ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Delija » 30 апр 2010, 22:16

bogdan34 написа:Този да не е интимен приятел на Ефрем?


Заеби, ама цялата ни футболна "журналистика" се напълни с Ефремовци. Жалки плювачи, които дори се мислят за остроумни /като това едноклетъчно, дето се опитва дори да е много духовито в жалката си злоба, но единствено се излага още повече. Защото зад "духовитостта" му, грозно прозира огромната жлъч/

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот bogdan34 » 30 апр 2010, 22:25

Само по себе си термина "футболна журналистика" е оксиморон.Хората които се опитват да практикуват този занаят са едни най-обикновени фенове.Комнентарите им са отвратително пристрастни.Снощи издържах 10 минути коментара по БНТ и минах на стрийм с руски коментар.Въпреки че обичам Ливърпул неможах да понеса свирките които правеха тези в студиото.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот VILIO » 30 апр 2010, 22:26

РЕално почти няма истински журналисти.Повечето които се водят за такива са преводачи или преписвачи ...
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Delija » 30 апр 2010, 22:30

То не е и само във футболната. Който има "щастието" да гледа мачовете от италианското волейболно първенство по Ринг, знае как на всеки мач се правят жестоки свирки на Тренто. Да, наистина там има българи, но това не е повод професионален журналист да коментира мачовете и отделни ситуации като най-обикновен фен. Ако ще и майка му да е на терена, той трябва да се стреми към обективност. Защото това е задължително условие в истинската журналистика.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот 8 » 13 май 2010, 10:36

stankovich написа:
drvasko98 написа:Сега да не бъде грешно разбран. Ако даден отбор във всеки мач играе по този начин като Интер вчера, естествено, че няма да бъде приемливо. Но в определен момент с преднина от два гола срещу превъзхождащ те противник, а и в голяма част от времето и с човек по-малко, това е оправдано. Да, за неутралните зрители е било скука. Зависи кой какво търси от футбола в крайна сметка. За мен е важно и човешкото усилие и воля, която се демонстрира, не само чисто техническите достойнства. Искам да виждам как по-слабият се опитва на надхвърли възможностите си, да бъде по-умен. Това ми е интерсно. Иначе всичките мачове щяха да ги печелят едни и същи отбори


Много точно казано :qipay:


Васко въобще не е прав и аз никка не мога да се съглася с него. Като си по-слаб направи го като в примера на Делия. Милан би фаворита Барса с 4:0 при положение, че каталунците и тогава бяха ужасяващо силни. Разликата виждате ли я? Отзад ги хванаха стегнато, а отпред с контри ги разсипаха. Какво общо има това с Интер!? Ако Милан беше направил модела на Интер трябваше тогава не 4, а 1 гол да направи и после целия отбор на Милан да направи за целия мач общо половината от пасовете на само един играч на Барса. Тоест през цялото време да развалят футбола.

А Казуса се опитав да ни втълпи, че италианския футбол е нещо като шахмата. Не било интересно кой бил по-красиво играещия, а кой е по-хитрия, умния, интелигетния и използва най-разумно ресурса който има. МЧакай малко. Никой не говори, че сме привърженици на безумно атакуващите отбори. И ние харесваме разумната игра, но такава беше например на Байер на реванша с Ман. В началото по-слаби и отнесоха 3 гола, а после си постигнаха своето с добра игра, но в никакъв случай не са рушили играта, докато Ман правеха головете. Ако бяха убили футбола можеше и с 0:0 да продължат. Слава богу беше 3:2 и два големи отбора, а не едни хулигани, които не знаят как се играе футбол и да го развалят.

И като ми говорите за това безумие, че и то било футбол ОК, играйте защитно, никой не може да ви задължи в обратното, но какви са тези симулации около 20-тата минута и лежане на терена? Това не е футбол! Това са италиански тарикатлъщини.

Тук се бъзикам с английските отбори, но те поне не пречат на играта. Играят си там с безумни центрирания. На мен са ми смешни, за някои са любими. Каквото и да е обаче не развалят футбола. Играят си там по английски, така им харесва, така го правят. Нямат италианското мото "ние си нямаме игра, важното е да победим пък дали ще има футбол еби му мамата".

Това на Интер беше пълно безумие ако го наричате футбол. Отделно в първия мач бяха на контри головмете им. Какви глупости говорите, че били натиснали и свършили работата си тогава!? Барса беше в тяхната половина и те на контри вкараха головете, при това третия нередовен.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот VILIO » 13 май 2010, 11:17

Всеки има дефиниция за красив футбол.За някои това е постепонните атаки с много владеене на топката къси пасове и т.н..Такъв е футбола в Испания. Други харесват бързия футбол с много бързи атака с по едно докосване.Такъв е футбола в Англия.Трети им допада "шахматния" вариант.Тактическо надлъгване и вкарани 1 или 2 гола след тактически ходове.Такъв е футбола в Италия.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот 8 » 13 май 2010, 16:48

Това което се опитвате да припишете на италианците го имат немците и на мен наистина ми харесва.
Губят 0:2 финал на световно или европейско (86 или 76) и го докарват в последните минути до 2:2 и драми. Да не споменаваме мачовете с Англия, Италия, Франция. Първото финал, другите две полуфинали на световно, как и кога се изравнява. Това е шахматисткото мислене. Как ще стане не е ясно, но немеца изчислява всичко точно и по немски го докарва до своето. Последен пример мача на Байерн с Ман. И при 3:0 не се виждаше спасение ама го измислиха.

При италианците нищо подобно няма. Как ще стане ли? Ами с 0 или 1 гола, с много нарушения, със симулации, с нечестни голове или дузпи, с разбиване на играта наречена футбол. Ей така ще стане.

При шахмата не е ясно как ще спечелиш и си е тръпка ако си го можеш. Може и със сицилианска защита да го направиш. Ти си решаваш. Това наистина е тръпка. Кой от уредите от целия инструментариум ще използваш. Как и кога също. Въобще мозъка ти трябва да сече. Така правят немците с изчисленията как да си печелят мачовете.
Италианското поведение ако го прехвърлим в шахмата то е ако водиш в партиите да предизвикаш примерно сбиване в залите при което дъската и фигурите да бъдат пометени, а после "ама аз не съм виновен...понеже водех значи аз съм победителя". Ей това е отврат, гнусно, циганско и всички нормални фенове ще го оплюят. Не става дума за Барса. Арсенал да я беше елеминирал никой нищо нямаше да каже, но това безумно играене на футбол от Интер всички ще го отрекат и заклеймят.

По вашата логика преди мача италианците могат да пратят биячи на противниците, които да ги счупят от бой и контузят. Накрая победа за Интер. И това е също във вашитге тероии да измислят нещо с което да се противопоставят. Да ама не е. Понякога носи успех, но слава богу най-велики не стават най-тъпо играещите. Заради това и Интер никога няма да стигне Реал, Милан, Барса, Байерн. Ще печели там някой и друг трофей през много години с шанс, грозен футбол и много пари на собственика. Почитателите на Интер могат да се гръмнат при сравненията с Милан. Само разликата, че едните играят, а другите не футбол е достатъчна и няма нужда от изреждане на други аргументи. Вижте и как биха две велики формации на Барса. Едните с разгром, другите с нечестен гол и бетон до лудване.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Христолов » 13 май 2010, 17:42

аве дебил гола на пике в реванша да не би да беше честен :evil: ай стига вече с тоя мач

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот 8 » 13 май 2010, 20:56

Какво му имаше на гола? Засада нямаше.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот drvasko98 » 15 май 2010, 09:29

Осмащ, още ли не си е преживял тази Барса, бе. Даже на мен ми мина кефа вече как ги насраха и сега са ми безразлични.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Al » 21 май 2010, 20:33

http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=136795

Май още му държи влажно. :qipag: :qipag: :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Казуса » 22 май 2010, 15:35

Тази вечер всички за "Байерн", нали? :qipbp:
Знам си аз, че неслучайно ключодържателят ми е с емблема на баварците, които днес специално ще победят галите от долината на река По :qipbp:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот marto » 22 май 2010, 15:40

Тая вечер ще има мощно ебан* на германците :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

raikoonen
Мнения: 1698
Регистриран на: 19 яну 2008, 15:34

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот raikoonen » 22 май 2010, 17:58

Казуса написа:Тази вечер всички за "Байерн", нали? :qipbp:

Много ясно :qipbo:

Потребителски аватар
Noctis
Мнения: 8335
Регистриран на: 24 яну 2006, 00:43
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2009/2010

Мнениеот Noctis » 22 май 2010, 21:59

:qipat: :qipat: :qipat:
Тоя танкист ли, пилот ли е къв е .. няма ли да го гонят най-после :?
Изображение
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта

cron