Българската футболна журналистика

ludyakon
Мнения: 4751
Регистриран на: 07 окт 2007, 11:35

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот ludyakon » 28 дек 2007, 09:32

onzi написа:хехех

12.5 били два пъти по-малко от 27 млн :qipag: :qipag: може ли да получа разликата? тя очевидно е незначителна :qipbj: :qipbj:

И аз искам-мъъъничко. :qipay:
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот 8 » 28 дек 2007, 11:35

itsoVIII написа:Ето ЯВЕН ПРИМЕР ЗА ПОРЪЧКОВ МАТЕРИАЛ ( И ПЛАТЕН ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ ):
Бербатов напуска Англия
Пет, 2007-12-28 08:30
Реална е възможността Димитър Бербатов да напусне английската Висша лига още през януарския трансферен прозорец, твърди в. "7 дни спорт".
Новината съобщава пред изданието източник, близък до играча( на това му се казва информатор :shock: ДОСТОВЕРНОСТ - 10% ). Нападателят на Тотнъм със сигурност ще смени отбора след Нова година. Искат го водещи клубове в Англия, Испания и Италия.
Английският шампион Манчестър Юнайтед ще избере бъдещия си централен нападател измежду Димитър Бербатов и французина Никола Анелка, твърди вестник "Фигаро" в обзора си преди зимния трансферен период, цитиран от "7 дни спорт".
"Анелка, който е сред водещите голмайстори на Висшата лига с десет гола за Болтън, мечтае за този трансфер шест месеца преди Евро 2008. Французинът е обект на сериозен интерес от страна на Юнайтед, който обаче не се e отказал и от играещия в Тотнъм българин Димитър Бербатов", коментира изданието.
Според специализирания сайт transfermarkt.de 28-годишният Анелка е два пъти по-евтин от Бербатов. Голмайсторът на Болтън се оценява на 12,5 млн. евро. За сравнение българският нападател е най-скъпият футболист в Тотнъм с цена 27 млн. евро.


Ицо, понякога не може да се съобщи източника, но новината не е жълта.

Пример:
Вчера убиха лидера на опозицята в Пакистан Беназир Бхуто (готина и умна мацка между другото). Черпейки информация от един от най-надеждните източници Ройтерс (защо и как съм го установил с времето е вече моя преценка) измежду многото статии има в една и отзиви на американското правителство, но не тези, които ги вижда целия свят (при изказването на Буш), а истинските, за това което става и си мисли администрацията в Белия Дом. Ройтерс казва "неназован източник от Белия Дом, който държи на анонимността" (и как иначе, ако сега го кажат друг път забрави да им каже вътрешно инфо). Сега това лъжа ли е или не е? Ясно, че ако е за едната манипулация може да е, Ройтерс има достатъчно влияние и да излъже ако иска. Обаче погледнато дългосрочно (защото 1-2 лъжи и ще загубят авторитет и позиции) нямат файда да лъжат, а и освен, че е агенция от голям ранг, тя не е американската асошиейтид прес, в Англия по друг начин са регулирани медиите. Следователно при неназован източник тук въпроса опира до "вярвам или не вярвам на Ройтерс". Въпрос на мнение. Аз им вярвам базирайки се на опита ми с тях. По същия начин в твоята статия не е непременно фалшификация. Неназования източник е на 7 дни. Тук въпроса опира до това дали им вярваш или не. Въпрос на твоя преценка.

Същото е и в България. Преди дни се срещнах с водеща от Дарик. И там имало тефтерчета с телефони за лични контакти с всяккави хора (примерно политици). И те могат по всяко време да чуят нещо по-специално, далеч от нашите уши, но няма да кажат от кого го знаят....е могат и да лъжат, но то с проверката на времето се вижда кой лъже и кой не.

А аз не съм някой лаик. След 14 часа, не знам точно, но може би към и 15 или и 30 пусни Хоризонт. Има валутен коментар на изминалата седмица, както и очаквания за следващата година за долара. Този, който говори съм аз. Преди малко ме записаха. Имам опит и с други медии. С две думи можеш поне в малка степен да ми се довериш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот itsoVIII » 28 дек 2007, 12:20

май ще излезем колеги откъм икономическо образование :qipab: за курса на долара има един човек, който умело го ръководи, нищо че е над 80 години вече - Алан Грийнспан. Ако поиска, може да го срине за няколко минути. Защо не го прави? Защото човека е отговорен. Горната новина беше в нета още към 20,48 часа. Аз съм почти сигурен в едно. Бербатов ще отиде в Ман Ю - популярен клуб, всеки иска пръв да съобщи ( и следователно да спечели - пари, популярност ) новината. Преди не го купиха, защото взеха трима други и му сложиха ЛИМИТ ЗА ТРАНСФЕРИ НА САФ. И явно е имало само запитване към Байер Леверкузен. Сега САФ се нуждае само от нападател и финансовата година е МНОГО ДОБРА ОТКЪМ ФИНАНСОВИ ПРИХОДИ И МАН Ю МОГАТ ДА СИ ГОПОЗВОЛЯТ ДА ГО КУПЯТ. Ама кой да им го обяснява на другите, че там първо се смята в ПАРИ, после се действа според ФИНАНСОВИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ.
По отношение на ИЗТОЧНИЦИТЕ, ПО ОТНОШЕНИЕ НА ПЕЧАТНИТЕ ИЗДАНИЯ, НЕЩАТА СА ПРОСТИ. Най-евтиния начин е да се говори по телефона. Обикновено в повечето случаи са непроверени твърдения. Другият източник е интернет, където се използва материала отчасти, и така се променя смисъла, значението и предназначението на материала. Нашите пишещи журналисти в повечето случаи ПРЕРАЗКАЗВАТ нещата и ПРОМЕНЯТ СМИСЪЛА. Това се опитах онзи ден да го втълпя в главата на Tsonev, не му хареса и реши, че по-лесно решение за него е да ме направи враг :qipap: Не се работи в много случаи професионално, а полупрофесионално. И това е разбираемо откъм финансови разходи у нас.

Тая тема е за ключ, ще пусна 2nd edition.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот itsoVIII » 28 дек 2007, 12:32

А и виж ИЗТОЧНИКА - ИЗТОЧНИК, БЛИЗЪК ДО ИГРАЧА. Знчаи РОДНИНА, ШЕФ, ТРЕНЬОР, ПРИЯТЕЛ, МЕНАЖЕР. Преди цялото семейство се изреди да дава интервюта.....
Ше ти кажа случка как става, понеже бях до съответния играч. Тогава му се обади журналистка от спортен в-к. След като той й отказа да даде интервю по телефона, тя го заплаши, че понеже няма какво да публикуват, ще го изтипосат него на последната страница на вестника. Тогава спортните вестници бяха три ( без да броим "Еврофутбол" ). Какво му остана освен да измисли нещо, за да се отърве? Така и стана, а по-жалкото в случая беше на следващия ден, когато това, което играча каза, беше измемено?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
ico6868
Мнения: 2
Регистриран на: 16 фев 2007, 17:20
Местоположение: sofia

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот ico6868 » 28 дек 2007, 19:26

Ти първо прочети правилата, след това почни да пишеш на български и тогава ще имаш мнения тука :!: :!: :!:
cska cska cska cska cska cska cska cska cska cska cska

Потребителски аватар
kaliMunder
Мнения: 2130
Регистриран на: 01 юни 2005, 22:17
Местоположение: Bez edna moje, sus edna ne ! ! ! http://ekoplam.com/index.html

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот kaliMunder » 29 дек 2007, 12:01

Кога ще излезе ЦСКА от кризата?

Общо гласове: 1399

» Не мога да преценя: 4%

» ЦСКА не е в криза в момента: 10%

» На 2 декември срещу Левски: 14%

» Още в мача срещу Марек: 20%

» Никога, кризата ще продължи: 51%



:lol: :lol: :lol:
GORDI SOFIA

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: Българската футболна журналистика

Мнениеот otto » 29 дек 2007, 12:58

ВЕЧНА КРИЗА=31 ШАМПИОНСКИ ТИТЛИ :qipag:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта

cron