КОМЕНТАРИ ЗА ПРЕДСТАВЯНЕТО НА БЪЛГАРСКИТЕ ОТБОРИ В ЕКТ VOL.2

Потребителски аватар
NIKSANA
Мнения: 2098
Регистриран на: 23 апр 2006, 17:55
Местоположение: Студентски град

Мнениеот NIKSANA » 24 юли 2007, 12:36

bluehope написа:Това са хипотетични неща и само гадаем. Каквото си направиш сам или по-точно постигнеш, това е. За малкото, което не ти достига трябва и късмет, и другите да ти помогнат. Примера е тази година с френското първенство и поставеността на Левски


за отбори в груповата фаза имам надежди за някой от:
Олимпиакос, Цска Москва, Аек, Динамо Букуреш, Генк, Андерлехт,Динамо Киев, Шахтьор,Славия или Спарта Прага,Толуза,Спартак Москва,...
гледах 2 мача досега от руското първенство.. ЦСКА Москва наистина играха добре но не чак толкова.. без бразилците са нищо особенно!А спартак ми се струва че играта не им спори поне не до сега!

Ако от тези тези отбори ни се падне някой в груповата фаза мисля че имаме възможност да станем трети!..Нека влезем де..!
И съжалявам ако го обърнахме на "Левски е европа!"

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Мнениеот bluehope » 24 юли 2007, 13:05

Те тия отбори повечето не може да ни се паднат, щото или няма да влезат или ще са в нашата урна при жребия

Потребителски аватар
NIKSANA
Мнения: 2098
Регистриран на: 23 апр 2006, 17:55
Местоположение: Студентски град

Мнениеот NIKSANA » 24 юли 2007, 14:19

bluehope написа:Те тия отбори повечето не може да ни се паднат, щото или няма да влезат или ще са в нашата урна при жребия


Повечето е ключовото!

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 24 юли 2007, 14:44

малко олиото в тигана ще попрегори ми се струва. чакайте малко - първо тампере, после още някой, та след това групите и умуването как ще излезне левски от тях

Потребителски аватар
NIKSANA
Мнения: 2098
Регистриран на: 23 апр 2006, 17:55
Местоположение: Студентски град

Мнениеот NIKSANA » 24 юли 2007, 14:48

onzi написа:малко олиото в тигана ще попрегори ми се струва. чакайте малко - първо тампере, после още някой, та след това групите и умуването как ще излезне левски от тях


Не знам дали следя предната тема но там се за обсъжда кое ще е по- добре за коефициентите и аз изразих мнението си че мисля че при малко касмет имаме сили да влезем в групите и да станем трети и отново до четвъртфинал(или 80ина) в Уефа!.. Това е!

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 24 юли 2007, 14:59

принципно погледнато, за левски ще е много по-лесно да качи коефициент в куефа, отколкото в шл. от друга страна, не е за изпускане шанса да влезне отново в групите. от трета страна, влизане в групите освен едни хубани милиончета в евро дава три точки и надежда за още, но там работата яко зависи от жребия. а в жребия за групите на шл левски ще е на последно место. от четвърта, догодина на левски ще отпадне коефициент 7.3750, така че всичко под 7.3750 означава намаляване на коефициента за следващия сезон...

Потребителски аватар
NIKSANA
Мнения: 2098
Регистриран на: 23 апр 2006, 17:55
Местоположение: Студентски град

Мнениеот NIKSANA » 24 юли 2007, 15:02

bluehope написа:
Точките не се смятат така. Двата случая са равностойни - за победа в редовните кръгове в ЕКТ се дават 2т. Вариантите ти са:
в ШЛ - 3т. бонус от влизане + 3т. от победа и равен = 6т. и излизане от групата и продължаване в УЕФА.
в УЕФА - 6 т. от 3 победи, излизане от групата и продължаване в УЕФА.

Защо според мен варианта с ШЛ е по-добър, дори и като точки. Оставям настрана ранга на турнира - ами защото за да сме 3-ти в групата на ШЛ по-вероятно е да не ни стигнат 1 победа и 1 равен. Ще трябва още една победа или равен, което означава още точки.
В УЕФА може да излеземе и с две победи, както и го правихме. Малко е множко да направиме 3 победи, по-реално е 2 победи и 1 равен, т.е по-малко точки.
А изхода и от двата варианта е един и същ - виж по-горе

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 24 юли 2007, 15:14

това го четох. пропуснат е първия кръг за куефа - откъдето се очакват 2 победи или 4 точки. или се получава 4т от 1-ви кръг, 2-3 победи в групите срещу съперници с класа по-слаби от тези в шл - равностойно ли ти се вижда?

от една страна - 3т + вероятност за още. дали ще се излезе от групите не се знае.

от друга страна - 4т + сериозна вероятност за още 4 или 6 и напролет - каквото сабя покаже.

Потребителски аватар
NIKSANA
Мнения: 2098
Регистриран на: 23 апр 2006, 17:55
Местоположение: Студентски град

Мнениеот NIKSANA » 24 юли 2007, 15:18

onzi написа:това го четох. пропуснат е първия кръг за куефа - откъдето се очакват 2 победи или 4 точки. или се получава 4т от 1-ви кръг, 2-3 победи в групите срещу съперници с класа по-слаби от тези в шл - равностойно ли ти се вижда?

от една страна - 3т + вероятност за още. дали ще се излезе от групите не се знае.

от друга страна - 4т + сериозна вероятност за още 4 или 6 и напролет - каквото сабя покаже.


Съгласен съм че ще ние е по добре в УЕфа.. това което говоря за 3-то място и УЕФА мисля че е предела на силите ни при добър жребии!

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Мнениеот bluehope » 24 юли 2007, 16:24

onzi написа:това го четох. пропуснат е първия кръг за куефа - откъдето се очакват 2 победи или 4 точки. или се получава 4т от 1-ви кръг, 2-3 победи в групите срещу съперници с класа по-слаби от тези в шл - равностойно ли ти се вижда?

от една страна - 3т + вероятност за още. дали ще се излезе от групите не се знае.

от друга страна - 4т + сериозна вероятност за още 4 или 6 и напролет - каквото сабя покаже.


Първо тук изпускаш, че влизайки в групите на ШЛ ние ще сме отстранили някой в 3 предв. кръг, откъдето ще дойде най-малко 1т. Така, че изходните позиции при твоите варианти са еднакви - 4т. на 4т.
Второ, аз се съмнявам да влеземе в групите на УЕФА с 2 победи в 1 кръг, което ще рече че влизаме дори с по-малко точки.
Трето, откъде го взе този коеф. 7,375, който отпадал на Левски

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Мнениеот drvasko98 » 24 юли 2007, 16:33

bluehope написа:Първо тук изпускаш, че влизайки в групите на ШЛ ние ще сме отстранили някой в 3 предв. кръг, откъдето ще дойде най-малко 1т. Така, че изходните позиции при твоите варианти са еднакви - 4т. на 4т.
Второ, аз се съмнявам да влеземе в групите на УЕФА с 2 победи в 1 кръг, което ще рече че влизаме дори с по-малко точки.
Трето, откъде го взе този коеф. 7,375, който отпадал на Левски


Тц, това не е вярно, тези точки се броят само за националния коеф.

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 24 юли 2007, 16:45

предварителните кръгове не се броят за клубен коефициент - васко правилно те е репликирал.

а за 1-ви кръг за куефа отборите са от утрехт и апоел тел авив до апоел никозия. така че там 2 победи са доста вероятни

7.3750 е коефициента на левски за 03/04. тук аз съм се объркал - отпада не той, а коефициента за 02/03, който е с една единица по-малко - 6.3750.

bluehope
Мнения: 2449
Регистриран на: 09 май 2007, 09:41

Мнениеот bluehope » 24 юли 2007, 17:17

Да, това за предв.кръгове го знам, но съм го пропуснал. Може би защото винаги съм се чудел защо кръга преди групите на ШЛ не е редовен. Както и да е важи за нац.коеф., а пък от там взимаме 1/3.
Затова е важно Левски и ЦСКА да стартират с по 2 победи, Литекс - с 4, Локото с каквото може да помага

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Мнениеот onzi » 24 юли 2007, 17:32

не 1/3, а 0.33. има разлика в последните цифрички. колкото до победите за старт - само като си спомня хайдуците от кулата...

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Мнениеот tridant » 24 юли 2007, 17:53

На" Армията" къде...цаца. :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron