ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 14:19

Ако направим ретроспекция на последните два мача ( тези, които съм гледал кат' фен ) може да се твърди, че част от проблемът да не се постигнат победи, е психологически. Това е лично мое мнение и не ангажирам никого от вас да се съгласява с мен. Вторият мач като игра беше по-добър в сравнение с предходния. Имаше повече комбинации, повече надлъжни подавания, нестандартни отигравания, което е добре. Но да се върнем на психо елементите.
1. Увличане в индивидуална игра. Като основен аргумент с/у този подход е изначалната лема, че футболът е КОЛЕКТИВНА ИГРА. Следователно ИНДИВИДУАЛНИТЕ КАЧЕСТВА ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕТВОРЯВАТ НА ДЕЛА В КОЛЕКТИВЪТ! Това означава дублиране на функциите и ако някой е напуснал зоната си, то друг да я покрие. Повече помощ на вратаря и комуникативност, за да не му се пречи да вижда топката.
2. Трабва да се превъзмогнат личните интереси и да се подчинят на основната цел - а именно, ПОМАГАНЕ ВЪВ ВСЯКА ЕДНА ФАЗА НА ИГРАТА. Няма начин да се отбележи гол, ако се атакува само с 2-3 с/у 4-5.
3. Всеки в момента, в който стъпи на терена, ДА ЗАБРАВИ КЛАСИРАНЕТО И С/У КОГО ИГРАЕ. Ако един от вас мисли през цялото време за тези два момента, то той ще загуби концентрация и съответно ЩЕ НАПРАВИ ФАТАЛНИ ГРЕШКИ.
4. Всеки един от вас ТРЯБВА ДА ИЗПИТВА УДОВОЛСТВИЕ, ЧЕ Е НА ТЕРЕНА И ДА СЕ ЗАБАВЛЯВА. Това означава ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ДА СЕ ТЪРСЯТ ГОЛОВЕТЕ.
Относно другите елементи, които трябва да се подобрят в ИГРАТА НА ОТБОРА:
1. Статични положения - да се тренират и отиграват по различен начин. Не е обърнато достатъчно внимание на ъгловите удари - имате и изпълнители, и качества да изненадате противника, така че това предимство трябва да се използва.
2. Фаза атака.
а) с таран - тогава трябват двама бека по крилата, които или да върнат топката назад към плеймекъра, като преди това са увлекли към аутлинията двама защитници от противниковия отбор, или да центрират веднага без забавяне.
б) През центъра и по крилата - игра в триъгълници и къси пасове с ЕДНО ДОКОСВАНЕ. Много важна в случая е да се играе БЕЗ ТОПКА И ДА СЕ ДАДЕ ТОЧЕН ПАС В ОСВОБОДЕНОТО ПРОСТРАНСТВО. В случая не се гледа в краката, а топката директно се насочва към свободният съотборник.
в) Изнасяне на топката и игра в центъра. Важно е, когато топката се спре, а на гърба ти има противников играч. Вместо да се губи време да се елиминира лице в лице и с няколко финта ( излишно време, което позволява на противника да се прегрупира ), по-бързо, по-просто и по-ефективно е да се върне назад към поддържащия съотборник ( на 2-3 метра назад ), който БЕЗ ЗАБАВЯНЕ Я ВРЪЩА НА ПЪРВИЯ С ИЗВЕЖДАЩО ПОДАВАНЕ. Това означава връщане на топката назад, като без да се губи време се тича НАПРЕД. ТОПКАТА Е ПО-БЪРЗА И АКО Е ТОЧЕН ПАСЪТ СЕ ПЕЧЕЛИ ВРЕМЕ И ТЕРЕН...

Толкова от мен :qipay: Другият път съм с камерата ( която ще съм я заредил преди това де :oops: ) и му мислете... :qipaq:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 14:38

Ице, без да се обиждаш, но ти играл ли си някога футбол? :roll: Иначе се вижда, че си се опитал да почетеш книжки на футболна тема :wink:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 14:45

svo написа:Ице, без да се обиждаш, но ти играл ли си някога футбол? :roll: Иначе се вижда, че си се опитал да почетеш книжки на футболна тема :wink:
Ще те изненадам, но не съм чел футболни книжки. А това по-горе е синтезирано. И съм подчертал, че никого не ангажирам с моето собствено мнение. Както виждаш, не ме е страх да си кажа мнението директно в очите на всеки. Пък и все някой трябва да ви сваля на земята :twisted:
Последна промяна от itsoVIII на 17 мар 2008, 14:59, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 14:58

Пак без да се обиждаш - едно е да го гледаш, а друго е да си го пробвал. Имам предвид организирано, а не на виенска и джитбол пред блока :wink:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 15:04

Добре бе, Светльо. Всичко е наред, карайте си постарому. Хубаво е да имате самочувствие, но подценявате съперниците си и искате едва ли не сами да се бият. Е как да стане? Вярно, играл съм всеки ден футбол по няколко часа. И не виждам какво отношение има моята персона при положение, че нито работното ми време, нито пък съм тръгнал да влизам във форма, за да излезна да играя на терена. Не понасяте да ви критикуват...Ясно е като бял ден. А при положение, че станете и известни? Още ли повече ще се сецнете?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот Samp » 17 мар 2008, 15:06

Ице, само ти кажа, че Светльо играе за Пежо, а не за нас :qipad:

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 15:07

ааа, аз ги критикувам повече и от теб. Но на живо :lol: :lol: :lol: Освен това аз играя в друг отбор :D Въпреки заканите на Отката :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 15:09

Ами аз ви казвам, че шпионират и крадат идеи, ама няма кой да чуе... :qipaq: А Отката...него има далеч повече за какво да го критикуваш #-o
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 15:11

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: Крадат идеи :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: Развесели ме сериозно :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Нямах предвид, че критикувам Отката, а едни негови изказвания, но той си знае :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 15:14

svo написа:Нямах предвид, че критикувам Отката, а едни негови изказвания, но той си знае :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Неговите изказвания - ясно...аз пък визирам и неговите действия.... :qipaq:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 15:15

аааа не знам. :roll: Според мен действията на президентО не подлежат на никаква критика :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 15:21

аз одобрявам американския стил и ще го пратим на обучение :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 15:22

нали си наясно, че става за футбол, а не за американски такъв :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот itsoVIII » 17 мар 2008, 15:23

ще въведем американските порядки за ИД-то на Форум0 :twisted:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ФРГ-отборът на форума, сезон 2007-2008!

Мнениеот svo » 17 мар 2008, 15:26

пожелавам ти успех :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron