Съдийство

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 13 авг 2006, 22:46

Мичо написа:Е,не можем да се сравним с рекорда 11 години без дузпа в дербито.
това е защото Левски не стига до наказателното на ЦСКА исгурно... :lol:


Xехехе,ами като няма дузпа,да се дава ли,защото видите ли не бил дал до сега :lol:,като има да дава иначе е несериозно да се говори

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 13 авг 2006, 23:05

Много слабо съдийство на Р.спортист - Литекс. Още от началото отмени чист гол за Литекс, а след това им даде невъзможна дузпа, когато топката бе избита с гърди, при високо вдигнати ръце, а той отсъди игра с ръка!!!!!!!!!!!!!!! И още куп грешни отсъжддания.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Usta6a
Мнения: 65
Регистриран на: 17 апр 2006, 15:03
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Usta6a » 19 сеп 2006, 20:42

А какво да кажем за въпросния Александър Костадинов на мача на Ботев и Спартак? Първото полувреме беше добре, въобще не се забеляза на терена. ОК, няма проблем. Втората част беше изцяло негова, майна. :evil: Не свири две чисти дузпи за нас (и двете за игра с ръка), а на Спартачето даде ебати смешната дузпа, може би по милост! Тъпак и половина!

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 16:23

Доста смело се изказвате, като в повечето случаи изобщо не четете Правилника! Ако някой си мисли, че е лесно да вземе свирката и да пробва :evil: ! Да видим тогава...а за Сашето Костадинов- прав си...момчето има слаба методика, ама има време да се поправи.

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 17:08

Според вътрешните разпоредби на СК на БФС е на УЕФА, съдията няма право да коментира открито свои отсъждания и колеги. Аз спазвам това условие, затова ще кажа само, че съм съдия от 4 години в системата на футболните първенства. Нямам право да уточня в кои групи ръководя срещи, но ще коментирам заедно с вас спорните моменти с удоволствие.

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 15 окт 2006, 17:14

Съдията написа:Според вътрешните разпоредби на СК на БФС е на УЕФА, съдията няма право да коментира открито свои отсъждания и колеги. Аз спазвам това условие, затова ще кажа само, че съм съдия от 4 години в системата на футболните първенства. Нямам право да уточня в кои групи ръководя срещи, но ще коментирам заедно с вас спорните моменти с удоволствие.


Това е чудесно! Ще се обръщаме към експерт в случаи на колебание! :P

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 17:15

Ще се старая да отговарям безпристрастно...повече като експерт 8)

Потребителски аватар
Хиподил
Мнения: 720
Регистриран на: 30 апр 2005, 14:03
Местоположение: ЧЕРНО-БЯЛ ПЛОВДИВ

Мнениеот Хиподил » 15 окт 2006, 17:41

Айде експерте да ми коментираш как се отменя автогол заради засада. Щото май вчера за втори път се случи в световен мащаб и отново в България :roll: Става въпрос за Веселин Мишев, подвизаващ се още и като журналист. Веднъж така се реши титлата, а вчера за щастие "само" 3-те точки. Докога в БГ ше се свири по правила, различни от тия по света?

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 17:57

Познавам добре Ангел Ангелов и Веско Мишев. На въпроса- има няколко спорни момента и отсъждания. Специално за отменения гол, заради засада- Ангелов прие сигнала на своя асистент. Преценил е, че е прав... можеше и да не го уважи, ако е преценил друго. Като цяло бригадата имаше пропуски.
Последна промяна от Съдията на 15 окт 2006, 18:10, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 18:10

Същото ми е мнението 8)

Потребителски аватар
Хиподил
Мнения: 720
Регистриран на: 30 апр 2005, 14:03
Местоположение: ЧЕРНО-БЯЛ ПЛОВДИВ

Мнениеот Хиподил » 15 окт 2006, 18:16

Точно към Мишев са претенциите и жалбата вече е внесена в БФС. Въпреки, че и Ангелов свири срещата доста страхливо и на моменти неадекватно. Само че много ми е интересно как "колегата" Мишев не видя, че защитник на Марек "изпревари" Халими и си заби автогола. Ситуацията даже беше точно по неговото крило, т.е. съдията беше съвсем близо. За мен т'ва е абсолютно тенденциозно! Имаше и други отсъждания, повечето в полза на Марек, ама те да речем, влизат в графата "спорни" и няма да се спирам на тях. Интересно ми е че един съдия на мача на ЦСКА в Ловеч го изкараха от съдийството точно заради едно положение :!: Наистина фрапантна грешка беше. Само че грешката на мача ни с Марек беше беше 6 пъти по фрапантна и докато в Ловеч е въпрос на тълкуване, то в нашия случай си е тотално показване на правилника. Интересно ми е дали въобще ще го накажат тоя тип.

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 18:37

Предполагам ще се обсъжда в комисията този мач. Не зависи от мен...бих наказал цялата бригада за известно време за лоша методика.

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 15 окт 2006, 18:53

Батко по правилата тогава се свири засада при паса към човек, който е в засада, респективно няма значение какво става след това. Сега е друго и засадата се свири чак в момента, вкойто човекът в засада играе с топката. Тези неща ги знаеш прекрасно, не се прави на интересен...
Изображение

Потребителски аватар
Съдията
Мнения: 19
Регистриран на: 15 окт 2006, 16:16

Мнениеот Съдията » 15 окт 2006, 18:53

Казаното е вярно. Подкрепям го.

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 15 окт 2006, 19:42

Batkoto написа:значи веднъж се свири след отбелязването на гола и между другото не съм много сигурен в твърдението че е имало футболист в засада в момента на паса :roll:
Главният съдия свири, когато види сигнала на страничния... Може и никой от нас да не е сигурен имало ли е засада, или не... Важно е какво е видял съдията. А съдиите понякога се презастраховат, понякога в бързината действат по интуиция... Така, че тогава си имаше засада... Както и когато свириха такава на Боримиров на мача с ЦСКА - футболистът който игра с топката не беше в засада, но съдията свири, а неговото мнение е важно... :wink:
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта

cron