ПЕКИН 2008

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот rafaelis » 01 авг 2008, 12:12

Samp написа:Така ги виждам аз нещата - със сигурност над 5 :qipad:



Wallace написа:Не очаквам медали никъде, а всеки такъв ще бъде изненада и гордост


Започнах аз разговор с Блажев, ама той зачезна нейде, а после виждам първия цитат, аха да отговоря, виждам втория.
Много голям марж в бройката. Я вземете се разберете вие. Аз само ще гледам. :qipag:


Wallace написа:Още предложения? По изравнен турнир от волейболния в Пекин? Всички съперници са толкова равностойни, че всеки от големите фаворити може да остане без медал, назад в класирането.


Вярно е изравнен турнирът, така че всичко ще опре и до психиката. А наште понякога доста странно се държат, бият когото не очакваш да бият и падат от не знам си кой си. Дано не съм права. #-o

пп. За хандбала някой нещо ще продума ли?

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот blazev1992 » 01 авг 2008, 13:34

Исинбаева се съмнявам,че ще се демотивира,ако не бие рекорда си.Миналата година нито веднъж не се доближи до него (на открито).А и 90% ще бие ОР.За световен не е сигурно.
Волейболистите ни трудно ще вземат медал.Поне 5-6 отбора имат реални шансове,а нашите след почивката си нещо ги няма. :?
САЩ да се паднат с Гърция на баскет.Пак ще паднат. :qipag: :qipag:
пп. За хандбала някой нещо ще продума ли?

Май да. :qipag:
Друг интересен момент е-Кой ще стане шампион на водна топка?Черна гора станаха европейски наскоро,като биха Сърбия. :roll: Но Унгария е с най-големи традиции в този спорт.Предполагам,че ще са,но е много трудно да се каже кой ще е. :roll:
На футболния турнир-Бразилия или Аржентина.Аржентина в последните олимпиади все ходят с много добър.Все са финалисти,но Бразилия сега ще е с Рони .

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот marto » 01 авг 2008, 16:06

Македонец измина 11 800 км с велосипед до Пекин
Мариян Георгиев от македонския град Кочани измина на велосипед 11 800 км и днес пристигна в Пекин, предаде агенция МИА. Както съобщиха от посолството на Македония в китайската столица, Георгиев се чувства добре и е в добро здравословно състояние. Георгиев тръгна от Кочани на 10 април по повод провеждането на летните олимпийски игри и след повече от три месеца днес пристигна в Пекин. По маршрута до Китай той мина без никакви придружители през България, Турция, Азербайджан, Туркменистан, Узбекистан, Киргизстан и Казахстан. Посланикът на Македония в Китай Фатмир Джелядини утре ще организира прием за Георгиев и за членовете на делегацията, пристигнала за участие в Олимпиадата, която се открива на 8 август.


:qipan: :qipan: :qipan:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот rafaelis » 01 авг 2008, 17:39

rafaelis написа:Ако спечели олимпийската титла с резултат, по-малък от световен рекорд (което е много вероятно), едва ли, спечелването на самата титла си е голяма работа и това ще я демотивира до известна степен.


blazev1992 написа:Исинбаева се съмнявам,че ще се демотивира,ако не бие рекорда си.Миналата година нито веднъж не се доближи до него (на открито).А и 90% ще бие ОР.За световен не е сигурно.


Тук тотално се омотахме и не се разбрахме, аз лично имах предвид, че ако Исинбаева спечели олимпийската титла с резултат, по-малък от световен рекорд, което е много вероятно, това ще я демотивира да се опитва да постави нов такъв в момента. #-o :qipag:


blazev1992 написа:пп. За хандбала някой нещо ще продума ли?
Май да. :qipag:

Блажев :qipbl: :qipag:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот Samp » 01 авг 2008, 18:18

rafaelis написа:аз лично имах предвид, че ако Исинбаева спечели олимпийската титла с резултат, по-малък от световен рекорд, което е много вероятно, това ще я демотивира да се опитва да постави нов такъв в момента. #-o :qipag:

Парите са достатъчен мотиватор :qipad:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот rafaelis » 01 авг 2008, 18:35

Samp написа:Парите са достатъчен мотиватор :qipad:



Не и ако преди минути си спечелил олимпийската титла. :idea: Паричките са много важни, но титлата е достатъчно престижна, за да те разсее. Това не и пречи да направи рекорд на следващия турнир. :qipad:
(Говорех само за запазване на концентрация в, примерно, два оставащи опита за рекорд непосредствено след като си разбрал, че си олимпийски шампион, нищо повече).

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот blazev1992 » 01 авг 2008, 19:13

:qipag: :qipag: Аз си мисля,че след игрите.
На предната олимпиада май стана точно това-спечели с 4.80,а рекорда беше към 4.85-4.90. :roll: Все пак ОР ще има.
На ОИ не съм сигурен ,че се даваха пари за рекорд.На световно се даваха ,но не съм сигурен сега.А и тя затова ги вдига бавно.Само веднъж направи изключение,с 4 см. го подобри.
В колоезденето ще е много интересно.Дано да има битка между Шумахер и Канселара в часовника.Много интересно ще е какво ще направят Оскар Фрейре ,Паоло Бетини и Марк Кавендиш.Дано Бетини ги изпревари. :qipbo:
В щангите се е отказал иранецът-Разазади (май беше така :roll: ).Жалко,че няма да ги има наш'те,но ще е интересно.Т.Е дали някой ще вземе злато освен Китай в леките категории. :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот rafaelis » 01 авг 2008, 20:29

:qipbl: На следващия турнир след игрите имах предвид бе, колко обяснения да давам. #-o

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот blazev1992 » 02 авг 2008, 15:30

В хандбала е по-вероятно да са Германия.Хърватите от световното 2005 няма нещо значимо.Германците станаха световни шампиони,та те са фаворити.Може да се включат и Испания,но те на олимпиадите са все с бронза.Нищо чудно и шведите да се борят.
При жените ще са Дания.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот Samp » 04 авг 2008, 12:42

blazev1992 написа:САЩ да се паднат с Гърция на баскет.Пак ще паднат. :qipag: :qipag:

Тц, сигурен съм че тая година американците са си взели поука и ще бият наред ( доста са убедителни досега в контролите )

Плажният волейбол също ще е доста интересен. И там конкуренцията е доста сериозна :qipad:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот rafaelis » 04 авг 2008, 19:29

Samp написа:Плажният волейбол също ще е доста интересен. И там конкуренцията е доста сериозна :qipad:


Ама много сте интересни всички, като кажете а, кажете и б, обосновете се. #-o :idea:

Ето още неща, които подлежат на дискусия, давайте, ей ги къде са игрите, събудете се малко. :qipap:

"Спортс илюстрейтид" прогнозира един златен от девет медала за България

Един златен, пет сребърни и три бронзови медала за България предрича авторитетното американско спортно издание "Спортс илюстрейтид". Според него, единственият олимпийски шампион за България ще се казва Станка Златева, която се състезава в категория до 72 кг в женската борба.

Колегите й Армен Назарян (60 кг) и Николай Гергов (66 кг) ще вземат сребърните отличия в класическия стил, а Радослав Великов в свободния. Явор Янакиев до 74 кг при класиците ще се окичи с бронз, а Анатоли Гуйдя ще повтори постижението в свободния стил.

Голямата ни звезда в спортната гимнастика Йордан Йовчев ще се класира втори на халки, а последното ни сребърно отличие ще е за Румяна Нейкова на скиф. Последният ни медал, според "Спортс илюстрейтид", ще бъде на ансамбъла по художествена гимнастика и той ще бъде бронзов. Големите ни надежди за медал във волейбола обаче няма да се увенчаят с успех, тъй като олимпийски шампион ще бъде Бразилия, с подгласници Русия и Полша.

Изданието продължава с прогнозите и за крайното класиране по медали, като победител в него е Китай с 49 златни отличия, следван от САЩ с 45 и Русия с 25. Американците обаче ще имат най-голям общ брой отличия, тъй като ще спечелят 121, а Китай ще остане със 102. Според "Спортс илюстрейтид", голямата звезда на олимпийските игри ще е американският плувец Майкъл Фелпс, който ще спечели осем златни медала и така ще подобри рекорда на Марк Шпиц.

Йън Торп се съмнява, че Майкъл Фелпс ще спечели осем златни медала

Бившият австралийски плувец Йън Торп не е убеден във възможността Майкъл Фелпс да подобри рекорда на легендата Марк Шпиц и да стане първият състезател спечелил осем златни медала в едни олимпийски игри. До момента рекордът на Шпиц е от седем златни и едно сребърно отличие.

"Не искам да кажа, че Майкъл не е способен да го направи, а че конкуренцията е твърде голяма и най-вероятно няма да успее. Вижте само колко е сгъстен графикът, а да не забравяме, че той трябва да разчита и на представянето на другите в щафетите. Според мен единственият, който може да подобри рекорда на Шпиц е именно Майкъл, но не бива да го товарим излишно с такива очаквания", заяви 25-годишният австралиец, който се отказа от активната си кариера преди две години.

Самият Фелпс заяви, че този песимизъм на Торп само го мотивира повече. На предишните олимпийски игри американецът триумфира с шест златни и две бронзови отличия.


Аз не отказвам да видя и коментар защо Мария Шарапова се отказа от игрите (и US дe) :?: :idea:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот Samp » 05 авг 2008, 08:05

Ами не мога да им запомня имената, затова не ги казвам :oops:
Бразилците ( Марсио и Андре ако не се лъжа ), които взеха титлата в Атина пак са много силни, оня ден гледах и едни руснаци, които също много ме впечатлиха.
Има много силна германска двойки, австрийци, швейцарци, аржентинци.
Изобщо в последно време турнирите стават все по-оспорвани :qipad:

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот dgeorgiew » 05 авг 2008, 13:25

Изображение


С какви очи ,на какво основание този цирей се е строил там да изпраща спортистите ни ?
Създал им е условия ли ,обезпечил ги е финансово или пък им е осигурил материалната база ?
Капути нещастни ! :qipaq: :qipaq: :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
dgeorgiew
Мнения: 4548
Регистриран на: 12 апр 2005, 14:15

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот dgeorgiew » 05 авг 2008, 13:40

Издигнаха българското знаме в Пекин
05.08.2008
Делегацията на България, заедно с представители на още три страни, издигна в 12 ч наше време (17 ч местно), своето знаме в Олимпийското село в Пекин. Другите държави са Египет, Македония и Сингапур. Освен генсека на БОК Белчо Горанов и шефа на мисията ни Румяна Динева на нашата церемония ще присъства и посланика ни в Китай Георги Пейчинов. Председателят на БОК Стефка Костадинова пътува на 6 август, сряда, за Игрите в Пекин. Полетът е в 18 ч през Виена. Срещата с медиите ще бъде в 17 ч на ВИП-а на летище София.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ПЕКИН 2008

Мнениеот rafaelis » 05 авг 2008, 14:22

dgeorgiew написа:
С какви очи ,на какво основание този цирей се е строил там да изпраща спортистите ни ?
Създал им е условия ли ,обезпечил ги е финансово или пък им е осигурил материалната база ?


И не само ще ги изпраща, ами ако, дай Боже, спечелят медали, ще ги посреща и ще се снима в близост с всеки от тях. :idea:


Петър Стойчев ще носи българското знаме на откриването на Олимпиадата

Българският маратонски плувец Петър Стойчев беше обявен за знаменосец на делегацията ни по време на церемонията по откриването на игрите на 8 август. Той е бил избран пред другите два варианта - капитана на националния отбор по волейбол Пламен Константинов и гимнастика Йордан Йовчев.

"Спряхме се на Стойчев, защото другите двама кандидати започват по-рано участието си", обясни решението за избирането на плувеца президентът на БОК Стефка Костадинова. Самият Стойчев остана много доволен от това.

"Това е наистина голяма чест за мен и се радвам, че тя беше оказана именно на мен. Подготвен съм изключително добре. Ще използвам 1500-те метра, за да се подготвя за старта на 10 км на 21 август и се надявам да се представя добре и всички да се гордеят с мен", заяви осемкратният носител на трофея от световната купа по плувен маратон.


И нещо доста впечатляващо:
http://dnevnik.bg/show/?storyid=534421&pic=1#pic_1


Върни се в “Архив”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта

cron