Формула 1

Потребителски аватар
чорбарче
Мнения: 837
Регистриран на: 13 юни 2007, 16:41

Re: Формула 1

Мнениеот чорбарче » 16 яну 2008, 16:06

Страхотен дебют за Алонсо в Рено

16 януари 2008 | 15:46 | Агенция "Фокус"

Барселона. Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо направи страхотен повторен дебют с екипа на Рено. Испанецът даде най-добро време в тестовете на пистата „Херес” в родината си, като по този начин остави зад себе си Педро де ла Роса (Макларън Мерцедес) и Кими Райконен (Ферари). Това бе първи тест на Алонсо с болида на Рено, откакто напусна тима на Макларън през лятото.

Ето и резултатите от втория ден от тестовете на пистата "Херес":
1. Фернандо Алонсо (Рено) 1:19,503 минути
2. Педро де ла Роса (Макларън Мерцедес) 1:19,650
3. Кими Райконен (Ферари) 1:19,708
4. Нико Розберг (Уилямс Тойота) 1:19,756
5. Хейки Ковалайнен (Макларън Мерцедес) 1:19,780
6. Фелипе Маса (Ферари) 1:19,772
7. Себастиан Фетел (Торо Росо) 1:20,305
8. Себастиан Бурде (Торо Росо) 1:20,346
9. Марк Уебър (Ред Бул Рено) 1:20,392
10. Казуки Накажима (Уилямс Тойота) 1:20,526
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Re: Формула 1

Мнениеот Lunar Wayfarer » 18 яну 2008, 00:13

Така така, че трета титла го чака тази година. :twisted:

Потребителски аватар
vachini
Мнения: 458
Регистриран на: 18 фев 2007, 14:20
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1

Мнениеот vachini » 18 яну 2008, 10:40

Lunar Wayfarer написа:Така така, че трета титла го чака тази година. :twisted:



Силно се съмнявам
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Формула 1

Мнениеот blazev1992 » 18 яну 2008, 23:51

Всеки пилот ще има право на една смяна за сезона

Пилотите от Формула 1 няма да бъдат наказвани след първата им смяна на двигател за сезона при повреда. Това се разбраха босовете на тимовете на среща в Париж. След влизането на правилата за използване на двигателите в две поредни състезания, наказанието за предсрочната им смяна преди и по време на квалификацията стана изместване с десет места назад на стартовата решетка. В писмо на президента на ФИА Макс Мозли до отборите се съобщава за новата промяна в правилника преди предстоящия сезон:

"Беше прието единодушно, че всеки отбор може да направи смяна на двигател един път по време на сезона за всяка от своите коли, без да претърпи наказание."

Новото правило все още се нуждае от одобрението на Световния автомобилен съвет на ФИА преди началото на сезона.

Макларън удължи договора на Хамилтън до 2012 г.

"Мога да остана в отбора до края на кариерата ми"

Тимът на Макларън-Мерцедес удължи договора на Люис Хамилтън с още пет години. Това потвърдиха днес от "Сребърните стрели", което значи, че той ще остане там поне до 2012 г. Британецът преживя невероятен дебют и се превърна в най-добрия новак в историята на Формула 1. Той изпусна титлата, която му бе отнета от Кими Райконен за една точка в последното състезание от сезона в Бразилия.


"Много се радвам от удължаването на договора ми с Макларън-Мерцедес до 2012 г.", сподели Люис. "Независимо че миналата година беше първа за мен в тима, аз съм свързан с Макларън и Мерцедес-Бенц от 1998 г. и чувствам, че няма да имам проблем да остана в отбора до края на кариерата ми. Предстоят ни много предизвикателства, но за сметка на това разполагаме с най-силния екип, който може да донесе пилотската и конструкторската титла през 2008 г.", завърши англичанинът.


ФИА слага таван на бюджетите във Ф1

Очаква се ограничение от 150 милиона долара за сезон 2009

В писмо на президента на ФИА до босовете на тимовете във Формула 1 Макс Мозли потвърди, че предложението за таван на бюджетите ще влезе в сила от сезон 2009. Планът е бил представен на 11-те тима на закрито заседание в Париж на 11 януари. Очаква се ограничението на парите, с които ще разполагат екипите за един сезон, да бъде около 150 милиона долара. Това трябва да се постигне чрез значително намаляване на разходите. Ограничението няма да засегне разходите по разработка на двигателите, заплатите на пилотите и шефовете и отделяните пари за промоции и маркетинг.



Мозли също се надява да бъдат приети нови ограничения за работата по колите във въздушните тунели и за компютърно генерираните разработки. Той добави също, че след намаляването на "замразяването" на развитието на двигателите от десет на пет години, се надява да се представи напълно нова Формула 1 през 2013 година. Предложенията на автомобилните концерни за агрегатите след 5 години би трябвало да бъдат представени до 1 януари 2009 година.


Както е известно, преди няколко дни ФИА и шефовете във Формула 1 се разбраха да намалят забраната за развитието на 2,4 литровите V-образни 8-цилиндрови двигатели от десет на пет години и така сега тя тече в периода 2008-2013 година. След тази дата, моторите трябва да бъдат по-лесни за обслужване и с по-ниска цена от използваните в момента.


Техническият съветник на ФИА Тони Пърнел и представители на тимовете ще се срещнат отново в Париж на 31 януари. Тогава би трябвало да се вземе решение за тавана на бюджетите през 2009 година и по възможност за сезони 2010 и 2011. Макс Мозли иска крайното решение да бъде одобрено до 30 юни тази година. В противен случай, британецът заплашва екипите с много по строги мерки за намаляване на разходите.


Изображение

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Re: Формула 1

Мнениеот Tsonev » 01 фев 2008, 14:09

Изображение

Потребителски аватар
vachini
Мнения: 458
Регистриран на: 18 фев 2007, 14:20
Местоположение: София
Контакти:

Re: Формула 1

Мнениеот vachini » 02 фев 2008, 00:45

Tsonev написа:http://new.gong.bg/view_article.php?article_id=35080 :roll:



На Алонсо дотук му бяха титлите.Тази година основни конкуренти за титлата според мен ще са Райконен и Хамилтън,но отзад дебнат Ковалайнен и Маса които също са много способни пилоти и ако получат шанс,то на Кими и Люис няма да им е леко.
Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Формула 1

Мнениеот blazev1992 » 03 фев 2008, 14:35

ХАМИЛТЪН СТАНА ЖЕРТВА НА РАСИСТКИ ОБИДИ


Испански фенове на Формула 1 обиждаха на расистка основа тъмнокожия британски пилот Люис Хамилтън по време на тестовете на пистата Монтмело край Барселона, предадоха испанските медии.

Вестник "Марка" пише, че невъзпитани запалянковци са си позволили да отправят по адрес на Хамилтън репликите "puto negro" (шибана чернилка) и "negro de mierda" (черно лайно). Директорът на пистата обясни, че организаторите са помолили феновете да се държат прилично, но това не е станало.

Хамилтън е ненавиждан в Испания заради конфликта му с местния идол Фернандо Алонсо миналия сезон в тима на Макларън. Алонсо вече е пилот на Рено. Расистки инциденти тормозят испанския спорт и по специално футбола в последните години.

Жалко,че не съм бил аз. :twisted:

Потребителски аватар
decer
Мнения: 247
Регистриран на: 18 апр 2006, 13:18
Контакти:

Re: Формула 1

Мнениеот decer » 11 фев 2008, 08:51

blazev1992 написа:
ХАМИЛТЪН СТАНА ЖЕРТВА НА РАСИСТКИ ОБИДИ


Испански фенове на Формула 1 обиждаха на расистка основа тъмнокожия британски пилот Люис Хамилтън по време на тестовете на пистата Монтмело край Барселона, предадоха испанските медии.

Вестник "Марка" пише, че невъзпитани запалянковци са си позволили да отправят по адрес на Хамилтън репликите "puto negro" (шибана чернилка) и "negro de mierda" (черно лайно). Директорът на пистата обясни, че организаторите са помолили феновете да се държат прилично, но това не е станало.

Хамилтън е ненавиждан в Испания заради конфликта му с местния идол Фернандо Алонсо миналия сезон в тима на Макларън. Алонсо вече е пилот на Рено. Расистки инциденти тормозят испанския спорт и по специално футбола в последните години.

Жалко,че не съм бил аз. :twisted:


В смисъл жалко че не са обиждали теб ли :mrgreen:

Намерил си и ти с какво да се гордееш :evil: :roll:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Формула 1

Мнениеот marto » 12 фев 2008, 19:54

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
coyotes
Мнения: 821
Регистриран на: 28 дек 2006, 03:45
Местоположение: sofia

Re: Формула 1

Мнениеот coyotes » 19 фев 2008, 01:46

айде вече, че не се издържа....
:qipay: :qipay: :qipay:
:qipbp:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Cavalera
Мнения: 1378
Регистриран на: 26 мар 2006, 15:26
Местоположение: 4-ти километър

Re: Формула 1

Мнениеот Cavalera » 26 фев 2008, 14:23

Айде, Сашо, и аз това викам... :qipbp:
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: Формула 1

Мнениеот Vute » 27 фев 2008, 13:28

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Формула 1

Мнениеот Vesela Taneva » 11 мар 2008, 09:02

Айде в неделя започва! :qipbp:
пп Хич не ми е жал за Рон Денис!Така явно толерираше Луисчо ,че.......

Потребителски аватар
cene
Мнения: 469
Регистриран на: 19 яну 2006, 13:49
Местоположение: Дружбето

Re: Формула 1

Мнениеот cene » 11 мар 2008, 15:27

Изместили са с половин час началото на състезанието и сега пет и половина ли се пада наше време или шест и половина?
Изображение

Потребителски аватар
decer
Мнения: 247
Регистриран на: 18 апр 2006, 13:18
Контакти:

Re: Формула 1

Мнениеот decer » 12 мар 2008, 08:49

cene написа:Изместили са с половин час началото на състезанието и сега пет и половина ли се пада наше време или шест и половина?


На официалния сайт на пистата "Абърт Парк" пише 15,30 местно време ,значи 06,30 наше време 8) :


http://www.grandprix.com.au/default.aspx?s=day4


п.п -Vesela може би ще сте разочаровам но Рон Денис остава 8) :

Норберт Хауг: Рон Денис остава

"В управлението няма да има рокади"

Отборът на Макларън-Мерцедес опроверга появилата се информация за предстоящото напускане на боса на тима Рон Денсис. От Макларън заявиха, че 60-годишният британец остава на поста си до края на сезон 2008.Пред телевизионния канал "Evrosport" спортният директор на "Сребърните стрели" Норберт Хауг заяви, че съставът на управляващата структура на тима няма да претърпи никакви промени до края на сезон 2008.


"Мога да заявя отговорно, че Денис остава", категоричен бе Хауг. "В управлението на отбора няма да има рокади до края на сезона", завърши той.


http://www.formula1.bg/news.php?id=3030
Изображение

Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта