ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот itsoVIII » 11 фев 2009, 08:35

За нас, не знам, ама след като ти си се сетил, значи ще го пееш, нали Мич? :qipay: Особено след като даваш "гениалната" идея :qipay: :qipad: И докога ще делиш националния на наш и ваш?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот Мичо » 11 фев 2009, 08:38

Ето-отварям червената нетБиблия-Спорт 1 и първото нещо,, което ми се набива на очи-
Така че пожелавам успех на Швейцария, защото всяка загуба на фирменият отбор на БФС е за доброто на българският футбол


Ице, аз никога не съм и няма да деля националния на наш и ваш, просто Светльо спомена, че си имате друга Родина, затова и питам. :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот svo » 11 фев 2009, 08:40

Мичо, моята Родина е една и аз живея и работя за нейния просперитет :qipad: Това какво точно ти си интерпретираш си е твоя работа. А споменатия от теб сайт не ползвам като източник на информация... за разлика от теб :qipad: Хубаво е да делиш разни неща, но не намесвай мен в твоите фрустрации :qipan: :qipan: :qipan:
И още нещо - Родина се пише с главна буква, когато наистина я чувстваш като такава :qipad: :qipad: :qipad:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот itsoVIII » 11 фев 2009, 09:05

Мичо написа:Ето-отварям червената нетБиблия-Спорт 1 и първото нещо,, което ми се набива на очи-
Така че пожелавам успех на Швейцария, защото всяка загуба на фирменият отбор на БФС е за доброто на българският футбол


Ице, аз никога не съм и няма да деля националния на наш и ваш, просто Светльо спомена, че си имате друга Родина, затова и питам. :qipag: :qipag:

Интересно - аз не го чета, а ти го четеш?! :qipan: :qipan: :qipan: Откъде-накъде мнението на един, меко казано, фен, е меродавно за всички?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот Wallace » 11 фев 2009, 09:22

:qipad:
Delija написа:
Wallace написа:Стоичков е най-успелия български футболист, но никога няма да бъде най-обичания. При него няма романтика. В една машина такива неща няма. При него всичко е скубание под мишниците и подфъргане.


Айде да използваш боичките и да не натрапваш обичта ви към Гунди на всички, а?! :qipad: Примерно, ето така би било най-вярно:

Wallace написа:Стоичков е най-успелия български футболист, но никога няма да бъде най-обичания.


:qipad:


Това, че сте се събрали 2000 комплексари и не обичате Гунди, не значи, че не е най-обичания ни футболист. Разбира се, че няма да ползвам "боичките", за такива като теб. Това, че на теб не ти харесва и на още 2000 души (понеже комплексите ви търкат дупетата здраво) не значи, че не е любим на целия български народ.
Светльо, колко е обичан Гунди (не само от Левскарите) можеш да видиш на погребението му или твърдиш, че там са били само левакари?

:qipad:

Delija написа:Гунди никога няма да има статут на велик играч. Във футбола, както и във всяка една друга сфера на живота, си има логика. Няма как някой, който в кариерата си не е постигнал абсолютно нищо голямо, да бъде велик. Това е просто абсурд :!: Защото именно великите дела, които не са по възможностите на 99,99% от останалите, са тези, които дават величието на някого. :qipad:

За комплекасрчета като теб, Гунди наистина няма да бъде велик играч. Просто ти е прекалено голяма болката, която левскарите са нанесли на съзнанието. Не знам защо се е получило така, след като твърдиш, че по нито един показател не ви превъзхождаме. Чудя се. Какво ли пък така те е комплексирало, за да пишеш по този начин.
Но ти личи, че има нещо, което те човърка.
Гунди няма да е велик играч за такива като теб. 1000 - 2000 верни антилевскари. Гунди няма постиженията на Стоичков и за съжаление за България няма и да ги има. Ицо е направил най-много за българския футбол. Да! Но е направил и доста глупости, с които е повлиял лошо на българския футбол. Т.е. обаче са си за наша сметка и за това не всички хора го обичат. Дори и ЦСКАри. Докато няма левскар, който да каже лоша дума за Гунди. Факт!
Ще остане по-обичан от всички. Най-обичания. Колкото и да те боли. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот emevev » 11 фев 2009, 09:48

svo написа:айдее, плюеш по другите как не гледали Гунди, а го коментират, а говориш за агнета :shock: :shock: :shock:
Какви агнета, след като Ицо си е бил обикновен "кир" в Харманли :?: :!: :?: Захванал се е с бокс, защото е бил обявен за неперспективен :qipab: :qipab: :qipab: При него въобще не е стоял въпроса дали да играе в Ботев или да ходи в Харманли [-X [-X [-X
И не ми говорете за спортни роти, защото такива имаше и в милицията, и в железниците, и при трудоваците :idea:
Това обяснение е смехотворно. Честно ти казвам. Значи според теб това, че Митьо е вързал на фльонга и досега го помни десния бек на Интер е по-малко от гол в контрола на Уембли :roll: :roll: :roll: А ти откъде знаеш, че е бил най-обичаният по онова време :?: Нали не трябвало да се говори за неща, които не са известни :qipad: Гунди може да е бил любим на левскарите, но пък чак най-любимия на цяла България :qipav: :qipav: :qipav: За (почти) всеки от добрите играчи по онова време мога да ти изброя единствени случки. Това ще ги направи ли любими на теб :qipag: :qipag: :qipag:
И да, определено твърдя, че преждевременната му смърт е една от причините за митологизирането му. А паралелът с Фреди Меркюри е нелеп :qipaz:

:shock: #-o
това не вярвах, че можеш да го напишеш!!! :roll:

1. не плюя за това, че го коментират, а защото твърдят, че не е по-добър (било лъжа)... историята за агнето в багажника е доста популярна (ако искаш, ще ти я разкажа... мислех, че знаеш за нея)
2. смехотворно е твоето обяснение за спортните роти!!! в милицията, железниците и т.н. можеха да останат по 2-3-ма (за което и писах вече) - всичко останало беше задължено да е в армейски клубове (ако иска да спортува през време на службата си)
3. не съм писал, че Гунди е бил най-обичаният (не съм писал и че не е бил) - посочих ти защо е бил много популярен (неща, които го отличават): най-млад национал и единствен голмайстор на първите две световни първенства, в които участваме - това не е правило впечатление никому, а?!?! :shock: (а ти ми се хвана точно за гола на Уембли - лош пример дадох с него, така е) И да, можеш да ми изброиш, каквото намериш за добре - да го сравним с представяне на Световно първенство (при това: първото наше участие!!)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот Wallace » 11 фев 2009, 09:52

Това с поделенията си действаше още и през 90-те. Мога да кажа, че 3-4 от най-преспективните баскетболисти на Ботевград дойдоха да си отбиват военната служба в ЦАСШ (Централна Армейска Спортна Школа), заедно бяха с Гинко Василев (сега е някакъв скаут на Лукойл) и Данчо Бозов (много точен пич). :qipad:
Така е и с футболистите. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот Мичо » 11 фев 2009, 09:54

svo написа:Мичо, моята Родина е една и аз живея и работя за нейния просперитет :qipad: Това какво точно ти си интерпретираш си е твоя работа. А споменатия от теб сайт не ползвам като източник на информация... за разлика от теб :qipad: Хубаво е да делиш разни неща, но не намесвай мен в твоите фрустрации :qipan: :qipan: :qipan:
И още нещо - Родина се пише с главна буква, когато наистина я чувстваш като такава :qipad: :qipad: :qipad:

Аз съм българин.А ти твърдиш, че не си от моята националност, затова и писах твоята родина с малка буква. :qipae:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот itsoVIII » 11 фев 2009, 09:56

Мечта си беше да отбиваш военната служба в спортно поделение. След 5 часа си...навън....Няма караул и др. под. :qipbl: Мечта за всеки, който щеше да влезне в казармата :qipad: Така че едва ли са вкарвани насила хора в спортното поделение. Дори е било само с връзки...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот Wallace » 11 фев 2009, 09:58

Именно Ице, именно. За ресурса говорим. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот itsoVIII » 11 фев 2009, 10:01

Ами СИСТЕМА, изборът ти е сведен почти до НУЛА, а ако нямаш никакви връзки, си обречен. Това Дели явно го е забравил...Ама вие го абсолютизирате - отборите са ведомствени, където те преразпредели Партията, там се установяваш.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот onzi » 11 фев 2009, 10:17

мдам. ице, а каква според теб е ролята на партията, при чието управление е наложена въпросната система с избор, сведен (по твоите думи) почти до нула? и как мислиш, дали е случайно, след като от това се облагодетелства главно един отбор, отроче на същата тази партия?

между другото, спортната рота на мвр се появява доста по-късно като реакция именно на ограбването на кадри от марката.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот svo » 11 фев 2009, 10:22

Мичо, аз за твоята националност не съм казал абсолютно нищо [-X [-X [-X Ако ти си се почувствал засегнат - има поговорка по повода :qipad: Освен това следва да правиш разлика между националност и Родина :qipad: Типичен пример за това са Канада и САЩ - там народности колкото искаш :qipad:
Асенка, правиш ли разлика между обич и уважение :idea:
Бате Емо, истории има колкото искаш - това едва ли означава, че всичките са истински. Ти би трябвало да го знаеш :qipad:
Няма да ме накараш да се чувствам виновен, че е имало спортни роти. Ако свалиш за малко очилата може и да проумееш, че това е било доста добър начин за запазване на спортните таланти :idea: Може би единствения възможен при онази политическа система :idea:
Тезата ти определено е в посока на това, че Гунди е най-обичаният, популярният и какъвто още си избереш. Аз пък твърдя, че има не по-малко популярни футболисти дори и от неговото време и съм абсолютно убеден, че смъртта му спомага за малко по-сериозното му идологизиране :qipad: И в този ред на мисли - Стоичков е известен и почитан в целия свят. Ти ми кажи колко хора познават Гунди :qipad: Дори и по критерий голове на световно първенство отново издишаш, защото Ицо е голмайстор на световно първенство :qipad: И отново питам - считаш ли, че представянето на Якимов на полуфинал за КЕШ е по-малко забележително от гол на световно първенство? И за да съм по-убедителен - обикновено Златната топка е печелена от играчи, които се представят успешно в ЕКТ дори и в годините на Световни или Европейски първенства :idea:

А що се отнася до отрочета, партии и подобни препратки към миналото - ставате досадни и обиждате себе си най-вече. Да се оправдава безсилието по този начин е жалко :idea:
Последна промяна от svo на 11 фев 2009, 10:24, променено общо 1 път.
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот Мичо » 11 фев 2009, 10:24

svo написа:А тия легенди с джипките ги разправяй на сънародниците си. В нашата скромна Родина знаем за какво става дума :qipad:

С оглед, че ние сме българи, как да разбирам този ти пост? :qipae: :qipae: :qipae:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ

Мнениеот svo » 11 фев 2009, 10:25

този пост не е към теб, бе :idea: Ако си го приел лично - спомни си поговорката :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта

cron