Големият шлем

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 08 юли 2007, 22:00

Честита титла на Роджър и оттук! По реакцията му след края на мача си личеше колко много означава тя за него!

Изображение
Изображение
Изображение
До догодина? :wink:


И като изключим финалистите, има и още нещо, заслужаващо внимание след тазгодишния Уимбълдън. Ако сметките ми са верни, класирането утре ще изглежда така:
1. Федерер 7290
2. Надал 5225
3. Джокович 3310
4. Родик 3230

Чак възхитена не съм, но със сигурност е заслужено. Честито и на Джоко! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 09 юли 2007, 04:53

Mike Bibby написа:...направи много непредизвикани грешки. За което естествено вина има и противникът му. :wink:


:shock: Ъ!
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Bob4ence
Мнения: 2398
Регистриран на: 14 яну 2007, 21:55
Местоположение: plovdiv

Мнениеот Bob4ence » 09 юли 2007, 07:35

Jalko za Raf4o

:D :D :D :D
smisul opredeleno ima6e realni 6ansove,no propusna vajni to4ki v kofti moment :?

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 09 юли 2007, 10:13

Изпуснахме си шансовете, но важното е, че нивото на тенис беше изключително високо. Мачът си беше истинска наслада за окото, да не повярва човек колко се е развил тенисът. Тези двамата са гении!
:D

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 11 юли 2007, 14:28

На мен пък не ми хареса (имам предвид играта, откъм интрига си беше перфектен). Не съм вярвал, че ще гледам финал на "Уимбълдън", който няма да се различава от мач в Париж, блъскане от задна линия до забрава :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 11 юли 2007, 14:51

Real_Madrid_Slavia написа:На мен пък не ми хареса (имам предвид играта, откъм интрига си беше перфектен). Не съм вярвал, че ще гледам финал на "Уимбълдън", който няма да се различава от мач в Париж, блъскане от задна линия до забрава :lol: :lol: :lol:


Ти май не си гледал целия мач или си блял някъде! :lol:
Ако това наричаш блъскане от задна линия, значи познанията ти по тенис са доста ограничени. /Без да искам да те засегна разбира се. :wink: / В този мач имаше всичко, разкри се цялата красота на тениса, така че определено не съм съгласна с теб.

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 11 юли 2007, 15:13

Играта на трева е нещо различно, тя не може да бъде подчинявана на дългите разигравания и стоенето отзад през цялото време. Играта на трева изисква кратки и атрактивни разигравания с непрекъснати завършващи удари. Ще видиш, че след 10 години никой няма да помни този финал, докато финалът, например, между Рафтър и Иванишевич ще остане вечен. Както и да е, за симпатизиращите на Надал е ясно, че харесват подобна игра, затова и не казах "мачът беше много тъп и скучен", а казах "на мен не ми хареса"...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 юли 2007, 15:17

Мисля, че Федерер спомена точно по този повод, че тревата вече е много по-бавна и повечето играчи не смеят да излязат на мрежата, тъй като рискът от минаващи удари е по-голям. И че като цяло тенисът върви към уеднаквяване (или поне доближаване) на скоростта на настилките, защото от бъдещите тенисисти все повече се изисква да играят добре на всякаква настилка, за да напредват в класацията. Даже някъде четох май, че в момента изкуствените настилки на USO, а догодина и на АО са по-бързи от тревата.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 11 юли 2007, 15:17

Питай и симпатизантите на Роджър и ще видиш, че й тяхното мнение е същото. :wink:
А качествата на тревата сега са доста по-различни от тези от времето на Горан и Пат Рафтър, така че и играта доста се е променила съответно. Играта вече е доста по-комплексна, тенисистите - също и затова трудно може да се получат кратки точки. :wink:

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 11 юли 2007, 15:23

Никъде не съм твърдял дали е трудно или лесно, дали ще бъде така занапред или не, скъпи дами, само споделих, че не ми харесва :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 11 юли 2007, 15:25

Real_Madrid_Slavia написа:Никъде не съм твърдял дали е трудно или лесно, дали ще бъде така занапред или не, скъпи дами, само споделих, че не ми харесва :lol:


ОК! Всеки има право на мнение, макар че твоето е доста странно... :roll:

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 11 юли 2007, 15:46

Cveti написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Никъде не съм твърдял дали е трудно или лесно, дали ще бъде така занапред или не, скъпи дами, само споделих, че не ми харесва :lol:


ОК! Всеки има право на мнение, макар че твоето е доста странно... :roll:


Това е един от основните проблеми на много хора в България, ако нещо е различно от това, което мисля аз, то то е странно :wink: :wink: :wink:
На мен ми се вижда точно толкова странно, че на теб подобен мач може да ти хареса, колкото на теб ти се вижда странно, че на мен не ми харесва. Само че аз не казвам: "твоето виждане е странно", въобще не си позволявам да коментирам твоята позиция, защото ти имаш право на нея и тя си е твоя, а не е моя работа, нарича се толерантност (идва от латинската дума tolerancia) към различното мнение, докато ти ме заклейми веднага, че съм странен, че не разбирам от тенис, че не съм гледал мача, че съм блял, един куп "любезности", които не отиват на прекрасна млада дама, за каквато те смятам :wink: :wink: :wink:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Мнениеот maryan unfaitful » 11 юли 2007, 16:08

Real Madrid Slavia, писах за разликата в тревата, защото не съм гледала мачове на "старата" трева, а това, което видях като сервис-воле тази година на някои мачове не ме впечатли особено - достатъчно беше да удариш един хубав сервис и да пратиш противника си в края на корта, после да изтичаш до мрежата и да чукнеш едно воле, което той посмъртно не може да стигне. Може би точно различната скорост е убила този атрактивен момент, за който говориш. Не смятам, че съм повлияна от играта на клей, тъй като и тенис на клей гледах за пръв път тази година. Но ще ти бъда благодарна, ако освен споменатия мач Рафтър-Иванишевич, споменеш и други, за да си ги потърся в нета и изгледам.
Изображение

Потребителски аватар
Cveti
Мнения: 3033
Регистриран на: 14 май 2006, 20:53
Местоположение: Da, wovon du träumst...

Мнениеот Cveti » 11 юли 2007, 16:47

Real_Madrid_Slavia написа:
Cveti написа:
Real_Madrid_Slavia написа:Никъде не съм твърдял дали е трудно или лесно, дали ще бъде така занапред или не, скъпи дами, само споделих, че не ми харесва :lol:


ОК! Всеки има право на мнение, макар че твоето е доста странно... :roll:


Това е един от основните проблеми на много хора в България, ако нещо е различно от това, което мисля аз, то то е странно :wink: :wink: :wink:
На мен ми се вижда точно толкова странно, че на теб подобен мач може да ти хареса, колкото на теб ти се вижда странно, че на мен не ми харесва. Само че аз не казвам: "твоето виждане е странно", въобще не си позволявам да коментирам твоята позиция, защото ти имаш право на нея и тя си е твоя, а не е моя работа, нарича се толерантност (идва от латинската дума tolerancia) към различното мнение, докато ти ме заклейми веднага, че съм странен, че не разбирам от тенис, че не съм гледал мача, че съм блял, един куп "любезности", които не отиват на прекрасна млада дама, за каквато те смятам :wink: :wink: :wink:


Първо благодаря за комплимента! :P
Относно толерантността - точно затова казах, че всеки си има право на мнение. Според мен твоето е странно /което в никакъв случай не означава лошо и погрешно/, защото се различава коренно от това на повечето любители и специалисти, които анализираха мача. /А определено считам, че последните са доста по-отблизо запознати с играта от теб и мен!/
И като ще правим семантични характеристики на думички, смятам, че "заклеймявам" е нещо доста по-сериозно от това, което аз направих с теб в поста си. :wink:

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

Мнениеот Fervex@ » 11 юли 2007, 18:42

Тука ко си мерите ....****

Тук хората си пишат по темата, ясно!!! Няма ДА ти търпим простотиите!
annysy


Научи се първо на български....
Май си забравила някои думи....
Последна промяна от Fervex@ на 11 юли 2007, 20:17, променено общо 1 път.
Само ЦСКА !!!
Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron