МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - III Част

Потребителски аватар
mandja
Мнения: 1437
Регистриран на: 02 май 2006, 14:22
Местоположение: Срещу сектор Г на ст.Георги Аспарухов

Мнениеот mandja » 01 ное 2007, 17:55

С нетърпение чакам тоя мач. И двата отбора играят страхотно и очаквам зрелищно дерби. 8)
Вдигни гард за своя град!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 01 ное 2007, 18:47

И аз :wink:
И нека по-добрия победи :arrow: Ман Ю :P

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Мнениеот drvasko98 » 01 ное 2007, 19:03

Очаквам извънземен футбол от двата отбора и тъй като те не са от тактически надиграващите се, съм убеден че ще стане 8)

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 01 ное 2007, 21:38

Абе има шанс за над 2,5 :lol:

Потребителски аватар
Lucas
Предупреден
Мнения: 122
Регистриран на: 15 окт 2007, 13:47

Мнениеот Lucas » 01 ное 2007, 21:42

Ще ги лупкаме кораво.Няма спор :idea:
С нетърпение чакам да дойде време за мача и да видим един страхотен двубой :)
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 02 ное 2007, 11:42

Рууни иска отмъщение на "Емирeйтс"
Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни е фокусиран върху представянето си в утрешното дерби с Арсенал. 22-годишният таран отбеляза осем попадения в седем мача за клуба си и националния отбор на Англия. Рууни създаде чудесен тандем с аржентинеца Карлос Тевес и е доволен от добрата си форма напоследък. "Забавлявам се с играта си всяка минута. Играя добре, вкарвам голове и печелим мачовете си. Искам това да продължи. Когато си извън терена, както аз в началото на сезона, винаги гледаш към тези на терена и искаш да си там с тях", сподели Рууни пред английския вестник "Мирър".
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
CANTONA
Мнения: 90
Регистриран на: 13 сеп 2007, 18:37
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот CANTONA » 02 ное 2007, 18:35

Аз също мисля , че ще стане велик мач :D Отдавна не се е случвало да се срещнат двата отбора , когато са във върхова форма :wink:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 02 ное 2007, 22:18

Двубоят на „Идеалните”

от Борислав Борисов

Вече са почти няколко часа. За часовете става дума. Тези дето остават до началото на мача Арсенал – Манчестър Ю. Това дерби е винаги е било емблематично за Висшата Лига. Двата тима са печелили титлата повече от всеки друг състав. Дори и от Челси. И точно намесата на „сините” намали от блясъка на този сблъсък в предходните 3 сезона. Но този сезон мачът между „артилеристи” и „червени дяволи” е Голямото дерби на Премиършип! И никога този мач не е изглеждал толкова равностоен два дни преди първия съдийски сигнал. В момента и двата тима изглеждат идеални. Като казвам идеални имам предвид наистина „ИДЕАЛНИ”.
1. Имат еднакъв актив, една и съща голова разлика, само вкараните попадения на „артилеристите” са повече, но те имаха „удоволствието” да играят с Дарби, на което може би се дължи резултатността им.
2. Не си спомням и играта на двата отбора да е изглеждала толкова идеална и равностойна. През 90-те Юнайтед бе по-силния отбор, но пък Арсенал опитваше да компенсира с характер и отборен дух. Обратното бе в сила в началото на този век, когато индивидуалностите на лондончани бяха по-качествени, но пък играчите на „червените дяволи” се познаваха великолепно и компенсираха разликата. Сега тимовете летят по терена, превръщайки футбола в магия. Те са най-близо до съвършения стил.
3. В края на 90-те Арсенал се оповаваше на защитата си и на бързината в атака, сега това прави Юнайтед.
4. Имат мениджъри, които искат да изградят поредния си велик състав. На Сър Алекс по моите сметки ще е четвърти, за Арсен Венгер ще е трети.
Винаги съм вярвал, че титлата не се решава през есента. Може би съм на път да превърна тази мисъл в клише. Днес обаче за първи път съм склонен да поставя под въпрос това твърдение. Защото футболът вече е игра, в която печели този отбор, който направи повече поредици. Който запази повече постоянство в представянето си. И който печели директните двубои със съперниците си.

Победата в съботния следобед е с огромно психологическо значение.
Ако бие Арсенал, младежите на Венгер ще повярват, че са вече много силни. Ще могат с лекота да развият стила си на игра, уверени, че освен красив, той може да бъде и резултатен. Проблемите на Арсенал през миналия сезон бяха срещу отборите от втората половина на класирането. Сега тези мачове не са дори трудни за „артилеристите”. Остава те да потвърдят формата си от миналата година срещу тимовете от топ 4. Не загубиха на „Анфилд”, ако бият и Юнайтед, потвърждението ще дойде естествено. Всичко това ще доведе до спокойствие и увереност, които и сега се забелязват в състава. А този отбор, както и предишните на Венгер, е много зависим от вътрешната хармония в него и самочувствието на играчите. Няма да има значение, че Арсенал може да падне на „Олд Трафорд” по-късно през сезона, защото при победа в събота, никой няма да поставя под съмнение класата на лондончани. И те се нуждая от още малко спокойствие и самочувствие.

Ако ли пък Юнайтед бие, хората на Фъргюсън, ще възстановят самочувствието си от миналия сезон, когато станаха безапелационно шампиони. Успех в събота ще остави в историята слабия старт на сезона. А когато Рууни и Роналдо са спокойни, че играта им върви, те са неудържими. Сега към тях е прибавен и Тевес. Също и опитните Гигс, Скоулс (неприятната новина за Юнайтед е неговата контузия, която го вади от игра за няколко месеца) и Харгрийвс. Защитата и без това е най-добрата в лигата с допуснати едва 4 гола за 11 мача. А и Сър Алекс Фъргюсън има поне три варианта да увеличи ефекта на „увереност и спокойствие в силите си”, които неговите отбори по традиция имат през годините.

За мен съботния двубоя е въпрос на продължаване на поредици. Арсенал е без загуба от началото на сезона и има във всички турнири 17 поредни двубоя без поражение. В тази серия има и 12 победи постигнати една след друга. От страната на Юнайтед имаме 8 поредни победи във Висшата Лига. „Червените дяволи” допуснаха колебание в Карлинг Къп (загуба от Ковънтри). Който успее да продължи своята серия, ще е в позиция на лидер. А и нека видим какво се случи в борбата за титлата през последните 3 сезона:
- през 2004-2005 Челси поведе на 6 ноември и стигна с лекота до титлата с аванс от 12 точки
- през 2005-2006 Челси заемаше първото място от края на август
- през 2006-2007 Юнайтед поведе на 1 октомври и така и не погледна назад, за да спечели и титлата
По принцип може да добавим и сезон 2003-2004 в това число, заради серията на Арсенал без загуба в него. „Артилеристите” изпуснаха само за няколко седмици първото място и то около Коледа.
Предишните три сезона (или дори четири) показват, че шампион е този състав, който поеме контрола върху надпреварата в класирането още през есента. Явно мина времето, когато Юнайтед и Арсенал правеха обрати през пролетта. Сега отборите имат широчина и много резерви, които да не позволят на контузиите и наказанията да окажат влияние върху представянето на отбора. Да не говорим, че мениджърите също се научиха да щадят играчите си в лесните срещи.

След всичко казано до този момент съм убеден, че двубоят в събота е по-важен от всяко друго дерби, което съм гледал в историята на Висшата Лига до този момент. Може и да звучи пресилено, но така го чувствам. Този сезон вече чухме много пъти да се говори за „6-точкови мачове”. Казваха ги наставници на състави, които се борят за оцеляване. Сигурен съм, че Арсен Венгер и Сър Алекс Фъргюсън също мислят по този начин. И какво ни остава? Едно от великите дербита, но за съжаление, чак след 48 часа!



Арсенал - Манчестър Юнайтед, ключовите битки

Малко мачове в Англия, а и в цяла Европа, са очаквани с по-голям ентусиазъм от дербито между Манчестър Юнайтед и Арсенал. Двата клуба са най-успешните отбори в историята на Премиър лийг, а наставниците им Арсен Венгер и сър Алекс Фъргюсън - емблематични фигури в историята на клубовете си. Двамата се срещат за 34-и път помежду си, като благодарение на дубъла на Арсенал над Ман Юнайтед през миналия сезон, Венгер вече има 13 победи в този сблъсък срещу 11 на своя опонент. В момента и двата отбора се намират в невероятна форма, което предвещава невероятен сблъсък на "Емирейтс Стейдиъм" в ранния следобед на събота. Официалната страница на Арсенал представи кои според нея са двубоите, които ще решат крайния изход на този мач.


Матийо Фламини - Майкъл Карик


Изображение
С контузията на Пол Скоулс и напускането на Рой Кийн преди време, сега централната двойка полузащитници на Манчестър Юнайтед е доста обновена. Според слуховете Майкъл Карик и Оуен Харгрийвс струват общо 40 милиона паунда, така че няма как да не бъдат заплаха за вратата на съперника. Майкъл Карик е креативният елемент в тази двойка, така че основната задача на неуморимият номер 16 от Арнсенал Матийо Фламини ще бъде именно неговото опазване. Карик бе извън терените в последно време поради травма на лакътя, но преди това изглеждаше повече от опасен. Петте му точни удара и 43-те му точни подавания показват, че има желание топката често да е в неговите краката. Макар да струваше на Арсенал значително по-малко, стабилният Фламини има не по-малък принос за своя тим от началото на този сезон. Със също толкова точни удари и дори повече асистенции от Карик, Фламини изглежда не по-малко атакуващо настроен от своя опонент. Все пак за негова сила се смята разбиването на играта на съперника и неутрализирането на основните негови фигури. Точно затова справянето с неговата задача ще бъде от основна важност за успеха на Арсенал в мача.

Вилиам Гала - Карлос Тевес
Изображение

Гала бе контузен от месец август насам с травма в прасеца, но в средата на октовмри се завърна като партньор на Коло Туре в центъра на отбраната. От този момент Арсенал е допуснал само един гол в своята врата. Сега, когато контузиите са вече зад гърба му, той затвърждава позициите си на терена със седем жизненоважни изчиствания на топката. Освен това, макар да не е известен като голям техник от началото на сезона той има три успешни дрибъла, което е 100-процентов успех от трите му опита за такива. Стабилността му, когато е поставен под напрежение, също дава резултат и това е дало резултат в повече от две трети успешни подавания. В събота обаче той ще се изправи срещу едно от най-големите предизвикателства в кариерата си, когато срещу него ще излезе Карлос Тевес. След труден старт на "Олд Трафорд", аржентинският нападател превключи на най-висока скорост в последните няколко седмици и партньорството между него и Рууни е блестящо. С четири гола, три асистенции и 30 удара към вратата, той винаги е бил заплаха за противниковите мрежи. Мощта и стабилността му на терена го правят отлична връзка между халфовата линия и атаката, като от началото на сезона има 45 точни подавания.

Бакари Саня - Кристияно Роналдо



Изображение
Португалският маестро стана първият играч от 1977 година насам, който обра две от основните индивидуални награди - Играч на годината и Най-добър млад футболист. Във втория двубой от началото на сезона той бе изгонен за удар срещу съперник и това развали ритъма му на игра, но сега той отново се завръща към най-добрата си форма. Експлозивните му пробиви по крилата обикновено би трябвало да завършват с центрирания, но за всеобщо учудване, те са само три от началото на сезона. Вместо това 22-годишният португалец е предпочел да стреля 29 пъти към вратата на противника. Освен със скоростта си, Кристияно впечатлява и със защитни действия, като е направил 7 влизания в краката на противник и е успял да отнеме топката в 5 от тях. Това е предпоставка френската сензация на сезона за Арсенал Саня да има тежък съботен следобед. Сдъейки по стабилните му изяви след трансфера му от Оксер, той има възможностите да се справи с тежката си мисия. Без да загуби единоборство, той е направил и 14 важни изчиствания. Когато се впусне в атака, той не обича да стреля към вратата на противника, но пък е центрирал два пъти. Освен това има пълна успеваемост при дрибъла си в атака и 60-процентова такава при подаванията си.

sportal.bg


Последните 10 мача между двата отбора във всички турнири:
--------------------------------------------------------------------------------------------
03/04/2004 Купа на Англия 1/2 финал
Юнайтед-Арсенал 1:0 Скоулс
--------------------------------------------------------------------------------------------
04/08/2004 Комюнити Шийлд
Арсенал-Юнайтед 3:1 Смит
--------------------------------------------------------------------------------------------
24/10/2004 Висша лига
Юнайтед-Арсенал 2:0 Ван Нистелрой,Руни
--------------------------------------------------------------------------------------------
01/12/2004 Купа на лигата
Юнайтед-Арсенал 1:0 Ричардсън
--------------------------------------------------------------------------------------------
01/02/2005 Висша лига
Арсенал-Юнайтед 2:4 Гигс,Роналдо-2 , О `Шей
--------------------------------------------------------------------------------------------
21/05/2005 Финал за купата на Англия
Арсенал-Юнайтед 0:0 Арсенал бие с дузпи
--------------------------------------------------------------------------------------------
03/01/2006 Висша лига
Арсенал-Юнайтед 0:0
--------------------------------------------------------------------------------------------
09/04/2006 Висша лига
Юнайтед -Арсенал 2:0 Руни,Парк
--------------------------------------------------------------------------------------------
17/09/2006 Висша лига
Юнайтед-Арсенал 0:1
--------------------------------------------------------------------------------------------
21/01/2007 Висша лига
Арсенал-Юнайтед 2:1 Руни
--------------------------------------------------------------------------------------------

Общо 5 победи за Юнайтед ,4 за Арсенал /1 с дузпи/ , 1 равенство ,преди това има серия от 4 равенства.

Голмайстори от настоящия състав срещу Арсенал:

3 гола - Руни ,Гигс,Скоулс

2 гола-Роналдо

1 гол- Саха, Силвестър, Парк , О `Шей

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 03 ное 2007, 12:04

Мачът от колко часа е?

Потребителски аватар
L13
Мнения: 2860
Регистриран на: 10 май 2007, 10:23
Местоположение: София

Мнениеот L13 » 03 ное 2007, 12:28

14:45

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Мнениеот ROO8 » 03 ное 2007, 12:31

Tъпото e,чe нямa дa могa дa го глeдaм
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 03 ное 2007, 13:18

Въпреки че съм пт кръвния враг Сити днеска да биете нафуканите Арсеналци защото съм играл 2ка за вас 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
ROO8
Мнения: 3792
Регистриран на: 08 юли 2006, 10:14
Местоположение: FRANCE

Мнениеот ROO8 » 03 ное 2007, 13:31

marto193 написа:Въпреки че съм пт кръвния враг Сити днеска да биете нафуканите Арсеналци защото съм играл 2ка за вас 8)

2кa?!Тpуднa paботa!
Изображение

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Мнениеот Tsonev » 03 ное 2007, 13:45

marto193 написа:Въпреки че съм пт кръвния враг Сити днеска да биете нафуканите Арсеналци защото съм играл 2ка за вас 8)


Кое по точно ни е нафукано :?:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 03 ное 2007, 13:46

ROO8 написа:
marto193 написа:Въпреки че съм пт кръвния враг Сити днеска да биете нафуканите Арсеналци защото съм играл 2ка за вас 8)

2кa?!Тpуднa paботa!



Как трудно 0-3 минимум 8).Поне не е твърд :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 115 госта