като резултата е 4:1 :qipad:
А и още нещо - не те знам от колко време и какво гледаш, но по-мъдри от теб и мен са споменали нещо за кучето, гледането и професията касапин :qipab: Аз, например, се постарах и продължавам старанието да не изпадам в ролята на кучето :qipad:


Ако си направиш труд да попрочетеш, какво сме бистрили с Казуса, ще си отговориш на въпросите, които поставяш в това си мнение. Тук е тема за най-подпираните, между които сте вие, а не ние, а не за по-добре или по-зле играещите. Иначе, както вече споменах, нашите състезатели печелят титли и медали на друго ниво, което вашите могат само да сънуват, би било обидно да се сравняваме.
Интересно, че след това, което ви се случва от година насам не можете да проумеете, че тарикатлъците не ви помагат, а само ви вредят, и че ако сте добри спортисти, вместо добри тарикати, ще се чувствате много по-добре.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:29

8 написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Поздравления за съдията, че не подпря за хиляден път един от двата вечно подпирани отбори, нека послужи за пример и на другите съдии :qipaz:


Как? Като до 15-тата минута колегите му решават мачовете?
Ако не съм те разбрал правилно би ли изяснил как точно въпросния субект трябва да бъде вземан за примерн.


Прочети, вече всичко е казано по няколко пъти! Става въпрос не да правят грешки, а да не ги правят за едни и същи субекти.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 21:30

Real_Madrid_Slavia написа:Привеждам ти факти, за да не си говорим глупости от "1001 нощ" цяла вечер, понеже нямаме, какво да си кажем. Не е било тема на разговора, а само помощно средство за осмисляне на генералната ситуация по темата "Съдийство", върху която на заинтересовните, естествено не им се иска да се замислят. Предполагам, че колегите от другите отбори могат да извадят сходни цифри с нашите.

Маркираното в оранжево изобщо не изисква коментар, то е смехотворно.

Фактите подлежат на тълкуване. И както обичам да повтарям в този форум, не бива да бъдат изтръгвани от обкръжаващата ги действителност. За съжаление нямам твоите дълбоки наблюдения над сблъсъците "Славия" - ЦСКА и "Славия" - "Левски", за да коментирам фактитие. Само ще отбележа, че в годините, когато съм гледал мачовете на моя отбор срещу "белите", не съм останал с впечатление, че тенденциозно биваме подпирани. Най-силното ми впечатление е, че срещу ЦСКА има едно жалко подобие на водещ софийски отбор.
Иначе си прав за онова в оранжевото. За съжаление беше неуспешен опит да следвам логиката ти. Просто защото тя е всичко друго, но не и логична :qipbk:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Съдийство

Мнениеот svo » 15 авг 2008, 21:35

Прочетох и се посмях. Радват ме такива надъхани дървени философи =D> =D> =D>
Айде сега по-конкретно - би ли казал в последните 25, споменати от теб, години колко пъти Славия е бил достатъчно конкурентоспособен отбор? Как, аджеба, един отбор да получи дузпа като не може да стигне до наказателното поле? Отборът ви е гешефтарски открай до край :idea: В какъвто и аспект да го погледнеш :^o :^o :^o Неслучайно е известен като еврейски :qipap: :qipap: :qipap:
И още нещо ме развесели
Real_Madrid_Slavia написа:Иначе, както вече споменах, нашите състезатели печелят титли и медали на друго ниво, което вашите могат само да сънуват, би било обидно да се сравняваме

Чакам изключително красноречиви статистически данни за великанските постижения на представителите на "еврейския" отбор :qipad: Побързай, защото сълзи ми потекоха от смях :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта

cron