Съдийство

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 21:36

Real_Madrid_Slavia написа:
8 написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Поздравления за съдията, че не подпря за хиляден път един от двата вечно подпирани отбори, нека послужи за пример и на другите съдии :qipaz:


Как? Като до 15-тата минута колегите му решават мачовете?
Ако не съм те разбрал правилно би ли изяснил как точно въпросния субект трябва да бъде вземан за примерн.


Прочети, вече всичко е казано по няколко пъти! Става въпрос не да правят грешки, а да не ги правят за едни и същи субекти.

Както отблеязах току-що не бива да изтръгваш фактите от обкръжаваща ги действителност. Точно това правиш ти, като определяш, че за съдията е важното да не бил подпирал ЦСКА. Но има други факти, свързани все с тоя мач. Няма как да ти го обясня, че не си прав. Направих ти аналог с историята - присмя се. Обясних ти го аргументирано - обяви ме за циничен.
Между другото не мислиш ли, че е цинично да поздравяваш съдията и да го сочиш за пример, след като се обяваваш за поборник за по-малко подпиране?
Или за теб "подпирането по принцип" не е нищо лошо, а лошото е само "подпирането на определени"?
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Съдийство

Мнениеот svo » 15 авг 2008, 21:37

подпирането е важно само когато води до титла след 43 години :qipap: :qipap: :qipap: Тя е влязла като урок в учебниците по история за 4-ти клас :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:41

Казуса написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Привеждам ти факти, за да не си говорим глупости от "1001 нощ" цяла вечер, понеже нямаме, какво да си кажем. Не е било тема на разговора, а само помощно средство за осмисляне на генералната ситуация по темата "Съдийство", върху която на заинтересовните, естествено не им се иска да се замислят. Предполагам, че колегите от другите отбори могат да извадят сходни цифри с нашите.

Маркираното в оранжево изобщо не изисква коментар, то е смехотворно.

Фактите подлежат на тълкуване. И както обичам да повтарям в този форум, не бива да бъдат изтръгвани от обкръжаващата ги действителност. За съжаление нямам твоите дълбоки наблюдения над сблъсъците "Славия" - ЦСКА и "Славия" - "Левски", за да коментирам фактитие. Само ще отбележа, че в годините, когато съм гледал мачовете на моя отбор срещу "белите", не съм останал с впечатление, че тенденциозно биваме подпирани. Най-силното ми впечатление е, че срещу ЦСКА има едно жалко подобие на водещ софийски отбор.
Иначе си прав за онова в оранжевото. За съжаление беше неуспешен опит да следвам логиката ти. Просто защото тя е всичко друго, но не и логична :qipbk:


Това, че нямаш наблюдение, но имаш мнение се разбра отдавна :wink: Само в последните три мача имаше по три положения в наказателното поле, от които резултатът в отсъдените дузпи е 0:3, какво да говорим... Последната от трите беше чиста, но предишните две бяха комични, две от трите бяха при резултат 0:0....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Съдийство

Мнениеот svo » 15 авг 2008, 21:47

май и ти не знаеш какво точно каза :roll:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 21:49

Real_Madrid_Slavia написа:Това, че нямаш наблюдение, но имаш мнение се разбра отдавна :wink: Само в последните три мача имаше по три положения в наказателното поле, от които резултатът в отсъдените дузпи е 0:3, какво да говорим... Последната от трите беше чиста, но предишните две бяха комични, две от трите бяха при резултат 0:0....

Е, щом тскъв авторитет като теб пише, че дузпите са смешни, няма начин да не е така :qipay:
Остава и да напишеш, колко равностойно е играл "Славия", колко пъти е минал центъра и доколко несправедливостите на съдията са повлияли на крайния резултат.
Всъщност искам си отговор на въпроса:
За теб "подпирането по принцип" нищо лошо ли не е? Лошо ли е "подпирането на определени"? И може би да допълня: "Порязването на определени" добро ли е за теб? Защото ти очевидно мислиш изключително в категории "добро-лошо".
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:51

svo написа:май и ти не знаеш какво точно каза :roll:


Ясно е, че ще се правите на ударени, няма друг начин, много е забавно :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Съдийство

Мнениеот Stinkata » 15 авг 2008, 21:55

Аз не знам как изобщо коментирате кое подпиране е добро... Днес, ако не бяха двете грешни отсъждания - първата дузпа/червен картон и първия гол за Сливен, съдийството можеше да се нарече добро. Обаче двете грешки бяха зверски и силно ощетиха ЦСКА. Лечков обича да държи нещата под контрол... И аз мисля, че Сливен надиграха ЦСКА, но дали щеше да е така, ако ги нямаше тези две отсъждания ?...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Съдийство

Мнениеот svo » 15 авг 2008, 21:58

или те гони старческата деменция (характерно за привърженик на евреите :qipag: :qipag: :qipag: ), или нямаш какво да кажеш и просто се вкарваш в приключения :idea:
Да ти припомня, че ти зададох няколко въпроса, на които ти, нарочно или не, пропусна да отговориш :arrow: И само да ти кажа, че почти няма мач между Славия и ЦСКА в последните 25 години, на който да не съм присъствал. Дори и на измекярския ви стадион, с измекярските (или по-скоро еврейски) цени на билетите за гостуващия отбор #-o
Стинка, то това не е ли достатъчно? За 10 минути вадиш червен картон и се правиш на ударен за нарушение пред очите ти :shock: :?
Последна промяна от svo на 15 авг 2008, 21:59, променено общо 1 път.
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:58

Казуса написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Това, че нямаш наблюдение, но имаш мнение се разбра отдавна :wink: Само в последните три мача имаше по три положения в наказателното поле, от които резултатът в отсъдените дузпи е 0:3, какво да говорим... Последната от трите беше чиста, но предишните две бяха комични, две от трите бяха при резултат 0:0....

Е, щом тскъв авторитет като теб пише, че дузпите са смешни, няма начин да не е така :qipay:
Остава и да напишеш, колко равностойно е играл "Славия", колко пъти е минал центъра и доколко несправедливостите на съдията са повлияли на крайния резултат.
Всъщност искам си отговор на въпроса:
За теб "подпирането по принцип" нищо лошо ли не е? Лошо ли е "подпирането на определени"? И може би да допълня: "Порязването на определени" добро ли е за теб? Защото ти очевидно мислиш изключително в категории "добро-лошо".


Ако се гордееш с въпрсоните дузпи, това си е твоя работа.

1. За мен подпирането е ужасяващ, убиващ играта, факт.
2. "Подпирането на определени" е най-лошото в ситуацията. Проблемът е, че се подпират два отбора за сметка на всички останали.
3. Порязването на "определени" не е добре, затова порязващите трябва да се замислят и да не се радват и гордеят толкова усилено, че са порязващи.

Ти ми кажи сега:
1. Има ли подпиране в нашето първенство, откакто гледаш футбол?
2. Има ли определени подпирани или няма?
3. Добре ли е да има подпирани?
4. Ако има подпирани, то трябва ли да се гордеят, че са такива или трябва да ги е срам?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 21:59

Мдам, още в първите ми дни на участие в този форум, отбелязах, че Стинката е един от най-обективните тука. :qipay:
По погрешка е сбъркал отбора си :qipae:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 21:59

Stinkata написа:Аз не знам как изобщо коментирате кое подпиране е добро... Днес, ако не бяха двете грешни отсъждания - първата дузпа/червен картон и първия гол за Сливен, съдийството можеше да се нарече добро. Обаче двете грешки бяха зверски и силно ощетиха ЦСКА. Лечков обича да държи нещата под контрол... И аз мисля, че Сливен надиграха ЦСКА, но дали щеше да е така, ако ги нямаше тези две отсъждания ?...


Това всички го видяха, точно както го описваш, въпросът е, какви са изводите...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Съдийство

Мнениеот svo » 15 авг 2008, 22:00

изводите по принцип, или твоите нелепи разсъждения, вменени като изводи :?:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Съдийство

Мнениеот Stinkata » 15 авг 2008, 22:01

Batkoto написа:интересно как в последните години се случва все така,зверските грешки да се правят все във вреда на ЦСКА и в полза на Левски........
Въздържай се от такива заключения, защото си пристрастен. Когато ви дадоха дузпа за това, че Топчо изчисти топката, всичко си беше ОК, нали?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Казуса » 15 авг 2008, 22:05

Real_Madrid_Slavia написа:Ти ми кажи сега:
1. Има ли подпиране в нашето първенство, откакто гледаш футбол?
2. Има ли определени подпирани или няма?
3. Добре ли е да има подпирани?
4. Ако има подпирани, то трябва ли да се гордеят, че са такива или трябва да ги е срам?

По ред на номерата:
1. Да, има подпирания. Доста тендециозни в различни посоки. Но определено има и факти, които сочат, че ЦСКА не е от отборите, които са облагодетелствани. Миналия сезон например имаше повече отсъждания във вреда на ЦСКА, нежели в полза. Имаше и един дълъг период, в който на "Българска армия" не бе свирена дузпа. Сечаха, подкастряха атакуващите футболист на "червените" и понякога не можех да повярвам на очите си, че няма отсъдена дузпа.
2. Има определени подпирани - според това, кой колко е готов да плаща.
3. Не е добре. Аз съм радетел за справедливост и съм особено чувствителен на тази тема. Трудно преживявам, когато моят отбор е получил аванта - неволна или не.
4. Ако казваш, че "червените" се гордеят, че са подпирани, то аз не съм съгласен с теб. Иначе въпросът ти е реторичен и няма нужда от отговор.
Последна промяна от Казуса на 15 авг 2008, 22:06, променено общо 1 път.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Съдийство

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 15 авг 2008, 22:05

svo написа:изводите по принцип, или твоите нелепи разсъждения, вменени като изводи :?:


Далече си от дискусията с факти, базираш всичко на днешния мач, което е естествено, защото сигурно не можеш да се сетиш за друг подобен. Ако ти се занимава, отговори на въпросите, които отправих към Казуса:

1. Има ли подпиране в нашето първенство, откакто гледаш футбол?
2. Има ли определени подпирани или няма?
3. Добре ли е да има подпирани?
4. Ако има подпирани, то трябва ли да се гордеят, че са такива или трябва да ги е срам?
ИзображениеИзображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта

cron