ATP

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ATP

Мнениеот maryan unfaitful » 15 дек 2009, 17:01

Брей, Рафо как е пропуснал! :qipag: Фели, защо си острига косата, така на нищо не приличаш! :qipaq:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ATP

Мнениеот Mike Bibby » 15 дек 2009, 23:11

Една интересна статия.

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis ... cords.aspx

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ATP

Мнениеот maryan unfaitful » 16 дек 2009, 00:45

Благодаря, Майк.

Доста емоционална и съответно неорганизирана класация - не знам дали идеята да са точно топ десет или нежеланието да се споделят места е довела до това, но според мен като се прави класация, би трябвало да има и точни критерии. Тъй че аз бих сложила две от упоменатите кат почетни споменавания събития в този топ десет - 65-те поредни победи на Фед на трева към 81-та на клей на Рафа и съответно ранното достигане на Рафа до 400-тния победен мач към рекорда на Агаси, тъй като във второто става дума за възраст и постижения, а в онази с поредните победи на Рафа на клей, става дума за поредни победи на една и съща настилка - и постижението на Фед се вписва съвсем добре в нея. Честно казано, не ми е много ясно в какъв дух е отбелязването на факта, че това едва ли ще се повтори, защото сезонът на трева е твърде кратък в АТР, тъй като поне от това, което съм виждала като участници в Хале, на Фед там му е като в детската градина, докато наличието на повече поредни турнири на клей (и особено в абсолютното им сгъчкване последните години) означава, че си печелил всички турнири в продължение на няколко години на тази настилка. Но в моите очи това не пречи победните поредици и на двамата да си влязат в личния топ десет на автора, освен ако не е осъзнал доста късно, че критериите за упоменатия топ десет на рекорди са мноооооого мъгляви. :qipag:
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: ATP

Мнениеот Mike Bibby » 16 дек 2009, 00:50

Е, то ако сезонът на трева беше по-дълъг, серията на Фед щеше да е още по-дълга и впечатляваща. :qipad: Но иначе и аз мисля, че класацията е доста разхвърляна и неясна, но все пак ми се стори любопитна. :qipab:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ATP

Мнениеот maryan unfaitful » 16 дек 2009, 01:25

Хехе, въпросът май не е в това, че Фед би спечелил повече поредни мачове на трева, ами някакъв тънък намек, че ако някой жа го повтаря, трябва да спечели пет Уимбълдъна. :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ATP

Мнениеот yarra777 » 17 дек 2009, 10:54

Фереро е победил Алмагро със 6-1, 3-6 y 7-6 на демото в Билбао.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yarra777
Мнения: 4234
Регистриран на: 21 фев 2008, 11:04
Местоположение: Зависи къде играем в момента.

Re: ATP

Мнениеот yarra777 » 17 дек 2009, 11:01

16.12.2009
Oтмениха наказанията на Викмайер и Малис


Международната федерация по тенис отмени едногодишните наказания на Янина Викмайер и Ксавие Малис.

От централата заявиха, че те двамата могат отново да се състезават, съобщи БТА. Решението на Международната федерация идва само ден, след като белгийския съд също отмени наказанието на Янина Викмайер и Ксавие Малис.

Двамата белгийски тенисисти бяха лишени от състезателни права за една година заради системно неявяване на допинг тестове.

Викмайер, полуфинастка от Откритото първенство на САЩ и Малис, полуфиналист от Уимбълдън през 2002 година, се надяват да получат "уайлд кард" за участие на първия за годината турнир от Големия шлем в Австралия през януари.

Основание за отмяната на наказанието са административни грешки при неговото налагане, съобщиха от Белгийската тенис федерация.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ATP

Мнениеот blazev1992 » 19 дек 2009, 16:42

Пенев и Борисов мачкат на тенис, щабът на ЦСКА го играе агитка

Премиерът Бойко Борисов и старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев се класираха на полуфиналите в аматьорския тенис турнир „Труд Мастърс”. Днес двамата победиха в две срещи и утре ще играят на полуфинал. В първата среща Борисов и Пенев победиха с 9:4 гейма Николай Божинов и Красимир Велчев. Вторият мач бе малко по-лесен и с резултат 9:1 бяха отстранени Рене Розенберг и Ларс Вихен.

Целият спортно-технически щаб на ЦСКА проследи на живо тенис-двубоите на Любо Пенев.

Час преди двубоите в Зала „София” пристигнаха помощниците на Пенев – Сашо Борисов и Ради Здравков, треньорът на вратарите Йордан Йорданов, кондиционният спец Давид Родригес, както и административният директор Димитър Димитров.

Само Спас Делев липсва в този мега отбор. :lol: :lol:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ATP

Мнениеот maryan unfaitful » 19 дек 2009, 19:24

Блажев, а АТР е някакво кодово название на таз тема ли? :qipag:
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ATP

Мнениеот blazev1992 » 22 дек 2009, 16:47

Ами за коя тема е тоя турнир? :roll: :lol: :lol:

Бойко Борисов и Любослав Пенев спечелиха турнира по тенис "Труд Мастърс"



Премиерът Бойко Борисов и треньорът на ЦСКА Любослав Пенев спечелиха 4-то издание на тенис-турнира "Труд Мастърс". Така те защитиха титлата си от миналата година. На финала Борисов и Пенев победиха футболния мениджър Лъчезар Танев и неговия партньор Мирослав Печев с 9:6 гейма. Двубоят беше оспорван до 5:5 гейма, но след това Борисов и Пенев стигнаха лесно до успеха.

Преди това на полуфиналите те отстраниха двойката Крум Савов и Георги Дончев с 9:5 гейма. Танев и Печев надиграха трудно един от най-ексцентричните тандеми - президента на Локомотив (София) Николай Гигов и този на Сливен Йордан Лечков с 9:7. Любослав Пенев спечели наградата за най- атрактивен играч, Николай Гигов стана най-острият тенисист, а Йордан Лечков взе рогата на тенисиста.

За най-стилен тандем беше избран този между Красимир Минев и Ангел Бончев. Спортният министър Свилен Нейков награди и най-прогресиращите млади тенисисти за годината- Димитър Кузманов и Виктория Томова.

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: ATP

Мнениеот maryan unfaitful » 22 дек 2009, 19:32

Ми според мен за "Майстори на труда в тениса" :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ATP

Мнениеот marto » 22 дек 2009, 22:38

Турнира в Индианаполис отпада, на негово място ще се играе в Атланта.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ATP

Мнениеот vill_1 » 22 дек 2009, 23:01

Това хубаво ли е? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ATP

Мнениеот marto » 22 дек 2009, 23:02

Много :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: ATP

Мнениеот vill_1 » 22 дек 2009, 23:05

Защо,я ми обясни,моля!
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта

cron