НБА

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 02 сеп 2005, 11:00

Още един диамант към короната си прибави отборът на Сан Антонио Спърс. Именно в състава на Шпорите е решил да продължи кариерата си Майкъл Финли. Досегашният гард на Далас е предпочел офертата на сребристочерните пред тези на Маями, Финикс и Минесота. Очаква се в най-скоро време 32-годишният ветеран да подпише и официално да се присъедини към Спърс.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 03 сеп 2005, 11:34

Майк Финли вече официално е играч на Сан Антонио Спърс. Нещо много се засилиха тия, лошо. От друга страна обаче съм доволен от трансфера, защото ако беше отишъл във Финикс Сакраменто щеше да види голям зор в тихоокеанската дивизия. :lol:

Г-ца Младенова и г-ца Мицова да вземат да драснат два три реда в темата, че останалите форумци ще почнат да ми се смеят, че си пиша със себе си. :( :wink:

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 03 сеп 2005, 22:17

Дано Лейкърс не вземат Спри,защото не стига че Коби е там пък сега и Литрелката...Много "особняци" и комплексирани личности станаха в тоя отбор.Спри не го интересува нищо освен ПАРИТЕ!!!Дано го вземат от Хийт,за да ми се маха от любимия отбор... :twisted: :twisted: :twisted:
Изображение

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 03 сеп 2005, 22:36

shock написа:Дано Лейкърс не вземат Спри,защото не стига че Коби е там пък сега и Литрелката...Много "особняци" и комплексирани личности станаха в тоя отбор.Спри не го интересува нищо освен ПАРИТЕ!!!Дано го вземат от Хийт,за да ми се маха от любимия отбор... :twisted: :twisted: :twisted:



Що пък Хиит?Някой от Запада да го вземе ;).Mike,за предложението ти съм абсолютно съгласен :lol:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 04 сеп 2005, 00:22

Ами вълците вече се отърваха от Сам Касел и взеха нелош играч на негово място, но Сприи по-трудничко ще го трейднат. А че им трябва свестен shooting guard си е повече от ясно.

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 04 сеп 2005, 11:47

jermaine написа:Що пък Хиит?Някой от Запада да го вземе ;).


Само Лейкърс и Хийт имат пари за него в момента...

Mike Bibby написа:Ами вълците вече се отърваха от Сам Касел и взеха нелош играч на негово място, но Сприи по-трудничко ще го трейднат. А че им трябва свестен shooting guard си е повече от ясно.


Ярич е много свестен играч,а относно трейдването на Спри - невъзможно е Минесота да го размени,защото той е свободен агент...За SG минесота може да използва или Сърбияк или Трентън Хасел...Но си прав,че треа да вземат поне един SG... :)
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 04 сеп 2005, 13:02

О да бе, вярно че Литрелскя е агент. Но с неговата заплата така или иначе не биха могли да го трейднат. Сърбияк е доста полезен играч, но ако той е титуляр резервната скамейка малко отънява. Не знам, но си мисля, че вълците вече трябва да започнат да мислят и за заместник на Гарнет, защото колкто и да е добър няма да е вечен, а и се видя миналата година, че една птичка пролет не прави.

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 04 сеп 2005, 14:20

Mike Bibby написа:О да бе, вярно че Литрелскя е агент. Но с неговата заплата така или иначе не биха могли да го трейднат. Сърбияк е доста полезен играч, но ако той е титуляр резервната скамейка малко отънява. Не знам, но си мисля, че вълците вече трябва да започнат да мислят и за заместник на Гарнет, защото колкто и да е добър няма да е вечен, а и се видя миналата година, че една птичка пролет не прави.


На Гарнет му остават 3-4 години баскетбол.Просто няма начин да отиде в голям отбор(Лейкърс,Спърс,Детройт) заради колената...Всички знаем,че не може да издържи повече от 35 мин/мач...А догодина предвиждам 27мин/мач и т.н...Имаше вариант да дойде в Лейкърс,но много уважавания от мен Мич Кюпчак,който според мен е много безпричинно критикуван от фенове,журналисти и т.н.,не взе Гарнет в Лейкърс именно заради колената.

А сега искам да засегна една друга тема,а именно - Правилно ли беше разменен Шак.
Искам да кажа,че напоследак има слухове че Мич Кюпчак е отказал на Орландо следната зделка - Шак за Трейси МакГрейди,Келвин Кейто и Джуан Хауърд!!!И познайте защо?!На Шак му се искало да отиде в по-слънчев град(Маями)!!!Абе братлета от ЛА,вярно че Шак Ви донесе 3 титли,но Ви остави за наследство да планувате като българския Левски "План 2007"!!!За незапознатите План 2007 за Лейкърс е да са под салари кап-а през 2007 и да вземат 1 или 2 супер играча.Искаха Яо,но тоя преподписа с Рокетс до 2011г.Така че,сега се спрягат Леброн,Амаре,Дирк.Чонси,Кърк Хайнрих и кой ли още не?!Е по-тъпо нещо не бях чувал..."ПЛАН 2007"!!!Ще прахосат най-добрите години на Коби...Но аз съм оптимист за сезона на Лейкърс и си мисля,че ще стигнат 6 място на запад и ще бъдат разбити в първия кръг на плейофите...Имат много млад състав с много потенциал(Ламар,Байнъм,Кваме,Мим,Джоунс,Коби,Уолтън,Куук,Уафър,Вуйчич и да не забравяме ветераните Аарон МакКий и Девиан Джордж :D )Пожелавам им успех...
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 04 сеп 2005, 22:11

За Лейкърс какво мога да кажа, не ги обичам по съвсем обективни причини, но в никакъв случай не ги мразя. Само че според мен те от доста време вършат глупасти на трансферния пазар и сами се затриват. Първо размяната на Шак срещу Бътлър, Грант и Одъм беше абсурдна, сега им остана само Одъм, който наистина е много надарен и перспективен играч, но все пак говорим за ШАК! :shock: После, привличането на Куоми Браун според мен е грешка, защото момчето може и да има някакви качества, но досега нищо не е показало, освен, че няма характер да стане голям играч, камоли звезда от калибъра на Шак или дори на Дивац. Освен това заради него, Лейкърс се лишиха от Чъки Аткинс и Керън Бътлър - двама съвсем нелоши играчи и освен първи аверчета на Коби. Така, че нищо добро не ги чака Лейкърс през новия сезон, не знам как ще се промъкнат в плейофте, конкуренцията в пасифика ще е убийствена. И все пак не ги отписвам тотално, защото Дзен си е Дзен и винаги е способен на чудеса.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 21 сеп 2005, 09:57

АЙДЕ ФЕНОВЕ, СПЕЧЕЛИХМЕ ТИТЛАТА ПРИ ЖЕНИТЕ, СЕГА ОСТАВА ДА ГО СТОРИМ И ПРИ МЪЖЕТЕ. :twisted:

SACRAMENTO RULES!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 05 окт 2005, 13:10

Центърът на Чикаго Булс Еди Къри премина в отбора на Ню Йорк Никс заедно с крилото-ветеран Антонио Дейвис. В замяна Биковете получават услугите на Тим Томас, Майк Суийтни и Джърмейн Джаксън + известни привилегии, свързани с драфта.

В същото време Торонто Раптърс и Хюстън Рокетс размениха своите плеймейкъри. Рафър Олстън вече ще гради атаката на Ракетите, докато ветеранът Майк Джеймс става собственост на отбора от Канада.

Не е за пренебрегване и новината, че Амаре Студамайър се съгласи да продължи договора си с Финикс Сънс.

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 05 окт 2005, 22:51

Mike Bibby написа:Центърът на Чикаго Булс Еди Къри премина в отбора на Ню Йорк Никс заедно с крилото-ветеран Антонио Дейвис. В замяна Биковете получават услугите на Тим Томас, Майк Суийтни и Джърмейн Джаксън + известни привилегии, свързани с драфта.




Eеее,прецакахме се-какви са тия суетни ли са какви са не ги знам въобще :((.Еи тия с кинтите пак ни измамиха,ама защо се навихме ние се пита в задачата Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 05 окт 2005, 23:08

Ню Йорк наистина направиха удар с този трейд. Първо, взеха първокласен център (ако няма здравословни проблеми), второ - пробутаха на Чикаго непостоянния Тим Томас с грамадната му заплата. Всъщност като се замисли човек, за Никс милионите май нямат същата стойност както за другите отбори след като не се отказаха от услугите на Алън Хюстън, който нищо чудно и да е най-скъпоплатеният играч в НБА в момента. :shock:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 06 окт 2005, 17:50

Toп 10 на най-великите моменти в НБА

Най-великите моменти от финалите
1. Откраднатата топка и последвалата стрелба на Майкъл Джордан в последната секунда от мача срещу Юта Джаз от НБА финалите през 1998 година, която даде третата поредна титла на Чикаго Булс
2. 38-те точки на Майкъл Джордан, играл с висока температура, които помогнаха на неговия тим Чикаго Булс да достигне до преднина от 3:2 на НБА финалите през 1997 година

Най-великата стрелба
1. Победният изстрел със сирената на Дерек Фишер за Лейкърс в мач 5 от финалите на западната конференция срещу Сан Антонио Спърс
2. Тройките на Реджи Милър за Индиана в плейофите през 1995 година срещу Ню Йорк Никс

Най-великият двубой
1. Лари Бърд срещу Меджик Джонсън
2. Бостън Селтикс срещу ЛА Лейкърс

Най-великото треньорско представяне
1. Фил Джексън - водейки Чикаго Булс до 6 титли от 8 сезона в НБА
2. Ред Ауербах - водейки Бостън Селтикс до 8 поредни титли в НБА

Най-великата забивка
1. Забивката, с която Винс Картър спечели турнира за забивки през 2000 година
2. Уникалната забивка на Майкъл Джордан от линията за наказателен удар през 1988 година

Най-великото разочарование
1. 13-те точки на Трейси Макгрейди в последните 35 секунди, включително и победна тройка, допринасяйки за победата на Хюстън над Сан Антонио
2. Номер 8 от редовният сезон Денвър Нъгетс, остранявайки номер 1 Сиатъл Суперсоникс в първия кръг на НБА плейофите през 1994 година

Най-великата нова звезда
1. Леброн Джеймз, Кливлънд Кавалиърс
2. Дуейн Уейд, Маями Хийт

Най-великото дуо
1. Майкъл Джордан и Скоти Пипън от Чикаго Булс
2. Меджик Джонсън и Карим Абдул - Джабар от ЛА Лейкърс

Най-великото изпълнение
1. Майкъл Джордан - стрелбата, премествайки топката в другата си ръка по време на "летенето" си във въздуха, във втория мач от НБА финалите през 1991 година
2. Изумително дългото време, което Джулиус Ървинг "прекара" във въздуха по време на среща от финалите срещу ЛА Лейкърс през 1980 година

Най-великият шампионски тим
1. Чикаго Булс през 1996 година, със 72 победи през редовния сезон
2. Бостън Селтикс през 60-те

http://www.sport1.bg/sport1/node/3776

Потребителски аватар
iverson-girl
Мнения: 36
Регистриран на: 20 мар 2005, 12:09
Местоположение: Sofia
Контакти:

:)

Мнениеот iverson-girl » 07 окт 2005, 07:45

Еми Mike, как да не откликна на молбата ти...
Аз, какво да ти кажа...пак ще си викам за Фили (как иначе), ама нещо не ме кефи как действат на трансферния пазар. Взехме някакви световно неизвестни типове, които се надявам да се окажат мега-таланти :D Ама пък си тръгнаха ветерани като Арън Маккий...абе ще видим дали ще го бъде!
Иначе вече МНОГО ми се иска да почват мачове, и да си гледкаме :D
Ще видим и Финикс накъде ще потеглят, не знам защо дадоха Куентин Ричардсън...
Липсва ми силният Ню Йорк, но като гледам и тая година няма да стане отбор там.
За сметка на това Маями не си поплюват... :wink:
А като гледам първоначално нещата отиват на един доста мощен Чикаго

Ще видим... :lol:
Дано вече не се чувстваш толкова самотен, Майки!
:P
Every moment is a chance...
Изображение


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта

cron