Статут на "Вечното дерби"

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Stinkata » 22 юли 2008, 09:07

Явно имаш нещо против тях....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот svo » 22 юли 2008, 09:12

няма как да имам против хора, чийто пряк наследник съм [-X [-X [-X Имам против на такива хора да се кръщават отбори. И както вече казах - примерите са предимно от не особено развитата част на нашата цивилизация. И в този ред на мисли - ние към коя част на цивилизацията спадаме и към коя искаме да спадаме :?:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Wallace » 22 юли 2008, 09:16

svo написа:казах истински герои, а не митични такива :qipad:

Ами, не считаш ли, че така обиждаш митологиите/историята на другите страни? Да за мен Васил Левски е много по-велик от разни Аякси, Сампдории, Вилемци (и той ли е митична фигура) и Св. Патрик (и той ли?) и тем подобни, но дали е така за французи, холандци, италианци и шотландци. Гледаш само от позицията на българин, според мен. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Stinkata » 22 юли 2008, 09:16

svo написа:.... И в този ред на мисли - ние към коя част на цивилизацията спадаме и към коя искаме да спадаме :?:

Това, написано на фона на дискусията, ме кара да мисля, че според теб кръщаването на футболни отбори с имена на герои, е причина България да не е добре икономически и прекръстването на отборите ще доведе до бърз разцвет....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот svo » 22 юли 2008, 09:20

Wallace написа:
svo написа:казах истински герои, а не митични такива :qipad:

Ами, не считаш ли, че така обиждаш митологиите/историята на другите страни? Да за мен Васил Левски е много по-велик от разни Аякси, Сампдории, Вилемци (и той ли е митична фигура) и Св. Патрик (и той ли?) и тем подобни, но дали е така за французи, холандци, италианци и шотландци. Гледаш само от позицията на българин, според мен. :qipad:

Асенка, казах, че има и изключения. Но те са просто изключения. А у нас е по-скоро правило да се използват имена на герои :qipbl:
Stinkata написа:Това, написано на фона на дискусията, ме кара да мисля, че според теб кръщаването на футболни отбори с имена на герои, е причина България да не е добре икономически и прекръстването на отборите ще доведе до бърз разцвет....

Не знам на теб какъв ти е фона, но за пореден път извърташ. Не се учудвам, всъщност. И това (написаното) говори за манталитет. А ти ако искаш търси пряка зависимост между манталитет и икономическа ситуация. Знам, че можеш =D> =D> =D>
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Stinkata » 22 юли 2008, 09:24

Ще извъртам, както си искам.
Ето малко повече
Имам против на такива хора да се кръщават отбори. И както вече казах - примерите са предимно от не особено развитата част на нашата цивилизация. И в този ред на мисли - ние към коя част на цивилизацията спадаме и към коя искаме да спадаме


Защо имаш против на такива хора да се кръщават отбори?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот svo » 22 юли 2008, 09:28

Извъртай както си искаш, но не ме намесвай и мен [-X [-X [-X Те и ония на Околовръстното се въртят, но пък поне изкарват пари :idea: Явно те са по-умни от теб :qipad:
Защо имам против? Много просто - защото не трябва името на национален герой да е повод за разделение на нацията :idea:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Stinkata » 22 юли 2008, 09:33

Аз не знам за такова разделение.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Wallace » 22 юли 2008, 09:41

Защо да е повод за разделение на нацията, бе, Светльо? :qipab:
Аз се гордея с името на отбора си. По времето, когато са регистрирали отбора с това име, хората са имали святи и чисти идеи. :qipad: Това, че нещата след 1990 г. се изродиха е вече друга тема.
Все едно аз да кажа, че имам против да носите името на "българската армия", 'щото "...й петните името". и бла-бла-бла...
Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот svo » 22 юли 2008, 09:44

много просто защо - защото не може всички да бъдат от ФК "Левски" :idea: Ето затова :!: Да не говорим, че разни измекяри излизат с номера, че щом не си от ФК "Левски" значи не уважаваш Васил Левски :qipaq: :qipaq: :qipaq: Ето ти го и разделението :idea:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Stinkata » 22 юли 2008, 09:46

Да,бе.... Точно от това е разделението.... Ако се казвахме АПК сигурно нямаше да го има. Всъщност, ти какво одобряваш като повод за разделение на нацията?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот svo » 22 юли 2008, 09:48

Ти отивай на Околовръстното :idea: За твоето финансово добруване е :!: Разделението го има, но ако се казвахте АПК нямаше поводът за това разделение да е името на Васил Левски. Що се правиш на малоумен, прочее :?:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Wallace » 22 юли 2008, 09:49

Ама Светльо това, което твърдят "разни измекяри" си е тяхна работа. Мен те не ме интересуват. Никой не е длъжен да бъде от Левски, никой не е длъжен да обича нито Апостола, нито ФК, кръстен на Апостола. Това, че Дучето и бандата безумници се снимат до надпис "Поп Кръстьо нашия герой" си е техен проблем и на тези, които им се възхищават. както биха се изразили те - "Тях историята и Господ ще ги съди". :qipad:
Аман от цитати днес... :qipag:
И Светльо, пак казвам, никой не е казал, че петните името на българската армия, понеже тя няма загубена битка, пленено знаме и още... бл-а-бла-бла... Мога да си говоря...
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот Stinkata » 22 юли 2008, 09:51

Сво, на теб кой ти каза, че името е повод за разделение. Само безмозъчно същество може да роди такава глупост.... Защо нацията не е разделена по отношение на "Раковски", "Бенковски", "Марек", Спартак", "Волов", "Чавдар"?????

А просташкото ти поведение напоследък, с нищо не ти помага да докажеш странните си твърдения...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Статут на "Вечното дерби"

Мнениеот svo » 22 юли 2008, 09:58

Кой трябва да ми го каже? Ти не го ли виждаш? Може и да съм безмозъчно същество, но не се въртя като курва на Околовръстното [-X [-X [-X Нацията е разделена по повод на всички изброени имена. Ако не вярваш питай в Пловдив, например. Певецът на формалната логика обаче се хвана за първото име и давай нататък. Вече ти казах - в Европа това е изключение, а тук е правило. Защо ли е така?
Просташкото ми поведение се предизвиква от дървеняци, подобни на теб. Ти защо смяташ, че всяко твърдение, което е различно е твойто, е странно и родено от безмозъчно същество? Ако това ти вдига самочувствието аз няма как да ти помогна :qipan: :qipan: :qipan:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта

cron