СВЕТОВНА ЛИГА 2007

Потребителски аватар
Cobster
Мнения: 376
Регистриран на: 10 авг 2006, 10:46

Мнениеот Cobster » 16 юли 2007, 08:49

Не знам защо всички мислят, че мача на Русия с Бразилия е купен... Може би защото нас така ни устройва, някой друг да ни е виновен. Ами със същото право можем да твърдим, че ние продадохме победата на Русия!!! Видяха ни че бихме Бразилия, хвана ги страха и дойдоха в съблекалнята с големите пачки. Бразилците са номер едно в света и мисля, че това е ясно. Съвсем нормално е да бият наред! Това, че в последните 2-3 години сме им неудобен съперник (за което някои от форума ми се смяха, като го казах) е напълно нормално. Всеки си има слабости - на бразилския национален отбор по волейбол това е българския национален отбор по волейбол. Истината е, че Бразилия са силен, обигран отбор - затова бият наред. Всички са на по 35 години, играят заедно сигурно от 10-12. Догодина, по-догодина, като се откажат старчоците, Бразилия няма да е същата. И не мислете, че си уговарят мачовете... Като могат да победят с честна игра, защо да уговарят...? Това, че (от)паднахме от Русия си е наша грешка. Не трябва да търсим вината в друг. При една толкова изразителна победа на Русия срещу нас, естествено, че после няма да си дадат зор срещу Световния, Олимпийски (и добре че не може Европейски) шампион.

Според мен трябва да намалим напрежението около нашите. Световна лига има всяка година... Мисля, че за следващото издание пак ще ни поканят да участваме, ние сме готин отбор. Сега важното за момчетата е да починат и да се подготвят за европейските финали... където едно добро представяне (имам предвид финал) ще им отвори врати към така желаната Олимпиада.

П.П. И забранявам критиките по адрес на Андрей и Зарев :wink: Това е труден пост, изисква много смелост и решителност, физика и концентрация. Момчетата са млади, ще се учат. Загубите от Полша и Русия не се дължат на Жеков, мисля че сме достатъчно интелигентни, за да го разберем...

П.П. Браво на Щатите... Симпатяги! :lol:
Our days are never coming back...

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 16 юли 2007, 08:52

аз пък не знам защо вие с Дели решихте, че всички смятат мача за купен... :shock:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: цитат

Мнениеот Delija » 16 юли 2007, 09:29

Fervex@ написа:
Аве путьо марийкин говори се тука за тоя мач.
Бах кауна прост.


:lol: :lol: Брей, това пуберите в Интернет сте си е*ало майката. Като седнете зад компютъра и ставате супермени :lol: :lol: :lol: Ти специално тия дни само обиждаш(гледам и в някои други теми го правиш). Само да те питам - като се дуеш тука пъпките изчезват ли?? :lol: :lol: :lol: :lol:
Иначе кой колко е прост се видя онзи ден - та ти дори не помниш кого България победи за да стане 3-та сила в света(а беше само преди някой и друг месец), а си седнал да спориш. :wink:

Емевев, естествено че не всички тук смятат така. Примерно ти, Сампи, rkk мисля, че не сте изразили подобна позиция. С теб единствено имахме спор за онези 2 блокади на бразилците при контра на руснаците. В смисъл дали и друг път са ставали подобни елементарни грешки...

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 16 юли 2007, 09:51

Това, че руснаците са продали ( или са се договорили ) мача на бразилците са пълни глупости. Все едно ние на световното миналата година продадохме мача на бразилците. Отбор, който се е класирал излиза с по-малка мотивация, гледа да не изразходва много усилия при положение, че не другия ден му предстои полуфинал. А и руснаците толкова си могат - видя се и вчера :!: :!: :!:

Важно е сега момчетата да се подготвят добре и да се представят отлично на европейското. Световна лига има всяка година, но квоти за Олимпиадата не се раздават всяка година :!: :!: :!:

И за тия, които обвиняват само Андрей:

1. По-добър от него в момента нямаме.
2. Къде беше блокадата срещу Русия? Какво е виновен Андрей, че имаше само една блокада за три гейма ( или две, не помня вече :roll: )
3. Никой не казва нищо срещу Пламен, а той няма отиграна една важна топка в двата мача от финалите. Теди Салпаров също направи доста грешки при посрещането.

Обаче тука няколко човека и няколко журналисти плюят само по Жеков :shock: :shock: :shock:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Мнениеот Delija » 16 юли 2007, 09:59

emevev написа:(а пък на Сашо Йовков така и не му хрумна, че Полтавский е Сьемьон, а не Семен...) ;) :D :D :D :D


За малкото име на Полтавский не знам, но щом казваш сигурно е така. Той Йовков редовно го прави това. Например на бившето либеро на Сърбия Васа Мийч Йовков редовно му викаше Мижич (накрая май се поправи де :roll: ):shock: :lol: :lol: А на Горан Вуйевич все му викаше Вуйович..

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 16 юли 2007, 10:12

С цел да ни е яд повече, Бразилците спечелиха!
:? :(
Изображение

Потребителски аватар
MTerziev
Мнения: 158
Регистриран на: 14 юли 2005, 20:11

Мнениеот MTerziev » 16 юли 2007, 10:25

Вчера бразилците взеха всичко, което можееш да се вземе - Светвната лига, Световното първенство до 20 г. и Копа Америка, какво ли е било в Рио не ми се мисли... :lol:

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 16 юли 2007, 13:47

Било е самба-а-а-а-а-а...и още нещо :wink:
Поне си оставаме единствения отбор победил Бразилия (за малка утеха)
:D
Изображение

Потребителски аватар
Snej
Мнения: 145
Регистриран на: 08 май 2007, 10:33
Местоположение: София

Мнениеот Snej » 16 юли 2007, 15:45

Довечера от 22.30 по Планета Спорт повтарят нашия мач срещу Бразилия. Да се порадваме пак малко, макар и след дъжд качулка. :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 16 юли 2007, 16:49

emevev написа:
Real_Madrid_Slavia написа:... слабата форма на Жива.


:shock: ти май не си гледал днешния полуфинал Полша - Бразилия... ;) :D


Факт е, че не гледах този мач. Имах предвид играта му срещу нас и срещу руснаците, заради която дълго време прекара на пейката.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 16 юли 2007, 17:04

Така беше в Мюнхен по време и след мача с хърватите миналата година, предполагам, че снощи в Рио е било още по-забавно :lol: :lol: :lol:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 16 юли 2007, 17:05

:P сигурен бях... ;) изглеждаш разумен, а нямаше да пишеш за слабата му форма, ако беше гледал полуфинала... ;) (26 т. направи в него... да не изброявам нататък...) :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Мнениеот Blue Religion » 16 юли 2007, 18:18

Можем да се гордеем,че единствени победихме бразилските мангали - новия стар шампион в Световната лига :wink:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 17 юли 2007, 12:02

Бразилия притежава всички трофеи, които е възможно да притежава - световен шампион(2002 и 2006), олимпийски шампион(2004), шампион на Южна Америка, победител в Световната купа(2003) и победител в Световната лига(в 5-те последни издания). Слава Богу, че не участват и на Европейското :idea: :-s :-s

А Чукчето за пореден път се изложи като кифладжия - той, ако не забърка някой скандал, няма да е той. Постъпката му спрямо Стоев е много грозна. Ако има нещо да му казва, да му го каже в очите. Не да се прави на голям специалист по медиите....

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 17 юли 2007, 12:30

Моето мнение е, че се представихме добре, според очакванията. Най-малкото нелепо е да се твърди, че това е провал. В крайна сметка Бразилия и Русия са два от 4-те най-силни отбора в света. Специално в мача с Русия, просто ние нямахме ден, а на тях всичко им вървеше. И аз не знам как го правеха, но посрещането им беше безупречно. Нашата грешка бе, че така и не настроихме играта си срещу бързите им атаки през центъра и че самите ние атакувахме рядко през центъра.

Не мисля, че трябва да обвиняваме само Андрей Жеков. Наистина, той беше доста слаб за мен, подхождаше несериозно при сервиса, не беше прецизен в доста моменти, сгреши елементарни топки, но Владо Николов също беше неубедителен срещу Русия, защита и блокада на практика нямахме, а Мартин Стоев... явно не си беше поспал достатъчно. :lol: Все пак трудно е да изиграеш два еднакво добри мача в продължение на 2 поредни дни. Да не забравяме, че мачът с Бразилия беше много тежък и костваше страшно много физическа и психическа енергия на момчетата.

Така че нека бъдем критични, но без да бъдем крайни. Аз по-скоро съм негативно настроен към Стоев, който се държи надуто и обвинява резервния плеймейкър без да му е дал реален шанс за игра. :shock: Обвинява Владо Николов, който е правил и много силни мачове за отбора. Мисля си, че Боян Йорданов, Николай Николов и Методи Ананиев са много талантливи момчета и добиха ценен опит, който ще им помогне в следващите първенства. Всъщност Боян за мен вече започва да се утвърждава като най-добрият ни играч след Матей Казийски. Трябва ни обаче един наистина добър разпределител, най-малкото за конкуренция на Жеков.


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта

cron