ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Delija » 23 май 2010, 23:02

Снощи направо си показа пристрастията към Интер. Пък не го знам какъв фен на Байерн е...

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот VILIO » 23 май 2010, 23:08

Аз съм сигурен,че щеше да си ги покаже ако Байерн бяха били.Явно му е дошло в повече емоцията.Все пак два негови любими отбора играха. :qipag:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Delija » 23 май 2010, 23:16

На моменти откровени глупости каза, все в еуфорията от победата на Интер. Трудно ми е да си представя, че е също толкова и за Байерн.

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Vute » 24 май 2010, 07:59

Честита титла на Интер, доста време я чакаха... :qipaz:
Изображение

raikoonen
Мнения: 1698
Регистриран на: 19 яну 2008, 15:34

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот raikoonen » 24 май 2010, 14:08

Преди финала,четох предсказанията на небезизвестаната "гадателка" Теодора Стефанова,според която,мачът щял да се реши с дузпи. :qipbj:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот 8 » 11 юни 2010, 15:33

Delija написа:Феновете на анти-футбола могат да ликуват, призракът на Херера и неговите убийци на футбола, се завърна успешно този сезон....


Тъжно, но факт. Една дузина отбори са по-добри и по-заслужаващи най-големия трофей на клубно ниво. Ето'о ляв бек :qipan: и какви ли не още нововъдения видяхме, включително пасовете за цял мач между 11 интеристи да са 5 пъти по-малко от тези на само един играч на Барса (Шави), защото са били заети да рушат футбола и са нямали време да си подават. И т.н. и т.н.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот VILIO » 11 юни 2010, 19:51

На Барселона никой не им е виновен,че не могат да рушат.Интер могат да рушат и го правят.Като са толкова дори защо не се опитаха да дадат инициативата на Интер ? Да стане двуостър мач с директен футбол ? ПРосто защото Барселона имат по-слаба защита от другите грандове.С контрола над топката Барса компенсират слабата си защита.Контрола им над топката прикрива проблемите им в защита.Те за това не играят директен футбол,а разиграват повечко на ширина.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот 8 » 11 юни 2010, 20:30

В някаква грешка си за причината и следствието. Барса открай време играе изключително зрелищен и нападателен футбол и като следствие от този начин на игра защитата никога не им е била нещото с което се отличава, а не обратното както твърдиш, че имат слаба защита и мъчейки се да я прикрият от няма и къде играят нападателен футбол.

То така ставало нападателно. Решаваш и сгъваш който отбор ти падне в света.

Конкретно в мачовете Барса-Интер си имаше и странични фактори, които повлияха, а преди появяването им и в разгара на мачовете Барса ги подцени мислейки си, че няма да й попречат. Конкретно. Първият мач Барса пътува с абтобус. Всеки обаче си мислеше, че са толкова добри, че пътуването с друг транспорт едва ли ще е пречка. Тоест Барса пак ще си бие, дали с повече или по-малко, но ще бие. Мачът тръгна добре и за тях. Поведоха. Това ги накара съвсем да се отпуснат имайки предвид, че имат важни мачове и в първенството, а и реванш с Интер. За капак се подведоха и да нападат, а Интер на контри им вкарваше головете. Да бяха забили като италианци в половината си по-ценен резултат щяха да изкарат. Сега ще кажеш "ми да са го направили бе". Да, така е, но Барса беше прекалено уверена в силите си. За финал, но не на последно място по значение единия гол на италианците беше абсолютно нередовен.
Дойде реванша. Въпреки негативния резултат никой не се съмняваше, че Барса ще вземе своето, в това число и аз. Е да, но след първия резултат Интер можеше да си позволи любимата игра, да руши, да има изгонени и т.н., Интер не търси нещо (победа, равен), а да на загуби нещо повече (от минимална загуба), не е необходимо да се гради в техния случай, а само да се руши. Едва ли би било така ако на Ноу камп беше първи мач без да знаеш другия как е свършил. Така серията дребни неща повлияли в първия мач дадоха отражение на самата игра във втория. В крайна сметка Интер използва всички тези плюсове, а Барса ги подцени очаквайки прекалено голямата й сила да компенсира всичко. Не казвам, че Интер не е трябвало да спечели след като добре са си изиграли картите, но това е от тези мачове за които казваме "в 9 от 10 случая по-силния отбор щеше да си ги вземе без проблем" ама тук е десетия случай, където по-слабия прави всичко на каквото е способен и може да използва, а по-силния с лека ръка родминава минусите.

И горното ми мнение, което оплю не визираше Барса. Първите два отбора от Висшата лига със сигурност също биха били по-достойни носители на ШЛ. Не са обаче само те.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Delija » 11 юни 2010, 20:55

Вильо страшно се е изложил с тоя си коментар. Барса владеели повече топката, за да скриели слабостите си в защита..... :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот VILIO » 11 юни 2010, 22:29

Delija написа:Вильо страшно се е изложил с тоя си коментар. Барса владеели повече топката, за да скриели слабостите си в защита..... :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Това са твои тълкувания на моето мнение. #-o
Мисълта ми бе друга.Ако Барселона имаха желязна защита колкото и силна халфова линия щяха да дадат инициативата на Интер и да ги убият на контри или да се поучи двуостър мач.

Интер не търси нещо (победа, равен), а да на загуби нещо повече (от минимална загуба), не е необходимо да се гради в техния случай, а само да се руши. Едва ли би било така ако на Ноу камп беше първи мач без да знаеш другия как е свършил.


Това е така,но Интер получиха нелеп червен картон т.е. и да искат няма как да градят играта.Този червен картон може да се каже,че повлия зле за Барселона.Просто защото след него Интер дори да са имали някакви идеи за атаки са били забравени и тръгнаха да играят още по-предпазливо.Ако Интер бяха останали с 11 може би щяха да направят повече атаки и така Барса можеха от контра атака да вкарат някой друго голче.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот 8 » 11 юни 2010, 22:41

Точно така. Ако Интер бяха с 11 щяха да изоставят катеначото и да ни покажат красотата на тоталния футбол :qipay:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Христолов » 11 юни 2010, 22:45

....както направиха в първия мач, спечелен с категоричното 3-1, както направиха и на финала срещу байерн

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Delija » 12 юни 2010, 08:49

VILIO написа:
Това са твои тълкувания на моето мнение. #-o
Мисълта ми бе друга.Ако Барселона имаха желязна защита колкото и силна халфова линия щяха да дадат инициативата на Интер и да ги убият на контри или да се поучи двуостър мач.


Никакви тълкувания няма, ти пак същото си написал. Барселона имали слаба защита и се страхували да бъдат нападани, затова те атакували. :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Гледам футбол от 20 години вече, и Барса общо взето си играе винаги така - атака, атака и само атака. С много владеене на топката. Това е стилът на този отбор, а не някакъв страх, че не можели да се бранят. Разбери, че никой в Каталуния не би приел да види Барса как брани резултат, това просто противоречи на философията на този клуб. Просто си написал пълни щуротии.....

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот VILIO » 12 юни 2010, 09:23

Аз говоря конкретно за мача с Интер.Барса можеше да дадат инициативата на Интер,но не казвам да играят глуха защита.Просто да накарат Интер да играе по-нападателно.Така щяха да се отворят повече пространства за футболистите им.
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот drvasko98 » 12 юни 2010, 09:26

8 написа:Дойде реванша. Въпреки негативния резултат никой не се съмняваше, че Барса ще вземе своето, в това число и аз.


Осмак повечето хора, които разбират от футбол след първия мач даваха леко предимство на Интер, камо ли пък изобщо да не са се съмнявали в класирането на Барса. Дори съм убеден, че ако попиташ честно Меси, Шави и останалите и те са се съмнявали. И ако все пак мнението на специалистите и на нас тук във форума е без особено значение, щото сега аз мога да напиша че Северна Корея ще вземе титлата и от това нищо не следва, освен че някой ще ми се смее, то виж ставките на букмейкърите кой е фаворит за класиране след първия мач. Там вече е сериозно, защото лоша преценка води до тежки загуби. [-X


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта

cron