ТОТНЪМ

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот itsoVIII » 16 сеп 2008, 15:59

#-o #-o #-o
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот dgeorgiew » 16 сеп 2008, 16:00

Абсолютни тотаджии . :qipbl:
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот G8 » 16 сеп 2008, 19:19

itsoVIII написа: #-o #-o #-o

Кажи бе Ицка - ти не мина ли от МЮ, че гледам само в тяхната тема киснеш :qipae: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот itsoVIII » 16 сеп 2008, 19:50

Аз съм си фен на Тотнъм най-вече, обаче моите "юнаци" ме отчаяха.... :?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот G8 » 16 сеп 2008, 19:53

Какви юнаци? Пък и те момчетата са професионалисти - играят както им каже треньора, ама той като е некъдърник се получава това положение, което е в момента :qipbl:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот itsoVIII » 16 сеп 2008, 19:56

Ами изцяло нов състав, ще почнат да печелят....след ноември месец. И аз започвам да се съмнявам в качествата на Рамос.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот Delija » 17 сеп 2008, 10:47

Не треньора е некадърник, а футболистите. Който и да дойде в Тотнъм, толкова.
А Рамос в Севиля показа какъв "некадърник" е...

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот VILIO » 17 сеп 2008, 10:58

Рамос прави същите грешки които правеше Бенитес в първите си сезони в Англия.
Всеки мач пуска различен отбор(състав).Явно испанските треньори не могат да успеят в Англия както и обратното :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот VILIO » 17 сеп 2008, 17:53

Рамос изглежда като копие на Бенитес

Винаги съм твърдял, че изборът на тема е най-трудното нещо, когато пиша за сайта. Ето, вчера например мислех, че мога да напиша нещо за Шампионската Лига. Само че разликата между двата английски състава в сравнение с двата френски, срещу които играха, е толкова голяма, че загасих компютъра още в 60-а минута на двубоя на „червените", докато срещата на Челси изгледах по инерция. От друга страна пиша в този сайт вече цяла година и винаги ми е било трудно да реша кога да захвана дадена тема. Най-важното, от което съм се ръководил е дали мога да дам мое убеждение, подкрепено с аргументи.

Сега си мисля за Тотнъм. Не съм убеден дали след месец ще съм на същата позиция, но пък „шпорите" са твърде важен клуб за Висшата лига. Точно с „шпорите" са свързвани и редица надежди за промяна на битката за топ 4 е свързана с този клуб. Или поне за този сезон мога да използвам вече минало време. Важно е защо отбор с огромен потенциал не се справя достатъчно успешно в момента. Но нека започнем поред.



Какво направи Рамос през миналия сезон?



Хуанде Рамос дойде в Тотнъм на 29 октомври 2007 година. Тогава всички казахме, че той няма задължението да направи нещо значимо до края на миналия сезон. Е, Тотнъм спечели купа, което само по себе си е достатъчно бившият наставник на Севиля да бъде поздравен. Но аз винаги съм считал, че истинската класа един отбор може да бъде видяна в първенството. И поради това наричам „най-силният английски отбор за съответния сезон" обичайно шампиона. Интересното е, че Тотнъм под ръководството на Рамос през миналата година е на седмо място в класацията, направена от 3 ноември (първият мач на „шпорите" с него начело) до края на първенството. Активът е 39 точки от 27 мача. За същия период Астън Вила има 45, Евертън 49, Ливърпул 56, Арсенал 57, Ман.Ю 61 и Челси 67. Реализирани голове от „шпорите" са 48, а допуснатите 38. В момента тимът има след 4 изиграни мача актив от 1 точка, като във всеки двубой неговият отбор се разписва, но позволява и противникът да го направи. За общо изиграни 31 мача би следвало да можем да направим вече сравнително добър извод за един наставник, неговият стил и бъдеща работа.



Сравнението с Рафа Бенитес



Рамос дойде на Острова като магьосник в европейските турнири. Беше спечелил два пъти купата на УЕФА. Севиля изглеждаше невероятно с него начело. Стигна и до Шампионската Лига. Всъщност от Рамос се искаше само да повтори това на „Уайт Харт Лейн". Аз винаги съм считал, че механичното пренасяне на определени модели от едни условия в други, крие огромни рискове. Или по друг начин казано, сложно е да вземеш „успешен треньор от Испания" в Премиършип и да го направиш успешен още от първия сезон. Има и изключения като Мауриньо, въпреки че той дойде от Португалия. Но пък при него факторът „финансов ресурс" просто ликвидира възможността за нормален анализ. И поради това си поставих за цел да сравнявам Бенитес и Рамос. Ето и постиженията им:

- Настоящият мениджър на Тотнъм има 40 точки за първите си 31 двубоя във ВЛ (10-10-11, 52:45).

- В първия си шампионат начело на Ливърпул Бенитес имаше 50 точки след първите си 31 двубоя (15 победи, 5 равенства и 11 загуби, голова разлика 44:31).



Това е леко предимство в полза на Рафа. Да видим сега дали обстоятелствата около двамата са подобни.

- Бенитес трябваше през първия си сезон да работи предимно с хора, които Улие доведе и стигна до финал в Шампионската Лига. Когато през втората година взе своя избор за играчи спечели 7 точки от първите си 6 мача, като в тях реализира едва 4 гола. После имаше дълга серия от победи и мачове без загуба (10 поредни успеха и общо 12 без поражение) последвана от 3 победи в следващите 9 двубоя, за да завърши сезона с 9 мача, в които взе 27 точки. Общо взето непостоянен период.

- Рамос започна да работи с определена група футболисти, които имаше оставени от Мартин Йол. Стигна до успех в Карлинг Къп. През зимата моделира защитата си и я направи каквато е в момента. След това през лятото направи и своя отбор. И стартира с непостоянни резултати.



Вярно е, че Бенитес никога не е имал проблемите на Рамос с Бербатов и Кийн, които напуснаха, въпреки че бяха водещи футболисти. Вярно е също, че Лиъврпул е по-голям клуб от Тотнъм. Но ми се струва, че между двамата има доста общи неща.

- дойдоха като специалисти, които са доказали себе си в Испания и Европа.

- бяха обявени за герои след спечелване на купа още в първия си сезон.

- получиха неограничени правомощия при създаването на отбора и също абсолютно доверие на привържениците.

- Започват втория си сезон неубедително за амбициите, които клубът им има.



Бъдещето на Рамос



Дори само това сравнение ме кара да мисля, че приликата между Бенитес и Рамос е голяма. Проблемите, които наставникът на Тотнъм има да разрешава са доста:



1. Как ще играе отбора? Всъщност лутането между различни идеи и стратегия за водене на мачовете си е тема, която зачеквахме твърде много пъти, когато говорим за Бенитес. Сега Рамос направи същото. Шпорите изиграха прекрасно второ полувреме срещу Челси на „Стамфорд Бридж" и удържаха хората на Луиш Фелипе Сколари за 1:1, а още в следващия двубой Рамос сменя генерално идеята си как да изглежда отбора. Засега са видни два варианта за схемата на състава - 4-5-1 с водеща роля на Модрич зад единствения нападател или 4-4-2 с Павлюченко и Бент в атаката. За мен поне първото решение е по-доброто.



2. Кой играч на коя позиция ще бъде използван? Въпрос, който също е запазена марка за ерата „Бенитес". Модрич действаше в лявата зона срещу Астън Вила, а без близо до Бент срещу Челси. Дори няма да ви губя времето с напомняне къде сме виждали Джерард. А какво да кажем за Бентли? Чудесен флангови футболист за дясната зона, но вече няколко пъти го виждаме ту в лявата, ту в центъра. Зокора пък се лута между ролята на краен бранител и опорен полузащитник. Джинъс също е на няколко позиции. Бейл пък имаше ролята на ляв полузащитник в някои срещи, а в понеделник бе в защитната линия. Поне бе на същия фланг. Лутането и търсенето на подходящо място на даден играч не бива да става по време на мачове. Иначе ще се види ефекта „Бенитес".



3. Ротацията. Не твърдя, че познавам в детайли испанската Примера дивисион. Но много ясно се вижда, че и там, а и във Висшата Лига има нужда от ротации в отбора. Само че начинът да бъдат използвани е различен. В Англия например играчите могат да развалят много лесно ритъма на играта си, ако им бъде дадена почивка. Това обаче оказва благотворен ефект върху доста футболисти в Испания. Ако погледнем внимателно съставите на Рамос ще видим, че той също изпада в ситуацията на Бенитес - прави твърде много персонални, но и структурни (боже, как звучи това политическо клише) промени в отбора си.


В крайна сметка ми се струва, че мениджърът на Тотнъм може да опита за разнообразие да почерпи опит от живота и проблемите на Бенитес. Поне в тези години Висшата Лига предлага огромно богатство от картина на мачове и събития. Но личното ми убеждение е, че Рамос твърде много прилича на наставника на Ливърпул. От друга страна има още един пример, който си заслужава анализа - Клаудио Раниери. Защото той свърши точно това, което се иска сега от Рамос - да вкара отбора си в Шампионската Лига при това без огромен финансов ресурс. Но все още Рамос ми прилича по-скоро на Бенитес отколкото на Раниери.
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот G8 » 17 сеп 2008, 17:56

Само дето Бенитес се представи доста по-добре през първия си сезон :idea:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот marto » 18 сеп 2008, 21:47

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот G8 » 26 сеп 2008, 15:57

Аре бе Ицка, няма ли новини около отбора? Или го сменихме с друг :qipap:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот itsoVIII » 26 сеп 2008, 16:47

Е аз си ги следя, ама като знам, че съм само аз.....
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот Delija » 26 сеп 2008, 17:03

Нали, Ице??! :qipbl: Ти си единствения "шпор" тука. :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
L13
Мнения: 2860
Регистриран на: 10 май 2007, 10:23
Местоположение: София

Re: ТОТНЪМ

Мнениеот L13 » 26 сеп 2008, 18:20

Втория в България, третия в Европа и четвъртия в световен мащаб :qipap:
"Аз не съм бесен сектант и поклоник на някого. Харесвам можещите, в случая на футбола ИГРАЕЩИТЕ.
Нормално е да не съм вързан като роб за въженце към определен отбор"
- Патологичния 40-годишен мастурбартор


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта

cron