НАЦИОНАЛЕН ОТБОР

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 16 яну 2006, 19:18

Чета в последните мнения отново непоносимост към Ицо. Дайте шанс на Стоичков в предстоящия цикъл. Убеден съм, че ще успее. При неуспех и без да натяквате сам ще напусне.

Спомням си преди време едно от качествата му като футболист и то беше, че не пропускаше никога дузпи. Върхът беше когато вкара на Субисарета 96 година на европейското. При положение, че 5 години заедно тренират бях убеден, че Суби му знае и кътните зъби и ще му хване ъгълът. И той го хвана! Плонж и вратарската ръкавица остана на някакви си 10 см от гредата. Как Ицо успя да бие топката между ръката на Субисарета и гредата, така че хем да няма греда или аут, нито пък вратарско спасяване, а да стане греда и гол и сега не мога да кажа. Отдавам го единствено на това, че той винаги, когато трябваше нещо решаващо да се направи го правеше.

Та Ицо преди тези умения с дузпите имаше една първа и единствена пропусната дузпа в националния отбор в приятелски мач година преди световното в щатите. Мача беше с Мексико в София, резултата 1:1, Ицо изпусна дузпа. Тогава една част от публиката не спря да го освирква, Пената видя, че той се изнерви и го смени. Освиркването достигна кресчендо, когато приближаваше тунела и той захвърли фланелката си срещу публиката, въпреки че точно тези освиркващите го (да кажем едната половина от зрителите :wink: ) за мен бяха по-скоро като обезумели животни, а не публика. Да освиркваш на роден терен твой футболист при това за изтървана дузпа в приятелски мач!? Същия този футболист, който беше сърцето на триумфа година по-късно.

Та в тази връзка не е нужно да се държите като животни. И да не ви харесва Ицо факта си е факт и той е треньор на националния. Ако толкова гледате запалянковски на нещата да ви напомня, че "синия" Боби е плътно зад него. Какъв е смисълът да бойкотирате, когато това ще е треньора и няма да бъде назначен друг сега. Ясно, че няма да го аплодирате и вечно ще го мразите, но поне проявете някаква толерантност. Той в момента не е треньор на ЦСКА, а на националния отбор, а в този отбор влизат играчи и на Левски.
Не виждам много смисълът от грубото ви поведение. Ако гледам на нещата като вас би трябвало да мразя президента на БФС ама аз не изпитвам такива чувства към него.

Уточнявам, че в написаното не визирам всички сини запалянковци, а лумпените между тях за които е нещо като спорт да хулят Стоичков. Малко понамалете нещата поне когато става дума за треньора на националния отбор и запазете енергията си с хулите за когато говорим за червената легенда (въпреки, че и в това отношение не възприемам обидните ви квалификации).

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 16 яну 2006, 19:35

Каталунец написа:... Благо, който също беше налаган неистово от Стоичков в национала, защо не го купи нито един западен отбор. Защото е некадърен и никой не го иска, ето защо :lol:
...


Упс...
За разлика от галактическите звезди на Левски и ЦСКА, нашите момчета наистина не ги искат никъде. Жалко.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 16 яну 2006, 19:42

Успех на Благо в Испания, където за мен е най-силното първенство в Европа. Има качества и ще е хубаво да ги реализира. Отдавна българи не са се проявявали в Испания, а беше време, когато двама от тях я покориха и други двама бяха с нелоши изяви в Ла Коруня и Бетис.

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 16 яну 2006, 19:50

8 написа:При положение, че 5 години заедно тренират бях убеден, че Суби му знае и кътните зъби и ще му хване ъгълът. И той го хвана! Плонж и вратарската ръкавица остана на някакви си 10 см от гредата. Как Ицо успя да бие топката между ръката на Субисарета и гредата, така че хем да няма греда или аут, нито пък вратарско спасяване, а да стане греда и гол и сега не мога да кажа.



dokolkoto si spomnqm topkata naistina se udari w gredata i wleze no subi se hwyrli na drugata strana.. :wink: 90% sym siguren
Изображение

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 16 яну 2006, 19:50

Аз само не мога да разбера, защо всички цесекари сте се юрнали да сте адвокати на Стоичков? Сега ще кажете, защото всички левскари го плюят. Добре, ама задайте си въпроса, дали го плюят само защото е Стоичков? Дали пък не са прави в някои отношения?

И накрая искам само да попитам, хареса ли ви как игра България в последния квалификационен цикъл?

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 16 яну 2006, 21:01

Blazer,
a на теб хареса ли ти как игра България на Мондииал 98?
А после хареса ли ти 4-тото място в групата за Евро 2000?
Колко доволен беше от кампания 2002?
Радваше ли се след Евро 2004, че успяхме да се промъкнем там?
Когато ти ми отговориш на този въпрос, тогава ще получиш и моя отговор.
Потенциал има, но има съществени дупки. И сега, ако тръгна да изреждам от какво не съм доволен веднага ще бъда обвинен в клубна пристрастност.
Истината е, че ние отпаднахме от играта в Будапеща. Останалите мачове доигравахме. И аз, както и много други съм недоволен от начина, по който го направихме. Но всички мачове след този в Будапеща си бяха доиграване...
1982

Всяка далавера завършва с фиаско...

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 16 яну 2006, 21:02

rkk:
В същия ъгъл се хвърли.

Голям мач на Ицо. Излезе срещу бившите си съотборници от Барса и бившите си врагове от Реал. При положение, че тогава целия ни национален отбор (а и на цялото европейско) не беше във форма си беше истински подвиг неговото и то след сезон, когато в Парма му направиха организиран бойкот на терена (начело с Дзола), защото вземаше най-голяма заплата.
В него мач си спомням отменения му редовен гол със странична ножица. По-късно, когато репоргажите показаха редовността на гола, западните медии оправдаха съдията с това, че Стоичков е много експлозивен. Всъщност то изглеждаше като засада. Поне 10 метра зад последния в защитата беше, когато нанесе удар. На повторението обаче се вижда, че онзи като тръгна да се изтегля Ицо се втурна рязко напред и успя да я удари от въздуха с ножичен удар, че ида направи при това много красив гол.
Макар и само с Ицо испанците ги надиграхме тогава. Освен, че ни отмениха редовен гол, те направиха гола си от пряк свободен удар в дъгата пред наказателното. При това за нарушението на Хубчев му дадоха пресилен червен картон (или май втори жълт беше) с което останахме и с човек по-малко в оставащите 15 минути при равен резултат (и ни беше трудно вече да търсим победата).

Кишишев направи силен дебют в националния на този мач също.

Blazer:
Не защитавам Стоичков, защото е Стоичков, а защото съм против освобождаването му от поста на треньор. Знам, че при неуспех още веднъж ще писнете "нали го искахте, а ние на баба си говорихме". Личното ми мнение е че трябва да остане. Аз също не искам националния да губи и когато преценя, че Стоичков не трябва да е треньор ще изразя това си мнение (разбира се без обиди).
И за въпроса ти "дали ни е харесала играта на националния в последния цикъл" аз пък ще те попитам "а кой е виновен затова?". Не мислиш ли, че много хора не оправдаха гласуваното доверие? Или мислиш, че при всеки друг треньор щяха да играят ама Стоичков не може да ги мотивира? Че той националния в доста на брой мачове (след като загубихме шансове) подходи безотговорно към тях! При това важи и за хора на които мястото им е в националния отбор. Един Мартин Петров само се натискаше да прави или асистира за голове и да играе. Аз не видях примерно на друг да му трепва окото при 0:2 с Исландия в началото на мача. Играчите бяха на принципа "ми то все тая нали не се класираме", а на мен не ми допада такава философия в националния без значение дали играем четвъртфинал с Германия на световно или квалификационен мач без значение с Малта.
Не ми отговаряй. Тази тема кой е виновен, Стоичков или играчи, сме я разисквали много. За мен всички са виновни включително и управата в БФС. Няма успех дължащ се само на Стоичков, нито пък провал пак в следствие само на него. В един кюп са отбор, ръководство, масажисти и т.н. Като има неуспех целия колектив не си е свършил работата. Това е! Въпросът е от тук нататък какво да се прави (или да не се прави), за да не става пак така. Боби, а не Батето е президент. Това добре. Тук май има единодушие. Стоичков треньор или не. Аз съм за, повечето от вас против. Въпрос на мнение. Приемам мнението примерно на Майк, който е против от гледна точка на това, че счита Стоичков за неподходящ, но не приемам "заложенното изконно НЕ на Ицо" в мненията на някои лумпени, които не искат да приемат успех на България при който има и червен цвят.
Повечето привърженици на ЦСКА (съдя от форума на ЦСКА) също искат друг треньор. Едва ли точно тяхното мнение може да е субективно. Аз пък, макар и да не мога да ти го докажа, съм ЗА Стоичков, защото пък мисля, че ще успее. Поне виждаш, че няма групово поведение от червените и всеки е с мнение. Уверявам те, че моето не се дължи на качествата на футболиста Стоичков. Може би не трябваше след европейското да е старши, а примерно помощник на Пената. Тогава не исках да бъде начело, но сега обратно не искам да напусне. Така виждам нещата през мойте очи. Разбира се и аз съм човек и може и да бъркам.

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 16 яну 2006, 22:11

tonick написа:Blazer,
a на теб хареса ли ти как игра България на Мондииал 98?
А после хареса ли ти 4-тото място в групата за Евро 2000?
Колко доволен беше от кампания 2002?
Радваше ли се след Евро 2004, че успяхме да се промъкнем там?
Когато ти ми отговориш на този въпрос, тогава ще получиш и моя отговор.


Значи, не ми хареса играта на съответине форуми, за които питаш и треньорите си понесоха последствията след неуспехите нали? А сега не. Аз не искам да сменят Стоичков, вече не, защото така или иначе няма да дойде Капело или Рехагел. Но ми се струва, че той още не е готов за треньорската професия. Доказа го не толкова с резултатите, колкото с тактическите грешки, които постоянно допускаше. А твърденията, че този или онзи играч го е провалил, дори и да е вярно, пак той си е виновен, защото той е преценил да му гласува доверие. Нали това е основната работа на националния селекционер да избере подходящите играчи, да ги подреди правилно на терена и да направи подходящите смени ако се налага. На мен ми се струва, че Стоичков допусна грешки във всеки от тези аспекти.
Изображение
Take It Easy!

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 16 яну 2006, 22:58

Blazer,
и какво стана след като си понесоха последствията? Дойде следващия....
Май никой не е разбрал поуките от Евро 2004...
Прочее без Митко, Марто и Стилян, още дълго щяхме да си стоим на 4-то място в квалификационната група...., ама много дълго...
Хайде да видим сега Грузия като сложиха Топмьолер какво ще направят...
Казвам ти всичко това, защото след всеки провал слушам едно и също. Все треньорът е виновен. Колко треньора трябва да сменим и колко гръмки провала трябва да направим на големи форуми, за да осъзнаем, че другаде се къса нишката. А не в представителния тим.
Един голям спец може в даден момент и при определени обстоятелства да изстиска най-доброто и да постигне резултати, но временно....
Спомни си отношението към Пената през лятото на 1996. И го пренеси към 4-тото място на Гърция в групата за СП. Излиза, че ако Ото беше треньор на нашите, трябваше да го обесим на публично място. И това не би ме учудило.
Той поетът си го е казал отдавна: "... силно да любя и мразя...". Ние или хвалим безгранично или забиваме в земята безжалостно. Това ни е една от най-големите грешки...
1982



Всяка далавера завършва с фиаско...

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 16 яну 2006, 23:33

Първо: мисля, че трабва да се сравняваме с по-силни нации от Грузия.
Второ: след провал може и да не е виновен само треньора, ама почти сигурно и той има вина.
Трето: по принцип и аз съм на мнение, че един треньор трябва да се остави повече време да работи, ама след толкова много и то очевидно елементарни грешки, Стоичков доказа, че не е готов за тази задача и дано не съм прав, но едва ли ще се справи и при втория опит.
Четвърто: в момента имиме няколко наистина талантливи футболисти и ще е жалко ако отново пропуснат важен футболен форум заради треньорски грешки.
Изображение
Take It Easy!

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 17 яну 2006, 17:38

ИЦО, НАДЯВАМ СЕ ДА НЕ ЛЪЖЕШ - "Втора грешка няма да направим...". Ицо тези думи кънтят в ушите ни... Млъквам с хулите и подкрепям Националите....

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 17 яну 2006, 17:40

дано е прав...успех!!!!

Потребителски аватар
monarh
Мнения: 41
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: Sofia

Мнениеот monarh » 17 яну 2006, 19:13

Shte badem na EVROPEISKO spokoino :!: :!: :!:
I SAMO LEVSKI

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 27 яну 2006, 13:54

жребият е ясен и искам да ви призова само 1 нещо.......почнат ли мачовете за стоичков или добро или нищо........така и така остава.........да му дадем последен шанс и да не наелектризираме излишно атмосферата

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 27 яну 2006, 13:55

Към това бих добавил да се спре и с простотиите на тема ЦСКА и Левски по време на мачове на националния отбор.


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта