АС РОМА

Потребителски аватар
Blue Religion
Мнения: 3676
Регистриран на: 19 юли 2006, 17:24

Мнениеот Blue Religion » 22 юли 2006, 11:55

Не знам за екипите,но това,което стана с Ювентус,Лацио и Фиорентина,а и Милан донякъде е истински ренесанс за Интер и Рома. Ако не са първи,ще са втори. Просто няма да имат конкуренция :lol:

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 22 юли 2006, 12:57

Blue Religion написа:Не знам за екипите,но това,което стана с Ювентус,Лацио и Фиорентина,а и Милан донякъде е истински ренесанс за Интер и Рома. Ако не са първи,ще са втори. Просто няма да имат конкуренция :lol:

Моята прогноза малко е нестандартна,но все пак ще е постна-Милан шампион,Интер-втори

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 10 авг 2006, 12:24

Полузащитникът на Бетис Хоакин Санчес може да премине в тима на Рома, който тази година ще играе в Шампионската лига, съобщава испанският всекидневник "Ас". Самият футболист отдавна изяви желанието си да напусне отбора, но до момента не се намираше клуб, който да предложи исканите от Бетис 25 милиона евро. Според информацията във вестника емисари на "вълците" ще пътуват утре за Валенсия, за да наблюдават двубоя между Леванте и Бетис. Рома има нужда от десен халф, за да заздрави тима в предни позиции. Хоакин обаче не е единственият вариант пред римляните, които се интересуват също от Каморанези и Семиоли.

Уф, само дано не вземат Каморанези. Този не мога да го понасям. Иначе няма да е лошо и нападател да привлекат.
ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 авг 2006, 12:53

Е за кво ни е Хоакин като си имаме Мансини и Тадеи, а вече взехме и Касети. Каморанези не е лош играч, но не мисля, че ще ни свърши работа. нападател определено ни трябва.

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 14 авг 2006, 13:23

Шефовете на Рома отказаха оферта от 9 милиона евро на Валенсия за бразилският си халф Мансини, разкриха медиите в Италия. Представители на двата клуба се срещнали на вечеря след контролната среща между двата тима, спечелена от испанците с 2:0 във Валенсия в събота. По време на вечерята от "прилепите" пожелали да вземат Мансини през новия сезон, предлагайки 9 милиона евро, но от щаба на "вълците" заявили, че биха се разделили с бразилеца за не по-малко от 15 милиона евро. При това изпълнителният директор на Рома Розела Сенси споделила, че иска да изградят отбор, боеспособен да спечели титлата в серия "А" през новия сезон. Както е известно поради скандалите в корупция Ювентус бе пратен в серия "В", докато Милан започва шампионата с пасив от 8 точки. Така от големите фаворити на Апенините, Франческо Тоти и компания ще трябва да с преборят само с конкуренцията на Интер, за да завоюват 4-то си скудето в своята историята.
Преминаването на полузащитника на Ланс Алу Диара в Рома е въпрос на часове, съобщиха от ръководството на италианския клуб. Трансферът вече може да се приеме като сигурен, след като първоначално от ръководството на французите искаха за него 6 млн.евро, но впоследствие се съгласиха да продадат един от ключовите си футболисти за 5 милиона. Диара е футболист на Ланс от 2004 година, като от тогава има 66 изиграни мача и 4 гола. Ръководството на Рома от своя страна пък заяви, че в лицето на Диара, тима вече е намерил достоен партньор на Даниеле де Роси и Симоне Перота в средната линия на отбора. Официалното представяне на Диара на "Олимпико " пък се очаква да бъде утре или вдругиден.

Напълно съм съгласен, че Мансини струва поне 15 млн евро. Алу Диара не съм го наблюдавал. Надявам се да се впише добре в отбора.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 17 авг 2006, 17:28

Нападателят на Каляри Мауро Еспозито, който участва в контролата на “Скуадра Адзура” срещу Хърватия (0:2) разкри, че с удоволствие би преминал в състава на Рома. 27-годишният национал направи силен сезон с екипа на Каляри, с което попадна в полезрението на голяма част от европейските грандове. Засега най-настоятелни са от Рома, където наставникът Лучано Спалети публично заяви желанието си да привлече Еспозито. “Знам за интерес от страна на Рома към мен. Това ме прави много щастлив и с удоволствие бих преминал в римския гранд”, сподели техничният играч.

Много ясно, че иска да играе в Рома. :wink:
ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 18 авг 2006, 13:43

http://www.stadiona.com/index.php?op=team&teid=81

Съставът на Рома към този момент. :wink:

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 18 авг 2006, 16:16

Смятаният за сигурен трансфер на чилийския халф на Интер Давид Писаро в Рома пропадна, разкриха медиите на Апенините. Всичко изглеждаше готово до вчера вечерта, след като ръководствата на двата клуба се бяха договорили и трябваше само Писаро да се ръзбере с "вълците".Късно снощи обаче телефонен разговор с наставника на "нерадзурите" Роберто Манчини накарал техничаря да остане в клуба. Тази сутрин Писаро дори попадна в групата от играчи, които заминаха за Майорка, къде утре имат контролна среща с едноимения тим. Веднага след това тимът заминава за Португалия, където в понеделник се изправя срещу Спортинг (Лисабон).В същото време треньорът на Рома Лучано Спалети изяви съжалението си, че неговият любимец от времето му в Удинезе няма да дойде на "Олимпико". "Писаро няма да дойде при нас. За това обаче не е виновно ръководството в клуба, което направи всичко възможно - той да стане част от нас. Просто в последния момент играча промени своето решение за което много съжалявам", заяви Спалети.

Тия Интер в момента имат халфове за 4 отбора, ама Манчини пак се прави на интересен.
:?

Президентът на 6-тия във временното класиране Крузейро Алвимар де Оливейра Коща обяви, че от Рома водят преговори с клуба за защитника Еду Драсена. Бразилецът с италиански паспорт е оценен на 5 милиона паунда от Крузейро. “Водихме преговори с Рома за Еду Драсена. Сега очакваме отговора на италианския клуб. Иначе интерес към Еду има и от страна на ЦСКА (Москва), но сериозната оферта е на Рома. Еду може да напусне тима в края на август”, каза Алвимар де Оливейра Коща.

Защо им е нов защитник - да не се готвят да продадат Мексес или Киву?!
:evil:
Последна промяна от wondertree на 18 авг 2006, 16:25, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 18 авг 2006, 16:24

Писаро за какво ни е като си имаме Тоти и Перота, че и Де Роси, който е малко по-дефанзивен! В защита ме е яд, че си връщаме Ферари, а разкарваме Чезаре Бово - това момче е от школата и е много талантливо. В нападение обаче не ми харесва работата, Монтела вече съм го отписал, а един Мидо не стига. Нонда е пълна загадка за мен и не разчитам много да прави някакви чудеса. Въобще нещо не съм доволен от селекцията този сезон, но бъдещето ще покаже.

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 20 авг 2006, 11:22

20.08.2006
Спорт НетИнфо
Футбол Италия
Италианският Рома привлече чилийския национал Давид Писаро от шампиона Интер с трансфер за 6,5 милиона евро, съобщи АП.

Писаро, 26-годишен, подписа договор за четири сезона с годишна заплата от 1,75 милиона евро.

Чилиецът изигра шест сезона в Удинезе, където треньор му бе настоящият наставник на Рома Лучано Спалети.

Той премина в Интер през миналото лято.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 20 авг 2006, 11:25

Баси тъпия трансфер. :x

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 21 авг 2006, 16:35

Президентът на Каляри Масимо Челино заяви, че няма да спре звездата на отбора Мауро Еспозито да напусне отбора в посока Рома. "Мауро е изключителен футболист, но все пак не можем да го спрем, щом иска да се усъвършенства извън нашия клуб. Ако трябва да бъда честен, мисля, че в Рома нямат такъв играч. "Вълците" дадоха доста пари за Писаро, но той няма да е като Мауро. Не знам дали сте забелязали, но Еспозито е един от футболистите, които в доста случаи остават недооценени. Може би причината за това се крие в нашия отбор, но така или иначе, както вече казах, не мога да го спирам, ако иска да отиде в Рома. Това ще е моят подарък за него, защото си признавам, че го чувствам като син", заяви Челино. В последно време интерес към Еспозито проявяваха тимовете на Палермо и Фиорентина.

Рома имат интерес към Еспозито от близо година, а хубавото е , че и той иска да играе при вълците.
Колкото до Писаро - Спалети го познава много добре и щом го е привлякъл значи ще свърши работа.
ИзображениеИзображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 09 сеп 2006, 21:40

Рома започна стабилно сезона с домакинска победа над Ливрно с 2:0. Головете отбелязаха Де Роси (44) и Мансини (каква изненада - 55).

Съставът на Рома:

Дони

Панучи
Мексес
Ферари
Тонето

Де Роси
Акуилани
Перота
Писаро
Мансини

Тоти

В игра като резерви са влезли

Тадеи, Рози и Монтела.

Потребителски аватар
RobertoC
Мнения: 848
Регистриран на: 10 юли 2006, 17:55

Мнениеот RobertoC » 13 сеп 2006, 15:01

Снощи, като гледах репортажа на мача на Рома с Шахтьор, ми беше много забавно. Просто досега не съм виждал такава радост след гол.Първо всички играчи се хвърляха един върху друг, после започнаха едни прегръдки, скубеници, леки шамарчета, а Панучи ги щипеше и пляскаше по гъзовете :lol: :lol: :lol: Явно са доста сплотени :lol:
-Se ve en la Cibeles?
-Sí, me veo en la Cibeles. Lo hago desde que llegué.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 13 сеп 2006, 22:25

Рома започна отлично в ШЛ и аз съм доволен :!: Също така съм доволен и от загубата на "измисленият и фалшив" шампион Интер в Лисабон :!:

FORZA ROMA!!!!


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта

cron